Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1333
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1463 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69409Hozzászólás B.Bazsi
2023.08.22. 23:08

Pityu írta:
2023.08.22. 07:09
Gabi, anélkül, hogy belemennék az aktuális politikába..!
Tudatos leépítés megy minden téren.
Erkölcsileg, kultúrálisan, gazdaságilag, stb. (és persze globálisan)
Miért pont a zene lenne kivétel?
Amikor ezek a "sztár" zenészek, Nagy Feró, Tóth Gabi, vitéz majom Varga Viktor, soroljam még..?
A mulatós, mint műfaj évtizedekig elvolt mindenféle korcsosulás nélkül, azt még hellyel-közzel kedveltem is, de legalábbis műveltem 10 éven át. Mást szerettem volna de erre volt igény..
Ám mára eltűnt a tradícionális mulatós műfaj, megmaradt ez a felgyorsított igénytelen szar, amire még táncolni sem lehet normálisan csak berúgva ugrálni rá, mint egy bazári majom.
Énekhang nincs? Kit érdekel, óbégass k.rva hangosan, mint a juhász a birkáinak és ez éppen elegendő a műfaj kedvelőinek.
Nézz ki úgy, mint egy bohóc, mint egy retardált, azt fogják mondani, "egyedi vagy".. (végül is..)

Fentebb ment a "vita", hogy hányadék-e ez a mai zene vagy sem..!
Most erre tényleg válaszolni kell, meg kell magyarázni nehogy megsértődjön valaki? Tényleg??
Mert akkor nagy baj van, k.rva nagy baj. :shock:

És mondom, ez még csak a zenei ipar tudatos leépítése!
Nem csak a mulatós zenéről beszélek. Mára eltűnőben vannak a jó hangú, énekelni tudó előadók. Az igényes zenét játszó zenekarok. Ok, vannak még de egyre kevesebben. Nem azért mert nem tudnak zenélni, dehogy.
Azért, mert az a réteg tűnik lassan el, akinek erre van igénye!!!!!

És zárszóként!
Igen! Igenis nagy felelőssége van a zenésznek abban, hogy ez a mai elkorcsosulás jelen van, hiszen hathatósan tett is azért, hogy ez így kialakuljon. Legfőképp, hogy beállt a sorba és mosolyogva kiszolgálta az igénytelenséget..
(már hallom is.. "ezért fizetnek, ezt kell kiszolgálni"..) :dash2:

Itt is éppen ugyanaz a sztori, mint az aktuál politikában.
Mindent lenyomnak a politikusok a torkunkon, mindent elérnek és az utolsó bőrt is lenyúzzák rólunk.
Miért?
Mert beálltunk a sorba, mert hagyjuk, mert nem hallatjuk eléggé a hangunkat, mert nem fogunk össze ez ellen. Hát ezért.
Ugyanez érvényes a zeneiparra is.
Pityu, az általad említett elkorcsosulás ellen lehet tenni, tudsz tenni te is, mégpedig azzal hogy nem játszod ezeket, és kész. Mi mostanában megmondjuk hogy nem játszunk Balázs Palit meg Bittó duót meg tököm tudja még hogy kiket, aztán ez van. Olyan még nem volt aki új érdeklődő volt és e miatt ne kellettünk volna. Aki meg ezeket a 200-as BPM-es ordító szarokat akarja hallgatni a lagzijában, az egyrészt meg is érdemli, másrészt meg szóljon ezeknek a "pergetős" bandáknak oszt kipergetik még az agyukat is a fülükön keresztül. Ezt is megérdemlik. Nem kell beállni a sorba, ennyi! Nekem nem ér már annyit egy buli hogy pénzért azt játszam amitől hányingerem van. Nem vagy te se köteles senkinek a kedvéért olyat játszani amit nem akarsz, van más aki ezeket játsza, szóljanak annak. Ennyi. Tudunk tenni ellene? Ezzel a szemlélettel és a mellette való kiállással mindenképpen. Egyébként az árral is így vagyok már. Mondok egy árat aztán ha tetszik és elfogadják akkor megyünk, ha sokallják akkor meg szólnak másnak. Ne alázkodjunk már meg minden szarnak, meg ne adjuk már el magunkat bármi áron!


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69412Hozzászólás Pityu
2023.08.23. 06:48

Szerencsére Én már rég magam mögött hagytam ezt a pályát Bazsi, így már csak "külső szemlélőként" osztom az észt.. :)
A zene hiányzik, talán össze is jön egyszer egy banda, akivel "örömzenélhetünk" magunknak, vagy akár ha igány van rá, másoknak is. Na abban sem lesz semmi mulatós szutyok..
Addig meg marad a házi stúdiómban való "örömködés" :777



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1333
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1463 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69413Hozzászólás B.Bazsi
2023.08.23. 08:18

Értem, azt hittem hogy a mindennapok testközeli keserű tapasztalata mondatta veled ezt, de ha Te már régóta nem vagy személyesen részese ennek a mai "csodának", akkor te már nagyrészt boldog ember vagy... 🙂😉👍


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69421Hozzászólás Pityu
2023.08.23. 19:48

Jajj dehogy! Isten ments :) Már vagy 10 éve abbahagytam a csörömpölést a közönség számára.
Nem is bánom, jól írod "azóta nyugodtabb is vagyok", legalábbis zenélés terén mindenképp.
Ma már csodálkozó arccal tekintek azokra, akik még folytatják ezt a vonalat. Nem tudom eldönteni, hogy direkt kínozzák magukat, vagy "van az a pénz" a döntésük oka?



