Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44624Hozzászólás ---Qgli---
2016.10.08. 19:37

Mondjuk a Te esetedben valaki elég későn ébredt fel, hogy jelöljön. Már régóta hasznos tagja vagy a fórumnak. Régen megérdemelted volna a VIP tagságot.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 147
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44626Hozzászólás Bubamara
2016.10.09. 05:15

Miért nem jelölted korábban Gábor? Hiszen Te is VIP tag vagy.


Buba

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1043 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44627Hozzászólás B.Bazsi
2016.10.09. 06:57

Én voltam az aki későn ébredt, mindenki más aludt rajtam kívül... :lol:


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44628Hozzászólás ---Qgli---
2016.10.09. 07:28

Az a helyzet, hogy én nem is nézem hogy ki az, aki VIP tag. Amikor jelöltétek, akkor láttam meg, hogy még nem VIP.
Egyébként az én szemeben teljesen mindegy, hogy valaki VIP, vagy nem. Ha normálisan írogat és nem kérincsélni jön a fórumra, akkor én már alapból rendes embernek tartom függetlenül a VIP tagságától, márpedig én Karesznek még csak normális és értelmes bejegyzését láttam.



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1043 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44629Hozzászólás B.Bazsi
2016.10.09. 08:20

Lényeg a lényeg hogy Karesz barátunk végülis oda került ahová régóta való... ;) :777 :777


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1043 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44630Hozzászólás B.Bazsi
2016.10.09. 08:39

Srácok... valamelyik nap belinkeltem még az ó-gumiszobába egy videót, és nem bírtam megállni hogy a videóhoz ne írjak kommentet. Röviden a következőről van szó-ha valaki nem emlékszik rá: egy fiatalember hangoztatja Szerelemvonat című szám videó felvétele kapcsán hogy "stílus alapon fog szólni" a produkciója, melyet a Krisss midi stúdiótól vásárolt nem olyan régen, ezt a kritikusoknak mondja. Az általam írt kommentet és az erre reagálását hadd osszam meg veletek.

balazsbazsi: Kedves László! Kicsit megmosolyogtató a videó, látva hogy a lenyomott billentyűk és a hallható hangok egyáltalán nincsenek összhangban. Mivel kíváncsi voltam hogy énekes felvétel is készült-e, belehallgattam a "szerelemvonat" videóba, és kérdésem lenne a szerelemvonatos videóval kapcsolatban: hogy kell azt érteni hogy "stílus alapon fog szólni", miközben ugyanolyan midifile mint ezen a videón hallható zenei alap? Aki valóban zenész és dolgozott-dolgozik midifile-okkal és stílusokkal az azonnal maghallja hogy a zene egyáltalán nem stílusról szól hanem kész midifile, nem beszélve arról hogy a kottatartó és a hangszer teteje között látni a turpisságot, miszerint a lenyomott billentyűk és a hallható zene nagyon nincs összhangban... Nem az a gond hogy manapság midifile-t használ valaki. A midifile-ok nem a réten nőnek mint a fű, azokat valakik elkészítik amihez zenei ismeret kell, hangszerismeret, szoftverismeret, és még sok más minden. A félreértés abból adódhat pl. ha valaki a midifile-ról azt állítja hogy stílus. A kettő nem ugyanaz!

László Nagy
László Nagy1 napja
Sokan össze keverik a Stylét és a MIdit két különböző dolog . Még nem értek a vágáshoz sajnos . Full Hd videó kamerával vannak felvéve a zenék. Amivel vágni szoktam programmal megcsúszik a kép és a hang , nincsen összhangban valamikor ,nem jövök rá mért . Nem rég vettem ez miatt egy digitális stúdió keverőt elég drága ráadásul , a kamera rá van kötve és mégse olyan a hangzás , nem jövök rá hol mikor mit kell csinálni vele , elnyomogatni meg nem merem a beállítások miatt . De várnám a tanácsodat ha értesz ezekhez hogyan lehet rendesen összehangolni a vágást is beleértve .

Azon gondolkozom hogy válaszoljak neki vagy hagyjam a dolgot és ne erőltessem...? Midi-stílus két különböző dolog: azért annyira nem mint sokan gondolják (stílus is midi csak loopolt, az audio alapú stílust nem ide véve)... Csúszik a hang a képhez képest, a szájmozgás nem csúszik az "ének"hanghoz képest de a kézmozgás csúszik a zenéhez képest...? A keverővel akarja felvenni a kamerán keresztül jövő hangot, vagy hogy is van ez? Vagy ő találta ki ezt amit írt és elhiszi amit mond, vagy valaki ezt mondta neki és becsapta, vagy tudja hogy nem igazán úgy van ahogy írja és megpróbál "megtréfálni' hátha elhiszem....


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 153
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44634Hozzászólás Rolandbk5
2016.10.09. 10:53

Gratula az új laphoz, és remélem ez politika mentes tud maradni.

:777



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44636Hozzászólás Asterix
2016.10.09. 11:30

Bazsi! Válaszolj neki, hogy küldje át az eredeti videó felvételt és én szinkronizálom neki a hangot és a képet...



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44638Hozzászólás Trebor
2016.10.09. 12:17

Bazsi!

Hagyd a fenébe. Én csak annyit írnék: Óhh, valóban, tényleg. Köszi az infót...
Nem hiszem, hogy bárki is felkérné, bármilyen fellépésre. Látszik a faszin, hogy marhára élvezi, a kolléga is szuperül nyomja a
második szólamot (vagy Isten tudja melyik szólam, nem jöttem rá...).
Nekik tetszik, ez a lényeg...
Bár mikor először láttam (másodjára a nejemnek is megmutattam) csak néztem, hogy mennyire "bevállalta"... :cry2: :dash2:



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 44645Hozzászólás ---Qgli---
2016.10.09. 17:45

Én már az első véleményt sem írtam volna meg. Engem nem is érdekelnek az ilyenek.



Új hozzászólás