Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 117
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68298Hozzászólás doxaa
2022.05.23. 09:39

Kedves Mindenki,
érdeklődnék, a fellépéseken használtok-e szünetmentes tápot és ha igen, ki milyet? Ki milyet ajánlana?
Én eddig nem használtam, és talán a szerencsének is köszönhetően nem is volt semmi gikszer, de most szombaton ahol zenéltem, nemcsak a faluházban, hanem a környéken is elment a nafta pártized másodpercre. Valóban rövid időre, a keverő és a hangfalak áram alatt maradtak, de a billencs kapásból kikapcsolt, ráadásul volt mulatási a parketten, így elég kellemetlen volt a szitu.
A jövőben ezt szeretném elkerülni. Szóval nem erről szeretném működtetni a motyót percekig, csak az ilyen rövid áramkimaradást/ingadozást szeretném elkerülni.
Illetve, érdemes egyáltalán beszerezni?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68299Hozzászólás ---Qgli---
2022.05.23. 15:30

Írjunk már össze egy jó műsort, hogy kinek melyik a legmenőbb a 90-es évek bulijaiból!
Én kezdem a sort három nótával:

1. Sing sing: Halál a májra
2. Orsi: Ha lemegy a nap
3. Hip Hop Boys: Megbántottak-A hétvégén majd felmegyünk a hegyekbe ( ez nekem egyvelegben van )



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68300Hozzászólás galambjozsef
2022.05.23. 20:55

doxaa írta:
2022.05.23. 09:39
Kedves Mindenki,
érdeklődnék, a fellépéseken használtok-e szünetmentes tápot és ha igen, ki milyet? Ki milyet ajánlana?
Én eddig nem használtam, és talán a szerencsének is köszönhetően nem is volt semmi gikszer, de most szombaton ahol zenéltem, nemcsak a faluházban, hanem a környéken is elment a nafta pártized másodpercre. Valóban rövid időre, a keverő és a hangfalak áram alatt maradtak, de a billencs kapásból kikapcsolt, ráadásul volt mulatási a parketten, így elég kellemetlen volt a szitu.
A jövőben ezt szeretném elkerülni. Szóval nem erről szeretném működtetni a motyót percekig, csak az ilyen rövid áramkimaradást/ingadozást szeretném elkerülni.
Illetve, érdemes egyáltalán beszerezni?
Szia. Igen, kb 7 éve használok már!
Eaton Protection Station 800
4 táplált kimenet, 4 nem táplált. Védelem mindegyik kimenetn van!
Árát nem tudom, mondjuk at sem, lehet-e még kapni. Akkoriban 35ezer környékén volt az ára!

Ami megy róla:
Táplált oldalon
- 2 aktív top (EV EKX112P)
- 1 aktiv SUB (EV EKX115SP)
- QSC TM16
- Pa4X
- 2 Mini LCD TV
- TC VoiceLive3X
- TC VoiceSolo FX150 (bár nem mindig viszem!)
- Kottalámpa (LED)
- néha telefontöltő, iPad töltő
(hangfalak külön-külön vezetékkel. a többi egy hosszabítóval a 4.ik kementről!)

Nem táplált oldalon
- Fénytechnika (LED-es robi lámpák, meg mini lézer!)
- esetleg plusz hangrendszer, ha jóval komolyabb megszólalás kell hangerőben

(ritkán itthon is használom, ha olyan helyen kell áram, ahova lusta vagyok hosszabbítót kihúzni, mondjuk forrasztani valamit, vagy fúrni valamit, mondjuk a padláson vagy kint a fészerben!)


