Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zeneesztétikai Holokauszt

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69759Hozzászólás B.Bazsi
2024.04.15. 22:49

Az ilyen "non stop csárdás"-os lagzikra mondták itt a szomszédos faluban a kollégák hogy "pípitét kaptunk a sok csárdástól". Én is voltam már ilyenben, szeretem a csárdásokat, de csak módjával, mértékkel....


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69760Hozzászólás Mauglidyro
2024.04.16. 08:59

Én úgy vagyok ezzel, hogy inkább játszanék egész este csárdást, mint ezeket a műmulatós igénytelenségeket.
És ahogy elbutul a mai társadalom zenei igénye, ti is inkább kiegyeznétek ezzel a kompromisszummal, mintsem elkezdeni egy végeláthatatlan tanulási folyamatot.
Nagyon érdekes, hogy tonnaszám termelik ezeket a szarokat, de 1-2 év múlva már a kutya sem kéri ezeket a nótákat, és elcsesztél rá 2-3 ezer forintokat dalonként.

Számomra van más helye is annak a pénznek, inkább megpótolom és veszek a hangszerre egy SampleCreator packot.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69761Hozzászólás ---Qgli---
2024.04.17. 13:52

Én egyetlenegy műmulatós igénytelenséget sem vagyok hajlandó játszani. Vannak azon kívül sokkal jobb új nóták és az igényesebb emberek, jobban is szeretik!

Mire kell elb..szni 2-3 ezer forintot???



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69762Hozzászólás Mauglidyro
2024.04.17. 15:31

Háááát mert az ilyen igényeket kénytelen vagy kiszolgálni, és sajnos ezeket élőben nem fogadja el a közönség, mert egyszerűen nem ismer rá másképp, a midi és mp3 gyártók meg évről évre emelik az árakat ...
Lehet hogy te kerülöd ezeket a bulikat nagy ívben, de a közönség egy bizonyos részének a zenei ízlését csak ezekkel a dalokkal tudod kiszolgálni ...

Én sem szeretem ezeket, de sajnos ez a piac nem kívánságműsor, játszani kell a szemét műfajt is ... Ettől még ugyanúgy utálom ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

djkoxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2016.10.23. 19:13
Hangszer: Denon-Pioneer
Adott köszönetek: : 162 alkalommal
Kapott köszönetek: : 87 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69763Hozzászólás djkoxi
2024.04.17. 17:35

Mauglidyro írta:
2024.04.17. 15:31
Háááát mert az ilyen igényeket kénytelen vagy kiszolgálni, és sajnos ezeket élőben nem fogadja el a közönség, mert egyszerűen nem ismer rá másképp, a midi és mp3 gyártók meg évről évre emelik az árakat ...
Lehet hogy te kerülöd ezeket a bulikat nagy ívben, de a közönség egy bizonyos részének a zenei ízlését csak ezekkel a dalokkal tudod kiszolgálni ...

Én sem szeretem ezeket, de sajnos ez a piac nem kívánságműsor, játszani kell a szemét műfajt is ... Ettől még ugyanúgy utálom ...
Üdv Mindenkinek!
Nem sok Dj van jelen ezen a portálon, lehet egyedüli vagyok. Az én olvasatomban megadtad az egyik okot, hogy miért hívnak egyre többen Dj-t lagziba, csapatépítő tréningre, stb...Az élő zenének valóban van egyfajta varázsa a közönség felé ( ha ténylegesen élő zene, eredeti előadókkal ), mindaddig, míg nem lesz az egészből karaoke produkció több-kevesebb sikerrel....



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69764Hozzászólás Mauglidyro
2024.04.17. 19:11

Nem én írtam, de utána lehet nézni, hogy valaki sztorizott itt a fórumon, hogy élőben játszotta valamilyen rendezvényen a "Vettem a piacon egy szájkosarat"c. klasszikust, és nem akarták felismerni, mert nem úgy játszotta mint Rostás Szabika.
Az én voltam. Az 50' foxtrott stílust nem ismerte fel még az sem, aki kérte a dalt. Főleg nem 140-es tempóval. 168-as tempóval, modern mulatós stílussal már sikerül rá lötyögni. Mert hozzáteszem, ha ezek a fiatalok normális cigány táncot próbálnánakj meg járni erre, 5 perc után a mentő jönne értük fulladásos halál miatt...

