Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Novation SL61 MkII

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66246Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.19. 06:14

Karesz írta:
2020.08.19. 05:03
A5 varangynak van audio bemenete, amit ki be lehet kapcsolni. Erre a bemenetre kötöttem rá régebben egy mikrofont. A varangyon belül, az audio funkciók között van lehetőség állítani a hangerőt,ki be lehet kapcsolni, a gyári effekjét használni. Azon kívül bármilyen 1 vsti-t rá lehet tenni. Pl. Isotope hektárt, ami vokált is tud, sok minden mellett. Ezt úgy kell elképzelni, mint mondjuk a yamiknál a mikrofon rákötési lehetőséget. Azon kívül fel is lehet venni vele mindent, amit játszasz. Mivel a laptop hangkarijára tettem már próbából miksit régebben.,és működött rendesen, egy kis késéssel, innen jött az ötlet egy ilyen midi billencs keresésére.

Karesz!

Ezt én értem, de attól, hogy előtte te a mikrofon jelet átvezeted még egy konverterern (a midibillencsen) az a minimális késés még megmarad......
És valószínüleg ha a vArranger-el sikerül is audió eszközként (értsd az lesz a hangkártya és nem a laptop sajátja) akkor sem garantált, hogy az a "Latecy" el fog tűnni. De ezt ki kell próbálni.... És ráadásul akkor is ott marad a probléma, hogy a laptopot miközben lejátszóezközként is (azon fut az arranger) és közben felvevőként is akarod használni, az a késésed meg fog maradni, mivel a laptop hangkártyája nem fugja tudni azt a full-duplex-et észrevehető Latecy nélkül....

Nekem egy ESI QuataFire külső firewire-es hangkártyám van 4 be és 8 kimenettel aminél tényleg annyira kicsi a latecy, hogy visszajátszásnál és közben új csatorna felvétekor nem hallasz semmi késést..... Viszont itt ugye a hangkártya egy az egyben leveszi a jelfeldolgozást és processzálást a számítógépről így annak a processzora nincs terhelve.

Karesz írta:
2020.08.19. 05:03
A5 varangynak van audio bemenete, amit ki be lehet kapcsolni.

És bocs, de nem a varangynak van audió bemenete, hanem a laptopon a hangkártyának, amit a szoftverben (vArranger) ki tudsz jelölni forrásként.... :lol: :D
NA ezt kellene megpróbálni (ha már felismerte a laptopod a billencset mint audió eszközt) akkor átállítani erre az eszközre (gondolom ugyanúgy lefutó menüben megtalálhatóak az eszközök) mint hangkártya és annak a bemenetét kijelölni forrásként. És akkor kiderül hogy akkor milyen késleltetés is marad.....


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66249Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.19. 07:15

Asterix írta:
2020.08.19. 05:39
Én sem értem, hogy pontosan mi a célod ezzel? Amennyi pénzért belinkelted a midis billentőt, Thomannál már majdnem vehetsz egy XR18 digit keverőt, ami 18 csatornás hangkártyaként üzemel. A varanggyal 1 usb kábelen keresztül kommunikál...

Asterix!

És azt hogyan? Mármint hogyanműködik 18 csatornás hangkártyaként? Mondjuk egy DAW-ban a keverőn levő minden bemeneti csatornának tudsz egy szabad felvételi csatornát adni és ott egyszerre fel is tudod venni csatornánként?
Nem ismerem a készüléket, de egy XR12-őt már egy zenész barátomnál (igazábol a vejem zenekara) egyszer próbáltam, de ott pld. az USB kimenetet használva a DAW csak 2 + 2 csatoronaként látta a keverőt. Vagyis csak a MAIN out volt kivezetve mint jelforrás és szintén a MAIN-re volt visszavezetve mint megszólaltató eszköz. Igazából nem nagyon bújtam bele mert nem volt rá idő és akkor ez elég is volt, hogy felvegyünk pár számot és nem is emlékszem ők melyik DAW-ot telepítették akkor fel, de nekünk akkor ez csak úgy működött.....
Valamit kell a keverőn is állítani? Vagy nem jó driver volt felrakva a keverőhöz, hogy nem tudtuk csatornánként felvenni a zenekart?
Ritkán dolgozom digitális keverőkkel. Általában egy analógot (Behringer Eurorack mx3242x) használok a studiózásnál, de nekem minden csatornánál van "direct cut" kimenet (ez lehet PRE vagy POST) amik viszont 2 db Focusrite 8 csatornás hangkártyába mennek és én így tudok egyszerre (akár) 16 csatornát kezelni, ha kell full-duplex módban is.

Jó lenne akkor a vejkó zenekaránál az ő keverőjüket is faszányosan beállítani a következő felvételnél majd..