A fény kimondottam azért a nem tpálát oldalra van kötve, mert így ha esetleg elmegy az áram, akkor a fénytechnika is megszűnik, és ebből észre vesszük egyből, hogy gáz van! Talán 6-8 alkalom volt így az idő alatt, amióta megvan a szünetmentes! Áthidalás elég jó, bőven van idő megoldani a problémát, vagy ha nincs rá kilátás, a biztonságos kikapcsolást, bár erre még sose volt példa, mert nagyon rövid időn belül mindig megoldódott az áramkimaradás megoldása!
Annó, azért invesztáltam bele, mert divat volt, főleg a lagzikba, hogy gyertyafénykeringőnél kihúzgáltás a sátras lagziba a hosszabbítót, vele együtt minket is! Így ez a gond azóta megszünt, a gysertyafénykeringő meg pár perc alatt lezajlik, így kényelmesen lezenéltük, utána meg visszadugták a villanyt, így a hiba is elhárításra került, mi meg zavartalanul folytattuk a muzsikát. Akkoriba Pa800, meg Pa3x volt, azoknál, azért kellett idő, mire visszatöltött a rendszer!

2-szer volt komolyabb eset, amikor megvédett.
Egyik esetnél villámcsapás ellen. Ami z EATOn előtt volt, minden megsűlt (szerencsére ami megsült, abból semmi nem volt az enyém) Igaz kikapcsolt a készülék a védelem miatt, de semmi káron nem keletkezett!
Másik esetnél zárlat volt. Azthiszem beleakadtak a hosszabítóba, amiből áramot kaptam, és összezárt valahol benne 2 szál vezeték! Ebből én csak annyit vettem észre, hogy a fény kialudt, aztán pár perc múlva viszajött, a zene ment tovább. A hosszabbítót kicserélték másikra rövid időn belül. Velem csak később közölték, hogy: bocsi, kihúztuk a kábelt, mert elszakadt. Mondtam, semmi gond, észre se vettem :D :D :D

Szóval volt pár eset, ahol nagyon jól jött minden ilyen szempontból!
Tehát, aki teheti, szerezzen be valamilyet, ami megbízható, és megfelelő az igényinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára galambjozsef 2022.05.24. 21:36-kor.


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Pityus
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2012.10.06. 11:16
Hangszer: PSR-SX900
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Adott köszönetek: : 237 alkalommal
Kapott köszönetek: : 538 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68301Hozzászólás Pityus
2022.05.23. 22:00

Egy régi feldolgozásommal búcsúzom Vangalis mestertől,
amit egy Yamaha QY-70 szekvenszerrel készítettem.



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68302Hozzászólás Mauglidyro
2022.05.24. 16:19

galambjozsef írta:
2022.05.23. 20:55
doxaa írta:
2022.05.23. 09:39
Kedves Mindenki,
érdeklődnék, a fellépéseken használtok-e szünetmentes tápot és ha igen, ki milyet? Ki milyet ajánlana?
Én eddig nem használtam, és talán a szerencsének is köszönhetően nem is volt semmi gikszer, de most szombaton ahol zenéltem, nemcsak a faluházban, hanem a környéken is elment a nafta pártized másodpercre. Valóban rövid időre, a keverő és a hangfalak áram alatt maradtak, de a billencs kapásból kikapcsolt, ráadásul volt mulatási a parketten, így elég kellemetlen volt a szitu.
A jövőben ezt szeretném elkerülni. Szóval nem erről szeretném működtetni a motyót percekig, csak az ilyen rövid áramkimaradást/ingadozást szeretném elkerülni.
Illetve, érdemes egyáltalán beszerezni?
Szia. Igen, kb 7 éve használok már!
Eaton Protection Station 800
4 táplált kimenet, 4 nem táplált. Védelem mindegyik kimenetn van!
Árát nem tudom, mondjuk at sem, lehet-e még kapni. Akkoriban 35ezer környékén volt az ára!

Ami megy róla:
Táplált oldalon
- 2 aktív top (EV EKX112P)
- 1 aktiv SUB (EV EKX115SP)
- QSC TM16
- Pa4X
- 2 Mini LCD TV
- TC VoiceLive3X
- TC VoiceSolo FX150 (bár nem mindig viszem!)
- Kottalámpa (LED)
- néha telefontöltő, iPad töltő
(hangfalak külön-külön vezetékkel. a többi egy hosszabítóval a 4.ik kementről!)

