Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érdekes

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érdekes

Hozzászólás: # 43432Hozzászólás Bubamara
2016.08.15. 13:07

Kedves Fórumozók!

Ebben a topicban megoszthatjátok tapasztalataitokat, a különböző rendezvényhelyszínekkel, rendezvényekkel, szervezőkkel, megrendelőkkel kapcsolatban.

További kellemes időtöltést kívánok a Zeneszek.com-on a teljes csapat nevében!


Buba

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: GUMISZOBA

Hozzászólás: # 43433Hozzászólás Bubamara
2016.08.15. 13:25

tacso írta: Kedves új topik nyitásban jártas Fórumtagok! Javasolnék egy pl. "Ki hol játszik?", vagy egyéb frappánsabb című fórumrészt, hátha elősegítené egymás meglátogatását!!...
...
Nagyon örülök minden olyan beszámolónak, szép helyszínnek, ahol pozitív tapasztalatok születtek és születnek!!
Kérésed parancs Csaba. :) :777


Buba

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 43434Hozzászólás Bubamara
2016.08.15. 13:30

Szombaton Perén játszottunk az Aranyhordóban. Szép tiszta, kulturált és igényes hely. Mivel gyakorlatilag szabadtéren zenélsz, a hangzás tökéletes.
A vendégek teljes mértékben vevők voltak a műsorra, egyetlen hőbörgő ügyeletes hülye sem volt a buliban, így felhőtlen estét tudhatunk magunk mögött és gondolom a fiatal pár is azt kapta élete nagy eseményére amire vágyott.
A tulajdonos, vezető abszolút profi a szakmában, ennek megfelelően a személyzet, a kiszolgálás és a rendezvény lebonyolítása is átlagon felüli volt.
Én változást tapasztalok pozitív értelemben a korábbi 1-2 év eldurvult sötét időszakához képest, vagy szerencsénk van a megrendelőinkkel, mert a műsorunk miatt hívnak minket és nem a saját elképzelésüket szeretnék a zenénk helyett megkapni.

http://www.aranyhordo.com/index.html

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Regec (Márkus Laci) kollégával is összefutottuk, aki az étterem részben zenélt egy aranylakodalmat. Így egy kis bandázás is volt.


Buba

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 43438Hozzászólás tacso
2016.08.15. 15:24

Nagyon köszönöm a gyors intézkedést Kálmán!

Én szeretnék kiemelni néhány olyan rendezvényhelyszínt, ahol minden szempontból zenekarbarát lehetőségeket, hozzáállást tapasztaltunk.
Szempontok:
Pakolási lehetőség, kialakított hely nagysága és minősége, szellőzés-klíma, akusztika.

1.Tóvendéglő Szombathely
2. Hotel Kapitány Sümeg
3. Hotel Fagus Sopron (sajnos pillanatnyilag nem üzemel)
4. Tercia étterem Fertőendréd


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 43439Hozzászólás tacso
2016.08.15. 15:38

Közben összeírom hogy merrefelé játszunk még a szezonban, hátha valakinek ideje-energiája engedi, és össze tudunk hozni egy találkozót:

Augusztus 20 Sopron Hubertus étterem
26 Lenti főtér
27 Bük Fürdő étterem
Szeptember 2 Győr Hattyú étterem
3 Balatonföldvár
10 Balatonkenese Telecom Hotel
17 Fertőszéplak
24 Balatonlelle Lido Hotel


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 43446Hozzászólás Apelláta
2016.08.15. 16:44

Úgy néz ki, hogy a globális felmelegedés nem csak az időjárásban okoz szélsőségeket, hanem a haknizásra is kihatással van. A múlt heti katasztrofális lagzi után, most én is egy „király” buliról tudok beszámolni.

