Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

KURZWEIL hangszerek

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

M@rtyn
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.14. 20:13
Hangszer: Roland Juno DS
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Adott köszönetek: : 4 alkalommal
Kapott köszönetek: : 5 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32362Hozzászólás M@rtyn
2015.04.16. 22:22

Kimondottan stage pianot kerestem amit ebben az árkategóriában nehéz találni (újat). Viszont a zenekarban a zongorán kívül több hangszínre is szükség volt. Tetszettek a hangszínek meg hát őszintén szólva a márkanév is vonzott (ez mondjuk nagy hiba). Biztatónak tűnt a fém ház és a robosztus kinézet, mondjuk ez épp nem jött be



M@rtyn
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.14. 20:13
Hangszer: Roland Juno DS
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Adott köszönetek: : 4 alkalommal
Kapott köszönetek: : 5 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32382Hozzászólás M@rtyn
2015.04.17. 19:51

Ez így van. Akkor ez egy jó alternatívának tűnt és őszintén szólva a hibák ellenére sem bántam meg hogy ezt választottam. Mondjuk a Juno stage is nagyon tetszett, mostanra árban is elérhetőbb, ha most állnék vásárlás előtt, biztos hogy megnézném.



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 33118Hozzászólás tacso
2015.05.18. 13:53

Tegnap összefutottam Hargitai Peti barátommal, aki a bécsi Klangfarbe hangszerbolt billentyűs részlegének vezetője! Azt mondta,szerinte a Kurzweil ki fog jönni egy arrangerrel ami a Forte alapjaira fog épülni, tehát 16 Gb sample tár és 32 effekt proci.A kérdés, hogy mikor?! Ő sokat jár szerte Európába gyártói meghívásokra és az ő személyes véleménye is az, hogy ami ma a billentyűs hangszerek piacán tapasztalható, az több mint elkeserítő. Nincs fejlesztés, csak sokadik bőr lehúzása a sok éves modellekről. A hangszereladások drasztikusan visszaestek, a hangszerboltok fele bezárt, vagy integrálódott ausztriában. Ő nem gondolja azt, hogy belátható időn belül javulna a helyzet, egyértelmű a válság az iparágban.


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
Zongorista28
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2012.09.13. 21:58
Hangszer: Yamaha DGX-620, Yamaha PSR-S970, Roland E-5
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 494 alkalommal
Kapott köszönetek: : 707 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 33150Hozzászólás Zongorista28
2015.05.20. 07:26

Minden tekintetben borzalom ez a hangszer! 1992-es hangzásvilág, szörnyű Zongorahang, (lengyel piaci)FIRST dobhang készlet!
:mrgreen:


A rögtönzés világa: A Jazz

Oscar Peterson,a Zongoristák mértékegysége

jacksony95
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.28. 10:58
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Szeged
Adott köszönetek: : 208 alkalommal
Kapott köszönetek: : 238 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 33180Hozzászólás jacksony95
2015.05.21. 15:07

Sajnos a többi hangszer mellett yamaha-roland-ketron-korg.Nem rúghat labdába de tény,hogy jóval elvontabb stílust képvisel és nagyon úgy tűnik nem is akar több lenni annál.
Pl: a Kurzweil PC 3k7 -egész jó hangokat lehet kicsalogatni,és nagyon nagyon tisztán szólnak a hangszínei.
Úgy tudom külön chipet fejlesztettek a hangszerhez, aminek köszönhetően valós időben úgy játszhatunk a hangszínekkel és effektekkel mint macska az egérrel .
Élő zenére való profiknak,zenekaroknak (Könnyű pop)nekem már amennyit élőben hallottam belőle a70-80-as évek filmzenéi re emlékesztetett a hangszínarzenálja.
Akik eddig is ezt a márkát használták úgysem mondanak le róla vagy legalább is nehezen fognak váltani.Mert a hangszernek mondjuk így saját zenei stílusa "világa" van.Azért valljuk be nem sok hangszer mondhatja el ezt magáról.
Jó kis hangszer ez csak kicsit más irányt képvisel mint a "többiek" :777


A zene szabaddá tesz....

jacksony95
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.28. 10:58
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Szeged
Adott köszönetek: : 208 alkalommal
Kapott köszönetek: : 238 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 33186Hozzászólás jacksony95
2015.05.21. 21:46

" ""A hangszer felbontása és számítási teljesítménye messze maga mögé utasít minden más konkurrens terméket: ezt nem boltban kapható DSP-kből építették, hanem saját chipet fejlesztettek direkt a célra."""

