Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangszer újdonságok

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 66159Hozzászólás galambjozsef
2020.08.13. 07:41

Nekem is vannak ötleteim fejlesztés terén, egy csomót le is adtam a KORG felé (kb 2 éve), talán 10 százalékát csinálték meg. Pedig nem is voltak akkora nagy változtatások, hiányosságok, maradék hibák, és egyéb dolgok, amiket felsoroltam, képekkel illusztrálva!

Hozzáteszem, más gyártók felé is vannak ötleteim, de mivel életvitelszerűen nem használok más hangszereket, így azokról nem tudok egyenlőre konkrét felsorolást írni, de vannak pl. olyan dolgok a KORG-ban is, amit mondjuk YAMAHA felé vinnék, fejlesztés, vagy hiányosság ügyileg!


Fel is sorolok néhányat belőlük!
Többek között, a teljesség igénye nélkül! (Pa4x-ről, de sok esetben korábbi Pa-ra is igaz!)
Talán kis eséllyel a következő PA modellben megjelenhetnek ezekből, de jobban örültünk volna ha a jelenlegi modellekbe is kerültek volna ezekből, ha nem is mind, de legalább a fele!

- HIBÁK
- USER Drum-kitek ikonjainak számozásának hiánya (a soundok kaptak számokat, a DK-k nem, és igy az ikonok alapján nehezebb tájékozódni!) //AMI INKÁBB HIÁNYOSSÁG//
- 1GB-nál nagyobb BKP mentések nem menthetők és nem tölthetők vissza! (Csak SET mentések vannak!) //JELENLEG ENGEM NEM ZAVAR, AMUGYIS MESSZE VAGYOK MÉG ENNYI SAMPLER ANYAGTÓL!//
- nagyon ritkán boot-olás után a meghajtók keverednek. Néhány esetben előfordul PC-s kapcsolat bontása után is! //V3 MEGJELENÉSE ÓTA, TALÁN 2, 3 ALKALOMMAL TALÁLKOZTAM EZZEL A HIBÁVAL. MEG TALÁN 2x A V2 RENDSZERBEN//
- VoicePreset-be első lépésnél nincs EXIT gomb, csak ha előbb valamire még rányomsz a képernyőn, vagy a kezelőfelületen. Ha kilépsz, és később visszatérsz ebbe a menübe, utána már van EXIT gomb, egészen a hangszer kikapcsolásáig! //SPECIEL EZ SEM ZAVAR, MERT BŐ MÁSFÉL ÉVE KÜLSŐ EFFEKTET HASZNÁLOK! EGYÉBKÉNT EZ A HIBA V2 MEGJELENÉSE ÓTA MEGVAN!//

- HIÁNYOSSÁGOK, ÚJ OPCIÓK //AMIK NÉLKÜL KÉNYELMESEN MEGVAGYOK, DE ETTŐL FÜGGETLENÜL NEM LENNE ROSSZ//
- Autó OFF, időtartam állítása (jelenleg csak ki és bekapcsolás van 120 perces idővel)
- Mikrofon paraméterek mentésének lehetősége, mivel csak vokál mentés van, a mikrofon EQ, COMP, és egyéb paraméterek csak 1 beállítás van!
- Multi padok Syncro Start (Yamaha-nál van ilyen opció, hogy bekészítünk bizonyos PAD-eket és a Syncro startal együtt el is indulnak
- Multi PAD-ok MIDI Program Change kódok, inditás, leállítás, stb...
- Felhasználói Effektek mentésének lehetősége (Insert és Master FX USER, legalább 16 hely)
- Audió fájlokhoz legalább 1 MIDI csatorna társítása (Külső midi eszközök vezérlésének lehetősége: Vokálgép, fénytechnika, stb...
- SongPlayer-ben esetleg WAV file támogatás, bár ehhez nem lenne Lyrics, de viszont a CD+G opcióval megoldható lenne szerintem, hasonló képpen mint a Karafun! Vagy ha lejátszás nem is, de felvétel igen! mp3-nál esetleg 320kbps!
- Songbookba mentésnél az audió fájlokhoz BPM mentése, belső Vokálgép miatt, főként a BPM alapú delay-ekhez, mivel ilyenkor a BPM delay 120-ra áll be!
- Songbook-nál a SELECT gomb hiánya (bejegyzés kiválasztásához megerősítésként. songplay módban ezzel nincs baj, mert mindig a másik playerbe tölti a kiválasztott beállítást, de styleplay-nél ha véletlen rányomsz, egyből átvált)
- Lyrics szerkesztése SEQ módban (pl yaminál van ilyen is)
- Több IFX lehetősége (ha nem is mint az összes csatornára, de legalább még 4 IFX lehetősége STYLE vagy SONGPLAY módban, valamint legalább még plus 2 IFX lehetősége UPPER sávokra)
- Felület felbontásának profibbá tétele (Pl a pa4x-nek 800x480 px felbontású a kijelzője (Pa600, 900, 3xle, 700, 1000) viszont felhasználói módban 320x240es felbontás van erre igazítva! (Soft Update, és Service módban viszont 800x480-ban fut az ott megjelenő app
- Tempók jelölése Style listában (pl. mint yaminál, minden style neve mellett van tempó jelölés. Bár ez számomra nem fontos, mások jelezték)
- SET-ek, BKP-k jelszavazása, Esetleg Hangszer PIN Kód védelme!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára galambjozsef 2020.08.14. 07:31-kor.


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 66162Hozzászólás galambjozsef
2020.08.13. 12:04

Akár!
Pótoltam még egy sort a listában :)

- SongPlayer-ben esetleg WAV file támogatás, bár ehhez nem lenne Lyrics, de viszont a CD+G opcióval megoldható lenne szerintem, hasonló képpen mint a Karafun! Vagy ha lejátszás nem is, de felvétel igen! mp3-nál esetleg 320kbps!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 66163Hozzászólás Mauglidyro
2020.08.13. 20:59

Nálam a Genos megtestesít mindent, amilyen elvárásom van egy hangszerrel kapcsolatosan, így igazából nem sok mindenből állna az én listám, ellenben:

- Jó lenne végre eldöntenie a Yamahának, hogy kell-e ezt a YEM-es vonalat erőltetnie? Szerintem felesleges ... Főleg úgy, hogy nem gyenge cuccról van szó, és natúr hangzásban szerintem még mindig a legjobb hangszer a Yamaha háza táján.
- Javítsák ki a bug-ot, miszerint ha az enkóderhez hozzáérsz a Midi választásnál, automatikusan elindul egy másik dal ... (Oké, tavalyi frissítéssel javítva lett az érintőképernyő felőli hiba, így visszahozták azt a lehetőséget, mint a Tyros-nál, de NE VÉGEZZENEK FÉL MUNKÁT)
- Legyen Dual Midi SEQ ... Ha elméletben van MIDI A és B oldal, akkor olyan nagy művészet lenne ezt a kis semmiséget beleírni egy szoftverbe?
- Legyen benne Lyrics stream :) Ha már vagyunk többen is egy zenekarban, és már eljutottunk odáig, hogy van digitális keverő és személyi monitorozás, akkor használjuk már ki azt a táblagépet, és lehessen stream-elni a szöveget táblagépekre. Terjedelmes kábel- és átalakító dzsungeltől menthetne meg ez a megoldás.

Kb ennyi ...

Ha ezek megvalósulnának, abban a pillanatban eladóvá válna a 2db Tyros 4.
Csak szabadidő legyen az átálláshoz ... azzal viszont mostanában nem áld meg az Isten túl bőkezűen.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

gabati
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2011.08.26. 12:07
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Tartózkodási hely: Gyimesfelsőlok, Erdély
Adott köszönetek: : 1098 alkalommal
Kapott köszönetek: : 174 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 67132Hozzászólás gabati
2021.01.18. 13:31

Hamarosan jönnek az új Korg hangszerek :
Az új arranger bejelentése egy pár napot késni fog, de hamarosan bejelentik azt is. Már vannak képek és videók, a forrásom szerint már kész is van azonban piacra dobják.



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 67134Hozzászólás galambjozsef
2021.01.18. 17:49

Kíváncsian várjuk!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 67138Hozzászólás galambjozsef
2021.01.19. 10:19

gabati írta:
2021.01.18. 13:31
Hamarosan jönnek az új Korg hangszerek :
Az új arranger bejelentése egy pár napot késni fog, de hamarosan bejelentik azt is. Már vannak képek és videók, a forrásom szerint már kész is van azonban piacra dobják.
...és hol vannak képek, videók?


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 67140Hozzászólás Piercarlo
2021.01.19. 22:10

Azt írja a videó, hogy január 20-án (szerda) mutatják be élőben. Addig nincs videó. A kezdési időpontnak 12 EST-et írnak, ami természetesen nem azt jelenti, hogy este 12-kor lesz :D Hanem azt, hogy amerikai keleti időzóna szerint délben. Ami nálunk este hat órát jelent!



gabati
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2011.08.26. 12:07
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Tartózkodási hely: Gyimesfelsőlok, Erdély
Adott köszönetek: : 1098 alkalommal
Kapott köszönetek: : 174 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 67141Hozzászólás gabati
2021.01.20. 07:26

A tegnap este már volt egy videó, én személy szerint nem néztem végig, belepillantottam az elejébe, de nem néztem végig. A képek, videók egy Daniel Andronescu nevezetű emberkénél vannak, aki jelenleg Ausztráliában él és bedolgozik a Korgnak.



Avatar
Dzsano
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.11.25. 17:39
Hangszer: Yamaha DGX200
Adott köszönetek: : 34 alkalommal
Kapott köszönetek: : 24 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 67152Hozzászólás Dzsano
2021.01.22. 16:52

Sziasztok!
Megjelent ez:
https://usa.yamaha.com/products/musical ... index.html
Yamaha DGX 670

Csak két dolog bánt engemet:
Sajnos egyszemélyes de élő zenét szeretnék csinálni, nem pedig számítógépzenét, csakis otthon hobbi felhasználásra, "örömzenélésre". Sajnos az ízlésemhez (spacedisco, kb.) több variálható ritmus és effektek is kellenének.
A DGX660-as szerintem igen jó hangszer volt, és gondolom a 670-es is az lesz, de nem csak zongorázni szeretnék (tudok, tanultam 8 évig) , vajon várható-e valami jobb, programozhatóbb?
Tehát: 1. programozható, stílus szerkesztéssel, stb.
2. Profi hangszer, de ne lépje túl a kb 300 000 Ft-os álomhatárt. Bocsi, hogy ide írtam az igényeimet is, nekem e legmegfelelőbb az lenne, hogy egy DGX670-es a PSX S 700 kijelzőjével és tudásával felvértezve, 250 000 Ft-ért. Tudom, álmodik a nyomor. ;)



Avatar
Dzsano
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.11.25. 17:39
Hangszer: Yamaha DGX200
Adott köszönetek: : 34 alkalommal
Kapott köszönetek: : 24 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 67190Hozzászólás Dzsano
2021.01.26. 14:32

Új Korg Arranger. De nincs pénzem. :oops: :xx:




Új hozzászólás