Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangszer VS. HANGSZER

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 40
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5221Hozzászólás viskib
2012.04.30. 15:21

Ezt a témát azért nyitom mert biztos sokan rajtam kívül is voltak is meg lesznek is olyan helyzetben hogy egy új márkára fáj a foguk és kíváncsiak mások véleményére a hangszerrel kapcsolatosan vagy 2- hangszert össze hasonlító tapasztalatokra véleményekre.
:777 :band: :777


Ricsike

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 40
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5222Hozzászólás viskib
2012.04.30. 15:31

Hoznék is fel egy pl.. mivel PA2X PRO mellet voksoltam a Főképp dob hangszínek miatt, még Roland G70-jönne szóba azért mégis 390e körül mozog nem 560.000FT

Nekem TYROS1 van de dobokat nagyom műnek tartom főleg a cineket

Kérdés: Roland G70- Vs Tyros 2 DOBOK. ?

8-)


Ricsike

Tamás01
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2011.11.30. 19:10
Hangszer: varranger2 Ketron Audya76
Adott köszönetek: : 216 alkalommal
Kapott köszönetek: : 162 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5223Hozzászólás Tamás01
2012.04.30. 17:58

viskib írta:Hoznék is fel egy pl.. mivel PA2X PRO mellet voksoltam a Főképp dob hangszínek miatt, még Roland G70-jönne szóba azért mégis 390e körül mozog nem 560.000FT

Nekem TYROS1 van de dobokat nagyom műnek tartom főleg a cineket

Kérdés: Roland G70- Vs Tyros 2 DOBOK. ?

8-)
Sziasztok! Egyértelműen g70, de ha azt kérdezted volna, g70,t2,vagy sd1. akkor sd1 a befutó.



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5225Hozzászólás Zeneboy
2012.04.30. 18:32

Tamás01 írta:
viskib írta:Hoznék is fel egy pl.. mivel PA2X PRO mellet voksoltam a Főképp dob hangszínek miatt, még Roland G70-jönne szóba azért mégis 390e körül mozog nem 560.000FT

Nekem TYROS1 van de dobokat nagyom műnek tartom főleg a cineket

Kérdés: Roland G70- Vs Tyros 2 DOBOK. ?

8-)
Sziasztok! Egyértelműen g70, de ha azt kérdezted volna, g70,t2,vagy sd1. akkor sd1 a befutó.
SD1-is belejátszik a partyba! Ilyen alapon a Pa1 is! Bár az sávonkénti és master eq itt hiánycikk!

SD1 audio demo!
SD1 vidi

Ami már sampleres gép arra hangminta kérdése, mit tudsz feltolni, hogy a dob élethűbb legyen!

Bár a vidin pa3-on van bemutatva! de pa1-re is feltehető!

Ennek a cégnek érdemes végignézni van 1-2 jó cucca!

Üdv: zeneboy

ui: G70 Kártyával ütős lehet! Anélkül sajnos nem! PA-2s meg csak jól beállítva,de pénzben drágább!


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 40
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5226Hozzászólás viskib
2012.04.30. 18:45

SD1-is szóba jönne nálam de a 64-polifónia miatt nem szeretnék rá térni :( pedig jo lenne


Ricsike

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5227Hozzászólás Zeneboy
2012.04.30. 18:54

viskib írta:SD1-is szóba jönne nálam de a 64-polifónia miatt nem szeretnék rá térni :( pedig jo lenne
Nem biztos, hogy beállna tőle a hangszer... Zenekarba használja ismerősöm! Ha kell vele is összehozlak! T3-vagy 4-el kombinálja!


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Tamás01
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2011.11.30. 19:10
Hangszer: varranger2 Ketron Audya76
Adott köszönetek: : 216 alkalommal
Kapott köszönetek: : 162 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5228Hozzászólás Tamás01
2012.04.30. 19:50

