Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangszer újdonságok

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64525Hozzászólás galambjozsef
2020.02.13. 17:33

powersparc írta:
2020.02.12. 22:22
2020-ban a Roland már csak ilyenekre képes?! :cry2:

Mi bajod vele? Ezt a réteget is ki kell szolgálni!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 211 alkalommal
Kapott köszönetek: : 723 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64534Hozzászólás zajcsinalo
2020.02.14. 10:32



Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Avatar
Siklai68
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.02.11. 12:50
Hangszer: Yamaha PSR 9000 Pro
Tartózkodási hely: Nagyoroszi
Adott köszönetek: : 601 alkalommal
Kapott köszönetek: : 382 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64783Hozzászólás Siklai68
2020.03.09. 18:11

powersparc írta:
2020.02.13. 19:25
És mi van azzal a réteggel, akik 2005 óta, a G70 után nem láttak a Rolandtól egy értelmes top kategóriás arrangert? Gondolom ebből a műfazékból nem adnak el többet, mint amennyit egy arrangerből eltudnának...
;)
Hát azért a BK9-et ne írjátok le... Most hogy Bk-s lettem sokat szörfözök és pont a Bujáki Bazsi rakott fel a tecsőre nagyon fain dolgokat... Most meg már tökéletesre fejlesztette a nagy békát....
:777



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64787Hozzászólás forissandor
2020.03.10. 07:41

Nem akarok belevauzni, de kétszer is volt nálam BK9. Lehet, hogy nem felső kategóriás hangszer, de olyan hangok vannak ám benne, hogy ríva' adtam el..... :D
Az egyik legérdekesebb cuccok egyike, amit az elmúlt években láttam, brutális hangokat lehet kitekerni belőle..... szerintem (ha nagy ritkán 3 kiló alatt) valakinek a látókörébe kerül, rá kell csapni.



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64788Hozzászólás forissandor
2020.03.10. 09:32

Még valami: Az E60 még köszönő viszonyban sincs a BK 9-el, nem egy pálya.



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64790Hozzászólás forissandor
2020.03.10. 12:42

Nincs új Roland arranger, én nem is állítottam ilyet. Igazából szerintem nincs is szükség rá, mert van kínálat bőven.
A BK9 semmiképp nem felső kategória, ugyanis újonnan annyiba került, mint egy PA 900. Tehát így van, középkategória. De a Roland E 60 semmiféleképp nem az, anno az E 80 buta kistestvéreként hirdetgették, nyilván amikor kezedbe veszed, akkor rájössz, hogy semmi köze az E 80-hoz (se). Azért az E 80 is bődületesen nagy darab hangszer, sokan nem szeretik a méretei miatt, de azért két bővítőkártyával (sok kompromisszummal) tökéletesen használható arranger.
A nagy BK dob editálhatósága páratlan ( itt a dob hangokra gondolok, nem az effektekre, mert persze egy Korg/Yamaha effektjei bőségesebbek), de maguk a hangminták azért ott vannak, sőt, a Supernatural hangszínek is jók. Kis logika és matek után az egész hangszer szerkesztése és kezelése is abszolút logikus (majdnem Ketronos átláthatóság), faszául mindent lehet mentegetni, ha akarod kivetíted a képernyőd, aki akarja tapizhatja a Ipodját is hozzá..... és mivel pár varrógép megfordult a szobában, nekem jobban bejön hangra, mint egy Pa 600-800-900 széria vagy valami Yamaha S sorozat.
Sd9 hasonlat irreveláns ebben az esetben. A két hangszer használtpiaci ára között minimum 500.000 forint különbség van. Az SD9 most etalon, ki is kell pengetni érte a jó sok pénzt, rakás olyan szoláltatással, hanggal, lehetőséggel, ami egyedülálló a piacon és örömöt csal a muzsikus arcára.
De ha valaki lát 250-300 körül nagybékát (ami teljesen reális ára, mert legutóbb 240-ért csíptem meg nem kupeckodva, hanem egy Jófogás hirdetésen), annyiért nagyon jó és szerethető társ a mindennapokban, és sokkal nagyobb egyéni szabadsággal, mint egy S770 vagy egy Pa 600-800.



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64791Hozzászólás vigo01
2020.03.10. 15:54

Meggondolandó ki mennyit invesztál hangszerbe, szilveszterkor már dj ment féláron helyettem az étterembe, a vezető véleménye szerint van még vagy 5-6 évig élőzene, de ők már nem is hívnak egyik egységbe sem zenészt, pláne zenekart. DJ zenél az étteremben meg a teraszon is. Nyugaton szintén ezt a tendenciát látja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vigo01 2020.03.11. 00:45-kor.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64795Hozzászólás vigo01
2020.03.11. 00:09

Orbán: Világjárvány lesz, a turisztikai szezonnak kampó.

Na még ez is.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64799Hozzászólás forissandor
2020.03.11. 09:19

" Mivel én is azzal kezdtem, hogy 2005-től, a G70 óta nem tudott a Roland máig egy méltó felső kategóriás arrangert kihozni, nem is értem minek kellett a bk9-et felhozni, idekeverni, miután el is ismered hogy amúgy is csak középkategóriás"

A BK 9 -et nem én kevertem ide, hanem te. Ugyanis azt mondtad, hogy az E 60 utódja. De nem az.

"Én ellentmondásokat látok némileg a logikádban (vagy csak annyira nem vagy jártas a Rolandokban?), akkor is ha azt mondod van más gyártó is a Rolandon kívül, mert ez egy hangszergyártó cég, aminek illene 15 év után valamit letenni az asztalra e téren. Nem igaz hogy ne lenne rá kereslet, mert akkor Genosra meg pl. SD60-ra se lenne."

Nem vagyok jártas a Rolandokban, hacsak a VR 760-at ide nem vesszük. Arra reagáltam, hogy vannak kis növésű, halk szavú és nagyon okos emberek, akiket mérnököknek és menedzsereknek hívnak, biztos átlátják, nekik mi a jó, mit gyártanak és mit adnak el.

"Az oké, hogy a bk9 szerinted jó hangszer a maga nemében (nyilván jobb egy E60-nál ez nem vitás) és azért is hoztam fel szembe vele az Sd9-et amit ellenzel, hogy mit mihez mérhetünk."

Ezt a mondatod abszolút nem tudom értelmezni. Mit ellenzek?

"Na mindegy, spajzolj be egy bk9-et ez ne tartson vissza és legyen sok bulid vele, keress vele egy valag pénzt, csak boldogabb lehetsz! A többit meg tekintsd plusz információnak, ha másnak nem."

Tudod jól, hogy egyrészt már nem vendéglátózok, másrészt sosem spajzolok. Az egész irományomat egy dolog miatt pötyögtem be:

"Az a baj Pistikêm, hogy a BK sorozat sosem volt felső kategória. Én máig csodálkozom, az évekig hűséggel szolgáló 9000 Prodat amit még pc keyboardról is villám gyorsan kezelhettél, hogy voltál képes bk3-ra cserélni!!! :shock: Ezt egyszer magyarázd meg légyszives, Kawasakiról miért jó Verhovinára vagy mini Rometre váltani?
De bk9-et (ami kb. a középkategóriás E60 utódja) se tudsz már a Rolandnál venni újként, nincs tovább arrangerük csak az új Fantomok, de az sem varrógép. Ne mond hogy ez természetes! :)
(Mellesleg a bk-k is puszta véletlen hogy még piacra léptek, mert már akkor nem akartak az olaszországi üzemük bezárásával tovább fejleszteni. A csapat nagy része ki is vált és ma Dexibel néven próbálkoznak zongorákkal... Vmi nagyon megváltozott.)"



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hangszer újdonságok

Hozzászólás: # 64804Hozzászólás forissandor
2020.03.11. 12:02

powersparc írta:
2020.03.09. 19:10
Az a baj Pistikêm, hogy a BK sorozat sosem volt felső kategória. Én máig csodálkozom, az évekig hűséggel szolgáló 9000 Prodat amit még pc keyboardról is villám gyorsan kezelhettél, hogy voltál képes bk3-ra cserélni!!! :shock: Ezt egyszer magyarázd meg légyszives, Kawasakiról miért jó Verhovinára vagy mini Rometre váltani?
De bk9-et (ami kb. a középkategóriás E60 utódja) se tudsz már a Rolandnál venni újként, nincs tovább arrangerük csak az új Fantomok, de az sem varrógép. Ne mond hogy ez természetes! :)
(Mellesleg a bk-k is puszta véletlen hogy még piacra léptek, mert már akkor nem akartak az olaszországi üzemük bezárásával tovább fejleszteni. A csapat nagy része ki is vált és ma Dexibel néven próbálkoznak zongorákkal... Vmi nagyon megváltozott.)
Én erre reagáltam, nem arra, hogy Siklai fórumtárs megemlítette a BK 9-et. Az első hozzászólásom is úgy kezdtem, hogy én nem akarok "belevauzni" ebbe az okfejtésbe, majd.... leírtam a véleményem a BK 9-ről.
A Prelude emlékeim szerint árban hasonló árfekvés volt (a GW sorozat célja számomra sem teljesen tiszta), mint az E 60, de a BK sorozat 5-ös versenyzője "lehetne" mondjuk alternatívája egy Pa 600-nak (kérdés az, hogy pl a Pa 300 akkor milyen kategória), vagy az S 750-nek.
Ez az alsó meg közép meg csúcs kategória fogalmak összemosódtak egy kicsit, mert a gyártók is a három kategória közé is beszúrnak modelleket (pa 3 x Le, vagy ilyen a BK9).
Még egyszer leszögezném, a BK 9-et én nem neveztem felső kategóriának, ezt nem írtam le.
Az SD9-et Genossal, Pa 4x-el érdemes hasonlítani, mert egy árkategóriások. A te értelmezésedből kiindulva a Kawasaki Zx 12-t a Suzuki Hayabusával.

Az Nándi, hogy kinek mi a civil foglalkozása, egy probléma értelmezésénél felhozni teljesen érthetetlen. Igaz, lassan szégyenlem is, hogy tanár vagyok, meg az hogy pár intézményt vezetek, mert lassan mindenki hülyének néz emiatt, de hidd el, sem szövegértelmezési, sem fogalmazási problémáim még nincsenek, teljesen friss vagyok szellemileg, fizikailag kevésbé. Mindent értek és tudok értelmezni.



Új hozzászólás