Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 115
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68686Hozzászólás BodziLalikirály
2022.11.01. 15:51

almatom írta:
2022.11.01. 13:06
Nem, Bandi: - az autotune engem tesz tönkre! :D
Nem tudok ma zenét hallgatni a rádióban, mert olyan szinten irritál, hogy azonnal ütnék! És ez nem vicc! A zenészek 98%-a nem is hallja, vagy nem zavarja. Engem kicsinál. Biztos mindenkinek van olyan dilije, amitől megőrül..... Nekem speciel az autotune-t meghallván azonnal elborul az agyam, ugyanis elgépiesíteni az emberi hangot olyan, mint ha Jennifer Lopez helyett inkább egy japán robotnőt dugnál meg. Szóval gáz!
Ezért nem tudok ma senkit értékelni, ide értve Michael Bublét is akár, mert nem hallom a saját hangját.
A mai producerek képtelenek autotune nélkül élni. Ez az oxigénpalackjuk, úgy tűnik.
Szóval nekem régi vágyam egy anti autotune klubbot összehozni, de asszem egyedül maradnék a klubbomban. :rolf:
Azt nem értem, hogy zenészek is használják ezt a fost és, hogy nem hallják, hogy a matek tiszta énekhang mennyire természetellenesnek hat?! Tudom, én vagyok erre túl érzékeny......de én sajnos erre nagyon az vagyok. Talán erre vagyok a legjobban! :cry2:


Tomi!

És mi a véleményed a normál "vocoder"-ről? De nem a vokálprocesszorra gondolok.
Abban ugye a több szólamot állítod elő az akkordhoz, míg a vocoder - úgy tudom - csak 1 hangot képez le "öblössé" téve az énekhangot. Abban azért nem lehet annyira ezt a "nyávogós" dallam után vitt elcsúsztatásokat hallani.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68687Hozzászólás ---Qgli---
2022.11.01. 16:02

A vokálgép alapból egy szar cucc. Hülyeségeket énekel sok esetben.
Valamikor a '90-es évek vége felé vettem egy Korg IH-t. Használtam sok alkalommal próbálgattam állítgatni így-úgy és mindig zavart vele kapcsolatban valami, de nem tudtam, hogy mi.

Amióta Tomi mondta ezt az autone-t azóta rájöttem, hogy annak idején ez zavart engem. ( Pedig nekem közel nincs olyan fülem, mint Tominak!!! ) A többi szólamnak nemcsak a hangok matematikai pontossága, hanem a vokál hangjainak matematikai pontossággal való megszólalása az én hangomhoz képest.

Egy nyáron keresztül kínlódtam vele, majd eladtam. Amikor megvettem a pa80-at, akkor azt mondták, hogy az már sokkal jobb. Lehet, hogy jobb, de még az is szar. Azóta minden hangszeremben benne van a vokálgép, de a pa800-on már ki sem próbáltam.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 115
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68688Hozzászólás BodziLalikirály
2022.11.01. 17:54

---Qgli--- írta:
2022.11.01. 16:02
A vokálgép alapból egy szar cucc. Hülyeségeket énekel sok esetben.
Valamikor a '90-es évek vége felé vettem egy Korg IH-t. Használtam sok alkalommal próbálgattam állítgatni így-úgy és mindig zavart vele kapcsolatban valami, de nem tudtam, hogy mi.

Azért ne vegyük egy kalap alá - mondjuk - a Digitech Vocalist II -t és a Tc-Helicon Voice Works -t!

s-l500.jpg

B_TCH_voiceworks.jpg

Ég és föld a kettő közötti különbség.
És ezek még nem is a professzionális technológia.
pld:
2001-11-voiceprismplus-1-gIDg_CQvvT9d405ViKL9a_492aUjGy_O.jpg



De megkérdezheted a Józsit is, mivel pld. amit pár napja feltett videót ( Ha árulnak majd gesztenyét ) abban is ott van a vokálgép a hölgy éneke alatt, méghozzá jól eltalálva és a megfelelő helyen használva.

Használtam annó a Digitech-et, majd a Karesztól vettem meg a Tc-Helicon VOICE TONE HARMONY vokálját

tc-helicon-voice-tone-harmony-g-xt.png

de később mikor a stűdiót összeraktam akkor szereztem be előbb a VoiceWorks-öt majd a VoicePrism Plus-t.
Állítólag a Korg-okba a 3x-től Tc-Helicon vokálgép van, de pontosan melyik chip azt nem tudom.
A többi hangszerről nem nagyon tudom melyik melyik márkát és típust használja....
Azért van pár gyártó akik jókat készítenek:

Tascam
Zoom
Roland
stb....

És ugye az sem mindegy, hogy pld. valaki be- vagy kikapcsolva használja bennük a "pitch correction" opciót, amely igazából tényleg képes elvinni az alap ének hangot....
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68689Hozzászólás ---Qgli---
2022.11.01. 19:09

Persze használja, aki akarja és akinek tetszik engem nem zavar, de nekem nem tetszik!
Egy hibája van mindegyiknek: GÉP!!!