Egyébként nem csak diszkósok jönnek zenei rendezvények felé. Múltkor egy diszkóban játszottam 21-éjfélig... hát, ritka alkalom... :lol:


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69765Hozzászólás ---Qgli---
2024.04.18. 11:14

Mauglidyro írta:
2024.04.17. 15:31
Háááát mert az ilyen igényeket kénytelen vagy kiszolgálni, és sajnos ezeket élőben nem fogadja el a közönség, mert egyszerűen nem ismer rá másképp, a midi és mp3 gyártók meg évről évre emelik az árakat ...
Lehet hogy te kerülöd ezeket a bulikat nagy ívben, de a közönség egy bizonyos részének a zenei ízlését csak ezekkel a dalokkal tudod kiszolgálni ...

Én sem szeretem ezeket, de sajnos ez a piac nem kívánságműsor, játszani kell a szemét műfajt is ... Ettől még ugyanúgy utálom ...
Hát én nem ilyen ember vagyok és nem így gondolkodok.
Nekem van egy termékem ( a számok, amiket szeretek énekelni és játszani ) és azt adom el! Ha valakinek nem tetszik, akkor nem veszi meg! Valakinek az igénye miatt én nem vagyok hajlandó megváltozni és megváltoztatni a repertoáromat. Én nem azért zenélek, mert pénzt akarok keresni, ha nem azért, mert szeretek zenélni.
Jó néznénk ki, ha Charlie cigánynótákat énekelne csak azért, mert erre van igény...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69766Hozzászólás Mauglidyro
2024.04.18. 12:38

Az esküvői megrendelések azért furcsák, mert az ifjúpárral kötöd meg a szerződést, ők is fizetnek ki, mégis a násznép zenei igényeit elégíted ki, és tőlük kapod a jattot ...
Az lehet, hogy az ifjúpárnak tetszik az, amit te csinálsz, végül a násznép visszajelzésein fog múlni, hogy jó volt-e az a buli, és hogy ajánlanak-e máskor is.
Ha a műmulatós igénytelenségek nélkül te meg tudod oldani, jók a visszajelzések, akkor te szerencsés vagy, és tekintsd is magad annak.

Itt a keleti régióban sajnos ilyen világot élünk.

Lassan már ott tartunk, hogy a jövőben a vendégek tényleg nem fognak tudni táncolni, mert a Szabolcsi Vigadó formátumot majmoló zenekaroknak ennyire szegényes a repertoárjuk.
Állítom, hogy a 40-50+ os korosztály nem is tudja kimulatni magát, mert amiket az ilyen zenekar játszik azt nem ismeri a vendég, amit meg ismerne a vendég (pl. lassú, beguine, tango, vagy bármilyen örökzöld.) nem játssza a zenekar.

Mi játszunk mindent vegyesen, törekszünk arra, hogy az összes korcsoport jól érezze magát egy rendezvény alatt, de elkerülhetetlen, hogy legalább 15-20db műmulatós dal el ne hangozzon egy este alatt.
Megmaradhattunk volna itt az elveinknél, de akkor még most is nézegethetnénk a betokozott felszerelést a sarokban, amit addigra belepett volna már a pókháló.

