Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63413Hozzászólás HunHyper
2019.10.13. 07:59

Az én fülem és véleményem szerint a következő a lényeg... SZERINTEM... :)
Tudni kell, hogy régen nagy Yamahás voltam, nem is tudtam más márkát elképzelni a kezem alatt....
Azt kell eldöntened, hogy mi a fontos számodra... Az ár, a már megszokott kezelés, a hangzás, stb...
Az elmúlt 1-2 évben pár hangszer megfordult nálam...

Yamaha Tyros 1-2-3-4
Korg Pa 1X Pro, Pa 2X Pro, Pa 3X, Musikant
Ketron X1, SD1, SD40, SD7, SD9
Solton MS60

Sokszor több is egymás mellett az állványom... Tudtam hasonlítgatni....
Mindegyik márkának van jó hangszere, hiszen nem lennének a piacon, ha nem lennének rá vevők az emberek...

A Yamaha szerintem minőségben pl. a PSR 9000 Pro-val dobott egy hatalmasat, amit szerintem azóta sem sikerült megismételnie...
Ezzel nem azt mondom, hogy rosszak a Tyros-ok, de anyaghasználatban és még hangzásban sem fejlődtek annyit, mint ennyi év alatt lehetett volna.
Persze, ha valaki CD minőségű hangzásra vágyik, annak ideális...

Korg... Kezelése nekem kicsit fura, de csak azért, mert rövid ideig voltak nálam a hangszerek, így nem tanultam meg részletesen...
Biztosan meg tudtam volna tanulni... Hangzásban már sokkal élőbb számomra, mint a Yamahák, A Musikantok pedig pár stílusban igazán remekül szólnak.

Ketron és Solton... A Solton 1994-ben dobta piacra az MS-60-at... Amikor bekapcsoltam és kipróbáltam, azért lestem nagyokat.
Számomra sok stílus jobban tetszett, mint a Yamaháknál vagy Korgoknál... Pedig hát jó sok idő eltelt azóta, amióta kiadták az olaszok...
Aztán járt nálam egy X1 is... Korához képest besz@rás volt a hangja...
Az SD sorozat szerintem nagyon jól szól, igaz az SD1 plus egy őskövület, de bármelyik mai hangszerrel felveszi a hangzásban a versenyt.
A kezelést meg lehet tanulni, nekem is fura volt eleinte, de most már nagyon logikusnak tűnik számomra...
Manapság már a Yamaha és a Korg okoz némi fejtörést... :D

Szóval... Hangzásban szerintem mindenképpen egy Ketron a nyerő, még akkor is, ha egy régebbi olcsóbb típust tud csak megfizetni az ember...
Persze kell hozzá türelem, hogy megszokja az ember a kezelést... De ha nekem a mai fülemmel és tapasztalatommal dönteni kellene, akkor inkább egy SD1
vagy SD1 plus, mint Tyros 3....

De hallgasd meg, próbáld ki, ha tudod... Ha nem, akkor a neten rengeteg összehasonlító videó van fent...

Üdv... :777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63415Hozzászólás BodziLalikirály
2019.10.13. 15:47

Szervusztok!

Úgy alakult, hogy kis kihagyás után újra szeretnék egy hobbi hagszert venni a magam és a baráti társaságom szorakoztatására.
Mivel korábban egy Roland E-50-esem volt és anak a kezelése nekem nagyon bejött így maradnék a Roland-nál. Meg persze mert sok "preset"-em (dal-beállítások) van elmentve a régi hangszerről.
Viszont egy fokkal azért feljebb lépnék (de nem nagyon, hisz nem járok már hivatalosan muzsikálni) és egy kicsit fejletteb hangszert vennék. (de még mindig csak hobby célra így sok pénzt nem fordítanék rá)
Szóval a kérdésem, hogy a BK-5 mennyire hajlandó az E-50 mentett dal-beállításait beolvasni, illetve, hogy sok utómunkám lenne-e a régi regisztrációkkal?
Vagy érdemesebb vennem egy E-80-at ami viszont felépítésben és belső tartalomban nem nagyon tér el az E-50-től?
Igazából a BK-5 mozgatja inkább a fantáziámat mert jó lenne egy ugyanolyan kecses (keskeny) hangszert venni mint volt is. (ugye az E-80 inkább már mint a Tyros és az nagy és nehéz is.....stb...)

