Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 75
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69450Hozzászólás Sambácsi
2023.09.12. 12:19

malko írta:
2023.09.07. 12:32
Üdv Srácok!

Valaki tudna segíteni? Keresem Katona Klári: Titkos szobák szerelme című számának
akkord menetét. Előre is köszi.
Íme:
https://chordify.net/chords/katona-klar ... patreides9



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69451Hozzászólás B.Bazsi
2023.09.12. 20:59

Kedves tagok, segítséget szeretnék kérni. Van köztetek olyan aki audió hanganyagról el tudja távolítani az éneket és megtenné ezt nekem? Egy dalról lenne szó egy esküvőre.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69452Hozzászólás galambjozsef
2023.09.12. 21:04

Szia.
Ezt magad is könnyedén megoldhatod. A végeredmény nem lesz egy stúdiós minőség, de sok esetben eredményes és meglepő lehet a végeredmény!

https://x-minus.pro/ai


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69454Hozzászólás B.Bazsi
2023.09.16. 18:29

Köszönöm Józsika!


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69455Hozzászólás almatom
2023.09.16. 20:15

Sambácsi írta:
2023.09.12. 12:19
malko írta:
2023.09.07. 12:32
Üdv Srácok!

Valaki tudna segíteni? Keresem Katona Klári: Titkos szobák szerelme című számának
akkord menetét. Előre is köszi.
Íme:
https://chordify.net/chords/katona-klar ... patreides9
Ezt inkább ne!!!!!!!!!!!!
Bajban lesz az, aki innen veszi le bárminek is az akkordjait....



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69456Hozzászólás ---Qgli---
2023.09.17. 16:49

Nem biztos az Tomi!

A múltkor hallottam valakit, aki egy Azahriah számot játszott. Az akkordmenetet valami ilyen hülye helyről töltötte le. Nem tudom pontosa melyik szám volt, de az akkordmenet így nézett ki ezen az internetes oldalon:
D - A - Bm - G ( az hiszem ez volt a sorrend )

Ha erre ránézek, akkor számomra tök egyértelmű, hogy az a "Bm" akkord nemzetközileg van kiírva, tehát Hm akkordról van szó! Ennek kollégának nem volt egyértelmű. Nyugodt szívvel befogta a Bé-mollt és még rá is énekelte a dallamot és nem egyszer, hanem végig!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69461Hozzászólás ---Qgli---
2023.09.21. 06:47

Valakinek Azahriah-tól az Introvertált dal, meg a 3korty megvan szöveges midi file-ban?



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69464Hozzászólás Mauglidyro
2023.09.23. 15:30

Pár évvel ezelőtt a Facebook-on szembetaláltam magam egy videóval, amin valamelyik balkáni országban egy aggregátor, és egy jó erős fagerendára felspaniferezett mobil hangmotyóval vonult a nászmenet.
Akkor még simán viccesnek tartottam ezt a dolgot, megmosolyogtam, lementettem, tovább görgettem ...

2023-ra már Magyarországra is elért ez az "újhullám", igaz a fent említett eszközpark helyett egy jóval kompaktabb megoldással, egy JBL Partybox-al vonultak az utcán.
A képet posztoló úriember, (aki mellesleg amúgy vőfély) már tolja is a gerillamarketinget ...

Most mindenki azt mondaná, hogy mi a frászt foglalkozok ilyenekkel? Miért nem engedem el?
Személy szerint elengedném ...
A baj csak az, hogy az emberek így sem igénylik az élőzenét, a vőfély kolléga még rá is tesz egy lapáttal.
Így is elég probléma, hogy alig akarnak gyűlni a rendezvények ... Én tudok olyan kollégáról, akinek volt ebben az évben 20-25 bulija idáig, de jövőre még senki sem kereste.

