Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Játéktechnikák - Akusztikus hangszerek a szintetizátoron

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39941Hozzászólás ---Qgli---
2016.02.07. 18:43

Van hová fordulnom.



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39945Hozzászólás Rolandbk5
2016.02.07. 20:35

Engem csak az érdekel, hogy miért akarjuk elhitetni, hogy nem gép zene? Tiszta hülyének nézünk mindenkit.
Jó az Sd7, de az is egy gép, és az is marad. Ha igazit akarsz akkor igazi gitár, dob, basszus, zongora, vonós, brasszost keress magad mellé és akkor nem kel DNC, meg SuperArtuculation, meg Live szimulációk, mert ezek csak szimulációk. Almatomi nagyon ügyes zenész, és érzi ezeket a dolgokat, de nem mindenki ismeri és tudja is használni ezeket.
Almatomi miért nem használsz mondjuk egy Montage szintit? A szöveg sok féleképpen megoldható, arra a pár stílusra meg jó a mostani eszközparkod is. Akkor miért nem?

Én amondó vagyok, hogy fogadjuk el, hogy gépet használunk.



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39949Hozzászólás Rolandbk5
2016.02.07. 21:26

Powersparc,

Ha nem szintizel akkor mi az alternativa?
A szintiknél mire gondolsz?



Avatar
Pumika
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2011.10.22. 11:02
Hangszer: Ketron SD7-Ketron SD9-Yamaha Motif ES6
Tartózkodási hely: Paks
Adott köszönetek: : 1101 alkalommal
Kapott köszönetek: : 368 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39950Hozzászólás Pumika
2016.02.07. 22:04

Már megint nem az aktuália topi ttémánál vagytok fiuk régen! Nem egymàssal kellene foglalkozni!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39951Hozzászólás ---Qgli---
2016.02.08. 07:14

almatom írta:, azon már buliban nem tudsz állítani és ne mond, hogy nem is kell!
Azt hittem, hogy ezzel csak én vagyok úgy, hogy állítgatni kell!!! Ezek szerint nektek is állítgatni kell buli közben!?
Rolandbk5 írta:Engem csak az érdekel, hogy miért akarjuk elhitetni, hogy nem gép zene? Tiszta hülyének nézünk mindenkit.
A midi file gépzene. Ezt leszögezhetjük, de miért gépzene. Azért, mert gépiesek a hangszínek? És a stílusok is gépiesek, mert gépiesek a hangszínek? Miért gépzene a gépzene?
Pumika írta:Amerre én játszom képtelenség lenne midivel zenélni mert a folyamatos zenét kérik
És disco stílusból hogy váltasz biginre? Egyszerűen csak átnyomod és kész? Az úgy ultragagyi ( hogy Tomi szófordulatával éljek ).



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39952Hozzászólás ---Qgli---
2016.02.08. 07:23

powersparc írta:Egy ideje viszont átfordult érdektelenségbe részemről és gondolkodom hogy mindenem el is adom midi terén, mert egyre kevésbé érdekel, egyre kevesebb örömet okoz.
Ha én valamiben már nem lelem örömömet és nem is érdekel, akkor azt én is eladom. Ez nemcsak a zenélésre vonatkozik, hanem minden másra.
Ha útálnám az udvaron lévő munkákat, akkor nem csinálnám és a házat is eladnám elköltöznék panelba. De mivel szeretem a nagy udvart, a kertet és a gyümölcsfáimat, örömömet lelem benne, ezért örömmel is csinálom. Ez nem jelenti azt, hogy én úgy értek a gyümölcsfákhoz, mint a profi kertészek. Nem! Nekem feleannyi termésem van, mint a profiknak, DE EZEKET A GYÜMÖLCSÖKET ÉN TERMELTEM!
A zene is ilyen. Lehet, hogy gagyiul szól, lehet hogy gépies, de az enyém! ( Mármint azok az alapok, amiket én csináltam )
Mint a filmben: "kicsit savanyú, kicsit zöld, de a miénk"



Avatar
Pumika
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2011.10.22. 11:02
Hangszer: Ketron SD7-Ketron SD9-Yamaha Motif ES6
Tartózkodási hely: Paks
Adott köszönetek: : 1101 alkalommal
Kapott köszönetek: : 368 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39953Hozzászólás Pumika
2016.02.08. 07:39

Qgli írtam, hogy stiluson bellűl, nem discoból-biginbe.



