Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Pityus
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2012.10.06. 11:16
Hangszer: PSR-SX900
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Adott köszönetek: : 237 alkalommal
Kapott köszönetek: : 538 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66110Hozzászólás Pityus
2020.07.31. 09:00

---Qgli--- írta:
2020.07.30. 14:54
Milyen akkord az A3# ?
Elég nagy kotta gyűjteményem van, de nem mindegyikben mélyülök el.
Sajnos nem tudom, hogy ez honnan származik.
Mikor közzétettem ezt a kottát, nekem is fenn akadt a szemem ezen akkordon,
és nem tudtam mit kezdeni vele.
Fogalmam sincs, hogy ez a kotta mennyire "élethű",
de arra gondoltam, hogy mankónak talán jó lesz.
Azért a kottáim többsége a valóságot tartalmazzák.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66112Hozzászólás ---Qgli---
2020.07.31. 12:57

powersparc írta:
2020.07.31. 10:13
Nézzétek meg harmóniailag mi helyes oda. Lehet az elírás, nyomdahiba is.
Szerintem egyértelmű, hogy suspend akkordra gondolt az illető, csak kicsit különös volt az akkordjelzés.

Egy hozzá nem értő tollából ez nem gond, ettől még lehet valaki jó zenész, nekem inkább cikibb az, hogy a Roland hangszerek m6(5b) akkordot használnak. Azért nem gondolom, hogy a Roland cégnél dilettánsok ülnek, bár ki tudja. A Korg hangszereknek a stílusai olyan szinten kidolgozatlanok, hogy borzasztó.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 203
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1578 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66116Hozzászólás almatom
2020.08.02. 18:45

---Qgli--- írta:
2020.07.31. 12:57
A Korg hangszereknek a stílusai olyan szinten kidolgozatlanok, hogy borzasztó.
Ez azért van, mert egy jól kidolgozott stílus kb 1 hetes munkából tud csak igazán jó minőséggel megszólalni és ráadásul nem 7 órás munkanapokkal számoltam, hanem 10-12 órával.
Ezt semelyik gyártó nem engedheti meg magának......



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 203
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1578 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66122Hozzászólás almatom
2020.08.04. 12:03

powersparc írta:
2020.08.03. 08:26
Tamás, tárgyaljál az Applelel ha már úgyis Almatom a branded :D és mint üzletágvezető, megcsinálhatnád velük az iArrangert Logic alapon...
:lol:
Fején találtad a szöget, mert van róla szó ezzel kapcsolatosan, csak nem az Apple-el, hanem egy csapattal, akikkel ios-re írnánk egy ilyen arranger szoftvert.
Iszonyat nagy projekt egy ilyen, az ember el sem tudja képzelni!



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 45
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66123Hozzászólás Admin
2020.08.04. 12:39

almatom írta:
2020.08.04. 12:03
Iszonyat nagy projekt egy ilyen, az ember el sem tudja képzelni!
Bizony ez így van, főleg mióta sokan azt ígérik, hogy bárkit megtanítanak programozni fél év alatt a nulláról :) Sokan azt hiszik, hogy ez is olyan, mint pl.: a Paint és ami kell behúzom oldalról egy eszköztárból, vagy rákeresek bármire google-be és CTRL-C, CTRL-V... Az, hogy megtanulsz egy programozási nyelvet, az olyan mintha megtanulnál angolul, ergo ha valaki azt mondja, hogy nyiss meg egy file-t és olvasd ki az első sort, azt le tudod fordítani egy olyan nyelvre, amit a gép megért. A mutatvány nem ez, hanem kitalálni az egészet, építőköveire bontani, rendszer szinten összerakni mindent és felkészülni a kivételekre, kigondolni, hogy mit is fog elrontani a user, kigondolni mit hogyan és hol tárolsz, stb, milyen forrásokat használsz, létrehozni azokat... Ha már van egy ilyen működő rendszered, akkor pedig úgy kell beleigazítanod az újdonságokat, hogy ne húzd keresztbe a már működő funkciókat... mindezt mire kigondolod rengeteg idő és még egy sort sem kódoltál, csak gondolkoztál. Ha a terv jó, kódolni már "könnyű".