Egy éve nyitott meg Tata után Szomódon a Ferencmajor Pikant Pajta. Egy hosszú nagy pajta épület lett felújítva, berendezve, kimondottan rendezvények részére, távol a lakott területtől, senkit sem zavarva. (Zotti, nem messze - két településnyire - zenéltünk egymástól.) Amellett, hogy a helyszín, a személyzet, a kaja minősége példaértékű, a legzseniálisabb a teremakusztika. A hosszú terem, 60-70 cm-es falak, kis ablakfelületek, faszerkezetű mennyezet, kánaán a hangtechnikának.
Nekem van egy alap beállításom, és azt szoktam +/- 20 %-on belül korrigálni a teremadottságok, a létszám és a hangerő függvényében. 25 év alatt ez az első olyan helyszín, ahol bekapcsoltam a cuccot alap beállításomban, és egész este egy deka állítgatást nem igényelt. Nem csengett, bongott, búgott, gerjedt. Se kis, se nagy hangerőn, se üres, se teli teremben. Olyan tisztán és dinamikusan szóltak a szubok, hogy magam alá hugyoztam a gyönyörtől. Gondoltam kipróbálom, meddig tudom tolni a hangerőt. Más helyeken nem egyszer sikerült beklippeltetnem a végfokomat, de itt még az sem jött össze. Olyan hangerőt sikerült elérnem, hogy már a falaim védelmében nem mertem több kakaót adni, de a vég még mindig bírta volna, és a hangfalaim is kristály tisztán szóltak. Persze a buli alatt azért ésszel bántam a hangerővel.

Nagyon gyorsan eltelt az idő, Grofó és Jolly mentes hangulatban. …”A nézését” azért volt kétszer is, de a közönség minden evő volt. Főleg a rocky és a disco vonal ment. A régi időket idézve, negyed hatkor, már világosban hagytam abba a zenét. A 130 fő háromnegyed része kitartott, és csak az utolsó órában kezdtek hazaszállingózni. Ja, és a lényeg, hogy az anyagiak rendezésekor én leakartam vonni a foglaló összegét, de az ifjú pár kifizette a teljes összeget. Magyarán a foglalót megkaptam bónuszba.

Hát ilyen is van.
02xx.jpg
04xx.jpg
05xx.jpg
06xx.jpg
07xx.jpg
09xx.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Üdv.: Apelláta

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 43451Hozzászólás tacso
2016.08.15. 17:13

De jó ilyet olvasni!! Tényleg patent a hely!!!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
czaga
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.11.09. 15:43
Hangszer: Korg PA 4XPro, Yamaha Tyros 4
Tartózkodási hely: Felsőzsolca
Adott köszönetek: : 89 alkalommal
Kapott köszönetek: : 105 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 43453Hozzászólás czaga
2016.08.16. 00:07

[quote="Bubamara"]Szombaton Perén játszottunk az Aranyhordóban.

Sziasztok!
Mi is játszottunk ott, de nincs ilyen hálás véleményem, igaz nem is olyan jó helyem volt mint nektek a képeken. Minket sikerült a sátorban elhelyezni a sátor rövidebb részén, és mivel pocsék idő volt az oldalfalak le voltak engedve, így nagyon kevés rálátás maradt a násznépre, akik meg táncolni jöttek és nem figyeltek felbuktak a sátor földön elhelyezett részében.


üdv.: Czaga József
Eszközök: Korg PA4, Yamaha T4; SHURE B58A; Soundcraft UI16; QSC K series

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 43454Hozzászólás B.Bazsi
2016.08.16. 00:33

