Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Logic Pro X

Moderátor: Moderátorok

powersparc
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1096 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2834 alkalommal

Re: Logic Pro X

Hozzászólás: # 62094Hozzászólás powersparc
2019.05.25. 23:30

Hát én még anno Almatomi étvágygerjesztőjére letöltöttem a saját hangkészletet is rá, de vhogy nem ütött át a minősége a mintáknak, mondhatni jóval jobbakat vártam volna. Persze mások mondták hogy azért ahogy a Cubase alá sem a gyári megoldások üdvözítenek, úgy Logicnál is érdemes 3. fél megoldásait összeválogatni. Na ezt untam meg én a legjobban! :)
Jóval többet adnának ezek a progik egy szintinél és mégsem teljesen kerek velük a világ vmi miatt.

https://soundcloud.com/synthsnd
"Minden jó valamire, de van ami mégjobb mindenre!"

---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 8
Hozzászólások a témában: 1
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 737 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1923 alkalommal

Hozzászólás: # 62098Hozzászólás ---Qgli---
2019.05.26. 03:46

powersparc írta:
2019.05.25. 23:30
Hát én még anno Almatomi étvágygerjesztőjére letöltöttem a saját hangkészletet is rá, de vhogy nem ütött át a minősége a mintáknak, mondhatni jóval jobbakat vártam volna
Miért is nem lep meg eme véleményed....

Szerintem próbálj meg megalkotni egy új zeneszerkesztő programot, ami a te elvárásaidnak megfelel! Hidd el! Milliomos leszel belőle, mert egyik szerkesztő sincs olyan mint, amit te alkotnál!
Lehetne a neve: Logic Power X, ( bár ettől te sokkal ütősebb nevet adnál neki )

Sztifler0301
Kiemelt tag
Hangszer: Yamaha Tyros5, Korg TR.
Adott köszönetek: : 535 alkalommal
Kapott köszönetek: : 217 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 66310Hozzászólás Sztifler0301
2020.08.26. 20:56

Sziasztok! Rég jártam erre.

Én tavaly nyáron megvettem a Cubase 10 Prot, majd vettem mellé egy UAD Apollo Twin Duo MK2 Thunderbolt kártyát, hogy majd én is belevetem magamat a házi stúdiózás rejtelmeibe.

Egy darabig kinlódtam, majd jött a gépfejlesztés, és annak a felsimerése, hogy Windows alatt semmi sem lehet elég jó és stabil. Végül késő összel megvásároltam életem első MacPro-ját és azon fojtattam.
Eleinte Cubase, majd valahogy mégiscsak a kíváncsiság rávitt úgy kora tavasszal márciusban, hogy meg kellene nézni a Logic-ot is.

Közben a zenei odáig hajtott, hogy elkészíttettem első dalomat, és első videóklippemet is. Akit érdekel, Youtube-on megtalál: Masiniszta Robi - Megy a gőzös Kanizsára.
NE tessék nevetni, a klipp egy része élesben munka közben készült valódi tehervonattal!

Az első klipp után pedig jött a legelső TV-s forgatás is: a jól ismert Frédy Show - Visznek, Hubertus vendéglő.
Az ott fellépő és énekelő - tátogó "sztárokról" inkább nem nyilvánítok vélemény, ám azért volt ott egy nagyon is profi csapat is, történetesen a Balkán Fanatik.
Lepés Gábornak tetszett a vasútas sapim, nekem pedig a zenéjük, és így némi közeli hawerség lett ebből. Azóta is dumálgatunk FB-n, és olykor tanácsokat kérek tőle.

Egyik alkalommal végül megkérdeztem: Mi a véleményed? Logic kontra Cubase?
Ő mind a kettőt használja: Ákos dalai Cubase alatt születnek, míg a Balkán Fanatik anyagai Logickal készülnek.

Lepés Gáborral lényegében a következőkre jutottunk - ő profiként, én lajikusként - Igen, kétségtelen, hogy az egyik legjobb DAW - szemben a Cubase-vel már alapból lényegesen jobban használható, jobbak a hangszínek, és lényegesen jobbak a gyári effektek is! Nem kell mellé Waves, meg egyébb dolog ahhoz, hogy valaki alkosson. Még egy nagyon nagy PRO: akár egy jó laptopon is kényelmesen elfut, kevesebb a hardverígénye. ÉS nem utolsó sorban NINCS HARDVERKULCS! - A legujabb MacBook Pro gépeknél például csak USB-C van. :D Szóval szívás.