Nem táplált oldalon
- Fénytechnika
- esetleg plusz hangrendszer, ha jóval komolyabb megszólalás kell hangerőben

(ritkán itthon is használom, ha olyan helyen kell áram, ahova lusta vagyok hosszabbítót kihúzni, mondjuk forrasztani valamit, vagy fúrni valamit, mondjuk a padláson vagy kint a fészerben!)


A fény kimondottam azért a nem tpálát oldalra van kötve, mert így ha esetleg elmegy az áram, akkor a fénytechnika is megszűnik, és ebből észre vesszük egyből, hogy gáz van! Talán 6-8 alkalom volt így az idő alatt, amióta megvan a szünetmentes! Áthidalás elég jó, bőven van idő megoldani a problémát, vagy ha nincs rá kilátás, a biztonságos kikapcsolást, bár erre még sose volt példa, mert nagyon rövid időn belül mindig megoldódott az áramkimaradás megoldása!
Annó, azért invesztáltam bele, mert divat volt, főleg a lagzikba, hogy gyertyafénykeringőnél kihúzgáltás a sátras lagziba a hosszabbítót, vele együtt minket is! Így ez a gond azóta megszünt, a gysertyafénykeringő meg pár perc alatt lezajlik, így kényelmesen lezenéltük, utána meg visszadugták a villanyt, így a hiba is elhárításra került, mi meg zavartalanul folytattuk a muzsikát. Akkoriba Pa800, meg Pa3x volt, azoknál, azért kellett idő, mire visszatöltött a rendszer!

2-szer volt komolyabb eset, amikor megvédett.
Egyik esetnél villámcsapás ellen. Ami z EATOn előtt volt, minden megsűlt (szerencsére ami megsült, abból semmi nem volt az enyém) Igaz kikapcsolt a készülék a védelem miatt, de semmi káron nem keletkezett!
Másik esetnél zárlat volt. Azthiszem beleakadtak a hosszabítóba, amiből áramot kaptam, és összezárt valahol benne 2 szál vezeték! Ebből én csak annyit vettem észre, hogy a fény kialudt, aztán pár perc múlva viszajött, a zene ment tovább. A hosszabbítót kicserélték másikra rövid időn belül. Velem csak később közölték, hogy: bocsi, kihúztuk a kábelt, mert elszakadt. Mondtam, semmi gond, észre se vettem :D :D :D

Szóval volt pár eset, ahol nagyon jól jött minden ilyen szempontból!
Tehát, aki teheti, szerezzen be valamilyet, ami megbízható, és megfelelő az igényinek!
@galambjozsef
Hali ... Háááááát 800VA azért az kevés, mert abból effektív tud 500W-ot folyamatosan ...
És te ráadásul többszörösen túlterhelve hajtod, egy nagyon kicsi akksival.
Hasonlóval én is szüttyögtem itthon, amikor a szervereimet kezdtem el szünetmentesíteni, de annak az lett a vége, hogy fél év alatt tönkre ment.
Nem volt túl kellemes felkelnem dupla lagzizás után a szünetmentes fülsüketítő sípolására, amely a szünetmentes tápellátásom halálát jelentette.

@doxaa
Igazából nincs jó megoldás szünetmentesítésre, főleg olyan teljesítmények mellett, mint ami nálunk is van.
Ha mégis, akkor az kegyetlen drága, vagy ha nem, akkor nem túl mobil megoldás, esetenként a bennelévő inverter módosított szinuszos, ami nekünk nem igazán jó, és itt még az áthidalási időkről nem is beszéltünk.
Sajnos kénytelenek leszünk előbb-utóbb kompromisszumot kötni, és csak a nagyon érzékeny komponenseket szünetmentesíteni, a többit csak a túlfeszültségtől tudjuk védeni.
Persze ezt is csak korlátozott keretek között, hiszen egy ilyen eszköz is csak adott amper-felvételig teszi lehetővé.

