Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Samplerek

Moderátor: Moderátorok

Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 15
Hozzászólások a témában: 2
Hangszer: Korg i30, vArranger2, Vsti hangszerek
Adott köszönetek: : 569 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Samplerek

Hozzászólás: # 62891Hozzászólás Pityu
2019.08.25. 12:40

Samplerek
Szerző: Pityu
#vst #sampler #plugin
Aki foglalkozik professzionális hangképzéssel-modellezéssel-zeneírással az minden bizonnyal használni is fog egy samplert a munkája során. Nem...
Tovább olvasom...

Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 1653 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2618 alkalommal

Re: Samplerek

Hozzászólás: # 62899Hozzászólás Asterix
2019.08.25. 16:53

NI Kontakt felé folytatnád az írásodat? Nagyon jó lenne, ha azt a szoftot mélyebben kiveséznéd. És esetleg ha vásárlási ajánlatod is lenne... Az már csak hab a tortán...

Gyuley
VIP
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Adott köszönetek: : 702 alkalommal
Kapott köszönetek: : 751 alkalommal

Hozzászólás: # 62900Hozzászólás Gyuley
2019.08.25. 18:00

A kontakt a legjobb sampler, nekem megvan a halion 6 is, de csak van, a kontakt mellett nem rúg labdába. :777

"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

powersparc
VIP
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1011 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2496 alkalommal

Hozzászólás: # 62903Hozzászólás powersparc
2019.08.25. 19:19

Asterix írta:
2019.08.25. 16:53
jó lenne, ha azt a szoftot mélyebben kiveséznéd
???
Mit kell benne kivesézni, mi nem világos Laci? :unknown:
Az adott hangszerek rendelkezhetnek ugyan saját tanulandó GUI-val, de alapvetően sample csomagokat betöltve már játszható is. Saját mintáknál meg ha "felhajtod a motorháztetőt" a layerektől az LFO-kig mindent szerkeszthetsz rogyásig mint egy Korg szintiben.

Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 15
Hozzászólások a témában: 2
Hangszer: Korg i30, vArranger2, Vsti hangszerek
Adott köszönetek: : 569 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 62908Hozzászólás Pityu
2019.08.26. 05:53

Laci, nagyon szívesen segítek ha tudok de Nándinak alapvetően igaza van.
A Kontakt sem tér el a többi samplertől. Fogod a mintát, behúzod, vagy bedobod, vagy kiválasztod és onnan a Kontakt elvégzi a szerepét, Te pedig már játszhatsz is a mintán!
Minden egyéb szerkesztési művelet (ami nem kevés lehetőség..), az már felhasználó függő és kb. több száz oldalon tárgyalja a manual. Amit bevallom még sosem "nyálaztam" át. Ha valami nem ment, megnéztem egy oktató videót és onnan ment.
Biztosan van olyan, amit a Kontakt sem tud (bár ezt erősen kétlem), na de arra meg tán nincs is szükség :)
Ettől függettlenül nagyon szívesen segítek. Ha adsz egy konkrét témát, vagy irányvonalat, hogy mi érdekel benne, akkor úgy könnyebb a válasz is!
Persze, ha használod is.. :) Miért?
Mert adtam már segítséget zenész kollégának, napokig magyarázva a működést, beállítást, mire kiderült, fent sincs a gépén..
Ő csak úgy "kíváncsi" volt, mit is az a Kontakt. Bocsánat, de erre nincs időm. (másra sem nagyon egy ideje..)

A vásárlási ajánlat win-re itt érhető el !
Ha kell, mac-re is elérhető.

Új hozzászólás