Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Hozzászólás: # 43590Hozzászólás forissandor
2016.08.22. 16:06

Hú, de jó topic!
Nekem az első önálló "billentyűs"fellépésem (mert gitáros volt az általános iskolában anno) az egyik barátom 18. születésnapi buliján történ valamikor a 90-es évek közepén. Egy Regent 50-es gitárkombó két csatornával, szalagos visszhang effekt gyanánt és (talán)Yamaha PSR 2500 kölcsönhangszer volt a technikai háttér, amit szánkóval!!! húztam a helyi Annabella nevű kocsmába térdig érő hóban és mínusz húszban. Fiatal voltam és mohó, annyira nem emlékszem a bulira(több okból), de az megmaradt, hogy hajnalra ellopták a szánkót ezért másnap mentem a cuccért egy kölcsönszánkóval.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Hozzászólás: # 43599Hozzászólás Bubamara
2016.08.23. 07:59

Valóban izgalmas téma. 8-)

Emberek előtt hét évesen zenéltem először népdalokat, a jó apámtól ajándékba kapott tangóharmonikával egy iskolai "kimittudon", mai napig emlékszem rá, pedig ennek már jó 45 éve, akkora élményt nyújtott az adrenalin és a taps. Ott meg is mérgezett végérvényesen a színpad. 12-13 éves koromban iskolatársaimmal citera zenekarunk volt és komoly sikereket könyveltünk el vele.

Középsuliban a gitár felé fordultam és 2-3 év tanulás és gyakorlás után egy blues-rock bandát hoztam létre, melyben 90%-ban saját számokat toltunk vidéki és külvárosi lepukkant művelődési házakban. Ez már igazi zenekar volt, igazi zenékkel és nagyon jó barátokkal a bandában. Szinte naponta próbáltunk, hetente születtek az új nóták. Igazán sikeres volt korosztályunk körében amit csináltunk. Már az első remegő térddel és görcsbe szorult gyomorral elkezdett koncerten is telt ház volt a Klubban, ahová akkor helyet kaptunk 50-60 fős mag kísért minket a bulikba, illetve a nyílt próbákon alig fértünk el. Sajnos Sanyi barátom, aki a másik gitáros volt a bandában 19 évesen elhunyt leukémiában. Ez összetört minket lélekben és néhány trióban lenyomott buli után, illetve az időközben megérkező sorkatonai behívók hatására ott, akkor félbeszakadt, eltört a dolog.

A gitár végig velem volt a seregben és ott volt lehetőségem egy pianínón katonatársam támogatásával behatóbban megismerkedni a fekete-fehér csodával.
Aztán 87 nyár végén egy barátom esküvőjére a haveri körből összeverbuváltunk egy bandát, dob, két gitár, basszus és tangóharmonika felállásban és itt új útra szédültem. Nem kis meló volt a többnyire rocker fiúkkal megtanulni az akkor lakodalmakban szükséges minimális repertoárt, éjjel nappal gyakoroltunk, tanultunk, én akkor még gitáron. De sikerült, olyannyira, hogy ezt követően már a következő évre sok megrendelés érkezett. Így komolyabbra vettük a figurát. Átszerveztük a csapatot, nem kis rábeszélés árán bevontam öcsémet, én pedig megvettem életem első orgonáját, egy Vermona ET3 fadobozos izét, és egy akkor 16 éves dobossal és egy fiatal basszerossal beleálltunk a tanulásba. Mindenki tanárt keresett magának, és tanultunk keményen, hogy ne pancser módon teljesítsünk a rendezvényeken, lakodalmakban. Aztán így maradt. Ez a banda mai napig ketyeg, igaz az eredeti tagok közül már csak öcsém és én vagyunk benne.

Most egy tribut rock bandán dolgozunk, mert ez nem rutin. Remélem, hogy lesz még néhány szép évem a barátok körében jó nótákat tolva élvezni Isten ajándékát.