Köszönöm%


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63416Hozzászólás szenasitamas26
2019.10.13. 17:52

HunHyper írta:
2019.10.13. 07:59

Persze, ha valaki CD minőségű hangzásra vágyik, annak ideális...

Tulajdonképpen a fő cél a haknis zenélés, de nagyon sok alapot csinálok, csinálunk saját zenéket is és en a 770-el úgy oldottam meg, hogy partokban felvettem külön minden részt a basszust, a kíséretet, aláfestéseket...stb, és ezt az egészet waw-ban felvettem a 770 sajat felvevőjével. Nem tudom, hogy a Korgok tudnak-e waw-ban felvenni, azt tudom, hogy a pa700 tud MP3-as felvételt, de az MP3 miatt kicsit tartok, mert biztos nincs olyan minősége, mint, amit waw-ban vettem fel a yamival, azt még be a daw-ba az is tömörít rajta ahh :D De, ha hülyeséget irok javítsatok ki :)


tonyo

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63418Hozzászólás szenasitamas26
2019.10.13. 20:08

Jövőhétig még gondolkodom rajta, nehéz döntés. Lehet mégis a pa700-nal maradok, a felvételt meg, ha kész az alap, interfésszel felvesszük.


tonyo

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63419Hozzászólás HunHyper
2019.10.14. 06:24

szenasitamas26 írta:
2019.10.13. 17:52
...partokban felvettem külön minden részt a basszust, a kíséretet, aláfestéseket...stb, és ezt az egészet waw-ban felvettem a 770 sajat felvevőjével. Nem tudom, hogy a Korgok tudnak-e waw-ban felvenni, azt tudom, hogy a pa700 tud MP3-as felvételt, de az MP3 miatt kicsit tartok, mert biztos nincs olyan minősége, mint, amit waw-ban vettem fel a yamival...
Nem éppen erre gondoltam a CD minöséggel... :D
Hanem, hogy minden hang 100%-osan tiszta, minden ott szól, ahol a kottán le van írva... Hogy egyik barátomat idézzem "nincs benne a zenész pontatlansága, ami miatt élövé válik a zene maga..."

:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63420Hozzászólás szenasitamas26
2019.10.14. 08:08

[/quote]

Nem éppen erre gondoltam a CD minöséggel... :D

:777
[/quote]

Tiszta sor értem :777


tonyo

Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63422Hozzászólás jamy1
2019.10.14. 22:17

A ti èrtelmezèsetekben mit jelent az, hogy CD minősèg?



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63428Hozzászólás jamy1
2019.10.15. 08:17

Akkor maradjon mindenki a kazetta minősègnèl? :D

Szoktatok azon agyalni, hogy rengeteg dolog amit fontosnak "tartunk", a hallgatók számára nem fontos?

Nálam a CD minősèg az a Broadcast Ready keverès.
Hiába veszek fel vagy renderelek ki valamit 44,1/16 biten.... vagy akár 192Khz/24 biten... Az mèg nem CD minősèg.

De mèg buliban soha nem mondták, hogy:

Bástjaaaa!!! Esz cèddè minősèggggg!



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63430Hozzászólás jamy1
2019.10.15. 09:45

Kezd a hangerő háború hanyatlani és újra egyre több dinamikus zene van.

Az EDM még sokáig a hangerőháborúról fog szólni.

Sokszor a dalok hangszerelésével is gond van házilag. Szimplán kioltják egymást a hangszerek. Ez egy nagyon bonyolult és összetett munka, hogy mit mivel .....

Persze a gyártók elhitetik veled a marketinggel, hogy simán összerakod otthon is a zenét....

Egyébként abban nem hazudnak, hogy tényleg összelehet rakni manapság otthon is projekteket. Rengeteg producernek vagy hangmérnöknek van otthon a stúdiója :D

Csak ott megvan a szaktudás is :D Az ő zenéjük tényleg úgy szól ahogy kell.



