Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangszer VS. HANGSZER

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65855Hozzászólás Admin
2020.07.02. 11:08

Mindent meg lehet könnyen válaszolni az olyan embereknek, akik könnyen beletörődnek dolgokba, annak pedig külön örülök, hogy rajtam kívül max 9 ember létezik csak a földön, akibe szorult fantázia :lol:

Viccet félretéve, ha ez így egy normális gondolkozás lenne, akkor még mindig gyertyával világíthatnánk, mászkálhatnánk átnyomni a fekete-fehér junoszt tv-t stb. Ehelyett ha szeretnéd a telefonodon felkapcsolhatod adott helységben a világítást az általad kiválasztott színben, a saját videóidat pedig nem kell a telefonon nézegetni, hanem egyszerűen elindítod és lájátsza a TV. A bojlered megjegyzi mikor használsz vizet és úgy fűt, de ha hamarabb végeznél, telefonon ráböksz és mire hazaérsz zuhanyozhatsz.... Nem biztos, hogy ez kell Jóskának és Pistának, de lehet csak azért mert Jóska fél tőle, Pista meg még nem is hallott róla... persze van sok felesleges f@szság, de van sok hasznos dolog is, amiről egy mezei user nem is tud, így nem is jelentkezhet nála, mint igény, de ha lenne, tudna róla szívesen használná ;)

A csapból is a smart, IoT folyik, más iparágakban csak akkor tudnak életben maradni ha folyamatos az innováció és nem csak csepegtetnek...
powersparc írta:
2020.07.02. 00:12
mi hangszert gyártunk, nem okostelefont, számítógépet vagy tv-t.
Ez jogos, mindenki maradjon annál amihez ért, DE pont itt jön képbe a kompatibilitás, interfész szerű működés... nem kell nekik számítógépet, okostelefont, DAW-ot gyártani, hanem kompatibilis megoldások kellenek, tehát tudjon beszélgetni a már meglévő eszközökkel. Ma már egyre ritkább, hogy valaki mindenhez is ért, mert az nem ért igazán semmihez! Egy hangszergyártó ha mindent maga akar, akkor az rengeteg erőforrás, fejlesztés és nem lesz/vagy csak ritkán olyan mint egy olyan cég terméke, aki csak egy bizonyos szeletre specializálódik.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65858Hozzászólás ---Qgli---
2020.07.02. 12:41

Admin írta:
2020.07.01. 21:59
Nem lenne kényelmesebb ha minden hangszer esetén bele lehetne nyúlni mondjuk a stílusokba DAW segítségével lsd Yamaha, Ketron KST. Vagy ha a gyáriakba nem is, de legalább sajátot tudnék csinálni, ide-oda konvertálgatás nélkül?
Korgnál is bele tudsz nyúlni egy midifile szerkesztő programmal ugyanúgy, sőt teljesen új stílust is tudsz csinálni!



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65859Hozzászólás Admin
2020.07.02. 13:04

Jogos! :oops:

Az remélem lejött mindenkinek, hogy nekem eszem ágában sincs a Korg ellen beszélni, a Yamaha vagy a Ketron mellett érvelni stb... amit megpróbáltam megfogalmazni, az szinte mindegyik ellen szól.

Kis csoportok, vagy akár magánemberek olyan megoldásokat képesek lefejleszteni lsd Varranger, Band-in-a-Box stb, melyeket szerintem egy komoly gyártó, a megfelelő erőforrásokkal... nyilván nem tökéletesek, mert akkor mindenki azt használná, de nincsenek is mögöttük dollármilliók, nem kerülnek egy millába és nem dolgozik rajtuk több száz/ezer ember...


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65862Hozzászólás Admin
2020.07.02. 14:11

Én leírtam amit én gondolok, te leírtad amit te gondolsz ez a fórum lényege. Ha nem egyezünk ne akarjuk egymást meggyőzni és marad a békesség.