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39954Hozzászólás Rolandbk5
2016.02.08. 07:58

Pumika írta:Már megint nem az aktuália topi ttémánál vagytok fiuk régen! Nem egymàssal kellene foglalkozni!
Pumi nem azt a témát forszírozzuk ami sokszor előjött, hanem azt, hogy az SD7 egy tényleg remek hangszenek tűnik a hibáival együtt is, de az is egy gép.
Miért fecséreljük el az időnket azzal, hogy nem géppé akarjuk avanzsálni a művünket, és elhitetni mindenkivel, hogy ez igazi. Na ez a lényeg.
Itt felénk Székesfehérváron van olyan zenekar, akik úgy készíttetik az alapjaikat, és minden egyes hangszer igazi, semmi gép nincs benne zenészek csinálják, de ennek a másik oldala, hogy ha ilyet szeretnénk, akkor annak ára van. De nem lehetetlen, na az igazi, és nem gépzene.
---Qgli--- írta:A midi file gépzene. Ezt leszögezhetjük, de miért gépzene. Azért, mert gépiesek a hangszínek? És a stílusok is gépiesek, mert gépiesek a hangszínek? Miért gépzene a gépzene?
Szerintem azért, mert egy ember egy hangot generáló eszközzel készíti. Az természetesen lehet lehet nagyon jó, és hibátlan, ill. talán az a megfelelő kifejezés, hogy neked megfelel. Erre meg gazdasági megfontolásból van szükség, mert egy nagy zenekart nehezebb finanszírozni mint egy Sd7-t. Igen talán azért is mert gépies a hangszín. Egy emberi tényező milyen szinten kiszámítható? Semmilyen szinten sem. Még egy SuperArticulation lehetőségnél csak a valaki által kiválasztott egyféle emberi tényezővel lehet dolgozni, még mondjuk egy gitáros szerintem egynél többféleképpen tudja eljátszani az adott dalt. Ez mindig is gépzene lesz. Lehet ezt szimulálni, de a gitár az gitár, a saxy az saxy, az Sd7 pedig SD7.
Pumika írta: Amerre én játszom képtelenség lenne midivel zenélni mert a folyamatos zenét kérik, ugy hogy azt mondanák mi van miért kell minden szám után megállni, meg hasonlokat. Azért ha stilussal játszom rugalmassabban lehet alkalmazkodni a buliban, kötni aszámokat azonos stilusokon belül. De hát ki igy ki úgy.
Pumi nem haragudj, de ezt nem értem. Én is játszok arra felé, és én inkább midizek. Elfogadják. De mondok jobbat, akkor egy Pa3x-t kellett volna venni, és ott van két lejátszó és nem tudsz olyan gyorsan lapozni a füzetedben, mind amilyen gyorsan tudod egymás után játszani a dalokat. Hogy kell elképzeljem a folyamatosságot? Elindítasz egy stílust és amid abban a stílusban van azt letolod egymás után? Addig nem is válasz? Mert ha ez így lenne, akkor 4-5 stílus bőven elég lenne egy éjszakára.

Szerintem ... :777



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39955Hozzászólás ---Qgli---
2016.02.08. 08:00

Válasz Puminak:

Az úgy müködik nekem is, pontosabban működött 15 évvel ezelőtt, akkor még jó volt úgy is. Egybe lehetett húzni az Eladó, kiadó-tól a Lazítani-n keresztül a Se veled se nélküled-ig.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 39956Hozzászólás ---Qgli---
2016.02.08. 08:06

Rolandbk5 írta:Szerintem azért, mert egy ember egy hangot generáló eszközzel készíti.
Ha leülünk 10-en 10 szintetizátor mellé és mindenki játszik élőben egy sávot, akkor az már ezek szerint gépzene?
A másik kérdés:
Rolandbk5 írta:Itt felénk Székesfehérváron van olyan zenekar, akik úgy készíttetik az alapjaikat, és minden egyes hangszer igazi, semmi gép nincs benne zenészek csinálják,
És, aki ezt az alapot beteszi az élőben játszik?

Sántít ez erősen!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ---Qgli--- 2016.02.08. 08:07-kor.



Új hozzászólás