Buba

Avatar
Sztifler0301
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2016.08.18. 16:49
Hangszer: Yamaha Tyros5, Korg TR.
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Adott köszönetek: : 494 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Hozzászólás: # 43602Hozzászólás Sztifler0301
2016.08.23. 14:32

Ööööö - Semmi extra :D

Egy herceghalmi lovardába szervezett be az egyik csaj ismerősöm. A tulaj születésnapja volt.
Nem volt még keverőpultom sem :D Az AKG D60-as mikrofont direktbe dugtam a PSR2000-es hátuljára, a megfelelő hangerőről pedig egy ott lévő közepes HIFI torony gondoskodott :D

A buli végén megkérdezték, hogy hány éve zenélek :D Hahahaaaa - na neee tényleg ez volt az első nyilvános fellépésed? Ahammm...

Pénzt nem kaptam, mert nem is kértem - Helyette megtanultam lovagolni :D Közel két éven keresztül jártam oda, és egy híres ló került alám!
A lovat Kangának hívták, és az állatkertben volt a lovarda előtt. Olyan volt természetre és kinézetre, mint egy Harley Davidson a sok Kawasaki és Yamaha között :)

:D



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Hozzászólás: # 43684Hozzászólás B.Bazsi
2016.08.29. 16:33

Nekem valamikor 2000 nyarán volt az első "nyilvános" bulim, ami egy születésnap volt. Egy db Roland E-16-os szintivel játszottam kb 2 órahosszát mindenféle hangosítás ének nélkül. Aztán jött egy ismerősöm lagzija, ami nem is lagzi volt csak egy esküvő ahol meglepetésként játszottunk 3-4 órát "csak úgy", de 4-5 ezer forintot kerestem vele. Amennyire feldobott a dolog, annyira lelombozott a következő ami egy kocsmában volt, aminek elég hamar vége lett mert nem lévén rendes cuccom -amit én közöltem az elején- szóltak egy másik zenésznek engem pedig hazaküldtek. Ekkor mondtam azt hogy nem leszek zenész, eladom a hangszert, nekem sose lesz rendes cuccom, sose lesz rendes hangszerem, sose fognak hívni sehová ha már most elküldenek. Aztán valahogy úgy alakult hogy vettünk egy kis phonic keverőerősítőt, két hangfalat, egy mikrofont... aztán valahogy elindult a dolog lassan.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Hozzászólás: # 43685Hozzászólás ---Qgli---
2016.08.29. 18:27

Egyedüli első fellépésem úgy kezdődött, hogy egy étteremben helyettesítettem az egyik zenészt, de sajnos a bepakolás után véletlenül rövidre zártam a hangfal kábelt és leégett az erősítő, úgy hogy azzal a lendülettel pakoltam is kefelé a kocsiba.



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Hozzászólás: # 43701Hozzászólás tacso
2016.08.30. 11:56

Qgli akkor sikerrel kandidálhat a legrövidebb időtartamú fellépések versenyében is ezzel a kis el sem kezdettel... :D


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Hozzászólás: # 44606Hozzászólás Piercarlo
2016.10.07. 12:26

Mint új tag, megosztanám veletek az első fellépésemmel kapcsolatos élményemet.

Középiskolás koromban egy gitáros haverommal nyomtuk duóban (én szintetizátoron játszottam), akinek éppen akkor ment férjhez a nyolc évvel idősebb nővére. Ő áradozott arról, hogy milyen jó lakodalmas zenésznek lenni és azzal milyen sok pénzt lehet keresni. Ezen felbuzdulva mi is ezerrel elkezdtük tanulni a lakodalmas nótákat a Gémes Trió kazettája alapján. (Akikről később kiderült, hogy a Voga-Turnovszky duó!) Az együttesünk hamar szétment, aztán főiskolára kerültem. Az egyik csoporttársam többször hallott zenélni, így amikor az öccsének az esküvőjére került sor, engem kértek fel. A hangtechnikát biztosították, nekem csak a hangszert és az állványt kellett vinnem Budaőrsre. Előtte felfrissítettem a lakodalmas zenei tudásomat, plusz próbáltam minél több bulizós nótát megtanulni. Így a "debütálásomra" egy lagziban került sor, egy szál Roland E-16-os szintetizátorral!

