Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érdekes

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60933Hozzászólás almatom
2019.02.18. 14:17

forissandor írta:Ezen szennyek megjelenése ellen nincs mit tenni, de abban, hogy ez a felszínen is marad(t) és elterjed(t) abban óriási szerepe van a vendéglátós "zenészek"-nek
Maximálisan egyet értek Sanyival!
Tökéletes meglátás, mely az egyik legnagyobb kulcsa a dolgoknak!
Minden olyan zenész, aki ezeket az moslék zenéket előadásával terjeszti, az tökéletesen kiveszi a részét, hogy ezeket a szennyes zenék fennmaradását támogassa!
Maguk elmondása szerint rengetegen vannak zenészek, akik utálják ezt a fajta zenei irányvonalat és mégis arra hivatkozván, -hogy a nép ezt szereti- elmegy és eljátssza, amit elmondásuk szerint maguk is utálnak.
De kérdem én: Akkor miért megy el??????????????
- hogy tud egy zenész azonosulni egy olyan általa előadott zenével, amit utál?!?!?!?!?!?!?
Megmondom:
- sehogy!
Aki ilyen zenéket játszik az 2 okból teszi:
1, szereti,
2, és pont annyit tud, amit ezen kisgrofó szintű zenék igényelnek. (4 akkord, transpose funkció jó baráttal egyetemben)
Én kizárólag a zenéből élek. Ebből fakadóan inkább fontosabb lenne, hogy én menjek el egy buliba zenélni azokkal szemben, akik a zenét kizárólag hétvégi jövedelemkiegészítőként űzik.
Mégis: ha a legkisebb szagát érzem meg, hogy a szóban forgó buliban az efféle ócskaságokra lenne igény, akkor nem megyek el, pedig azt gondolom technikailag nem fogna ki rajtam semelyik kisgrofó mű.
És mivel nem kívánom terjeszteni azt a zenei moslékot -pont azt a műfajt, ami ellen fennhangon szólok- ezért inkább nem megyek el az ilyen helyre zenésznek.
Pár évvel ezelőtt felkértek, hogy csináljak mulatós-zenei alapokat, darabját 40 rugóval fizették volna. Megcsináltam 1, azaz egy darab ilyen fost, közben teljesen megette a lelkemet a primitív zene és szöveg. Nem csináltam soha többet, mert nem szeretem e műfajt.



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60936Hozzászólás vigo01
2019.02.18. 19:33

Na igen, ez ismét olyan hozzászólás volt amit párszor még biztos el fogok olvasni .
De a Kicsiny falum c. számmal mi a helyzet, illik a 4 csillagos hotelbe?


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1043 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60937Hozzászólás B.Bazsi
2019.02.18. 20:43

Ha nem a hotel fizeti a zenekart hanem az ifjú pár, és ők kérik, akkor mi jelentősége van hogy hány csillagos a hotel?!?! :unknown: :shout: :unknown:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára B.Bazsi 2019.02.18. 20:49-kor.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60938Hozzászólás forissandor
2019.02.18. 20:45

Tomi, én ezért tettem le a lantot. Száradjon le a kezem ha én rostás dzsézönsztötemet kell hogy játszak valakinek. Inkább a fővesztés és a jószágelkobzás.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60939Hozzászólás almatom
2019.02.18. 22:05

B.Bazsi írta:Ha nem a hotel fizeti a zenekart hanem az ifjú pár, és ők kérik, akkor mi jelentősége van hogy hány csillagos a hotel?!?! :unknown: :shout: :unknown:
Ez tök egyértelmű, Bazsi!
De van egy másik oldala is, amire szerintem Qgli is utalt:
- a "kicsiny falum" című dal, -noha személy szerint nincs semmilyen bajom a dallal- mégis eme dal "intellektuális besorolását tekintve" nekem sem jutna eszembe eljátszani egy 4 csillagos hotelben, még úgy sem, hogy nem a hotel fizet, hanem mondjuk az ifjú pár. Ha a megrendelő így külön kéri ezt a dalt, az már megint egy más tészta!
De nálam ez a dal -és ismételten hangsúlyozom, hogy semmi bajom nincs ezzel a dallal- de nálam ez a dal csak akkor foganna meg bennem lehetséges dalként, ha a vendégeket pont oda tudom elrakni, ahová ez a dal szól. Nem pejoratív és nem negatív ez a mondatom, remélem érti mindenki, hogy mit akartam ezzel mondani.
Valószínűleg Qgli ugyanezen indíttatásból nem játssza ezt a dalt egy nívósabb helyen "csak úgy"........
Én ezt teljesen értem!
Viszont a zene óriási dolog és mint ilyen, úgy lehet formálni bármilyen dalt, ahogy csak akarod.
Szóval még a "nézését meg a járását" is el lehet úgy játszani, hogy az igényes és példaértékű zene legyen, akár egy 5 csillagos hotelben is. Na ehhez viszont nem a kisgrofó vonalon kell gondolkozni!!! :yahoo:



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60940Hozzászólás vigo01
2019.02.18. 22:57

"ha a vendégeket pont oda tudom elrakni, ahová ez a dal szól"...
Akkor eljátsza

Újabb értékes gondolat, köszi a választ.

Bátorkodnék előhozakodni a kéréssel, hogy játszd fel a dalt úgy mint anno a nézésé meg a járását.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60941Hozzászólás vigo01
2019.02.19. 00:49


A video cime : Így kell mulatni és mulattatni


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60942Hozzászólás ---Qgli---
2019.02.19. 10:17

almatom írta:Aki ilyen zenéket játszik az 2 okból teszi:
1, szereti,
2, és pont annyit tud, amit ezen kisgrofó szintű zenék igényelnek. (4 akkord, transpose funkció jó baráttal egyetemben)
És van egy harmadik, ami szerintem a legerősebb ok:
Ha ezeket nem játszaná, akkor nem hívnák sehová.



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60943Hozzászólás forissandor
2019.02.19. 11:08

Gabi, respect! :lol:

Az is nagy volt, mikor a múltkor egy leendő Genos tulajt rábeszéltél egy 670-re egy közösségi oldalon és a csávó el is kezdett kutakodni...de lehet meg is vette....
Jó lesz az a dzsolira!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60944Hozzászólás ---Qgli---
2019.02.19. 11:28

Én nem rábeszéltem, hanem felébresztettem Csipkerózsika álmából.
Rábeszélni nem akarok senkit. Én csak kérdezek...
Van, aki válaszol magának a feltett kérdéseimre és van, akit elvakítanak a hangszergyártó cégek újdonságai.



Új hozzászólás