Szerintem észre se vennéd hogy 64-polifóniás, és az sd1ben is van sempler. Ha az árat is nézzük, (200-250-közt mozog) ebben az árkategóriában kétlem,hogy jobb hangszert tudsz venni,és ha neked a dob a lényeg live-doboktól nem fogsz jobbat találni, és ez benne van a sd1-ben. Stílusokba be van építve,de egy ügyes programmal össze is állíthatod magadnak ízlés szerint. Megjegyezném, viszont nem szeretném,hogy bárki is megsértődni, a tyros1-dobhangjaidtól fényévekre jobb dobok vannak benne,és még erre rájön a live dobszett. Úgy működik,hogy 8-sáv van stílusra, az első két sáv a dob, az első a normál dob, a második sáv a live dob-sáv.
Amit az élő dobkészletről tudni kell: Ezek a groove dobok nem csak egy egyszerű audió és ritmus kombináció,hanem egy aktuális ún. élő dobkészlet eredménye,ahol az egyedi hangszerek minden egyes billentyűre külön-külön vannak szétválasztva. Ez a bizonyos képesség egyrészről lehetővé teszi a groove-ok használatát különböző sebességeken az intonációs változtatások nélkül, másrészről pedig képessé tesz bennünket,hogy a ritmus szekció tökéletesítését a szokványos dobszetekkel, valamint aranger Wiev-ben hasonló hangcsoportokat kombinálhatunk egymással. De ha ez még mindíg nem lenne elég,ott van a sempler lehetőség is,(bár kétlem,hogy a live doboktól jobbat találnál...)



Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 40
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5230Hozzászólás viskib
2012.04.30. 20:54

Tamás01 írta:Szerintem észre se vennéd hogy 64-polifóniás, és az sd1ben is van sempler. Ha az árat is nézzük, (200-250-közt mozog) ebben az árkategóriában kétlem,hogy jobb hangszert tudsz venni,és ha neked a dob a lényeg live-doboktól nem fogsz jobbat találni, és ez benne van a sd1-ben. Stílusokba be van építve,de egy ügyes programmal össze is állíthatod magadnak ízlés szerint. Megjegyezném, viszont nem szeretném,hogy bárki is megsértődni, a tyros1-dobhangjaidtól fényévekre jobb dobok vannak benne,és még erre rájön a live dobszett. Úgy működik,hogy 8-sáv van stílusra, az első két sáv a dob, az első a normál dob, a második sáv a live dob-sáv.
Amit az élő dobkészletről tudni kell: Ezek a groove dobok nem csak egy egyszerű audió és ritmus kombináció,hanem egy aktuális ún. élő dobkészlet eredménye,ahol az egyedi hangszerek minden egyes billentyűre külön-külön vannak szétválasztva. Ez a bizonyos képesség egyrészről lehetővé teszi a groove-ok használatát különböző sebességeken az intonációs változtatások nélkül, másrészről pedig képessé tesz bennünket,hogy a ritmus szekció tökéletesítését a szokványos dobszetekkel, valamint aranger Wiev-ben hasonló hangcsoportokat kombinálhatunk egymással. De ha ez még mindíg nem lenne elég,ott van a sempler lehetőség is,(bár kétlem,hogy a live doboktól jobbat találnál...)
Igazad lehet SD1-et szívesen kipróbálnék de tudod videóról így többet nem tudok levonni :roll:


Ricsike

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 40
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5231Hozzászólás viskib
2012.04.30. 20:56

Zeneboy írta:
viskib írta:SD1-is szóba jönne nálam de a 64-polifónia miatt nem szeretnék rá térni :( pedig jo lenne
Nem biztos, hogy beállna tőle a hangszer... Zenekarba használja ismerősöm! Ha kell vele is összehozlak! T3-vagy 4-el kombinálja!
Az jó lenne és helyileg hol lenne ez az ismerősöd :PP

ui:csorba tamással már beszéltem május közepén kitudom próbálni a 2xpro-ját bár kétlem hogy meg tudom venni ...


Ricsike

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5232Hozzászólás Zeneboy
2012.04.30. 22:03

viskib írta:
Zeneboy írta:
viskib írta:SD1-is szóba jönne nálam de a 64-polifónia miatt nem szeretnék rá térni :( pedig jo lenne
Nem biztos, hogy beállna tőle a hangszer... Zenekarba használja ismerősöm! Ha kell vele is összehozlak! T3-vagy 4-el kombinálja!
Az jó lenne és helyileg hol lenne ez az ismerősöd :PP

ui:csorba tamással már beszéltem május közepén kitudom próbálni a 2xpro-ját bár kétlem hogy meg tudom venni ...

Barcika...Csütörtökönként az Eldorádóban péntekenként vagy minden második alkalommal a Mozibárban meghallhatod! Pisti, nagyon jó srác, és töviről hegyire ismeri a Ketront!

PA-2es ügyben május 12-én Sajószentpéter mellett zenélek a kollégával! A számom már megvan, csörgess meg ha ráérsz!


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Új hozzászólás