A fellépés alapjában véve jól sikerült, bár nem volt egyszerű dolgom, hiszen az idősebbek csak akkor voltak hajlandóak felállni az asztaltól, ha keringőt játszottam. De néhány dal igazi sikert aratott, ami önbizalmat adott. Ez 1995-ben történt, és az akkor egész jónak számító, 5000 Ft-os gázsit kaptam. Picit megtoldva vettem belőle egy teniszütőt, melyet kisebb-nagyvobb megszakításokkal majdnem húsz évig használtam!



Apa89
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.10.13. 21:30
Hangszer: Yamaha PSR 2100
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Hozzászólás: # 59618Hozzászólás Apa89
2018.10.27. 11:36

Sziasztok!

Csatlakozom a történetíráshoz, mint ahogyan a többiek már meséltek. Nem vagyok ma sem profi zenész, mindig is a hobbim volt a zene, csak sikerült olyan szintre fejlesztenem, hogy mást is szórakoztasson pozitívan :lol:

Az első bulim ami élesben történt meg, az egy laza kis 300-350 fős lakodalom volt az alföldön :lol:
Előtte volt ugyan ilyen-olyan családi összejövetel amin zenélgettem, de ez volt az az igazi...
Már akkor is Yamaha szinyóval játszottam, mint most is, valamint tangóharmónikával, de az csak az utcai kísérésben használom.
Izgulni csak amiatt izgultam ,hogy nehogy kifogyjak a repertuálból... mert ugye egy Lagzi az reggelig tart- vagy tovább :lol:
Élőben játszottunk (mint ahogyan azt lakodalomban szokás is volt akkor) nem kormoltunk Floppyról...
Összeraktam ugyan a zenelistám, mit hogyan,mikor, melyik turnusban stb... szerintetek?... 1 nótát 10x kellett játszak, mert a násznép speciel azt szerette. Így hát nem hogy kevés volt a repertuálom , még volt olyan amire nem is került sor eljátszani.

Akkor ott megtanultam valamit! Legyen az ember felkészült,de majd a közönség dönti el, hogy mit is fogsz játszani, mert te őket kell szórakoztasd és nem pedig magad!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Apa89 2018.10.27. 12:06-kor.



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Első bulim élménye, azaz így kezdtem zenélni hajdanán

Hozzászólás: # 59727Hozzászólás Gyuley
2018.11.03. 20:01

Hali.

Fajin topik, most visszaemlékeztem a kezdetekre :PPP

Hát na igen, hogy is volt az.......
Az én, pontosabban a mi első nyilvános fellépésem(ünk) az egri MÁS klubban történt, most azt hogy 95-ben, vagy 96-ban nem tudom pontosan, de szeptember 6-7.én volt, Akkor ott ismerkedtem meg Gangszta (döglégy) Zolival is többek között, jófej gyerek volt már akkor is,egy két viszkit együtt le is nyomtunk velük, az ő számlájukra természetesen, akkor még az Action zenekarban dobolt :mrgreen:
Innen sejthető,hogy mi a keményebb rock vonalon mozogtunk akkoriban.
A cuccunk elég vicces volt így visszamenőleg, vermona fej, egy 4X12-es ládával,szakadat dobszerkó,nevetséges szinti, azt mondta a technikus,ezt a dobot ne pakoljátok már be, inkább doboljon a dobos azzal ami ott van(vállalhatatlanul nézett ki amúgy) nekünk fajin volt akkor, meg azért odavert az öreg vermona rendesen, meg is akarta venni a technikus tag. :PPP
A lényeg, hogy 13-14 éves srácok voltunk, és a buli miatt mentünk el, nem gondoltam hogy ennyire elkap majd a dolog.
Amit ott műveltünk, az enyhén szólva sem volt jó, de attól mi még élveztük, és mindenki aki ott volt ,a tömeg csápolt ezerrel, gondolom annyit ittak, hogy nem hallották amit én :lol:Utána mi is iszogattunk, és a haverom trabijával az egészet visszacuccolni haza, hát az nem volt olyan szép már :rolf:

Mi voltunk a Lahora Tin Tin......ne kérdezze senki honnan jött a név, a gitáros agyszüleménye volt.... :PPP
Ez volt az első..........
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Új hozzászólás