Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2917
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2380 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63842Hozzászólás ---Qgli---
2019.12.11. 15:31

Ebben én igazat adok neked, de:

Hová sorolandó az, amikor egy élőben játszó zenekarba vannak előre rögzített anyagok is ( pl, vokálok )? Ugye ebben az esetben az élő rész sokkal több, mint az előre rögzített.

És hová sorolandó az a zene, amikor megy a midifile és én hozzá játszok élőben egy sávot? Ebben az esetben meg az élő rész kevesebb és az előre rögzített több.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63843Hozzászólás Asterix
2019.12.11. 15:36

Az én olvasatomban élőzene csak és kizárólag az, amikor ahány zenész, annyi hangszer és csak annyi!!!
Ének élőben, ha 1 fő, akkor 1 szólam, ha 2 fő, akkor 2, stb...
Minden más az élőzene fogalmán túl van....
Más az élőzene és az élőben játszott zene...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63845Hozzászólás Mauglidyro
2019.12.11. 23:38

És mi van akkor, ha a zenekarunk műsora a következőképp áll össze?

Manuális kíséret + szóló billentyűs + szaxofon + élődob+4 ének (nagy nagy ritkán összejön a 3 szólamos vokálozás, de maradjunk inkább 2-nél)
Többnyire csárdások, 8beat jellegű dalok, Keringők, Bossa, Beguen ... De ez általában ki is meríti Hajdúdorog és a környékbeli lagzik műfajigényét.
Sajnos hiába próbálkozunk mással, egyszerűen nincs igény rá.

Illetve járhatnánk mindenhova kizárólag ezzel a felállással, de kérdem én, hogy egy 60-70 fős rendezvényből hogy várjuk el a házigazdától, hogy kigazdálkodja a tiszteletdíjunkat?
Ezért megyünk el csökkentett létszámban is, ha kell tartalékosokkal is, ha valaki az állandó tagok közül nem érne rá. (Mindenkinek meg van a saját piaca, így nyílván az az első)

Emellett van Midi!!! Mert nyílvánvaló, hogy az ilyen műmulatós igénytelenségeket nem lehet megúszni, és a vendégnek nem mindegy a zenekar hogy adja elő, mert 99%-ban ugyanúgy szeretné hallani, mint ahogy az eredeti hangszerelés van. (Amiből még a midi is maximum csak 70%-ot képes lefedni, a megfelelő hangszínek, speciális effektusok, és a nagyon divatos arpeggio sávok híján.) De legalább a vendég elfogadja!!!
Akkor még ott vannak azok a műfajok is, amik zöme improvizációra épül (Lásd R'n'R) ...
Most tegyék fel a kezüket azok (Almatomin és Qgli-n kívül) akik legalább visszatudnák adni az eredeti performanszot ebben a műfajban?

Már a nagy öregek sem tudnak elmenni úgy turnézni-koncertezni, hogy ne legyenek HD sávok a produkciójukban.
Apostol (Kezdve ott, hogy a zongorán (és talán az énekhangon) kívül minden csak díszlet. Már eleve nincs basszusgitáros a zenekarban. Mi lenne ha bedöglene a HD?)
Talán akiket tisztelek ilyen szempontból, hogy ennyi idő után sem adták fel az elveiket, az a 3+2. De ott tényleg minden élő!!!
Bár tény, hogy a Kanalas Robi és Burai Károly szintetizátor témái sokat dobtak a zenekar megszólalásán.

Ami meg a vendéglátózást illeti, nem a vendégek hibája az, hogy nagy részük nem kíváncsi az élőzenére.
Ez egyrészt a vendéglátóhelyek vezetőségének, másrészről a gazdasági válságnak a vétsége is. Lásd Hajdúszoboszló.
Amíg ment az ipar (válság előtt) csak olyan zenész tudott bejutni az ilyen helyekre, akiknek a repertoárja is meg volt hozzá, és normális hangtechnikával tudott megjelenni. (Ott minden este vinni kellett valami újat, és nem csak a magyar dalokból. A külföldi világslágerekből is illett ismerni ezt-azt.) És ha jól csinálták, hétfőtől-péntekig szinte minden este volt munkájuk. De volt az is, aki ott döntötte el, hogy felhagy a lagzizással, és ebben a körben próbál szerencsét.

Mára dölt-borult minden. Beszabadultak az olcsójancsik, meg a dj-k, és ha egyszer beszabadultak ... no comment

De van még remény ...



Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 214
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63846Hozzászólás tacso
2019.12.12. 07:36

Én komoly problémának érzem azt, hogy -az élőzene kategóriából kiszorulva- a működésünk nincs definiálva! Ez olyan identidás vesztéshez vezethet, ami összemos bennünket azokkal, akik soha nem tanultak és gyakoroltak hangszeren! Nem vagyunk élőzenészek? Oké! De akkor mik is vagyunk tulajdonképpen? Tűnékeny tevékenységünk mentő kérdése lehet ez, ha jó és mindenki számára elfogadható, érthető választ adunk!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63847Hozzászólás vili2105
2019.12.12. 09:13

Amíg erre nincs valami szakszervezeti álláspont, mint például a tejtermékeknél, vagy más élelmiszereknél, addig bárki bármit állíthat!
Amíg egy sihel feri és társai előadóművészek, addig ez van!
Ha józan ésszel belegondolunk, pl mitől lesz egy dj élőzene? Hogy ott mixel? Vicc!
Itt is lehetne megjelölés! Élőzene, a produkció playback elemeket tartalmaz, full playback. És ezt jól látható helyen kötelezően elhelyezni!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63850Hozzászólás Asterix
2019.12.12. 12:50