Azért Charlie bácsit ne vegyük már egy kalap alá a lakodalmas zenekarokkal ... Az egy teljesen más formátumú előadó, teljesen más produktummal, és valószínűleg teljesen más közönséggel, akik meg vannak elégedve a művészetével,
de nyitott az újdonságokra, ha az nem hülyeség ... Lásd Curtis ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69770Hozzászólás ---Qgli---
2024.04.22. 08:44

Mauglidyro írta:
2024.04.18. 12:38
Azért Charlie bácsit ne vegyük már egy kalap alá a lakodalmas zenekarokkal ... Az egy teljesen más formátumú előadó, teljesen más produktummal, és valószínűleg teljesen más közönséggel,
Ebben igazad van. Inkább azt mondom, hogy kérdezzük meg Almatomit, hogy hány mulatóst játszik ezekből az igénytelen szarokból! Ő ugyanolyan vendéglátós zenész, mint a többiek.



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69775Hozzászólás B.Bazsi
2024.04.26. 23:41

Kapcsolgatom az tv-t unalmamban mert "unom már a horgászatot", erre bele boltok ebbe a csodába. Árulja már el valaki nekem hogy ebben egyrészt mit lehet élvezni, mármint ebben a zajban - mert zenének nem nevezném, másrészt mi ennek az a produkciós és zenei értéke amiért mostanában az ilyen produktumot szolgáltatókat félisteni magasságokba magasztalják?
De tényleg várom a számomra meggyőző magyarázatot.... Készítettem róla egy csodálatos videót is de valamiért nem tudom csatolni, de ne bánja senki....
Ugyanebbe a kategóriába (Zeneesztétikai holok.)tartozik nálam az egyik rádiócsatorna, nevet nem mondok de mindig ez játsza a csak igazi mai slágereket és itt van az igazi változatosság.
Ez az igazi változatosság abban merül ki hogy van kb 50-60 szám amit naponta kb10-12alkalommal lejátszanak -NYILVÁN A VÁLTOZATOSSÁG NEVÉBEN. A rádió műsora szeptemberben 100%-ban megegyezett a mai műsorával, olyannyira adnak a változatosságra. 8 órás műszakban van olyan szám ami lemegy 4-5-ször, komolyan mondom, becsület szavamra! Rövid matek után 3x4=12. Majd este jön a félisten, aki elképesztő szenzációs és hihetetlen módon élőben mixeli ezeket. Egész pontosan azt csinálja, hogy a 100%-ban tuc-tuc alapú változatos mai csodák alá alákever egy DU-DUC-DUC -alapot, úgy, hogy valami szarral a dal eredeti akkordjai helyett teljesen oda nem illő akkordokat prüntyögtet alá, teljes mértékben figyelmen kívül hagyva MINDENFÉLE zenei szabályt, amolyan "nekem így teccik" módon magáévá téve azt. Így született meg pl. az ősszel több alkalommal játszott Iskolatáska című dal olyan módon, hogy az eredeti dal alá kevert DUC-DUC mellé egyetlen egy alap basszus hangot szolgáltatott a fantasztikus és tehetséges dídzsé. Aki ilyenekkel már lényegesen nagyobb tiszteletnek örvend, mint a zenész. Nem viccelek, komolyan mondom, mondom megerősítve azoknak akik nem hallottak még ilyet, vagy kételkednek szavaimban. Kérdezhetitek hogy miért hallgatok én ilyet? Azért mert a munkahelyemen demokrácia van és a többség akarata érvényesül, így kisebbségben vagyok a "kapcsoljuk már ki ezt a szart, vagy legalább tekerjük el máshová"- szándékkal.
Nézzétek csak ezt a változatosságot, itt is jelen van ám...legalább egy órája ez megy... Ipari mennyiségben ezzel szerintem idegen civilizációkat lehetne leigázni, ez lenne ellenük a tökéletes fegyver...100 000 watton adjuk nekik... Közeledik az az idő mikor eladom a hangszereim meg a cuccaim aztán megveszem azokat a cuccokat melyek egy kis saját tetkó szalonhoz kellenek. Több örömöt, sikert, meg tiszteletet kaptam benne az elmúlt időszakban mint a zenében... :diablo: :PPP :dash2: :cry2:
IMG_20240427_004254.jpg
IMG_20240427_011300.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Új hozzászólás