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1333
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1463 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69422Hozzászólás B.Bazsi
2023.08.23. 20:45

Én még mindig szeretem ezt csinálni. A sok maga után kívánnivalót hagyó zene, meg sokszor az ugyanilyen vendég ellenére is. Nekem gyerekkori álmom volt hogy ezt csináljam, ezzel keltem meg ezzel feküdtem anno, valóra akartam váltani, megcsináltam és az életem része lett. Szeretem a zenét, hallgatni is, érdekel a technikai része, az elméleti része, szerettem és szeretem a hozzá való járulékos dolgokat. Azt, hogy lagzi után még beszélgetünk fél órát, egy órát a helyszínen a tulajjal, ők hogy kezdték, mióta és hogy csinálják. Azt hogy buli végén leülünk valamelyik polgármesterrel pogácsázni, és elmeséli dióhéjban 1,5-2 órában hogy mekkora bulik voltak régen ott... Azt hogy egy-egy buliban összefutok rég nem látott haverokkal, kollégákkal, más zenésszel és kibeszéljük a mindent is. Azt is szeretem mikor jól megszólal valami. Mikor még nem voltam nős szerettem mikor hajnalban hát, hogy mondjam...volt kitől elbúcsúzni, meg megölelgetni....mikor az egyik lányt, mikor a másikat... Szeretem nézni hogy némelyik vendég tánc gyanánt milyen mozgást lenyom, jó egy buliban látni hogy még azért mindig jó tud lenni egy hangulat amit én teremtek. Jó másnap felhívni a gitárost és fél óráig beszélgetni róla hogy milyen volt a fél nappal azelőtti buli, milyen volt a kaja, milyen volt a stand-upos, meg a pálinka... Ezek még mindig többet adnak nekem, mint amennyit egy hülye vendég aki beszól, vagy egy huszadik bittóduós kérés elvesz...


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69423Hozzászólás ---Qgli---
2023.08.24. 04:37

Hasonlóképpen vagyok, mint Bazsi, csak nekem inkább szimpatikusabb zenélés a szállodai "munka". Azért, mert nem mulattatni kell a népet, hanem elérni azt, hogy a vendég a bárban maradjon, felkelteni az érdeklődését a zeném iránt és valami olyat csinálni, ami a vendégnek érdekes és nem minden nap hall ilyet. A ****-os bárokban olyan zenéket játszhatok, amiket tényleg szeretek Charlie, Stewie Wonder, Joe Cocker, Bon-bon, Simple Red stb.
Lagzikban ilyeneket nem lehet játszani, ezért a lakodalmakat inkább már csak a pénzért csinálom, bár azért vannak ott is, amiket szeretek. Gyerekkoromat idéző nótákat szeretem. Olyanokat, mint a Neoton, R-Go, de még a 90-es évekből is sok nótát szeretek, amik mostanában nagyon mennek.

Sok zenész ismerősöm van, akivel együtt kezdtük, de már rég abbahagyták, mert a zenészeket lábtörlőnek nézték a vendégek. Igazat is adok nekik, de!!!
Nekem ez a zenélés olyan, mint a drog! Nem tudok leszokni róla! Amikor A COVID volt, több mint egy évig nem mentem zenélni. Minden baj elért. Többek között az ujjaim izületei is haldoklanak, azóta járok orvoshoz a kezemmel, de volt más is. Depressziós voltam, idegesített minden, havonta fájt a torkom meg még nem is emlékszek, hogy milyen bajaim voltak. Ha nekem abba kellene hagyni a zenét, akkor biztos, hogy nem sokáig élnék.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69424Hozzászólás almatom
2023.08.24. 06:40

---Qgli--- írta:
2023.08.24. 04:37
Ha nekem abba kellene hagyni a zenét, akkor biztos, hogy nem sokáig élnék.
Dettó!
Az életem minden pillanata zenével van övezve. Azt hiszem, ha nem ezt csinálnám, kevesebbet köszöntenének fel szülinapomon! :lol:



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1879 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69439Hozzászólás Karesz
2023.08.26. 20:06

https://fb.watch/mG1FqKi-OF/

Érdemes a kommenteket is olvasni ☝️☝️😁😁



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 126
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69441Hozzászólás vigo01
2023.08.27. 12:49

Beszédes ez is
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69446Hozzászólás malko
2023.09.07. 12:32

Üdv Srácok!

Valaki tudna segíteni? Keresem Katona Klári: Titkos szobák szerelme című számának
akkord menetét. Előre is köszi.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Új hozzászólás