Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ki mit tud dobgépek terén?

Ütős hangszerek fóruma

Moderátor: Moderátorok

powersparc
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1072 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2789 alkalommal

Ki mit tud dobgépek terén?

Hozzászólás: # 65063Hozzászólás powersparc
2020.03.28. 01:49

Faterra rásóztak egy Boss DR670-es dobgépet minap. Van magyar nyelvűje, de hottentotta az egész és értelmezhetetlen is. Állítólag képes lenne 200 user preset helyre külső forrásból (arranger, sequencer, szgép) midin is rögzíteni vagy áttölteni ritmusokat (mert pl tangó sincs benne gyárilag, na meg hát csárdás se) :lol:
Viszont akárhogy nézegetjük, még csak azt se csinálja adott gombnyomásokra legtöbb funkciónál, amit a gépkönyv ír. :shock:
Látott már közelebbről vki ilyen állatot, esetleg sikerült megnyergelnie is, mert nekem kínai az egész koncepciója! :?: :?: :?: :unknown:

https://soundcloud.com/synthsnd
"Minden jó valamire, de van ami mégjobb mindenre!"

almatom
VIP
Hozzászólások a témában: 1
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 110 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1118 alkalommal

Re: Ki mit tud dobgépek terén?

Hozzászólás: # 65066Hozzászólás almatom
2020.03.28. 07:30

powersparc írta:
2020.03.28. 01:49
Látott már közelebbről vki ilyen állatot, esetleg sikerült megnyergelnie is, mert nekem kínai az egész koncepciója! :?: :?: :?: :unknown:
Nem kínai az, hanem japán. :lol:
Mi a kérdés Nándi?
Nekem van egy 660 és egy 880.

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 65068Hozzászólás powersparc
2020.03.28. 10:53

Próbáltam G70-ből átvenni style drum + bass sávokat a midicsatornákat összehangolva, de csak pattern üzemmódban működik, songban nem. (???)
Ezek szerint ebben nem egy normális seq. van amivel akár egy SMF dal dob + basszus sávját átvehetnénk?
Elvileg a dobhangok is szerkeszthetők benne, de azt sehogysem értem, hogy kiséretnek monoton basszusszólamot hoz és nincs mivel "akkordot" váltani, de a gépk. se szól róla. (???)
G70-ről próbáltam szintén akkordokkal etetni midin, az akkordvezérlési sávot a 670 basszus midi csatornájára kiosztva, de semmi. :( (???)

A 880 is ezen alapokon működik? 70-ért anno lett volna egy, hát így nem bánom hogy kihagytam...

pap66
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 2
Hangszer: hammond
Adott köszönetek: : 152 alkalommal
Kapott köszönetek: : 96 alkalommal

Hozzászólás: # 65071Hozzászólás pap66
2020.03.28. 18:34

Szia Power,
nekem is van egy 880-as,nagyon élethu hangú dobgép,igen lehet benne dobhangokat szerkeszteni.
Ha varrógépre kotodvagy sequenszerre/és beállítod a csatornákat klasszikusan/basszus 2-es,dob 10-es/ akkor szépen viszi,viszont
ahogyan írod magától csak patterneket játszik le,hiszen ez gitárosoknak készult gyakorláshoz,amire szerintem tokéletes.
Tomi tudtommal régen használta saját kész.dobhangjaival csak a dobrészt belole.Az enyém is már a spajzban pihen.....
P.

pap66
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 2
Hangszer: hammond
Adott köszönetek: : 152 alkalommal
Kapott köszönetek: : 96 alkalommal

Hozzászólás: # 65072Hozzászólás pap66
2020.03.28. 18:36

Ja elfelejtettem,amúgy GM szabványos,ha rádugod a kábelt/midit/ nem kell a dobgépen semmit sem állítanod,szól magától.

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 65074Hozzászólás powersparc
2020.03.28. 19:01

Igen, látom hogy GM kiosztású helyenként, meg le is programozhat 64 saját dobkészletet is az ember tetszés szerint benne, de nekem az nem fér a fejembe, hogy van egy patten, mondjuk végig F basszussal monotonan nyomva, és sehogy nem lehet benne harmóniát váltani. :?: :?: :?: :shock: Ettől kizárt dolog hogy egy gitáros is ne dobj le az ékszíjat öt perc után, ha csak ezt hallgathatja. Vagy elvileg még nótánként elkezdhet külön patterneken harmóniaköröket felvenni végső soron vki. :roll: Ezt csinálja song edit módban, a belső patternekből építkezzhetünk...
Én végül is azt hittem, hogy song editben (ahogy a gépkönyv vége felé ábrával is rajzolva van) külső szekvenszerből vehetünk fel akár komplett dal alapokat is, de úgy néz ki ehhez már elég buta a készülék. Illetve a 880 gépkönyvét is végigfutva látom, hogy abban van chord progression mód is, na az úgy már kerekebb.
Szerintem alapvetően a rosszfelől közelítettük meg a kérdést azt gondolván, hogy az egy arranger hangszerhez hasonlóan ritmus szekvenciákat tartalmaz harmónia körökkel együtt, vagy legalábbis a gumi padokról vezérelhetően, válthatóan, de erre nem képes sajnos. Varrógépről sem veszi az akkordváltásokat.

Fater végül is tangóharmonika mellé akarta volna használni, de ő is azt mondja annyira monoton az egész (programozni ő aztán meg...), :) hogy mondom egyszerűbb ha audioba felvesz zenei alapokat a G70-ről és valami mp3 playeren lejátssza, minthogy ezzel kínlódjon 76 éves fejjel. :lol:

Új hozzászólás