Na akkor barátaim, egy vidám-szomorú eseményről én is hadd számoljak be nektek. Helyszín Sirok Műv ház, esemény lagzi. kerek 140-en voltunk bennünket is beleszámolva, 13-kor indultunk a szomszéd faluba kikérni a menyasszonyt. Rég voltam már olyan lagziban ami ennyire visszahozta volna nekem a régi lagzik hangulatát, mint ez. Nem volt összecsapva semmi, megadták a módját a lánykérésnek, a menyasszonyos háznál a vendégvárásnak, az utcai menet során két nagy tálcával kínálták a lányok-fiatalasszonyok az utca népét süteményekkel, a férfinép jóféle borral, mi meg nyomtuk a menetben dobbal-harmónikával-szaxival megállás nékű... Baromira élveztem, komolyan mondom!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :777 :777 :777 :dance: :dance: :dance: Visszatérve a hívatalos szertartások és a második utcai menet után aztán kicsit lassan indult be a hangulat, de nagyon jól kialakult, táncoltak, énekeltek, a vőlegény felhívta a figyelmünket hogy a "mulatós" -nekem csárdás- többségben legyen, de végülis bármire kaphatók voltak a vendégek, kérés egy volt, mégpedig a.... találjátok ki melyik! :lol: Jó volt a vőfély, a vacsora kifogástalan, és ilyen még nem volt, hogy az ifjú pár után mi kapjuk másodiknak a fogásokat...le a kalappal a szervezők és a személyzet előtt! A két személyes sültes tál 4 embernek is sok lett volna, de vacsora után nem vitték el amit nem ettünk meg, hanem végig az asztalunkon maradt arra az esetre ha megéheznénk. Hát nem éheztünk és nem szomjaztunk fél másodpercet sem, óriási tisztelet a konyhának, szervezőknek, személyzetnek, régen vettek már bennünket ennyire emberszámba! Szóval a hangulat is kialakult egész jól, arra se lehetett panasz, soha rosszabb lagziban ne legyen részem se nekem, se nektek! Ennyi jó után leírom a szomorúságom okát is. Akivel együtt zenéltem végig a lagzit, ő a szomorúságom oka, már a lagzi legelején tudtam hogy kicsit keserédes lesz ez a lagzi zenész szempontból. Varga Joci barátommal zenéltem most, akivel jópár bulit megcsináltunk főként Sirokban és a szomszéd településeken, lagzikat, bálokat. Ez volt az utolsó zenés rendezvénye, befejezi a zenélést. Nagyon szerettem vele játszani, nagyon belevaló srác, emberileg és zenész szempontból is nagyszerű ember, eladja a cuccait, ennyi volt, befejezte. :( Soha rosszabb kollégával ne dolgozzatok, és soha rosszabbul ne érezzétek magatokat a közösen eltöltött bulik alatt mint én, de úgy vettem észre hogy hála Istennek ő is így volt vele. Remélem az élet hoz még meglepetést és játszunk mi még együtt valamikor!


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 43456Hozzászólás Apelláta
2016.08.16. 01:31

Ha már létrejött ez a hasznos topic, akkor utólag megemlítem a gumiszobában említett eggyel korábbi, igen rossz hangulatú lagzim helyszínét is, amit akkor nem tettem meg. Ugyanis a rossz hangulat ellenére a helyszín, a szolgáltatás és a személyzet kifogástalan volt.

Ez pedig nem más mint a Várgesztesi Villapark.

Ez egy 125 önálló házból (villából) álló üdülőfalu a Vértesben, tőlünk nem messze, Várgesztes mellett egy hegyoldalban. Egy zárt, önálló település. Kb. 20 éve hollandok hozták létre, és gondolom még ma is az ő tulajdonukban van. Az üdülőfalun belül van egy főépület, belső/külső étteremmel, rendezvénytermekkel, belső élményfürdővel, gyermekjátszóházzal és egyéb sportolási és welness lehetőséggel. Ezen felül van egy külső strand is csúszdával. Minden napra különféle fakultációs programokat is kínálnak. Szóval egy üdülőparadicsom, csak nem az átlag polgár pénztárcájához mérve. Főleg külföldiek, meg magyar cégek csapatépítő célból veszik igénybe.

Egy hátránya van. Ha nem a földszinten zenél az ember (régebben két bulit ott játszottam), hanem valamelyik emeleti rendezvényteremben (mint én is legutóbb), akkor pár kilót lead mire felcuccol. ...lehet ez is a sport welness szolgáltatás része. :lol:
Illetve az emeleti termeknek nem olyan jó az akusztikája, mint a földszintieknek.

De összességében egy jó, színvonalas hely.


Üdv.: Apelláta

Új hozzászólás