Az, hogy kinek számít a véleménye és kinek nem, azt nem hiszem, hogy neked vagy nekem lenne tisztünk eldönteni. Igen, én csak egy kicsi admin vagyok egy kicsi fórumról, mint ahogy te is csak egy kis ember otthonról a gép elől... de attól még a véleményünk lehet és igenis kell, hogy legyen attól, hogy a multik esetleg leszarják... hogy szart sem ér, az lehet, de attól még az az enyém, inkább "ábrándozzak", mint hogy megmásítsam azt mert úgysem lesz úgy ahogy én gondolom. Ettől még nem kell startup-ot alakítanom, arra se affinitásom, se tudásom, se időm, se semmim... ez egy picit olyan, mint a minek menjek szavazni, úgyis az nyer akit a többség akar.
Minden nagy dolog egy elmélkedéssel indul, és sokszor egy lehetetlen elképzelésből, sokszor rögös az út a megvalósításig, sokszor hülyének nézik az embert az elején, aztán évek múlva már más szemmel néznek rá, remélem azért ebben egyet tudunk érteni.

Én nem mondom, hogy szar mind és semmire sem jó egyik sem, ehhez tényleg kicsi ember vagyok, nulla tudással, de azzal csak nem bántok meg senkit, ha ki merem jelenteni, hogy napjaink technológiájanak fényében azért lehetne ebből többet is kihozni. Hogy pont nem érdekeli ez őket? Na bumm, attól még így gondolom, én sem halok bele és ők sem :D

A Varranger ennek ellenére egy ember munkája -ezért is emeltem ki -, aki ha jól tudom hobbiból kezdte az egészet, a mai napig egyedül fejleszti és a 15-20M becsült project költséghez képest potom pénzért adja ;) A szofverfejlesztést nem kell bemutatnod, tisztában vagyok vele, abban dolgozom.

Nem kell semmit hozzáfűznöd, én sem fogok, azt hiszem mindketten leírtuk, hogy mit hogyan látunk.

Peace :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65866Hozzászólás Admin
2020.07.02. 19:26

powersparc írta:
2020.07.02. 19:01
A varangyot azért kizártnak tartom, hogy 1 ember csinálja és segítség nélkül. A kolléga pont ennek ment utána fejlesztőként, hogy csak pl. fórum szinten és tesztelői bázis oldalán sem 1 emberes buli ez. Rengeteg támogatója és ötletadója van. A kódolást talán végezheti egy valaki is főállásban ebből élve vagy egy minimál team, ami a support oldalt is viszi, de nem olyan egyszerű projekt az amilyennek látszik mondjuk egy screen shot alapján, ahogy nekem elmesélték
Pedig ez 100%. A támogatói, ötletadói és tesztelői a saját vásárlói a supportra pedig pont azért panaszkodnak, mert egyedül tolja így lassabb. Van egy angol nyelvű nyílt fóruma, ott lehet tájékozódni, hidd el nem hasraütésszerűen írtam. A frissítéseket évekig ingyen adta a vásárlóinak, ez sem éppen cégszerű működésre vall.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65867Hozzászólás Admin
2020.07.02. 19:45

powersparc írta:
2020.07.02. 19:15
Admin írta:
2020.07.02. 14:11
ez egy picit olyan, mint a minek menjek szavazni, úgyis az nyer akit a többség akar.
Na inkább ez az érdekes gondolkodásmód! Nem akarok rosszat idézni, de talán Széchenyi fogalmazta meg ilyen dolgokra, hogy aki lépni nem mer felelős kérdésekben, az a jövőjéről mond le. (Azt már én teszem hozzá, hogy ...és önként kiszolgáltatja magát a többségnek!)
Ezt lehet félreértetted, közel sem gondolom így, erre a gondolatmenetre próbáltam egy éles példát állítani:
"Szóval minek erőlködjünk elméletben, ha a multikkal szemben csak egy kizsákmányolt réteg vagyunk? Egy fecske nem fog nyarat csinálni, meg 11 sem. Jobb a rég bevált népi bölcsességeknek hinni, mintsem légvárakat építeni, amiből úgyse lesz semmi"
Ez nekem úgy jött le, hogy minek legyen az embernek véleménye, minek legyenek igényei, úgyis az lesz amit a multik akarnak, bele kell törődni és kész. Azért ha éles is az analógia, a gondolkozás módja picit hasonló ;)