Azért azt gondolom, ti is tudjátok, hogy ez az élőzene, nem élőzene kérdés a kutyát nem érdekli, csak a zenészeket, akik próbálnak letenni valamit az asztalra. A közönség sz@rik rá, hogy te élőben muzsikálsz, vagy csak tátogsz, a hangszered pedig ki van kapcsolva. A közönség szórakozni akar!!!! A megfogadott zenésznek, dj-nek, kispistának az a dolga, hogy a közönséget szórakoztassa. Ha ezt meg tudja tenni, akkor jó, ha nem tudja megtenni, akkor megbukott még akkor is, ha a zongora szétolvad a kezétől a műsor közben annyit játszott.
És itt nincs mese, amikor kiállsz a közönség elé, csak a szórakoztatás a dolgod. Ha ezt a szennyzenével éred el, akkor azzal, ha igényes muzsikával, akkor azzal. De már a színpadon NINCS jogod mérlegelni, nem teheted meg, hogy szembe mész a közönség igényével. Előzetes megbeszéléskor van lehetőségünk a számunkra nem megfelelő fellépést visszautasítani.
tacso: Élőzenész, meg az élőzene fogalmát kell szerintem szétválasztani. Ha én kiállok a közönség elé és ott hozzáérek a hangszeremhez és az szól, játszom rajta a legjobb tudásom szerint, énekelek legjobb tudásom szerint, akkor az az én olvasatomban élőben előadott, valamilyen technikával megtámogatott félplayback zene.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63851Hozzászólás Asterix
2019.12.12. 12:58

Mauglidyro írta:
2019.12.11. 23:38
nyílvánvaló, hogy az ilyen műmulatós igénytelenségeket nem lehet megúszni, és a vendégnek nem mindegy a zenekar hogy adja elő, mert 99%-ban ugyanúgy szeretné hallani, mint ahogy az eredeti hangszerelés van.

Már a nagy öregek sem tudnak elmenni úgy turnézni-koncertezni, hogy ne legyenek HD sávok a produkciójukban.
Apostol (Kezdve ott, hogy a zongorán (és talán az énekhangon) kívül minden csak díszlet.
Anno megpróbáltam én is midivel megtámogatni. Ma már nem. Minden ilyen zene a saját olvasatomban szól, ahogy én előadom. Mára megszokta a közönség és ugyanúgy tombol rá, mintha az eredeti változat szólna.
Anno kérték a Vettem a piacon című dalt. Én 50-es foxtrott stílusban lejátszottam, mint a foxokat Hétre ma várom és társai. Senki nem vette a lapot. Utána kiderült, hogy Rostás Szabika miatt, aki ugyanezt a dalt 190-es tempóval nyomja. Legközelebb ennél a társaságnál már én is 190-es tempóval nyomtam. És a csárdásokat is. És láss csodát, ezután nem Szabiát kérték, hanem Országúton hosszú a jegenyesor és társai. Igaz, hogy nem a normál tempóval, de végre hagyományos csárdásokra mulatott a nép...
Apostol Egerben: dob, zongora, szaxi élő, minden más kamu...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63852Hozzászólás Mauglidyro
2019.12.12. 13:41

Na jó, hát vannak azok a nóták amik már nem érik meg azt a fél nap szenvedést, mire megírom.
Ilyenkor jön az élő műsorba való beintegrálás.

- Vettem a piacon egy szájkosarat ... Igényes midit még nem leltem belőle, ezért inkább élőben "eltaknyoljuk" ha szükséges. Valahogy nálunk 155-160 BPM-ben is elmegy.
- Csepereg az eső ... Ez speciel gyári midi, van amikor élőben taknyoljuk.
- Nincs már divatban a lovasszekér ... Jajj istenem ... Na ezzel a dallal lehet engem kitéríteni a hitemből.
Ettől mentsen a jó Isten mindenkit.
De hálistennek még nem adták ki midiben. (Merem remélni, hogy nem nézi Gregán, vagy Kapitány Peti a fórumot, ha meg valaki ilyen igényekkel él, akkor kérem tőle, hogy ne is csináltassa meg, éppen elég szemét van az ilyen oldalakon, nem hiányzik még egy. Ezért még 1500Ft is sok.)


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1879 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63853Hozzászólás Karesz
2019.12.12. 14:18

Én régebben szóvá tettem Kapitány Petinek, hogy miért csak ezeket a szarokat csinálják meg midiben? Válasz :erre van igény. Egy R-go dalt szerettem volna kiharcolni nála, nem sok sikerrel.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2917
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2380 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63854Hozzászólás ---Qgli---
2019.12.12. 14:28

És megteszitek azt, hogy ugyanúgy játsszátok, mint Rostás Szabika csak azért, mert a közönségnek az az igénye????
Ezt én úgy hívom, hogy: kurválkodás.
Én ilyenre nem vagyok hajlandó. Vagy tetszik valakinek az, amit és ahogy én csinálok, vagy menjen más zenészhez.
Ha nem fog tetszeni a vendégeknek, amit csinálok, akkor nem megyek többet zenélni, de "zenekurva" nem leszek az egyszer biztos. Ezek után már az jön, hogy a zenészt lábtörlőnek nézik és szerintem itt köztetek is sok ilyen van, csak nem vallja be saját magának senki, mert a pénz nagy úr.



Új hozzászólás