Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49081Hozzászólás Asterix
2017.02.13. 21:30

---Qgli--- írta:A ghost hangokkal nagyon jól lehet élősíteni a dobot az biztos.
Qgli, Tomi!
Lehetne visszamenni óvodás szintig, hogy a földi halandók is megértsék, amit elbeszéltek a fejünk felett? Hátha tanulunk belőle egy kicsit... :777 :lol:



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49082Hozzászólás B.Bazsi
2017.02.13. 21:32

A kvantálást én is használom, ugyanúgy mint a hangerőkülönbségeket dobhangonként. Nem jelentősen, de ha érezhető hangerőbeli különbségek vannak, már nem annyira gépies. Én heteket tökölök egy-egy nulláról készített stílussal, a kvantálást csípőből el kell felejteni pl a gitár sávoknál is szerintem, nem magyarázom miért. Ami még rengeteg időt elvesz, azok a fill-ek, hogy az átmenetek finomak legyenek de tényleg átvezessenek egy másik fázisra, és minden sáv így viselkedjen. Pepecs munka a javából de ha jó a végeredmény... :yahoo:



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49083Hozzászólás tacso
2017.02.13. 21:34

Nézd meg a vidiót amit az előbb belinkeltem Laci! A grooveok hangsúlytalan ütései a Ghost hangok!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49085Hozzászólás almatom
2017.02.13. 23:12

Asterix írta:.....hogy a földi halandók is megértsék....
Ez egy hirtelen elkövetett bemutató a ghost hangok megértéséhez:
Az elsô 8 taktus egy dinamikátlan és tök alap ritmikai képlet, míg a második 8 taktus gyakorlatilag dettó ugyanaz, mint az első 8, csak éppen vittünk bele egy kis életet, amit a ghost hangok, dinamikai játékok és a kvantálás teljes elhagyásával értem el. Ez egy gyors bemutató de lehet érezni, hogy mitôl kezd el "élni" egy élettelen gép:
Ghost hangok



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49088Hozzászólás HunHyper
2017.02.14. 05:48

Én örülök, ha az elsö 8 taktust meg tudom csinálni...
:lol: :lol: :lol:


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49089Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.14. 06:38

HunHyper írta:Hülye kérdés... A dobot egy olyan elektromos dobbal felütni, ami midizhető?
:D
Ezt itt hallottam az egyik zenésztől...
Azt mondja, hogy nekik erre van egy nem túl drága cuccuk...
:777
Ezt én mondtam.
Nekem van elektromos dobom, de úgy felütni nem lehet, hogy elkezdek dobolni és mindent egyszerre ütök fel. Esetleg úgy, hogy először a lábdob és pergő, majd egy másik felvétellel a cinek, de így sem egyszerű.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49090Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.14. 06:44

A szerkesztés a legjobb, de nekem a szerkesztéssel is az a bajom, hogy nagyon gépies lesz. Tehát pl. a cinek hangsúlyozásait adjuk meg 120-as velocity-vel. Mindegyik 120-as? Élőben egy dobos sincs, aki mindet egyformán üti fel.
Ugyanakkor saját magammal is vitatkozhatnék, mert a dobosok viszont arra törekednek, hogy mindegyik egyforma legyen.

Ugyanolyan vita, mint a pontosság. Egy dobos sem dobol halál pontosan, de mindegyik arra törekszik. TEhát, ha valamelyik megtanul halál pontosan dobolni, akkor az majd gépies lesz, mert halál pontos???



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49091Hozzászólás forissandor
2017.02.14. 06:50

Gabi, én a hangzás miatt írtam azt, hogy zenekarban nőttem fel és elég nekem két bőgő hangszín meg két dobszett, hiszen a zenekarban sincs több, sőt.... Nem a játéktechnikára, hiszen bandában a bal kezem a bőgőt játssza.... Játszottam olyan zenekarban is, ahol 88 billentyűs zongorával és tíz ujjal dolgoztunk.... csak ott bőgős voltam, nem billentyűs.

