Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67482Hozzászólás ---Qgli---
2021.03.30. 04:51

Nagyon ritkán osztok meg dolgokat a FaceBook-on, mert rengeteg a kamu hír. Amit megosztok, annak szeretek közelebbről utána járni.
Tegnap kaptam egy videót, amiben egy használatlan ffp2-es maszkot langyos vízbe tesznek és pár perc után egy pár darab kis féreg szerű mozgó szál jelenik meg benne. Nem hittem el, gondoltam bedobok egyet a mosdóba. Nagyon durva dolog jött elő. Nekem is egy mozgó féreg jelent meg!!! Körbeküldtem pár ismerősömnek, ketten is kipróbálták rögtön tegnap este és nekik is ilyen kis féreg jött elő, ami meleg hatására magától mozogni kezd!
Ezek után, ha valaki azt meri mondani, hogy nincsenek összeesküvés-elméletek, azt pofán verem!
Aki nem hiszi járjon utána!



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67487Hozzászólás vili2105
2021.03.31. 08:39

Ebben nincs összeesküvés-elmélet, egyszerűen ellenőrizhető!
Viszont az a része az összeesküvés-elmélet, hogy az morgellon, meg nanobot!
Vagy szerinted mik azok, és ki tette oda?


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67490Hozzászólás Trebor
2021.03.31. 13:09

Sziasztok!
Hátha van ötletetek...
Szeretnék videófelvételt készíteni magamról zenélés közben egy iPhone-al. Milyen lehetőségeim vannak, ha nem szeretném, hogy látszódjon a háttér? Illetve változtatni szeretném a hátteret. Egyszer ilyen, egyszer olyan.
A szerkesztés is telefonon menne.
Üdv



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67491Hozzászólás almatom
2021.03.31. 20:42

Homogén (kék vagy zöld) anyagot tegyél fel magad mögé.
Vannak telós programok, amik real time-ban tudnak green box effekttel dolgozni, kvázi azt raksz be mögé hátteret, amit akarsz, vagy ami a programban elérhető....



Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67493Hozzászólás SzJosef
2021.03.31. 20:45

Trebor írta:
2021.03.31. 13:09
Szeretnék videófelvételt készíteni magamról zenélés közben egy iPhone-al. Milyen lehetőségeim vannak, ha nem szeretném, hogy látszódjon a háttér?
Szia!
A technikát Green Box - nak hívják. Hogy milyen kamerával veszed fel az nem sokat számít. A videóeditor programnak kell tudnia a zöld háttér eljárást. Az így felvett zöld háterű felvétel hátterét bármilyenre cserélheted az arra alkalmas editorral. Ezekből többféle is van. Pl. Pinnacle Studio, stb. Zöld hátteret készen is kapsz, keress rá, vagy készíthetsz is.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 115
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67495Hozzászólás BodziLalikirály
2021.04.01. 07:16

Jó reggelt!

Régen ez volt a megszokott eljárás (Blue-Box; Green-Box), ami már a mai technikai lehetőségek korában szinte elvethetőnek mondható.
Bármilyen homogén egyszínű háttér elé (egyszínű falfelület) állva meglehet a trükköt csinálni.
A lényeg, hogy az a háttér semmiképp ne az emberi bőr tónusait tartalmazza, és a ruha se legyen ugyanaz a szín.
A Sony Vegas Studio, a Pinnacle; Adobe Premier; és még sorolhatnám, épp úgy mint egy grafikai szoftver a megjelölt színtónust kivágja a képből és helyettesíti a kiválasztott képpel, videóval. A vágás pontosságát (színtelítettségi ráta) csúszkával állítva finomítható, így pontosabb beállítás kapható.
A fentebb sorolt programokat régen használtam már (aktív videós koromban), de amit sima egyszerű szerkesztésre mostanában használok AVS Video Editos (AVS4YOU) is tudja ezt a lehetőséget.
Amint lesz több idóm csinálok pár képet is, ha szükséges.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67496Hozzászólás Trebor
2021.04.01. 09:52

Köszönöm srácok! :777



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67497Hozzászólás Mauglidyro
2021.04.01. 16:38

Na üdv. mindenkinek.

Talán én szajkóztam annak idején a legtöbbször, hogy Covid így meg Covid úgy.
ÉPP EZÉRT AZT KÉREM NE SZÉPÍTSÜK A DOLGOT ÉS NEM VÁROK KÁRÖRVENDÉSRE AZOKTÓL, AKIK AKKOR KI TARTOTTAK A SAJÁT VÉLEMÉNYÜK MELLETT.
Cion bölcsei és hasonló f*szságokat kéretik mellőzni, ezekre nem vagyok kíváncsi.
Olvasd ezt, ha tudni akarod az igazságot.

Mondjuk ki, ne ragozzuk: Elkaptam a Covid-ot.

... aki ilyen ízléstelen áprilisi tréfára várt, az most garantáltan csalódni fog.
Az ilyennel senki nem viccel.