Ti mit gondoltok erről?
kép.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69465Hozzászólás ---Qgli---
2023.09.23. 16:06

Nagyjából 10-15 évvel ezelőtt még úgy gondoltam, hogy 5-10 év van hátra a lagzizásból. Ezt le is írtam itt a fórumon. Öt évet tévedtem.
Vagy három hete Malkóval beszéltem pontosan erről, hegy nekik alig van jövőre lagzijuk. Nekünk idén nyáron kettő volt, jövőre még egy sincs. Sajnos elértünk oda, hogy az emberek belátták, hogy a DJ minden számot tud és szünet nélkül nyomja, akár egy hétig is! Egy zenésznek/zenekarnak a tudása korlátozott, ráadásul a DJ-nél nem kell attól tartani, hogy rosszul énekel, vagy rosszul játszik. Arra már nincs igényük az embereknek, hogy a zeneész/ zenekar ott játsszon előtte élőben, ott állítsa elő a hangot, ami megszólal.
ha jól végiggondoljuk, akkor ez már nem most kezdődött, hanem már akkor, amikor a 90-es évek elején megjelentek a kisérőautomatikás hangszerek. Már az sem élő zene volt, meg a mostani midi file-os dolog sem élő, akkor minek hívjanak zenészt? A DJ majdnem ugyanazt csinálja, annyival másabb a DJ, hogy ott az ének sem élő, viszont biztos, hogy eredeti! A Neoton számokat nem férfi énekli, vagy egy ismeretlen nő, hanem Csepregi Éva, a Jolly számokat meg nem Józsika, hanem maga Jolly, csak nem élőben, hanem felvételről. A lényeg, hogy úgy szólal meg, ahogy azt a rádióban, vagy a tévében, vagy a spotify-on hallotta és megszokta a kedves vendég. Ettől tökéletesebb nincs, de ha lenne is, akkor sincs rá igénye az embereknek.
Az '50-es '60-as években a lagzikban cigányzene volt. Amikor megjelentek a '70-es '80-as években a Beat zenekarok, akkor a cigányzenekarokat többé nem hívták lagziba. A '90-es 2000-es években a ONE MAN BAND-ek leváltották a zenekarokat. Eltelt 30 év. Én köszönöm, hogy ebből a 30 évből 25-öt végigzenélhettem, de most minket leváltanak a DJ-k. Ha valaki közülünk még akar tovább lagzizni, akkor annak át kell állnia a DJ-zésre, mert úgy érzem ( és éreztem már tíz évvel ezelőtt is ), hogy ez nem lesz végtelen történet.
Még a szállodák alkalmaznak zenészeket, de én úgy látom, hogy ez már nagyon kevés vendéget érdekel, természetesen ezt én nem mondom a szállodákban, mert nem vágom magam alatt a fát, de úgy gondolom, hogy az a történet sem fog már sokáig működni...

A minap beszélgettem a volt zongoratanárommal, aki 20 évvel ezelőtt Pesten az egyik legmenőbb bárzongorista volt. Ő zongorázott a Hilton-ban majd az Kempinsky-ben. A pandémia óta nem jár sehová, nem hívják, mert nincs már PIANO BAR a hotelekben. Van egy-két zongorista - akiknek más kenyérkereseti lehetősük nincs - ők még nagy ritkán eljárnak zongorázni, de a gázsijuk a megalázó kategóriától is kevesebb, ami 6-8.000 Ft-ot jelent! Ennyiért már kocsiba sem éri meg beülni...

Be kell látni, hogy ennek itt vége van. Lesznek még kisebb falvak, ahová ez a tendencia később gyűrűzik be és még megtartanak egy-két lagzit, de már ott sem sok van hátra.



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 126
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69466Hozzászólás vigo01
2023.09.24. 15:48

Érthető ez a folyamat, nem utt tartunk mint 20 éve.dj-t se fontos mindig , ott a youtube.

Amúgy ketté kéne választani a dj-ket mert az is dj aki csak egymáshoz igazítja a zenéket pl voksán virág, valamint az olyan zsenik is mint richie hawtin vagy carl cox.
Bitwig-Artist_2206_Richie-Hawtin-Insert-1-LG-SD.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Új hozzászólás