Nálam a következőképp születik egy style:
1. Sok olyan helyzet van, amikor egy másik hangszer típus style-ja tetszik meg, de bármilyen programmal akartam konvertálni, az eredmény ritkán volt jó. Példa1: A Korgba akartam átültetni egy Yamaha Style dobsávját, a suliban van egy S 900 és elhoztam egy hétvégére. Felteszem a Yamahát és a Korgot egy állványra, Style recording funkció, és C dúrban az arranger A részen egyforma tempónál elindítom a Yamaha dobját és addig hallgatom, amíg nem rögzül. Aztán külön-külün a lábdobot, pergőt, cineket stb felütöm a Korgba addig ismételve, amíg nem sikerül. Ez lehet elég amatőr és faramuci megoldás, de jó kényelmes székem van és nagy seggem.
2. Letöltök egy dalt a Youtube-ról. Megnézem milyen hangnemben van, kivágok belőle tempótól függően 8-15 mp-es részeket 4 darabot a négy kíséretre. Egy egyszerű Audacityvel csinálok belőle magamnak loopokat és a módszer hasonlóképpen alakul a style megírására, mint az első esetben. Először a dob sávot veszem fel, majd a bőgőt. Ha van valami jellegzetes riff része a dalnak, akkor azt felzörgöm adott hangszerrel ( na ez szokott nálam a legtöbb időt elvenni), vagy.....konzervebb daloknál kiválasztok egy styleből valami hasonló gitárt, alá egy szőnyeget....

Ez a két módszer az induló pont. Korgnál, Yamahánál ezt kiegészítem annyival, hogy választok/szerkesztek hozzá négy multipadot is, hogy a négy kísérőautomata részt is lehessen "változatossá" tenni.

Amikor ezzel készen vagyok, elásom pár napra a stílust a hangszer mélyén, azt szoktam mondani, megpihentetem az agyam, mert ilyenkorra általában már kezdem rühellni a dalt. Ahogy lenyugszom akkor előveszem, beállítom a hangerőarányokat, az efekteket, stb és ha összegyűlik 3-4 style, akkor az asszony örömére meghallgatom nagy hangrendszeren és abbahagyom (késznek sosem nyilvánítok semmit, mert eltelik pár hét és újra és újra belenyúlok egy stylbe). Tudom most Almatomi biztos jókat röhög otthon az amatőrségemen, de sajnos ezt én így szoktam meg és így csinálom tizenéve.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49094Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.14. 08:31

forissandor írta:Gabi, én a hangzás miatt írtam azt, hogy zenekarban nőttem fel és elég nekem két bőgő hangszín meg két dobszett, hiszen a zenekarban sincs több, sőt.... Nem a játéktechnikára, hiszen bandában a bal kezem a bőgőt játssza.... Játszottam olyan zenekarban is, ahol 88 billentyűs zongorával és tíz ujjal dolgoztunk.... csak ott bőgős voltam, nem billentyűs.
A hangzás miatt egyértelmű, hogy jobb a zenekarozás, de én írtam is ,hogy olyan értelemben kérdezem, hogy a zenekarnál szabad mindkét kezed az automatikánál meg nem! Bár ha basszust játszol, akkor megint ott vagy ahol a part szakad...az egyik kezed le van kötve. A zenekarozás akkor jó, ha dob, basszusgitár és gitár van a zongorista mellett. ( bár a tömörség és a betétek miatt még egy szintetizátoros is elkelne mellé )

Én azért szeretem a midi file-okat, mert ott a láthatatlan zenekarban mindenki azt játssza, amit én akarok. Nekem már csak hozzá kell énekelni meg zongorázni.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49100Hozzászólás almatom
2017.02.14. 09:17

---Qgli--- írta:Egy dobos sem dobol halál pontosan, de mindegyik arra törekszik. TEhát, ha valamelyik megtanul halál pontosan dobolni, akkor az majd gépies lesz, mert halál pontos???
Egy dobos nem tud gépiesen dobolni, sem gép pontosan és ez a lényege! Egy élő, JÓ, feszes dobos, élettel fog dobolni, ami a következő tulajdonságok randomizációja miatt lesz élő: time, hangsúlyok, dinamikák. A gépnél is ezekkel kell játszani ha élőbb hatást szeretnénk elérni.



Új hozzászólás