Köszi.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66250Hozzászólás Asterix
2020.08.19. 07:34

Csak az xr18 használható hangkártyaként. A kicsik nem. Itt 18 csatornát lát és tud egyszerre kezelni.
Kimeneti eszközként én mindig az xr18-at használom a varangyhoz. Bemeneti eszközként még nem próbáltam, de most ki fogom próbálni.
Terveim szerint az xr18 fogja továbbra is a varangyot kiszolgálni, míg az audió, videó fájlok lejátszása egy ua4fx kártyán keresztül megy majd. (Valami miatt időnként zavart szed össze a belső hangkártya...)



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66252Hozzászólás tacso
2020.08.19. 08:08

Így igaz! Az xr 18 jó cucc!
A Dx 16 is tudja a csatornánkénti felvételt!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66255Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.19. 08:50

Asterix írta:
2020.08.19. 07:34
az audió, videó fájlok lejátszása egy ua4fx kártyán keresztül megy majd. (Valami miatt időnként zavart szed össze a belső hangkártya...)

Igen a laptopok belső hangkártyája hajlamos brumm-ot vagy földhurkot generálni ezért szokás utána DI-Box-ot használni. Viszont nem értem..., ha az XR18 tud kifelé is több mint 2 csatornás hangkártyaként funkciónálni, akkor miért nem direktbe az egyik kimeneti csatornát (AUX) adod meg a második lejátszó eszköznek egy külön külső egység használata helyett???
Értelem szerűen van (mondjuk) 8 kimeneti csatorna. Ebből (mondjuk) az 1-2 -őt használja megszólaltatáshoz a vArranger amit rávezetsz a digitális keverő XY csatornájára. De még van ott 6 kimeneti lehetőség amiből kettőt ugyanúgy hozzárendelhetsz más lejátszó programhoz (VLC; MPHC; stb....) és azt a keverőrész másik két szabad csatornáján tudod keverni. Így nincs plusz külső cucc, nincs plusz konnektor foglalás, nincs plusz AD/DA konverzió.....

Mint mondtam nem ismerem az XR18-at, de ha abból indulok ki, hogy van egy (mondjuk) 8x8-as külső hangkártyám, a leírtakat azt én azzal meg tudhatnám csinálni. Nem?

Ja. Még eszembe jutott..... Az XR18-nak nincs DI-Box funkciója???

Viszont nagyon kezdtünk elmenni a topic eredeti "Novation SL61 MkII" témájától.... :D :D


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66259Hozzászólás Asterix
2020.08.19. 09:25

Visszatérve a novationhoz.
Mit gondoltok? Van egy harmonikám midi kimenettel. Ha ezt a novation midi in-be dugom be. A novationból usb-vel megyek a varangyba. Az megoldható, hogy bármelyiken játszom, a 3 midi csatorna menjen a varangyba?



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66260Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.19. 09:42

Hát régen ugye azért voltak a DIN-MIDI csatlakozók hárman, mert volt ott egy "THRU" csatlakozó is ami a MIDI-IN csatlakozón beérkező midi utasításokat módosítás nélkül tudta tovább küldeni egy 3.-ik eszköz felé. Viszont szerintem a novation-on ez a funkció nem így működik. Ott a midi-in csatlakozáson csak a novation vezérlését lehet megadni, míg az out-on a novation vezérlőként megy ki....
De a vArangyban tudsz több midi eszközt is (úgy tudom 1+3-at) felvenni külön-külön csatorna vezérléséhez, csak egy külön midi kábellel kell rákötnöd a vezérlőt (jelen esetben a harmónikát) a számítógépre és a szoftverben kiválasztani azt is.....


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66261Hozzászólás Asterix
2020.08.19. 10:09

Hát ez az... A herfliből din csatlakozóval jövök ki. A laptopon csak usb van. Esetleg az ua4fx-en van din csatlakozó...



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66262Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.19. 10:36

Lehet kapni USB-DIN midi interfészt!!!

https://www.argep.hu/trend/USBM/Usb-midi-kabel.html
usb-to-midi-adapter-cable.jpg


Vagy akár le is gyárthatod:

3nelwfg9hxz6.png
de ez nem tuti......
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66265Hozzászólás Admin
2020.08.19. 11:55

Az USB-MIDI átalakítón nem érdemes spórolni, mert sok bosszúságot tudnak okozni... anno az SD2-n sehogy sem akartak működni az effektek, melynek oka, mint később kiderült az ebay-ről rendelt átalakító volt (ugyanaz, mint a fenti árgépes cucc). Vettem egy Roland UM One-t és azóta működik minden tökéletesen.
Szeretek barkácsolni, spórolni meg főleg, de ezen pont nem érdemes.

Ez a kapcsolás így biztosan nem jó, de hogy egy optocsató sincs benne, az hatalmas bátorságra vall a készítőtől :lol:


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Új hozzászólás