Történet:

Multhét pénteken már volt egy kis taknyosság. Nátha, köhögés, ami influenzánál illik ... De mivel más tünetem nem volt, így végig csináltuk a napot. Betudtuk influenzának.
Plusz a múlthéten már jóval korábban jeleztem, hogy tudok vállalni szombati ügyeletet, ezért így visszalépni már nem nagyon tudtam tőle.
Pedig akkor jött a fekete leves.

Szombat:
Fenti tünetek + tüdőgyulladás.
Konkrétan a mellkasom és a hátam, mintha leégett volna, annyira nem bírtam magamon a felső ruházatot ... de hát az élet nem kívánságműsor, ki kellett bírni.
De mivel még mindig nem volt egy deka lázam sem, ezért végig csináltuk az ügyeletet, bár tény, hogy arra a napra, nagyon rányomta a bélyegét ez a cucc.
Nagyon lassan tudtunk haladni, és nagyon kevés címmel zártuk aznap a napot.

Vasárnap:
Konkrétan az egész napot ágyban töltöttem, pár kanna tea, és jó pár pohár víz társaságában.
Bár azt kezdtem észre venni, hogy a szaglás és az ízlés az rakoncátlankodik, de úgy elég rendesen.

Hétfő:
03.29 - Születésnapom!
A helyzet változatlan, fogadom egész nap a gratulációkat, miközben öntöm magamba a folyadékot, de literszámra.
Doki felhív, tünet elmond.
Holnap Gyorsteszt és PCR teszt. :unknown: NINCS DE!!!!! :hit2:
Doxypharm 2x1 és ACC Long! 1*1
SZEDJED!
Végeredmény 6x700ml víz /Biotech-es keverő kulacs/ + 2 kanna tea. :omg:

Kedd:
Teszt!
Hát nem tudom ki hogy van vele, nekem a városi mentőszolgálaton csinálták a tesztet, abszolút fájdalom mentes volt.
Még csak kellemetlennek sem mondanám. A gyorsteszt szerint negatív voltam. A PCR-ra még várni kell 1-2 napot.
De természetesen a helyzet változatlan, tünetek ugyanazok, és még mindig rengeteg folyadékot iszom. Sajnos a szervezetem kényszerít rá, de ez szerintem már tutira a gyulladáscsökkentő mellékhatása.

Szerda:
Tüdőgyulladás abbamaradt, mostmár csak köhögés és nátha.
Folyadékfogyasztás változatlanul sok.
Láz továbbra sincs, még csak egy tetves nyomorult hőemelkedés sem.
Doki felhív: Nincs még eredmény. Keressem holnap.
Feltűnt nekem, hogy mióta kihagytam a koffeint, fél 11 felé térdre kényszerít a szervezetem, ami nem hátrány, hiszen így tudok aludni 8-9 órákat ami felettébb kielégítő.

Csütörtök (MA):
Folyadék fogyasztás változatlanul sok.
Tünetek változatlanok.
De talán most volt annyi erőm az elmult pár naphoz képest, hogy gép elé üljek.
Doki felhív:
Pozitív lett a PCR! - hát itt az agyérgörcs már elkapott.
Favipiravir Egis 200mg

Használati utasítás következik:
csütörtök este !8 SZEM!
péntek reggel !8 SZEM!
péntek este 3
szombat reggel 3
szombat este 3

Ha most nem fog szétmenni a gyomrom, akkor Bartos Cs Pista hozzám képest ipari tanuló lesz.

Jah és ki kellett töltenem egy nyilatkozatot, hogy a következő 10 napban nem tervezek "családot alapítani", és hogy ezt az ingyenes gyógyszert senkire nem ruházom át!

Népegészségügytől jön a további pofon:
- Ki vagyok, mi vagyok?
- Ott tartózkodom-e ahova be vagyok jelentkezve.
- Ki tartózkodik még velem együtt egy háztartásba? Személyes adatuk, háziorvosuk neve?
- Email cím? amit kényszeresen szarul írtak le.
Jó, végeztünk, akik velem vannak azoknak 04.06-ától fel van oldva a karantén, nekem meg majd a háziorvosom oldhatja fel.
Ennyi.

Hát itt tartunk most.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 45
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67505Hozzászólás Admin
2021.04.02. 07:16

Srácok! Kéretik tiszteletben tartani a másik véleményét,nézetét, hitét stb! Egyedül a vírustagadás tiltott, a többi mindenki sajátja. Köszönöm! :777

@Mauglidyro mielőbbi jobbulást!


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 45
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67507Hozzászólás Admin
2021.04.02. 09:08

Akkor ezt itt és most zárjuk is le! Neked jogod van a saját véleményedhez, nekem a sajátomhoz, nekik pedig a sajátjukhoz. Én sem hiszek abban amiben ők, de nem is állok le vitatkozni velük. Ha tudtok normális eszmecserét folytatni nem bánom, de egymás lehülyézését, térítését, sértegetését nem tűröm!

A gumiszoba sokmindent elbír, bár nem tartom idevalónak a témát, de nem is fogom tiltani.

Most, hogy mindenki meghallgatott mindenkit, lépjünk is tovább és gyarapítsuk a többi témát! :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Új hozzászólás