Csak egy példa, írsz egy programot ami bekér két számot és elosztja, egy sor gondolnád, ami valóban igaz, működni fog amíg minden jó, aztán ha bibi van akkor csak lefagy, a user meg azt sem tudja mivan. Helyesen: bekérsz egy számot és megvizsgálod, hogy valóban szám-e, ha nem akkor visszajelzel valahogy a felhasználónak, hogy barátom ez nem jó, add meg újra. Megismétled ugyanezt a 2. számmal. Itt még nincs vége, mert ugye nullával nem lehet osztani, tehát arra is meg kell vizsgálnod a második számot, és visszajelezned ha baj van. Ha minden jó, elvégzed a műveleteket és kiírod az eredményt.
Bonyolíthatnám tovább, hogy mi van ha le is akarom tárolni az eredményt. Na, így kell mindent lebontanod, mikor tervezel legyen szó egy mezei kalkulátorról, a hangszered oprendszeréről, vagy egy arranger programról. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy megírsz valamit, évekig működik, aztán jön egy frissítés az oprendszerre, vagy az adatbázisra vagy bármire, aztán nem működik valami :)


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66124Hozzászólás Asterix
2020.08.04. 15:26

Akkor lesz a vArrangernek konkurenciája?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66126Hozzászólás ---Qgli---
2020.08.05. 05:45

Most már ki kell találni valami újat, mert a mostani felállásban már sokan rájöttek, hogy hiába veszik meg az újabb fejlesztéseket, nem sok új dolgot kapnak. Majd, ha ez a megoldás kijön, akkor sok zenész milliókat ad érte, mert azt hiszi, hogy ezután ő is úgy fog zenélni, mint AlmaTomi. Csak egy baj van ezzel: AlmaTominak van egy-két képessége, ami nagyon kevés zenésznek adatik meg. Ennek hiányát tanulással, gyakorlással lehet pótolni, de azt azért fejbe kell vésni, hogy ugyanolyan zenész senki nem lesz, mint egy ilyen tehetséggel, képességgel megáldott ember.
Sok zenész csak pislogna, ha esetleg Tomi az ő hangszerén elkészítene egy midi file-t, vagy egy stílust. Sokan el sem hinnék, hogy nem a hangszerrel van a baj.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 203
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1578 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66127Hozzászólás almatom
2020.08.05. 23:18

Tyhûûû.....csak pislogok nagyokat, hogy mennyire túlértékelsz, Gábor?!
A helyzet az, hogy zenészként egy alsó-középkategóriás szintet kb megütök de nem többet!
Vannak valóban adottságaim, amit kaptam a jó Istentől és amit a zenében fel tudok használni, de nem vagyok jó zenész. Az nem itt kezdődik.
Viszont aminek örülök: úgy néz ki, hogy jobb stílusokat tudok készíteni, mint akár egy Yamaha óriás, aki egy nyelésével megenne keresztbe, annyi pénze van......
Én most ennek élek és azért erre mindig rácsodálkozok...!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66128Hozzászólás ---Qgli---
2020.08.07. 12:54

almatom írta:
2020.08.05. 23:18
hogy mennyire túlértékelsz, Gábor?!
Nem értékellek túl Tomi!
Ha te ezzel a füllel és ezekkel az érzékekkel elvégeztél volna egy zeneakadémiát Jazz tanszakon, akkor most valószínűleg akkora zongorista lennél, mint mondjuk Petruccianni, vagy Keith Jarrett. Ők csak azért jobbak, mint te, mert nekik technikai akadály nincs és azért nincs, mert a klasszikus és jazz képzés során minden technikai akadályt elhárítottak és megtanultak!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66130Hozzászólás ---Qgli---
2020.08.08. 04:57

Direkt nem akartam magyar nevet írni. Ha írtam volna, akkor a magyarok közül szerintem magasan viszi a prímet Sárik Peti.



Új hozzászólás