Mondjuk ha tercet kell énekelni, akkor nem tudom, hogy honnan tudná a gép, hogy a G hangra H-t, vagy Bé-t énekeljen!
Engem ez zavart legjobban annak idején...



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68694Hozzászólás HunHyper
2022.11.02. 06:21

Én TC-Helicon Voicelive Touch 2-t használok...
Legföképpen a sokoldalúsága miatt. Az általad említett probléma, hogy "H" vagy "B", az megoldható azzal, hogy megadod
a kütyünek, milyen skálában gondolkodjon. Ha automatikus felismerésen van, akkor természetesen hibázhat.
Autotune funkció százalékosan megadható, hogy mennyire nyúljon bele az énekbe, vagy egyáltalán ne, illetve milyen
skálát és felbontást alkalmazzon. El akartam adni, itt is volt fent a fórumon, de aztán meggondoltam magam.
Több 2021-es és 2022-es cikket/tesztet olvastam, amelyek eredménye az volt, hogy az egyik legjobb eszköz a piacon.
Így mégis megtartom, mert meg vagyok vele elégedve.
Persze, ha a Ketron Event vokálja jó lesz és külön kimenetre tudom majd küldeni (amit jelenleg még nem tudok),
akkor talán nem lesz szükség a továbbiakban a TC-re.
A másik, amit észrevettem, hogy ha túl van tolva a vokál, akkor tényleg zavaró és gépies, de számomra van az a szint,
ahol már elfogadható, söt, már-már jó...
:777

Üdv: Roland


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68696Hozzászólás galambjozsef
2022.11.02. 07:52

HunHyper írta:
2022.11.02. 06:21
Én TC-Helicon Voicelive Touch 2-t használok...
Legföképpen a sokoldalúsága miatt. Az általad említett probléma, hogy "H" vagy "B", az megoldható azzal, hogy megadod
a kütyünek, milyen skálában gondolkodjon. Ha automatikus felismerésen van, akkor természetesen hibázhat.
Autotune funkció százalékosan megadható, hogy mennyire nyúljon bele az énekbe, vagy egyáltalán ne, illetve milyen
skálát és felbontást alkalmazzon. El akartam adni, itt is volt fent a fórumon, de aztán meggondoltam magam.
Több 2021-es és 2022-es cikket/tesztet olvastam, amelyek eredménye az volt, hogy az egyik legjobb eszköz a piacon.
Így mégis megtartom, mert meg vagyok vele elégedve.
Persze, ha a Ketron Event vokálja jó lesz és külön kimenetre tudom majd küldeni (amit jelenleg még nem tudok),
akkor talán nem lesz szükség a továbbiakban a TC-re.
A másik, amit észrevettem, hogy ha túl van tolva a vokál, akkor tényleg zavaró és gépies, de számomra van az a szint,
ahol már elfogadható, söt, már-már jó...
:777

Üdv: Roland
Nekem VoiceLive 3 és 3X volt, MIDI porton keresztül dolgozott, de leginkább a BPM miatt!
MIDI porton keresztül nem kell a skálákkal babrálni, ha be van állitva Chord felismerésre. Volt hogy kipróbáltam, annyira nem volt rossz, engem csak az zavart hogy kicsit gépinek tűnt, de viszont pontosan dolgozott.
2011 óta van olyan hangszerem (KORG Pa) amiben alapból TC-Helicon proci van (Kivéve most a Pa5x (ebben ShiftAudio, de úgy érzem jobb a minőség, és szebb a kangkép a gépi vokál esetében is) Ott is Chord, vagy Note funkcióval beállítva!
Fogod a harmóniát, és aszerint dolgozik. (ugyanúgy mint a külső VoiceLive MIDI-n keresztül!)
A skála móddal az a legfőbb baj, hogy a dalok többsége keverék, modulál, dur és moll skálák között ugrál, stb... Mondjuk egy Bájaleksz-kedvesem nótával sok baj nem lenne ilyen téren a skála módot illetően :D


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68697Hozzászólás ---Qgli---
2022.11.02. 14:54

galambjozsef írta:
2022.11.02. 07:52
dalok többsége keverék, modulál, dur és moll skálák között ugrá
Nem beszélve egy Girl from Ipanema-ról, vagy How high the moon-ról, ahol két ütemenként változik a tonalitás.



Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 81
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 211 alkalommal
Kapott köszönetek: : 722 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68712Hozzászólás zajcsinalo
2022.11.06. 11:47





A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zajcsinalo 2022.11.06. 11:55-kor.


Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

kissata
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 1076
Csatlakozott: 2011.09.23. 07:18
Hangszer: KORG PA4X
Tartózkodási hely: Fajsz
Adott köszönetek: : 914 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1000 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68713Hozzászólás kissata
2022.11.06. 11:50

Figyeled Bandi milyen hangszere van a billentyűsnek!
:lol: :lol: :lol: :777



Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 81
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 211 alkalommal
Kapott köszönetek: : 722 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68714Hozzászólás zajcsinalo
2022.11.06. 11:54

Az én gondolataim másik hangszeren járnak Atesz! :D


Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Új hozzászólás