Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

KURZWEIL hangszerek

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32241Hozzászólás Bubamara
2015.04.14. 08:17

Kedves Kurzweil hangszereket használó zenészek!
Itt oszthatátok meg tapasztalataitokat, véleményeiteket, a Kurzweil billentyűtökről. Írjátok le a hangszerek tulajdonságait, a trükköket, tippeket a használat megkönnyítéséhez. Írjatok teszteket, leírásokat, személyes véleményeket, ezzel segítve zenésztársaitokat a hangszerről alkotott kép kialakításában.


Buba

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32243Hozzászólás Bubamara
2015.04.14. 08:39

SP4-7 billentyűt használ valaki? Esetleg tapasztalatokat, szívesen olvasnék róla.
http://kurzweil.com/product/sp4-7/audio/#Synth


Buba

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32257Hozzászólás forissandor
2015.04.14. 16:08

Szia Buba!

Én SP2x-et használtam pár éve pár hét erejéig. Amin berágtam és gyorsan eladtam az az volt, hogy elmentett dolgokat randomszerűen elfelejtett a hangszer, akár két nóta között is bekapcsolt állapotban, amúgy egy nagyon kezes, finom játékú hangszer volt.



pap66
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2011.08.24. 14:53
Hangszer: hammond
Tartózkodási hely: Szlovákia,Fülek
Adott köszönetek: : 150 alkalommal
Kapott köszönetek: : 107 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32265Hozzászólás pap66
2015.04.14. 22:25

Helló !

A Kurzik nem vendéglátózó hangszerek,profiknak valók elképeszto programozási lehetoségekkel/igaz annak,akinek ideje van rá/.Az alap
presetek is már elképesztoen huek/lásd pl.templomorgona,stb/és valóban kitunnek a mixbol.
P.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32266Hozzászólás Apelláta
2015.04.14. 22:34

Egyik zenész ismerősömnek PC3-asa van. Pár koncertjükön hallottam szólni, és nekem mindig olyan ormótlanak tűnt a hangja. Eddig azt hittem, hogy csak ők lövik be sz@rul a hangosítást, de akkor lehet, hogy ez Kurzweil jelenség? Bár nagyon szereti a hangszerét, de a zongorájával ő sincs kibékülve. Nekem sem tetszik.
Egyébként én a Buba által becsatolt demo-któl sem vagyok elájulva.
Viszont vagy húsz éve Pesten egyik hangszerboltba (talán a Coda) volt szerencsém pár percet nyomkodnom egy K2500-öt, és el voltam ájulva a hangjától.
Ott próbáltam ki az Alesis Q6-ot is.
Tatabányán a Skála Sztráda schillinges részlegében lévő hangszerboltban meg az Ensoniq SQ1-ért csorgott a nyálam.

Az amcsi szintik abban az időben egyértelműen verték a Japán vasakat.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32267Hozzászólás Apelláta
2015.04.14. 22:54

Buba!

Ezt a mázlit! Pár perce aktiváltam M@rtyn nick néven egy SP4-7 tulajdonost. Lehet, hogy fog is ide írni, vagy akár írj rá PÜ-ben. Aztán ossza meg a tapasztalatát már nyilvánosan ide. :)


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32269Hozzászólás Apelláta
2015.04.14. 23:09

Valahol a neten olvastam még pár éve, hogy a Kurzweilnek van egy olyan szolgáltatása, hogy ha egy hangszínről egy felvételt elküldesz a gyári oldalukra, ők megcsinálják azt Kurzweilre. Bár gondolom nem ingyen.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32274Hozzászólás Apelláta
2015.04.15. 07:44

powersparc írta: Ismerem aki korábban szervizelte idehaza a Kurzweileket, hát ő se hitte néha amit lát, hihetetlen gány hangszerek voltak belülről,
Az Alesis-eket meg azért gyűlölik a szervizesek, mert a belsejét telinyomják hőre olvadó ragasztóval. Az összes vezeték rögzítését azzal oldják meg, ráadásul az összes csatlakozást is összeragasszák. Így biztosan nem lesznek kontakthibásak, csak szervizelni ne kelljen egyszer.