Amit mindenképpen szünetmentesíteni kell:
- Elektromos hangszerek
- Digitális keverők
- Rendszerprocesszor (Ezt is csak azért, hogy a hangfalainkat védjük, főleg ha aktívak)
- Illetve nagyon zárójelbe a belső monitor kör.
Amit túlfeszültség ellen kell védeni:
- Aktív hangfalak
- Végfokok
- Fénytechnika
- minden más egyéb, ami folyamatos áramellátást igényel.

A legtöbb, amit tudsz tenni, hogy szerződésbe foglalod a következőket:
,,A rendezvény problémamentes lebonyolításához elengedhetetlen minimum 1 db 230V/16A állandó áramvételi lehetőség, amely különálló hálózaton van a helyiség további berendezéseitől. "
Illetve:
,,A rendezvény folyamán, a zenekar felszerelésének Megbízott hibáján kívül történő
meg rongálódása esetén az okozott kár a Megbízót terheli."

... illetve nem vállalsz sátras lagzit! 2022 van! Van egy több millió forint értékű felszerelésed, amit még hosszú évekig szeretnél használni, feltételezem.
Senkinek nem hiányzik - gondolok itt a szervízes emberedre -, hogy a több kilónyi port hetekig takarítsa a berendezésedből.

Ha valaki csalódásmentes szünetmentesítést szeretne, annak javaslom a következő összeállítást (Előre szólok, nem óccsó, de ebben a szakmában is igaz, hogy néha költeni kell):
SPS SH1600i 24V-os Inverter
Banner EnergyBull 12V Munkaakkumulátor (2db)
Illetve némi kis rackesítés, hogy azért kellőképpen mobilis legyen.

Jelenleg itthon ugyanennek az SPS-nek a 12V-os 1kW-os vállfaját használom, immáron 2 éve megelégedettséggel.
De igazán csak erre az eszközre tudnám bízni jó szívvel a rendszerem szünetmentesítését.
Szóval ha ilyenen kéne gondolkodnom, akkor Ő lenne az első, akit beszereznék.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68303Hozzászólás galambjozsef
2022.05.24. 21:30

Ha túl lenne hajtva, szerintem rég megadta volna magát. 7 év az 7 év! ...amugyis van benne túlterhelés elleni védelem is!
Abből bő 5 év úgy ment, hogy átlag egy évbe 70-80 szinte többségében egész éjszakát, többségébe zenélés alkalmával, néhány esetbe hangosítottam itt-ott!
A "nevezzük úgy, kovidos idő alatt" itthon szinte egész végig ment, majdnem minden nap, az utóbbi fél évet kivéve, mert nincs kedvem állandóan kiszerelgetni, meg vissza!
Egyik kollégámnak ugyenilyen van, ő egy évvel hamarabb vette, mint én, tehát emberi számítások szerint az övé 8 éves már, és annak sincs semmi baja. Neki is elég sok minden megy róla!
Ha az övét nézzük, az többet megy, mert az irobában is ugyanezt használja. Ja a kollégának van köze a villanyszerelési dolgokhoz, ha annyira baj lenne, ő se javasolta volna, a használatot, de mint írtam az elején, bő 7 év alatt semmi gond nem volt vele, nem melegszik, nem működik hibásan! Volt hogy több dolgot kötöttem be póbaként, akkor jelzett, hogy túlterhelést kap.


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68304Hozzászólás Mauglidyro
2022.05.24. 22:01

Hááááát nem tudom, de nekem az 500W az akkor is bitang karcsú ...
A mélyládában mikor elindul az erősítés, már az indulásból lecumizza Paksot, hát akkor a 2db top? A többi sallang fogyasztása teljesen elenyésző.
Ha valamivel lehet védekezni ellene, azt legfőképp úgy, hogy egymás után kapcsoljuk fel őket, de ez még csak a bekapcsolás, mert ennek bizony ki kéne azt bírnia, hogy a következő adandó lehetőségnél meg tudj állni.

Miközben zenélsz, azalatt is azért rendesen szaladgálnak ezek az amperek, ha kimegy alóla a delej, annak az akksinak valóságos kínszenvedés ezt kibírnia.
Főleg, hogy ezek az akksik hozzávetőlegesen 200 ciklust képesek károsodás nélkül átvészelni, ne pocsékold ezeket belőle, ha egy mód van rá.
Persze ez a szám is nagyban függ attól, hogy miképp van használva, tehát egy merülés alkalmával meddig meríted az akksit.

Én azért nem eröltetném a helyedben a hangfalak rákötését, ne rakd a táplált oldalra őket.
Ez csak egy baráti jó tanács a részemről.

Nem kételkedem a Bakos Robinak a szakértelmében, de én már egyszer ezt az utat végig jártam.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 117
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68305Hozzászólás doxaa
2022.05.25. 13:43

---Qgli--- írta:
2022.05.23. 15:30
Írjunk már össze egy jó műsort, hogy kinek melyik a legmenőbb a 90-es évek bulijaiból!
Én kezdem a sort három nótával:

1. Sing sing: Halál a májra
2. Orsi: Ha lemegy a nap
3. Hip Hop Boys: Megbántottak-A hétvégén majd felmegyünk a hegyekbe ( ez nekem egyvelegben van )
Összeírtam én is néhányat ámbár meglehet, párral átcsúsztam a 2000-es évek elejére. :777

AD Studio - Álmaimban Amerika
AD Studio - Nyári eső
Alexa - Hello Mr Szerelem
Ámokfutók - Bújj Mellém
Ámokfutók - Meghalok Egy Csókodért
Auth Csilla - Vigyél El (Katona Klári)
Back II Black - Szerelembomba
Bestiák - Fáj Még, Ha Néha Felhívsz
Betty Love - Repülj Tovább
Bon Bon - Holnaptól Nem Érdekel
Bon Bon - Sexepil
Bon Bon - Valami amerika
Bonanza Banzai - Induljon A Banzáj
Carpe Diem - Álomhajó
Carpe Diem - Carpe Diem
C'est La Vie - Vár Ránk A Nyár
Desperado - Akarom Őt
Desperado - Gyere És Álmodj
Desperado - Rajtad Múlik
Desperado - Tanár Úr
Emergency House - Nyakig Ér A Holiday
Fiesta - A tiéd Mindenem Kedves
Fiesta - Angelina
Fiesta - Hasta Manana
Fiesta - Hola Mi Amor
Fiesta - Jött Veled A Nyár
Fiesta - Meddig Tart
FLM - Megdöglöm Érted
FLM - Megtalállak Még
FLM - Rólad Álmodom
Groovehouse - Párizsi Lány (Csepregi Éva)
Groovehouse - Vándor
Happy Gang - Fiatal szerelem
Happy Gang - Sokáig Voltam Távol
Hevesi Tamás - Ezt Egy Életen Át Kell Játszani
Hip Hop Boyz - A Hegyekbe Fönn
Hip Hop Boyz - Megbántottak
Kozmix - Angyal
Mr Rick - Zárjon Be A Gyár
Orsi - Ha lemegy a nap
Presser Gábor - Rozsdás Szög
SingSing - Halál a májra
Sipos F. Tamás - Buli Van A Parton
Sipos F. Tamás - Nincs Baj Baby
Soho Party - Az Éjjel Soha Nem Ér Véget
TNT - Bolond Aki Sír
TNT - Egyetlen Szó
TNT - Fogd A Kezem
TNT - Kicsi Gesztenye
TNT - Nem Jön Álom A Szememre
TNT - Sírni Tudnék
TNT - Tiltott Perc
TNT - Titkos Üzenet
Venus - Kockahas



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68317Hozzászólás Karesz
2022.05.26. 19:52

Sziasztok, mi ez a sok sz@r a topikokban?



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68318Hozzászólás Mauglidyro
2022.05.26. 22:29

NE KATTINTSATOK A LINKRE! VÍRUS!

Azonnal törölje valaki a felhasználót is!


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás