Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49162Hozzászólás HunHyper
2017.02.15. 06:01

almatom írta:Ha Hartberg közelében vagy, akkor még az is lehetséges........ :777
Hát, onnan még vagy 2 óra kocsikázás... Amstettenben lakunk... de ha valamikor itt vagy, szívesen elmegyek addig, hogy találkozzunk...
:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49166Hozzászólás almatom
2017.02.15. 08:41

Roli ha ez komoly, én tényleg szólni fogok!
Viszont ez nem "ma" lesz! Előtte még kell egy négykerekűt nézzünk........



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49168Hozzászólás Bubamara
2017.02.15. 08:53

powersparc írta:
almatom írta: egy GM kompatibilis Korg i30 vagy bármi Korg (az M3-am még gázabb volt e téren), ha midin átjátszunk neki egy sablon, nem kókányolt midi fájlt, akkor képtelen a 10-es sávra beválasztani a standard drum setet. Gyakorlatilag manuálisan kell utólag beállítani mindig és gyorsan törölni a program change szűrést az adott sávon, mert a dal elején újra A00 pianora vált!
Egészen biztos, hogy a midifájl amit beletömködsz, nem gm-en van, hanem ki van tekerve valami egyéb hangszerre. yami xg vagy gs roli vagy bármi egyéb.
Szépen tedd be a cakewalkba és állítsd be a sávokat helyesen. Teljes mértékben GM kompatibilis, de nem GS, XG, és sorolhatnám a nyomorúságos megtoldásokat.
No meg aztán ne az i30-on kókányolgass, hanem a cakewalkkal és a gyár adja hozzá a hangszíntábla inst. azzal szépen el tudsz indulni és meg tudod tanulni az adott műfajhoz használható program hangszíneke, dobokat. De készíts magadnak user drumsettet és használd azt is.
Az i30 1998-as de jól beállítva abszolút színpadképes hangszerelést tud hozni, a hardverben pedig van még újabb 20 év.
Arról nem is beszélve, hogy mint a legtöbb korg, így ez is midi vezérlő is egyben, agy bármikor beállíthatod, hogy egyes sávokat, pl a dobot mondjuk egy SD2 modulra kiküldd.


Buba

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49173Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.15. 09:51

Ha Cakewalk-al csak annyit csinálsz, hogy 0-ás formátum helyett 1-es formátumba teszed ( vagy fordítva ezt sosem tudom ), akkor az első trackbe belerak egy SYSEX-et, ami blokkolja az összes hangszínt.



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49174Hozzászólás HunHyper
2017.02.15. 09:53

Nekem is van pár midi file-om, amik Yamahára vannak optimalizálva... Nos, a Ketronon olyan fosul szól, hogy a 4 éves kislányom megkérdezte...
"Apuci, mi a baja a zongorádnak, elromlott?" :rolf:
A GM midiket meg gyönyörüen játsza... A jól megírtakhoz szinte hozzá sem kell nyúlni...


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49176Hozzászólás MMaestro
2017.02.15. 09:55

Egy MIDI gyár honlapjáról:
MILYEN FORMÁTUMBAN VANNAK A MIDI FÁJLOK?
Mostanság olyan midifile-okat készítünk, ami általánosan kompatibilis az összes hangszerrel. Korábban több formátumban készültek a dalok, ezért ha olyan dalt rendel meg, amiben több változat van, ahhoz alább itt a kompatibilitási lista:
GM - Standard minden hangszerre
GS - Elsősorban Roland hangszerekre, de az Ketron hangszerekre is jó
G8 - Roland G800 sorozatra
G1 - Roland G1000 sorozatra
V7 - Roland VA7-es hangszerekre
GM2 - General Midi Level 2 hangszerekre
XG - Yamaha hangszerekre


Ha valaki vett/kapott egy GM fájlt és a saját hangszeréhez igazította, majd úgy került hozzád, akkor az már nem az eredeti GM fájl. Így, ha a hangszered "nem jól" szól, nem biztos, hogy a hangszereddel van a baj.



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49177Hozzászólás MMaestro
2017.02.15. 10:10

---Qgli--- írta:Ha Cakewalk-al csak annyit csinálsz, hogy 0-ás formátum helyett 1-es formátumba teszed ( vagy fordítva ezt sosem tudom ), akkor az első trackbe belerak egy SYSEX-et, ami blokkolja az összes hangszínt.
Na, ebben vitatkoznék veled, ugyanis, ha formátumot cserélsz, nem rak bele semmilyen sysexet. :dash2: A formátumot nem a sysex dönti majd el, hanem a fejléc, amit a sequencer program ír a fájl (és itt direkt írtam fájlt, és nem dalt!) elejére, de te azt sosem látod, semmilyen sequencer programmal. Azt csak egy fájl nézegető/buheráló programmal lehet látni.
A másik, amiben vitatkoznék, hogy "blokkolja az összes hangszínt". Szerintem ez nagyon pongyola kifejezés. :xx: Ha szeretnéd, hogy belemenjünk a részletekbe, tegyél már ide nekem egy ilyen sysexet, szívesen megmondom, mit csinál!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MMaestro 2017.02.15. 11:00-kor.



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49179Hozzászólás MMaestro
2017.02.15. 10:52

powersparc írta:...mikor a Korg GM inicializálását elvégeztem, ugyanúgy semmi nem volt a midi fájlokban sysex vagy bármi más üzenetként ha úgy kimentettem, tehát ez valami belső üzenetkezelés lehet a hangszerben, amitől így el is tér a GM szabványtól mégis, mert szerintem ezt az inicializálást kívülről sysexel sem lehet meghívni bennük, legalábbis erről sehol semmit nem találtam anno. Azért holnap még kipróbálom azokat a reset kódokat...
Hidd el, attól, hogy nem találtál leírást, attól az még úgy van, hogy a MIDI Reset-et (az inicializáló utasítást) tudja kívülről (is) fogadni. Egyébként a KORG i30 MIDI Implementation 4.oldal alján van leírva.



Avatar
herflis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.11.06. 15:13
Hangszer: Rolang G800 Korg PA1000
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 55 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49183Hozzászólás herflis
2017.02.15. 11:44

Egy csárdás stílust szeretnék csinálni ehhez kellene nekem egy olyan midi file, ami alkalmas lenne erre a célra.
Nem pop/beat jellegű csárdás stílust, ilyenem van rengeteg. Hagyományos magyar csárdást. A hagyományoson azt értem, ahogy a cigány játsza: sarkosan, dinamikával, lüktetéssel.
Ha tudna valaki küldeni ilyen midi file-t, amiben van dob sáv is és esetleg klarinét cimbalom kíséret is nagyon megköszönném.


Nincs rossz hang, az a lényeg, hogy mit játszunk utána. /Miles Davis/

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49185Hozzászólás almatom
2017.02.15. 12:11

Én ezt tudom ajánlani:



Új hozzászólás