Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

A dúr skála fokaira épített négyeshangzatok

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2908
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

A dúr skála fokaira épített négyeshangzatok

Hozzászólás: # 62658Hozzászólás ---Qgli---
2019.07.27. 08:11

A dúr skála fokaira épített négyeshangzatok
Szerző: ---Qgli---

A dúr skála fokaira épített négyeshangzatok Ezeknek a tanulmányozása több szempontból fontos: 1, a dalok...
Tovább olvasom...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2908
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: A dúr skála fokaira épített négyeshangzatok

Hozzászólás: # 62665Hozzászólás ---Qgli---
2019.07.27. 12:15

powersparc írta:
2019.07.27. 09:41
egy adott hangnemben írt dalt áttranszponálni mondjuk egy sok keresztes vagy bés másik hangnembe már azért elég sok mindent megkíván előtte. (pl. fejből tudni minimum 5#, 5b-ig a skálákat hangilag + gyakorlatban is játszani
Ezt ( a skálatannál ) leírtam, hogy a skálák tökéletes ismerete és játéka nélkül nehéz boldogulni.
powersparc írta:
2019.07.27. 09:41
melyik hangra pontosan melyik 4-es épül más-más hangnemekben
Ennek ez volt a lényege! I. fokra minden dúr hangnemben mindig maj7-es fog épülni! V. fokra meg mindig 7-es akkord épül! Teljesen mindegy, hogy milyen hangnemben vagyunk, I. fokon maj7 II. fokon m7 stb. épül! Ez a legfontosabb benne!

Ha valaki ismeri tökéletesen a hangnemeket, akkor ezt az egyszerű nótát tökéletesen le tudja transzponálni bármelyik hangnembe, ebben biztos vagyok, mert nekem a 11-12 éves 4 éve szintiző gyerekek 3# - 3b-ig megoldják, sőt nemcsak az I-V-I-es zárlatot, hanem még a II-V-I-es zárlatokat is és még mollban is!



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: A dúr skála fokaira épített négyeshangzatok

Hozzászólás: # 62939Hozzászólás semidim
2019.09.02. 07:44

Értem is, meg nem is. Azt igen, hogy az akkordok tanulmányozása és megértése az nagyon fontos. Azt pedig nem, hogy ezen négyeshangzatok ismerete mennyiben könnyítené meg a transzponálást?



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: A dúr skála fokaira épített négyeshangzatok

Hozzászólás: # 62998Hozzászólás Gyuley
2019.09.05. 20:13

Srácok.

Van aki hallja, van aki tanulja, de aki nem hallja, az mindig hátrányban lesz azzal szemben aki hallja.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2908
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: A dúr skála fokaira épített négyeshangzatok

Hozzászólás: # 63095Hozzászólás ---Qgli---
2019.09.09. 04:18

Amiket Berci mond, azok tökéletesen így vannak. Egyébként egy nagyon ügyes basszusgitárosról van szó a személyében. Nekem egy kicsit zavaró, hogy elég sok helyen a moll7-es harmóniát M7-nek jelöli, pedig az M7 jelölés major7-est jelent és sok kottában is így van jelölve.
Amiket mond azokat rengeteget kellene gyakorolni és akkor nem lenne gond az improvizációval szinte senkinek. Erről szól a vendéglátós improvizáció.



Új hozzászólás