Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Zimruska
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2017.05.09. 15:29
Hangszer: Yamaha SHS200,Roland E-15, Roland EM25, midjaypro
Tartózkodási hely: Magyarország
Adott köszönetek: : 30 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51932Hozzászólás Zimruska
2017.06.21. 10:43

tacso írta:Szia Zimruska!

Nekem van E-A7 hangszerem, nagyjából egyetértek abban, hogy nem ez az arrangerek tigrise. Én a dobgépes részét alig használom, a többivel elégedett vagyok, bár sokat dolgoztam rajta. Én úgy tudom a Korg és Yamaha arrangereket is sokat kell állítgatni, sample hangokkal ellátni, optimalizálni. A Ketron hangszerek megszólalása alaphelyzetben is sokaknak tetszik, persze minden ízlés kérdése...
Az E-A7 is samplerezhető, illetve vásárolható, beszerezhető a Dynamix és Camarro cég által készített hangszínek, és stílusok garmada, ami nálam nagy mértékben javított a hangszer megszólalásán. Az eq és kompresszor beállításokat hagytam sima standard módban, minden más csak rontott a helyzeten.
Nem tudom milyen hangzást kedvelsz, milyen stílusban utazol, ha erről részletesen írnál, talán több segítséggel tudna szolgálni a fórum.
Szerintem a Roland arrangerek többsége bahlroom stílusok alkalmazására jó egyedül, ahova nem kell átütő dinamika.

Üdv!
Hali! Esetleg tudnál segíteni a beszerzésben? Dynamix-ékat megnéztem oldalukon.... érdekes dolgokat művelnek :D



Avatar
Zimruska
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2017.05.09. 15:29
Hangszer: Yamaha SHS200,Roland E-15, Roland EM25, midjaypro
Tartózkodási hely: Magyarország
Adott köszönetek: : 30 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51933Hozzászólás Zimruska
2017.06.21. 10:48

Még mindíg Eja hetesről beszélek egy érdekes beszélgetés nyomán.

Beszélgettem picit tajtiékkal a hangszeremről, mert még az elmúlt év végén ígért nekem a Zoli egy pack-ot amit egy neki dolgozó ember csinált volna meg, padokkal nekünk (vendéglátós mulatós) való stílusokkal beállításokkal. Na mivel ebből nem lett semmi merengtünk azon, hogy mit is lehetne magammal kezdeni, hogy jól használható szeretett hangszerem legyen.
Zoli azt mondta:
"Egy Bk5 hangszerrel többre mennél. Vannak hozzá ipod rá letoltheto szerkesztő programok melyeket egy usb kábelen keresztül szabályoz. Van TFT kimenete és minden ami szükséges"

Véleményetek? Gondolatok?



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51934Hozzászólás Karesz
2017.06.21. 11:18

Nem ismerem a rolandokat annyira,de az EA-ban van sampler,és az nagy előny mindenképp.Én nem váltanék BK-ra az biztos,ha Rolandos lennék.De ez az én véleményem,Tacsónak is az van,el van vele.. :D



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 25
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51935Hozzászólás B.Bazsi
2017.06.21. 11:26

Zimruska, ment egy p.ü...


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Jani80
Blogbejegyzések: 1

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51969Hozzászólás Jani80
2017.06.22. 15:41

rodymusic írta: S770:
Mivel ott volt mellette az én S970-esem, így igazából láthattátok-hallhattátok a különbséget a 2 hangszer között. És ha már itt tartunk, én is észrevettem egy marha nagy különbséget hangzásban, és az S770 (de leginkább Zajcsináló) javára. Akkor ment el a kedvem egy hétig a hangszer bekapcsolásától.
Gyerekek, ennyire korrekt anyagot ilyen kaliberű hangszeren még nem hallottam. Egyszerűen még most sem találom rá a szavakat. És vehető egyfajta dicséretnek, és tiszteletadásnak is. Szégyen kimondani részemről, de asszem az én cuccaimmal jócskán alulmaradtam az S770-nel szemben. Asszem itt az ideje felkeresni Bandit ezügyben ;)
Zajcsináló s-770 es hangszer beállítása illetve ahogyan kompletten szól a hangszer engem is nagyon lenyűgözött pedig ahogy mondta is mindent hangszeren csinál és fülére támaszkodik. Nem mondom hogy a mi hangszerünk rosszul szól de lehet még hozzá dolgozni hogy hasonlítson az Ő hangszerére. Minden jót Aa további munkádhoz Zajcsináló. :)



Avatar
Joe83
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2012.01.20. 20:36
Hangszer: Yamaha Tyros 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 902 alkalommal
Kapott köszönetek: : 764 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51976Hozzászólás Joe83
2017.06.23. 07:57

Szép napot kívánok kedves Fórumlakók!

Mint páran már tudjátok, sok év Yamaha után Korg-ra váltottam. Méghozzá Korg PA1X Pro-ra. Még tanulom a kezelését és a rendszer átlátását, de már most nagyon tetszik.
Később részletesen leírom a tapasztalataim, pro és kontra.
:777


Yamaha Tyros 4, Behringer X-Air XR12, 2db Behringer DR112 DSP, Sennheiser e845s...

Avatar
Siklai68
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.02.11. 12:50
Hangszer: Yamaha PSR 9000 Pro
Tartózkodási hely: Nagyoroszi
Adott köszönetek: : 601 alkalommal
Kapott köszönetek: : 382 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51980Hozzászólás Siklai68
2017.06.23. 08:34

Sziasztok!
A fórumtalin megint rádöbbentem valamire.... Biztosan öregszem, mert nekem mindig a régebbi hangszerek tetszenek jobban - ebben csak az SD-7 a kivétel, meg talán a Tyros-5. Az előbb írta valaki, hogy a Yamahát általában a lusta zenész szereti, mert gyári állapotban is tűrhetően szól, és ebben van valami... :-)! A Rolandot én a VA-76 utántól nem jegyzem, bár kísérleteztem vele (E-60, E-80) - sok munka, kevés sikerélmény. Miért nem csinál már egy gyártó nekem egy hangszert? :PPP :PP :cry2:
Én valami olyanra vágyom, mint a Liontracks Mediastation-je lett volna, ha jól és stabilan működik, de az nem jött nekik se össze.... :dash2:
És mivel már jó pár éve csak évi 30 bulim van (nem úgy, mint a Pa1x Pro-s időben évi 65...) úgy gondolom kivárom a 9000 Pro-val, még lesz működő Liontracks Mediastation, vagy valami hasonló....
Szép napot fiúk! :777



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51981Hozzászólás Rolandbk5
2017.06.23. 08:51

Siklai68 írta:Sziasztok!
Én valami olyanra vágyom, mint a Liontracks Mediastation-je lett volna, ha jól és stabilan működik, de az nem jött nekik se össze.... :dash2:
És mivel már jó pár éve csak évi 30 bulim van (nem úgy, mint a Pa1x Pro-s időben évi 65...) úgy gondolom kivárom a 9000 Pro-val, még lesz működő Liontracks Mediastation, vagy valami hasonló....
Szép napot fiúk! :777
Szia Siklai68!

Lionstracs Mediastation! Nekem volt Olaszból rendeltem annak idején 2700 Eruoért. Akkoriban egy Tyros2 és egy Roland Fantom X7-m volt azokat adtam el. A Lion odáig fajúlt, hogy áldom az eget a PSR S500 meglétéért. Az húzott ki a slamából a Lion miatt. Ha az nem lett volna ma biztosan nem zenélnék. Semmire nem volt jó a Lion. 2x küldtem saját költségen vissza olaszokhoz, és semmi változás. Egy Yamaha MO8-ért adtam oda, meg némi pénzért. :drink2:

Kitartás biztos lesz valami ami a 9000 pro-t pótolja.

Zoli



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 63
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51984Hozzászólás Asterix
2017.06.23. 09:27

Nálam is volt a Lion. Az a hangszer semmire sem jó. Ha sikerült a rendszert működővé tenni, akkor is lassú, nehézkes volt rajta minden. És gyengébben szólt, mint egy közép kategóriás varrógép.
Én Korgon és esetleg Sd7, bár azt nem ismerem, kívül csak 9000prot használnék, pedig majd egy évig használtam T5-öt is. De a 9000pro hangzása más. Lehet hogy nem jó, de nekem nagyon bejön...



Avatar
Joe83
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2012.01.20. 20:36
Hangszer: Yamaha Tyros 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 902 alkalommal
Kapott köszönetek: : 764 alkalommal

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Hozzászólás: # 51985Hozzászólás Joe83
2017.06.23. 09:32

Ilyenek ezek a régi vasak, még mindig dögösen szólnak :777


Yamaha Tyros 4, Behringer X-Air XR12, 2db Behringer DR112 DSP, Sennheiser e845s...

Új hozzászólás