Üdv.: Apelláta

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32275Hozzászólás tacso
2015.04.15. 07:46

Sopronban Hargitai Peti barátom rendelkezik a legerősebb Kurzweil szettel, egy PC3K7 és egy Artis van az állványán!
Az alábbi sajnos gyatra minőségű videókon szólnak a kezei alatt.




Ott voltam ezen a koncerten, nagyon jól szólt!

Személyes véleményem a márkáról, hogy mindenképpen karakter, amibe biztosan bele lehet szeretni, de nekem nem sikerült, pedig a MOX megvásárlása előtt a másik alternatíva ez volt...
Hit Space-ben ott vannak a márkák egymás alatt(Artis, Motif XF, Kronos), én rá szántam 3 órát és vég túrtam őket, de az Artis kéne a legkevésbé! :(


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

M@rtyn
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.04.14. 20:13
Hangszer: Roland Juno DS
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Adott köszönetek: : 4 alkalommal
Kapott köszönetek: : 5 alkalommal

Re: KURZWEIL hangszerek

Hozzászólás: # 32359Hozzászólás M@rtyn
2015.04.16. 21:30

Sziasztok!
Először is szeretnék mindenkit üdvözölni, igyekszem majd hasznos taggá válni.
A Kurzweilről a kép................... nagyon vegyes. Igazából az előttem szólók jól látják a helyzetet, én szeretném csak a tapasztalati dolgokat megosztani.
Maga a hangszer alapjában véve tényleg profi (bár az enyém csak a belépő szint), egyszerű kezelőfelület, csak a legszükségesebbek. De a viszonylag kevés nyomógomb és a kicsi, egysoros kijelző miatt kissé szokni kell a kezelését, hogy a menükben biztosan mozogjunk. A különböző setupok összerakása jó sok időt igényel, de cserébe nagyon részletesen szerkeszthető minden és előhívni is könnyű a kész beállításokat. A színpadon azonban sokszor előfordulhat, hogy mégis bele kellene nyúlni valamibe (pl.: a különböző zónák hangerőarányai, hangszíncsere, tehát egyszerű dolgok), hát az minden csak nem könnyű. Mondjuk a nagyobbaknál más a helyzet de itt érdemes a műsorhoz (ha van ) összerakni a setupokat. Ebből a szempontból a vendéglátós zenéhez tényleg nem szerencsés, mert ha bemondanak egy zenét, akkor az átálláshoz tudnod kéne a hangszín sorszámát :!: Bosszantó hogy egy setupon belül az összes zónára csak a kiválasztott fx-et lehet használni a több százból. Ezekre viszont megoldás lehet a Desktop editor (külön fizetős), amibe viszont már nem lehet belekötni. Nézegettem a demót, tényleg nagyon jó.
A hangszínekről lehetne vitatkozni de nem érdemes. Akinek tetszik (mint én), az képes éjszakákon keresztül dzsúdózni a géppel és nem törődik azzal, hogy milyen időrabló a programozása (............. nem biztos hogy egész normális dolog). Az elsőre talán tompának, fénytelennek tűnő hangszínek sokadjára is azok maradnak :) De ezek nagyon is használhatóak (a blues harp nagy kedvenc). És az is igaz, hogy nagyon jól kivehető a zenében, nem veszik el benne. Szóval nekem személy szerint a hangzás rendben van. Ha a kezelés már megy akkor gond nem lehet, öröm,boldogság..........
DE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az összeszerelés és az alkatrészek minősége egyértelmű csalódás volt. A billentyűk az elejétől kezdve zajosak, lötyögősek és néhány hang velocityjével is gond van. A múltkor, amikor a tokjába tettem észrevettem hogy valami kis alkatrész el van benne szabadulva (soha nem esett le). Külföldi fórumon olvastam, hogy néha a festés kis pöttyökben leválhat. Megnéztem és nálam is :cry2: Nem feltűnő de egy olyan hangszernél, amit kimondottan színpadi környezetbe gyártottak ez elég gáz. Én mindig kínosan ügyelek a hangszereimre és nagyon vigyázok rájuk, ezért is idegesítő ez.
Igazából csak az utóbbiak miatt nem tudom nyugodt szívvel ajánlani de ez csak az sp4-7, esetleg4-8-ra vonatkozik, nem az összes Kurzweilre.



Új hozzászólás