Közben beszéltem Horváth Percsák Zsoltival is elég sokat telefonon ( Annak, aki esetleg nem ismeri: Matyi és a Hegedűs, Ronny, McHawer, Két Zsivány, Kaczor Feri, stb... sok-sok lemezt készített már Zsolti. Lassan több mint 20 év van a háta mögött, de lehet, hogy 30.)
A következőket mondta: Figyelj Robi, egy szál Logickal, egy UAD kártyával és egy sima AT2020 mikrofonnal már Grammy díjas számok is születtek. Soha nem a DAW fog határt szabni a művednek, hanem a képzeleted és a felkészültséged. A Logickban alapesetben 90 százalékban egyébként minden rendelkezésre áll, amit szeretnél. Töltsd le, ismerd meg, próbáld ki, és utána gondolkozz még abban, hogy esetleg mit szeretnél mellé vásárolni.

Logickal készült Grammy díjas szám: Billie Eilish - Oceaneyes - ez az új Logicban benne van DEMO Projektként.

Jelenleg Nexus, Sylenth és Spire erősíti az arzenálomat. Kacsintgatok még valami Kontakt vagy hasonló csomag felé, aztán ennyi, de előbb alaposan meg akarom ismerni azt, ami jelenleg van.

ELkezdtem csavargatni - tekergetni, aztán egy időre letettem, és nemrég újból elővettem, és eltökéltem magamat, hogy első nekifutásnak az összes MIDI-met áthangszerelem Logickal.

Az elkészült termékek itt hallgathatóak:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Gép MacPro 6.1 2013 Late - 6 magos Intel Xeon E5 Proci, 64GB DDR3 ECC 1866Mhz.
Logic Pro X 10.5 - teljesen letöltve.
Sylenth, Spyre, Nexus 3.
UAD Apollo Twin Duo MkII
Genelec 6010 satellit és 5040 sub
Beyer Dinamic DT770 Pro.
Novation Launchkey 49.

Jelenleg ennyivel próbálkozok.

Közben rájöttem a legnagyobb akadályra: meg kell tanítanom a fülemet másképp hallani a dolgokat.

Még egy érdekes link:
https://equipboard.com/pros/billie-eilish

https://equipboard.com/pros/kygo

További szép estét Mindenkinek!
Előre is köszönök mindenféle építő jellegű kritikát.

powersparc
VIP
Hozzászólások a témában: 2
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1096 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2834 alkalommal

Hozzászólás: # 66314Hozzászólás powersparc
2020.08.27. 12:40

Ez szép beszámoló volt példákkal illusztrálva, gratula!
Hiányoltalak is már, a múltkor eszembe jutott, hogy régebben azért sokkal többet voltál itt, na de érthető is ha ott a nagyoktól még többet tudsz meg, akik komolyba nyomják.

De kicsit hagy mutassak vmit, a Logic mellett merre tart még a DAW-ok egyik iránya. (hatékonyság, gyorsaság, innovatívitás, élő produkció támogatás)

https://soundcloud.com/synthsnd
"Minden jó valamire, de van ami mégjobb mindenre!"

zajcsinalo
VIP
Hangszer: Ketron SD90, Yamaha S03, VST...
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 94 alkalommal

Hozzászólás: # 66324Hozzászólás zajcsinalo
2020.08.28. 19:40

Sztifler0301 írta:
2020.08.26. 20:56
Sziasztok! Rég jártam erre........
Szia Robi!

Bár nem Logic, hanem Studio One+Win, de érdemes sokat kísérletezni még meg nem találod a magad saját "hangzását".
Én is próbálkoztam korábban, de március óta váltani kellett melót ;)
Bandi-Minta.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, Yamaha DXS15MK2, Trevis Audio TA12P, Novation 61SL MKII, Icon iKeyboard 5X

Új hozzászólás