Kurzweil PC3 Ezt pontosan egy forgalmazó mondta én hiszek neki :) Tény,hogy nagyon jól tudott bánni a hangszerrel és a hangszínekkel...
De nyilván megint az ingerküszöbömmel van valami Almatom :) Jajj nekem :) Az én elfogult hangszer szeretetem....Azért vannak jó hangszínei és ez a gép össze van rakva rendesen.
Nyilván a túlbonyolított kezelhetőség miatt és főleg annyi pénzért nekem más hangszerre esne a választásom.
A "tisztán szólnak a hangszínei" Csupán arra értettem,hogy hallottam pár "nagy " gépben amiben úgy szólt a szaxofon ,mintha egy kiöregedett TBC-És kínlódna vele amikor épp fújja.
Tele levegő effektel hang meg alig...:)
Ennek ellenére akármit mondunk profi,vagy legalább is nagyon jó zenészek teszik le a voksukat ennél a márkánál...
Én maradok a Korgnál egyenlőre :) :lazy:


A zene szabaddá tesz....

jacksony95
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.28. 10:58
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Szeged
Adott köszönetek: : 208 alkalommal
Kapott köszönetek: : 238 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 33188Hozzászólás jacksony95
2015.05.21. 22:27

Szerintem ez a videó ebben a témában magáért beszél....Ha neki megfelel mi mit mondjunk ?





A zene szabaddá tesz....

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 33189Hozzászólás forissandor
2015.05.21. 23:09

Hm. 20 éve igen fasza volt ez.
Mondok a mesterről egy viccet, ami nem vicc. Egyszer egy TV showban megkérdezték Stevie Wondert, nem zavarj-e, hogy vak? Erre ő azt válaszolta, sokkal jobban zavarná, ha néger lenne....



pillerk
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.01.23. 07:05
Hangszer: Korg, Roland, Ketron
Tartózkodási hely: Szlovákia
Adott köszönetek: : 62 alkalommal
Kapott köszönetek: : 131 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 38062Hozzászólás pillerk
2015.12.02. 21:19

Nekem kb 2 evig volt egy Kurzweil PC3x . Zsir ujan vettem mint minden hangszerem. Ket negativum hirtelen ami eszembe jut
Az ára és a súlya. Volt hogy vendeglatoztam vele nagy zenekarral, de leggyakrabban a zongorait es a szimfonikus hangzasait hasznaltam ki elozeneben. Gyenge volt midi fajlok reprodukalasara, nehezkes volt a displaye miatt a kezelese, es az akkor mar reg nem letezo mem.kartyan is bosszankodtam, bar aztan szereztem beloluk parat. Osszessegeben szerettem csak az arcom szakadt le mire roadok hianyaban magam felcipeltem egy szinpadra...Ja es ami bosszantott a bovitomodul hianya amit azota mar kiadtak Kore64 nevvel. Most vettem egy Roland FA08 at szerintem ha az arpeggatorokban nem is de minden masban veri a kurzweilt. Amit vennek toluk ha normalis aron adnak egy PC3K...
powersparc írta:Hát az Ensoniqok az 100 hogy ma is odab@sznak a soundban! A Kurzweil csak viszi a bilit utánuk. :lol:
Biztos lehet jót sound designolni velük egy studioban, de ha alap hangszíneket meghallgat bárki belőlük akinek Ketronja, Yamahája, Korgja stb. van, sírvafakad olyanokon mint zongora, gitárok, szaxik, dobok. Nagyon sok hangszínük még csak nem is multi layeres, azaz ami másütt 15 éve dupla esetleg tripla dinamikájú mintákat alkalmaz hangszínekben, az itt ismeretlen szinte. Esetleg a Rolandokból ismerős Take sixes Jazz scatt hangszín kivétel, ami Kurzweil védjegy is, de alapból tényleg nem vendéglátós hangszerekkel versenyző márka ez.
Ismerem aki korábban szervizelte idehaza a Kurzweileket, hát ő se hitte néha amit lát, hihetetlen gány hangszerek voltak belülről, igaz ez pár éve megoldódott mióta a Hyundai vagy melyik nagy ipari konszern megvette. Tán a fejlesztőgárdába visszahívtak pár régi Kurzweilest, de Raymond Kurzweilnek aki az első nevét őrző vasat kitalálta és tervezte, már rég semmi köze az egészhez.

Amúgy aki nem ismeri a hangzását, ezzel az ingyenes progival barátkozhat vele. De mondom, ha normális hangmintái volnának akusztikusan, lenne benne fantázia.
[BBvideo 425,350][/BBvideo]



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 54912Hozzászólás vili2105
2017.10.17. 07:23

Igen, ezt én is így tudtam, hogy nem árulnak arrangert!
A korg Pa600-at náluk vettem, csak nekik volt akkor még az országban, nem is értem hogy került hozzájuk!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Új hozzászólás