Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
suncy
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.02.25. 22:22
Hangszer: Tyros 5+ Korg Pa2X Pro
Tartózkodási hely: Ibafa
Adott köszönetek: : 34 alkalommal
Kapott köszönetek: : 51 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 5888Hozzászólás suncy
2012.06.06. 20:15

Első hangszerem egy Casio sa-20 szinti volt, amit édesapám vett, miután rákkal műtötték. Innen is kezdődött a zenei karrierem :)

Hála istennek ő azóta is jól van, és örömmel nyomkodja, /igaz egy kézzel - mert nem tudja az akkordokat hozzá :) / a szintiket :)

Én anno kb 8-10 éves voltam,öcsém ovis. azóta ketten alkotunk egy zenekart :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 9677Hozzászólás Bubamara
2012.12.16. 22:35

Első konnektorfüggő :) villamos energia igényű billentyűm egy Vermona ET3 orgona volt. 1987-ben vettem a bizományiban 11.000.- Ft-ért. Azt akkor elég tekintélyes summa volt. (számomra)
Majd 1989-ben hoztam magamnak egy Yamaha PSR36-ot Bécsből. Az már szinti volt, FM szintézissel, néhány stílussal és hangszínnel. Realtime szerkesztéshez sliderekkel. :)

Kép

Kép


Buba

Avatar
Zongorista28
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2012.09.13. 21:58
Hangszer: Yamaha DGX-620, Yamaha PSR-S970, Roland E-5
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 494 alkalommal
Kapott köszönetek: : 707 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 9680Hozzászólás Zongorista28
2012.12.17. 08:27

Sziasztok!

Nekem az első billentyűs hangszerem egy Roland E-5 Intelligent Synthesizer volt! :) Hihetetlenül szerettem! Kijelző sem volt rajta, ledek mutatták melyik hangszínen,és stíluson vagy. A tempót meg érezted :) Nem mutatta,hogy 120 vagy ilyesmi!Ennek ellenére imádtam kegyetlenül szólt erősítőn. Vastag,dögös volt!A Vermona Regent 1060-as erősítőn,még az Univerzum,Ősrobbanás hangját is hallottad! :) Voltak nekem hozzá stílus kártyáim amit még a Wesselényi utcai Roland szaküzletbe vettem darabját 7000 Ft-ért!!!!
De imádtam akkor élni mindennek megvolt az íze!!!


Apukámnak előtte természetesen volt minden :)

Vermona,Matador,Unitra két manuálos ez utóbbi, jelenleg is meg van és működik majd 35 évesen!Ez a nem semmi...


A rögtönzés világa: A Jazz

Oscar Peterson,a Zongoristák mértékegysége

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 9683Hozzászólás Gyuley
2012.12.17. 09:22

ph_sa21.jpg

Az én első hangszerem Casio sa21 néven futott, szerettem, igaz minibillentyűs volt, alig akarták megvenni a szüleim, végül aztán megkaptam, és nagy volt az öröm! :PPP
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 9688Hozzászólás HunHyper
2012.12.17. 21:29

Ilyen volt az első nagy szerelmem... :)
8 évesen kaptam...
http://www.google.hu/imgres?num=10&hl=h ... 4,s:0,i:99


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

atis0418
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.04.01. 01:29
Hangszer: Yamaha PSR S550
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 15750Hozzászólás atis0418
2013.08.06. 11:34

Olvasok itt kellemes hozzászólásokat és látok szép hangszereket. Jómagam 2 éve bolondultam bele az élőzenébe, egyik havertól kaptam kölcsön egy PSR E303-ast. Amit bírt, annyit bírt, nem rossz hangszer az sem, még ma is megállja a helyét megfelelő hangosítással. Nem egy bulit nyomtunk vele végig 2 év alatt. Mivel mindig is érdekelt az élőzene, úgy gondoltam, hogy ideje volna egy újabb masinát beszerezni, ami saját, modernebb és nagyjából tudja azt ami a mai világban úgymond "elvárás". PSR E433-ban gondolkoztam, de egy kedves barátom -aki 11 évet zenélt le- vett egy PSR S550B-t. kipróbálhattam, azonnal megfogott, így március végén utánakerestem egynek én is, rá egy hétre haza is hoztam vadonat újonnan. Azóta a második szerelmem lett, komolyabbra nem is vágyom. Szerintem a falusi bulikra töéletesen megfelel, nekem főleg a csárdás, retro-disco, rocky és a lassú az ami érdekel, másrészt faluhelyen nem túlzottan jön be más stílus. a zene rabja voltam azelőtt is, de most hogy belerázódtam, már a hangosításon gondolkozunk. :)



Berki15
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.07.24. 12:12
Hangszer: yamaha psr s700
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 7 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 15752Hozzászólás Berki15
2013.08.06. 11:49

Az első Hangszerem egy casio volt elsőnek gitározni tanultam de utána meg láttam a zongorát és egy böl tudtam hogy az az én hangszerem :D szerintem mindenkinek meg van a maga hangszere amin szeret játszani . és nekem a zongora :D



Avatar
goozl
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.06.04. 09:53
Hangszer: Korg Pa1X Pro,Roland GT6,GT10, Fender Strat kópia.
Tartózkodási hely: Balatonboglár
Adott köszönetek: : 271 alkalommal
Kapott köszönetek: : 325 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 15790Hozzászólás goozl
2013.08.07. 22:35

Az első hangszerem egy levegővel fújt 4 oktávos 5 hangszínes Harmona volt. Ez után egy Yamaha PS20, majd egy vadi új Casio Ct 647, majd CT 700, ez után Yamaha Psr 520, Majd Yamaha Psr 740. 10 év kihagyás után most egy Korg PA1 X Pro-val birkózom több-kevesebb sikerrel.:D A szerelem nagy.:D
A dobok terén más a helyzet ott már talán meg sem tudom "akarom" mondani mi volt az első..Bár meglenne még!


Hangtechnikus, rendszer Dynacord Forum Line 2*15KW, Yamaha 02R digit, Soundtracks Megas Monitor, Studiomaster Horizon powermixer, Studiomaster Gold 16/8/16: Hangszer: Korg PA 1XPRO.

Avatar
kisleveli
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.07.07. 20:24
Hangszer: Roland GW-8
Adott köszönetek: : 14 alkalommal
Kapott köszönetek: : 8 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 15851Hozzászólás kisleveli
2013.08.09. 13:07

Jujj de jó topik :)
Én zongorázni tanultam,de a faluban az egyetlen zongora elérhetősége 8-kor véget ért. Úgyhogy szüleimtől kaptam egy Yamaha PSR-100-as hangszert. Ebben már ismerkedtem a darabok mellett a 8beat és a tango ritmusokkal :) . Aztán ahogy nőttem kezdtem érdeklődni a lakodalmas,báli dolgok után, úgyhogy összeállt a banda és a két szülői csapat vett nekünk gitárt hangfalakat meg mindent ami kell. Így lett meg a Roland E-38-asom. Aztán követte egy Roland EM-25H aztán rá nemsokra egy Yamaha PSR-2000-es. Elkerültem hévízre zenélni ahol az első hónap után cseréltem egy PSR S700-asra amit azóta is használok.



kami27
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.09.03. 23:20
Hangszer: yamaha korg roland
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 35 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 17005Hozzászólás kami27
2013.09.21. 01:07

Sziasztok! :)
Az első hangszerem egy kis fa zongora volt.... talán 2 oktáv, és a "fekete" billentyűk csak festve voltak rajta..... azért a bociboci simán játszható volt..... :)
Aztán jött egy keleti gyártmányú elektromos orgona, a nevére már nem emlékszem, utána egy noname-s dobgépes szinti (1991) aztán ezt nemsokára felváltotta egy Yamaha Pss290-es, majd egy Yamaha psr 220 vagy 240.... utána kezdődtek a komolyabb gépek, M1, U20, N364, Trinity, Xp30, Psr2000, Motif Es6, Kawai Mp6, Psr S750.....
Most csak a kawai mp6, az xp30, meg az s750-es van meg, de jó lenne ismét az összes régi.....
mindegyiket másért szerettem... ill. mindegyikben van kb 10 olyan hangszín amit az új szintik már nem tudnak visszaadni... :)



Új hozzászólás