Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Hozzászólás: # 15582Hozzászólás HunHyper
2013.07.23. 22:09

Na szóval...

1.) BOSS FV-500L... Nagyon jónak tűnik, erős alu váz, könnyen kezelhető, jó taposni, jó kialakítás, állítható, hogy mennyire erősen kelljen nyomni...
Egyelőre egy hátrányt tudnék említeni... nem adnak hozzá kábelt...

2.) Az S900 szétszedés és takarítás után sem tért észhez... :( Megpróbálom még egyszer, még körültekintőbben, de valószínűleg gumicsere lesz a vége... csak azt nem tudom egyelőre, hogy honnan lehet beszerezni... :(

Ha valakinek van ötlete, vagy tudja, hogy honnan lehet ilyet beszerezni, kérem szóljon! => Közben megrendeltem a gumikat Amerikából, darabját 11,95 dodóért... :)


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Hozzászólás: # 15583Hozzászólás Gyuley
2013.07.24. 07:42

Roland!

Épp mondani akartam hogy olyan jól szigetel a gumi, hogy az alá nem jut por, sajnos távirányító szintű grafitréteg van azokon is, ahogyan a többi gumiérintkező alatt!
Miskolci Péter-t keresd, neki minden van ami kell a Yamihoz, kb 2400 ft/oktáv a billentyű alá a gumi!
A számát küldöm priviben ;)


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Hozzászólás: # 15585Hozzászólás HunHyper
2013.07.24. 11:00

Köszi Gyuley!

Most rendeltem hozzá 2 oktávnyit Amerikából, mert csak ott találtam, de a többit valószínűleg megveszem az említett Úriembertől...

Üdv: Roland


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Hozzászólás: # 15586Hozzászólás vladimirmusic
2013.07.24. 18:34

Én az alsó oktávból, áthelyeztem a fölső oktávba a gumit. ;)

Jól szolgált még sokáig és a baj onnan jött, hogy valami piszokság beesett és épp arra a gumira ragadt. Mindig erősebben szólt az a F# (mint amikor erősebben nyomom le a billentyűt).

De, ha Te félsz, hogy gyorsan a többi is tönkremegy...ved meg a többit is. :roll:
Szerintem, ha nem használod a hangszert mindennapi zenélésben, felesleges a tutti cserélés.

Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Hozzászólás: # 15587Hozzászólás HunHyper
2013.07.24. 19:08

Jelentem, kész az S900... Én is áthelyeztem az egyik oktávot, de sajna abban az oktávban más hang is kezdett vacakolni...
Szétszedtem és megnéztem nagyítóval a gumit... 2 hangnál is be volt szakadva a harang oldala, ebből adódott a hiba...
Gyuley barátom tanácsára sikerült szereznem egy oktávnyi gumit, így működik az S900... Ha megjön a többi Amerikából,
akkor az marad tartalékba...

Kipróbáltam végre a BOSS FV-500L pedált... Az az igazság, hogy azt sem tudom, hogy jó beállítást választottam-e hozzá, vagy sem...
Mármint olyan lehetőség nincs, hogy expression... Így beállítottam hangerőkontrollként a két upper-re... Próbálgattam, hát ezzel is meg
kell tanulni játszani... bár jó lenne, ha tanácsot adnának a szakértő urak, hogyan is kellene használni egy expression pedált...

:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Hozzászólás: # 15591Hozzászólás vladimirmusic
2013.07.25. 08:16

HunHyper írta: Így beállítottam hangerőkontrollként a két upper-re...
Az Upper hangerőt már a Stíllusba beállíthatod, hogy erősebben szóljon, mint a kíséret. ;)
Ráadásul, meg van a dinamika, ha erősebben lenyomod a billentyűt.

Az expression pedált nagyon szépen lehet használni, ha meg van az érzésed, hogy mit kell hangsúlyozni, kiemelni...
néha a Fill in-t, vagy valami harmóniai átmenetet stb...de az általános szabály, hogy a zenekar Tutti kíséri a crescendo és decrescendo, vagy hirtelen hangerősítést.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Dinamika_%28zene%29

Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Hozzászólás: # 15592Hozzászólás HunHyper
2013.07.25. 08:50

almatom írta:...csak mindig legyen a füledben az eredeti hangszer játéktechnikája...
Szia Tomi!

Tudtam, hogy rád számíthatok a témában... ;)
Az a helyzet, hogy próbálkoztam tegnap este és a harmónikával küzdöttem... úgy néz ki, hogy nem reménytelen a dolog, persze még közel sincs
ahhoz, amit a múltkor átküldtél. Én is úgy gondoltam, hogy az eredeti hangszerre kell gondolni, hogy milyen jellemzői is vannak...
A harmónika tűnt a legkönnyebben "lemásolhatónak"...

A kérdésem az, hogy egyáltalán jól van-e bekötve és beállítva.
1.) Pedálból ki az EXP kimeneten.
2.) S900-ba be a Pedal2 bemeneten. (Az S900 kézikönyvében annyit írnak, hogy az Expression pedált a 2-esbe kell kötni, semmi egyebet.)
3.) A pedál beállításoknál a "Volume"-t állítom a pedálra, de mindent kikapcsolok, csak az Upper1-2 marad bekapcsolva. (Hogy csak azt vezérelje.)
4.) A minimum hangerőt is beállítottam a pedálon. (Na, ebben bizonytalan vagyok, mert fogalmam sincs, hogy a teljes hangerőhöz viszonyítva milyen
hangosan kellene szólnia, ha teljesen hátrabillentem a pedált...)

Így próbálgattam tegnap...

Üdv: Roland

:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

karesz0530
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:38
Hangszer: Korg Pa500
Tartózkodási hely: Siklós
Kapott köszönetek: : 7 alkalommal

Re: Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Hozzászólás: # 19731Hozzászólás karesz0530
2013.12.17. 13:24

Én stylusokért jöttem az oldalra, mert semmi normálisom nincs, de ez a téma nagyon bejött, köszönöm mindenkinek :)



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Hozzászólás: # 19735Hozzászólás HunHyper
2013.12.17. 13:35

Örülök neki...
Igaz, nem úgy megy, hogy csak nyomkodjuk a pedált és az úgy jól szól... :D
Nagyon nehéz nekem, hogy lemodellezzem vele egy akusztikus hangszer tulajdonságait... Másnak ez sokkal jobban megy, vagy egyszerűbben... :D
A titka szerintem... Sok-sok gyakorlás és rengeteg olyan zenét kell hallgatni, amiben a modellezni kívánt hangszer jól kihallatszik... Fél éve megvan a pedál, de még csak most jutottam el addig, hogy néha tetszik, amit sikerül összenyomkodnom vele... Az első 2-3 hónap inkább kínszenvedés volt, de most már egyre jobban rááll a lábam és a fülem...
Persze nagy segítség lenne, ha valaki, aki hozzáértő, meg tudná mutatni élőben és pár mondatban elmondaná a legalapvetőbb "szabályokat"...
Mondjuk, hogy a szaxinál mire érdemes/kell figyelni... Vagy a hegedűknél... Vagy a harmónikánál...
Segítség az biztos lenne, de időpontot egyeztetni erre a mai világban... ááááááá, na az a nehéz... :dash2:

Üdv: Roland


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Matya89
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2015.07.19. 13:58
Hangszer: Korg Pa3xLE, Yamaha S770
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 92 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39887Hozzászólás Matya89
2016.02.06. 13:24

Kérdezni szeretném, hogy mennyire nehéz megtanulni dobolni elektromos dobon úgy hogy előtte sose doboltam. Azért kérdezem mert nagyon nyűgös a dobot szerkeszteni és én is arra gondoltam, hogy simán fel kellene dobolni. Az a leggyorsabb és a legegyszerűbb. Gondolom egy greg midi által megírt dobsáv szintet könnyen el lehet érni.



Új hozzászólás