Jó pár éve, hogy nem vettem hangszert, mert most is mikor elgondolkodtam, hogy cserélek akkor rájöttem, hogy csak kényszercserék jönnének szóba.

Egyik mai hangszerben sem hallok semmi olyat amitől (fillérekből) itthon ne tudnék jobbat kihozni a jelenlegi hangszeremmel és szoftverekkel.

Sajnos nemzetközileg is az a trend, hogy mindenki veszi elő a régi vasakat.

Csinálhat a Yamaha, Korg és a Roland bármilyen csilli hangszert manapság, többezer funkcióval, generációváltás van ma a zenében.

A fiatalok már teljesen másképp gondolkodnak és más fontos nekik.

Sokol minőség?

Millió Sokol minőségű zenész-sztár van ma a piacon akikért élnek-halnak :D

Én már semmit nem értek :D



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 63442Hozzászólás Mauglidyro
2019.10.15. 17:33

Na na ... Azért ha most feltennék a kérdést, hogy DAW-al vagy a Genos-al dolgoznék életem végéig nem biztos, hogy a DAW-ot választanám.

Pont amiatt, mivel túl korlátlanok a lehetőségek. Mire készre keverek egy sávot az minimum fél nap, és akkor van 14 sávom a nótában, aztán 1 hét múlva mikor már masterelni kéne kezdhetem előről, mert elcsesztem. Mellényúltam a hangszínnel, teli van fázishibával, vagy túl vastag, nem illik a nótába stb.

És ez csak 1 nóta ... Az ilyen jellegű műsorunk meg 800-1000db-os nagyságrendű. Ha kész a nóta, akkor fel kell szövegezni ... Jah ... Az sem játszik mivel a Tyros 4 még nem ismer MP3+G t ... Marad a jó öreg TXT és a Regisztrációs memória irogatás ... Higgyétek el ... olyan könnyen el lehet cseszni az időt ezekkel az "apróságokkal"

Most hogy újonnan 10 órába nyomom hétköznap az ipart, konkrétan még élni sincs kedvem, nemhogy DAW-on szórakozni. Ötlet és nóta az mindig van, de ha el is jutok a hangszerelésig, az biztos, hogy egy hamar nem kezdek hozzá készre keverni.

Ehhez képest kéznél van mondjuk egy Tyros4, egy elfogadható hangszín parkkal. (Normális minőségű Akusztikus és modern dobmotyó sampler, EuroDance pakk, kell ennél több ???)

Igaz sokkal korlátoltabbak a lehetőségek, mivel itt csak 6 DSP van, meg közel sincs annyi mozgás terem mint a Genosnál hangszín ügyileg, mert az biztos, ha Genos-al dolgoznék, a Sampler anyagom 80%-a azonnal feleslegessé válna (hisz akusztikus megszólalásban számomra etalon, elektronikus vonalban meg már nincs az a nóta, amit a Genos illetve ezek az EDM Essential pakkok ne tudnának lefedni.), de ahhoz képest, hogy 6 évvel ezelőtt miket csináltam, illetve most miket csinálok hangszeren, hát ég és a föld.
Nemrég megnyitottam egy midimet, hát a sírás fojtogatott komolyan mondom ... Se az arányok, se a hangszerelés, keverés ... Pfffff... mit tudtam én annak idején, hogy az NRPN-ből a 2 sávos EQ-nak csak a Gain paramétereit szabályzom ... Azt se tudtam akkor konkrétan, hogy a Midifile Optimizer egyáltalán létezik, de úgy unblokk valami más a CWPA8+SysEditor ŐSKÖVÜLET pároson kívül, ami legalább hangszer specifikus!!!

Az biztos, hogy ebben a környezetben még sokkal otthonosabban mozgok.
Ha adnának nekem egy alap midit, és 3 óra múlva megböknék a vállam, hogy hova jutottam, asszem valahogy így szólna a végeredmény.
Temiattad nem alszom.zip
Na ezért nem állnék át semmi pénzért végleg DAW környezetre.

Persze ez csak egy vélemény ... nem megbántásképp mondom.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás