Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Vintage sarok

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

powersparc
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 85
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1031 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2607 alkalommal

Re: Vintage sarok

Hozzászólás: # 63884Hozzászólás powersparc
2019.12.18. 17:09

Bubamara
Adminisztrátor
Hozzászólások a témában: 54
Hangszer: Roland VR760, Ketron SD9
Adott köszönetek: : 4490 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3346 alkalommal

Hozzászólás: # 64081Hozzászólás Bubamara
2020.01.08. 09:14

Manapság hallottam és olvastam néhány véleményt, mely szerint inkább vesz az illető egy bontatlan új hangszert, mint használtat, illetve 2003-2007 körüli hangszereket túl réginek és elavultnak, lassúnak tartanak, melyek a koruk miatt már nem lehetnek megbízhatóak.
Szerintem minél fiatalabb, annál szarabb az alapképlet.
Pont a 2000-es évek első felében elindult fogyasztó szemléletű berendezkedés és a gyártók számára korábban kötelező érvénnyel meghatározott néhány szabály eltörlése miatt. Magyarul, míg kb 2002-2003-ig egy terméktől teljesen jogosan várhattuk el a tartósságot és megbízhatóságot, addig ez mára oda jutott, hogy a gyártók azt tervezik be a folyamatokba, hogy minél előbb váljon ipari hulladékká a nagyra becsült műszaki cikkünk.

Hoztam egy érdekességet szemléltetés képen.
Ketron Solton MS5.
Gyártási idő kb 1990

Nézzetek be a gépházba.

További képek:

https://photos.app.goo.gl/GnekXwDJfgaay7kt6

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Buba

gabati
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 2
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Adott köszönetek: : 872 alkalommal
Kapott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 64083Hozzászólás gabati
2020.01.08. 10:10

Hát minden esetre van benne kütyü rendesen, nem a maiakkal talál.

jamy1
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 3
Hangszer: Mac Mini
Adott köszönetek: : 418 alkalommal
Kapott köszönetek: : 297 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 64084Hozzászólás jamy1
2020.01.08. 10:30

Van otthon egy Solton MS5 :)

Hát... Igen csak kikerekedik az ember szeme mikor megnyomogatja a billentyűzetet&rájön, hogy ez bizony ma már PRO kategóriában is ritka.

A hangjairól nem beszèlve!
Kb. az 50%-a nem csak használható a mai napig is, de ráadásul mèg a Pro Arrangereket megszègyenítő minősègben szólal meg.

Az orgonái,accordion,saxophone,e.piano,brass hangjai brutálisak.

Enyèm megvigyázott szèp állapotú, oda nem adnám semmièrt!

Mikor hozzájutottam csodálkoztam, hogy a zenèszek nagy rèsze mennyi pènzt dobott ki a 90-es&2000-es èvekben drága Rolandokra, Yamahakra, Korgokra miközben a hangszínek kidolgozottsága fènyèvekre állt ettől a "kezdő" MS modelltől.

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 64085Hozzászólás powersparc
2020.01.08. 10:36

Akkor én mit mutassak Kálmán? :)
The Italo Disco Style in 80's :lol:

Amúgy abban azért van igazság hogy a nagyon vintage vasakba, sőt az idő előrehaladtával egyre inkább mindebe kurva nehéz lesz főalkatrészeket szerválni (pl. alaplapok, touch kijelzők lásd, Trinity, G70...)! Azért nem minden javítható kondi cserével. ;)

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 64090Hozzászólás powersparc
2020.01.08. 18:56

2003-2007 körüli hangszereket túl réginek és elavultnak, lassúnak tartanak, melyek a koruk miatt már nem lehetnek megbízhatóak.
Én inkább 10 évvel minimum korábbra mennék. Egy 1993-as Korg i3 pl. ma értelemszerűen mindenben elavult: DD floppy, 48 stílus, többnyire kezdetleges hangszínek stb. A billentyűzet még DX7 igaz, de nyilván az i30HD-től lehet valamiről is beszélni arranger fronton Korgéknál. Persze 3-4-5 évvel korábbi M1-esek meg 01/W-k mai napig vannak működőképesen sok kezet megjárva, ellenben azok az ellenvélekedők talán nem is ilyen hangszerekbe utaztak sosem. És megnézném, egy mai müa Korg Krome pl. hol lesz ennyi idősen, holott nyilván mint mondtam, azoknak az ős-vintage vasaknak is napról napra meg van számlálva az idejük. Előbb utóbb olyan chipek, egyedi főalkatrészek szállnak majd el bennük, ami pótolhatatlan. Ezek a mai hangszerek azonban már 1 db integrált nyákból állnak többnyire. Ezeket 10 év múlva bezúzni fogják, nem javítani.

Sajnos ez a trend mindent el fog sodorni előbb-utóbb szerintem!
Párhuzamként, a ma gyártott méregdrága villanyautók ugyan ide fognak 10-15 év múlva jutni, hogy egyrészt kihaló szakmaként nem lesz mert nem is kell már hozzájuk szerelő, legfeljebb informatikus és műszerész. Egy új járgányban még a 7-8 év garanciájú gyári akkupakkot cserélni majd bennük akkor öngyilkosság lesz, mivel ma az ár 60%-át ez teszi ki költségileg, de ha évek múltán majd felére is esik ez a tétel a technológia fejlődésével, 3-4 millió kifizetése helyett is ezekre, majd inkább a korszerűbb, újabb kocsikra fognak törekedni akár hitel fejében is, mint a kiszuperáltat megcsináltatni borsos összegekért. Ergo marhára el fognak ezek a járművek értéktelenedni annyi idősen, ahogy ma is, egy régen millióba kerülő Korg Tritont 100-150-ért már lehet lőni a piacon.

De hogy a 2000-es évek szintijeihez visszatérjek tematikailag, minap néztem a tvben egy David Sanborn koncertet, asszem 2018-ban voltak itt a Müpaban Pesten. A billentyűsnek 2db Motif ES8 volt egymás felett :!: az állványon és mellettük oldalt még egy S90ES is! Semmi Kronos, meg stb. érdekes módon. :D Ennyit a nem megbízható régi hangszerekről a 2000-es évek felhozatalából... :D (Azt már meg se merném kérzdezni, egy 1950-es években gyártott Hammond orgonától mennyire fakadnának sírva azok az új hajhász zenész legények? Mert szerintem a hangjától minimum megtaposnák az újdonsült plasztik csodáikat.) :lol:

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 64098Hozzászólás powersparc
2020.01.08. 20:25

2000's 8-)

Új hozzászólás