Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 8
Hozzászólások a témában: 320
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 728 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1870 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 65705Hozzászólás ---Qgli---
2020.06.12. 03:28

A múltkor néztem egy koncertet a D1 tévén, ahol elismert magyar jazz zenészek játszottak.
Eltelt már vagy 5 perc mire rájöttem, hogy ez már a nóta!
Húha! - gondoltam
Eddig azt hittem, hogy csak állítgatja meg hangolja a hangszerét....

Sztár jazz zenészek ide, vagy oda, ez egy nagy rakás szar volt számomra! ( Nem is bírtam tíz percnél tovább ) Ezzel nem is az a baj, hogy nekem nem tetszett ( mert valószínűleg én süket vagyok az ilyenekhez ), de egy olyan laikus, aki mondjuk most ment először jazz koncertre, annak milyen véleménye lesz a jazz zenéről? Sajnos az ilyen koncertek miatt is tart ott a jazz zene megítélése, ahol tart.
A múltkor zenéltem és pontosan egy ilyen emberrel találkoztam, akinek ugyan nagyon tetszettek a kicsit jazzes beütésű improvizációk, de mégis azt mondta, hogy: "A jazz az csak arról szól, hogy mindenki játszik össze-vissza". Erre adtam neki egy Natalie Cole: Unforgettable lemezt, hogy hallgassa végig! ( Ezen a lemezen közismert jazz standard-ek szólnak vokális előadásban, big band kísérettel ) A véleménye meglepő volt: Azt mondta, hogy baromi jó!

powersparc
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 616
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1072 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2789 alkalommal

Hozzászólás: # 65706Hozzászólás powersparc
2020.06.12. 08:45

Sajnos az ilyen koncertek miatt is tart ott a jazz zene megítélése, ahol tart.
Ebben van vmi! Mondjuk nekem mindegy ha vki nem szereti az adott műfajt. Attól még úgy is azt hallgatok, meg olyan rendezvényre megyek el ha tehetem, ami nekem tetszik. Végülis az operába se tömegek járnak, mondjuk egy Tankcsapda koncerthez képest és az se lenne jó, ha minden sarkon pl. Quincy Jones folyna a csapból is, mert sztem az efféle fokú zenének és irányzatának egyfajta tekintélye van, amihez hozzáértés se árt. Egy ismerősöm pont ennek hiányában ment el egy Binder-Borbély koncertre egyszer. Mentségére legyen, a barátnője szerezte a jegyet meglepetésből, mert ki volt plakátolva, hogy ez egy ritka jazz koncert és hosszasan méltatták a művészeket. Nyilván fogalma sem volt, hogy ez nem az easy listening kategória. Rá is faragtak. :)

https://soundcloud.com/synthsnd
"Minden jó valamire, de van ami mégjobb mindenre!"

tacso
VIP
Hozzászólások a témában: 211
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Adott köszönetek: : 2213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1871 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 65708Hozzászólás tacso
2020.06.12. 18:25

Palóznaki Jazz Pikniken tapasztalták zeneértő barátaim, hogy Radics Gigi jónevű zenészei sikeresen ölték a dalokat hangszeres felülkerekedési kényszerből Jamie Callum elnéző mosolyától kísérve... :D

Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 65733Hozzászólás powersparc
2020.06.16. 17:36

"Minden jó valamire, de van ami mégjobb mindenre!"

Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 4
Hozzászólások a témában: 34
Hangszer: Tyros4, SC88Pro
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 219 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 65744Hozzászólás Mauglidyro
2020.06.17. 20:29

kép.png
,,Örülünk, Vincent?" :777 :yahoo:

Forrás
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Garry PC1504 MK II, Dbx Pa2, 2x Garry Lite10, 1x Turbosound Milan M15b

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 65777Hozzászólás powersparc
2020.06.21. 22:13

:rolf: