Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
LiveNetworkTEAM
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2012.07.29. 19:26
Hangszer: PA-600
Tartózkodási hely: VAS
Adott köszönetek: : 203 alkalommal
Kapott köszönetek: : 290 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 11631Hozzászólás LiveNetworkTEAM
2013.02.26. 17:37

Én speciel valamikor nagyon régen KB másfél évet nyomultam zeneiskolában, persze pont a hasznos órákat lógtam el. ( KÁR VOLT )
Egy jó darabig csupán a fülre hagyatkozva ment a zenélés, de hogy aztán C - vagy Cm hogyan kell lefogni arrol gőzöm sem volt.
Szégyen a tudatlanság de kérdezni sosem szégyen. És persze a jó pap is holtig tanul alapul véve ismerősőknek tettem fel pár érdekesen amatőr kérdést.
Azóta mintha jobban menne a dolog, és legalább márt tudom hogy mit fog le a három vagy négy ujjacskám. Rengeteg gyakorlás árán mindenki eljuthat a maximumra persze ami neki a maximum. Van aki gyorsabban van aki lassabban fejlődik én sajnos az utóbbi vagyok, pedig van olyan nap mikor akár 10 órát is verem a gépet.

Mi az ami elősegíti a fejlődést szerintem? Sokat kell hallgatni zenét, hogy a hangok rögződjenek a buksiban. No és figyelni kell a mestereket erősen.
A kéz technikát nem lehet csak úgy megtanulni. Nagyon sok technikát el lesni kell.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 11651Hozzászólás ---Qgli---
2013.02.27. 05:31

Balti!

Gratulálok! Ez a kitartás és a szorgalom!
Most kellene elmenned egy tanárhoz ( vagy egy Esze Jenő előadásra ) és amit nem tudsz azt is megértenéd, mert ezen szinten már nem tudni kell a zenei alapismereteket, hanem megérteni.
LiveNetworkTEAM írta:pont a hasznos órákat lógtam el.
Mi volt az a hasznos óra? Szolfézs? Nem veszítettél semmit!

Annyira rossz ebben az országban a szolfézs oktatás, hogy az valami botrány. 30 éve ugyanabból a könyvből tanítanak a szolfézs tanárok. Ugyanarra alapozzák a tanítási módszerüket, mint 50 évvel ezelőtt!!! A saját növendékeimmel hetente kétszer öt percet foglalkozok ( feláldozom a szintiórából ) és vágják a skálákat, hangnemeket és a skálák egyes fokaira épülő akkordokat. Van olyan, aki egy egyszerűbb nótát eljátszik 6-7 hangnemben tudatosan.



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 11678Hozzászólás vili2105
2013.02.27. 13:09

Én úgy gondolom, hogy természetesen az alapokat meg kell hogy tanítsa valaki alaposan, és tisztességesen, de ami a zeneiskolákban megy az tipikusan olyan mint az egész magyar oktatás, sok a sallang ezáltal sok energia megy feleslegesen. A jól bevált 50-150 éves anyagokat tanítják, de semmi újítás nincs az egészben.Legalábbis erre mifelénk.
Miért nem lehet például egy egységes alapképzés után dönteni, hogy a gyerek komolyzenei, vagy könnyűzenei irányban szeretne tovább tanulni.
Ne mondja nekem senki, hogy nem lehetne egy könnyűzenei oktatási rendszert felépíteni.
Csak azzal sok munka lenne.
Engem például be akartak iratni zongorára 6 évesen, azt mondta az igazgató, hogy nincs hely zongin, mennyek trombitára.
Hát k...-ra nem érdekelt a trombita, így egy percet sem jártam zeneiskolába!!
Az általános iskolában is zene tagozatos voltam, ott pedig büntetést kaptam mert rajtakapott a zenetanár hogy rock'n'rollt játszok a zongorán szünetben. És hogy a ki mit tud?-on Elvis számot(love me tender), és ehez hasonlót játszottan, a hajam le lett üvöltve, hogy olyen szarokat játszok, nem hogy valami normális klasszikust!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 11694Hozzászólás ---Qgli---
2013.02.27. 18:47

vili2105 írta:Miért nem lehet például egy egységes alapképzés után dönteni, hogy a gyerek komolyzenei, vagy könnyűzenei irányban szeretne tovább tanulni.
Azért, mert az ott tanító tanárok nem értenek hozzá! És amihez nem értenek azt ne tanítsuk, mert igénytelen, meg stb. ( Egyik zenlész haverom mondta, hogy a "zenetanároknál süketebb zenészek nincsenek" és ez így igaz.
Mit gondoltok miért van az, hogy a Zeneművészeti Szakközéppiskolákba 10-15 jelentkező van? Mert az a zene már a gyerekeket nem érdekli. Nagyon nagy zeneszerző volt Mozart, sőt zseni volt!!! Mikor is???? 250 éve....
A Rajkó suliba és a kőbányai könnyűzenei suliba sokszoros túljelentkezés van....vajon ez miért lehet?



Viorel Ioan
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.27. 12:47
Hangszer: Roland G800
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 11868Hozzászólás Viorel Ioan
2013.03.01. 22:33

Internetes oldalakrol toltottem le tananyagot es abbol tanultam. Mar hatarozottan meg tudom kulomboztetni a feher billentyut a feketetol. :lol:



Avatar
djkis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013.04.17. 17:42
Hangszer: Yamaha, Korg
Tartózkodási hely: Jobbágyfalva
Adott köszönetek: : 55 alkalommal
Kapott köszönetek: : 131 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 13950Hozzászólás djkis
2013.04.27. 12:20

Kedves fórumtársak! Megosztanám veletek, hogy hogyan is kezdtem el a zenei pályafutásomat!

Kiskoromban, karácsonykor kaptam egy kis játék szintit az "angyaltól"! :lol:
Nagyon megszerettem, de kinőttem!
A későbbiekben, a nyári szünetben elhatároztam, hogy dolgozni fogok, és veszek egy szintit, ugyanis a szüleim nem akartak hangszert vásárolni! Első szintim egy nagyon régi Yamaha PSR 18-as volt, amin a kezdetek kezdetén megtanultam játszani!
Aztán úgy éreztem, hogy ez túl kicsi számomra, és megvettem egy nagyobbat, ugyancsak egy Yamahat PSR e423-mat... ezzel már teljesen megvagyok elégedve, remekül szól! Még mindig tanuló vagyok, de remélem hamarosan zenei szolgáltatásokat vállalhatok!
Rengeteget gyakorlom, naponta min. 4 órát!
:)
Én ajánlanám a kezdőknek, hogy ne adjátok fel! Minden kezdet nehéz, nehéz megtanulni, először nehéz mindkét kezedre figyelni!
De ha kitartotok a végsőkig, higgyétek el, nagyon büszkék lesztek magatokra... És gyakoroljatok minél többet!
Hisz gyakorlat teszi a mestert! ;) :D



atis0418
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.04.01. 01:29
Hangszer: Yamaha PSR S550
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 15751Hozzászólás atis0418
2013.08.06. 11:46

Látom azért a nagy résznek van valami köze a zeneiskolához is. :) Na nekem egy kumma sem. Mindent magamtól, maximum kevés elméletet videókról, leírásokból sajátítottam el. Annyi hátrányom van, hogy ráálltam a C hangnemre, ezen belül hallásból gyakorlok be mindent. Nem is vágyom zeneiskolába, a legtöbb zenész barátom azt mondja, hogy erre születni kell, mert legtöbbjüknek sincs semmi köze a zeneiskolához. Mind saját erejükből tanultak meg zenélni.



Berki15
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.07.24. 12:12
Hangszer: yamaha psr s700
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 7 alkalommal

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 15753Hozzászólás Berki15
2013.08.06. 11:54

Egy Casio ctk kán keztem magamtól nem jártam se zene iskolában se sehová még ase volt aki meg mutasa hogy pl hogy kel fogni az Amolt vagy bármien hangot



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 15756Hozzászólás ---Qgli---
2013.08.06. 13:22

Akkor honnan tudtad, hogy az A-moll?



birolevi81
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.05.29. 06:10
Hangszer: Korg PA900
Tartózkodási hely: Erdély
Adott köszönetek: : 205 alkalommal
Kapott köszönetek: : 118 alkalommal

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Hozzászólás: # 15759Hozzászólás birolevi81
2013.08.06. 15:51

Akkor még nem tudta, most már tudja mit fog le, gondolom, vagy látja a kijelzőn :lol:



Új hozzászólás