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65869Hozzászólás Admin
2020.07.02. 20:13

OFF
De legalább fejlődünk, az "előzmények ismeretében" már az is becsülendő, hogy idáig eljutott a kettőnk közötti eszmecsere :777

ON
Engedjünk mást is szóhoz jutni és maradjunk a témánál, mielőtt megfeddnek minket a moderátorok :D


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65870Hozzászólás ---Qgli---
2020.07.03. 05:22

Én nem értek a szoftveres dolgokhoz. Szerkesztésben egy olyan platformra lenne szükség a hangszerekben, mint pl a CakeWalk Piano Roll-ja. Nekem csak ez hiányzik belőle.
Hangszínek és stílusok terén én azt mondom, hogy nem kellene ennyi hangszín egy hangszerbe. Kevesebb legyen, de azok magasabb színvonalon legyen mintavételezve.
Kiírják a hangszerekről, hogy sokkal több Mb-nyi hangszín van benne. Hiába a több Mb-nyi hang, ha hangszín is több van és egy-egy hangszín még gyengébb minőségű, mint az előző hangszerben. Én ezt már a 2000-es évek elején átb@szásnak éreztem.

Hangszínek terén nekem az lenne a jó, ha egy teljesen üres gépet kapnék bizonyos Mb-nyi feltöltési lehetőséggel és lehetne hozzá külön hangszíneket vásárolni. Azt mondanák, hogy van egy ( például ) basszushangszín, ami 5Mb-os, de ebből csak kettőt lehet bele tölteni ( mert annyi fér ), vagy van másik, ami 1Mb- os ( de jóval gyengébb minőségű a mintavétel miatt ), ebből bele tölthetek 10-et is. Most azt érzem, hogy csak az utóbbi lehetőség van és abból is csak az, amit a gyártó felkínál.

Stílusoknál ugyanez a helyzet. Rengeteg olyan stílus van a hangszerben ( számomra fölöslegesen ), amit nem használok soha. Stílusokból is mindenki olyat vásárolhatna, amire szüksége van. Garantálnám, hogy nem lenne két egyforma gép az egész világon sem. Így lehetne egyedi stílust kialakítania a zenészeknek is.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65871Hozzászólás Asterix
2020.07.03. 07:41

Gabi!
Próbáld ki a 4x-et!
A belső hangszínek is jelentős javuláson estek át. Sokkal nagyobb a mintatár mérete.
Sampler memória mérete jelentősen növekedett. (Én dob és basszus hangszínt csak samplert használok.
Az összes gyári stílust pedig a Korgokból kitörölheted, felülírhatod...
Mi kell még?



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65887Hozzászólás Admin
2020.07.03. 22:33

@powersparc te amúgy titkon a Korg közvélemény kutatásért felelős részlegének a vezetője vagy, valld be nyugodtan :D

Ezt csak arra alapozom, hogy bizton állítod, hogy a smart dolgok 5-10 embert ha vonzanak egy adott mintából (amit nem tudunk hogy mennyi) ill. azt is, hogy egy-egy hangszín" nem tetszési rátája" 1:1000-hez, így felesleges ezzel foglalkoznia a cégnek.

Ezt most tényleg ne kötekedésnek vedd, sőt komolyan érdekel, hogy miért vagy abban olyan biztos, hogy nem csak a te ill. az ismerősi köröd véleményét veszed alapul egy-egy mást vagy máshogy gondoló véleménnyel szemben és vetíted azt ki egy komplett fogyasztói társadalomra?

Kicsit ellentmondás az is számomra, hogy még egyszer csúnya-gonosz multiként említed, máskor éppenhogy megvéded, hogy szegény nem tehet arról hogy nem tudja a fenti piciny számúnak feltételezett réteg földtől elrugaszkodott igényeit kielégíteni.

Légy szíves ne láss bele semmi marhaságot a kérdéseimbe én tényleg csak érteni szeretném, hogy miért gondolod így. Nem kell egyetértenünk, de attól még nem baj ha jobban megértjük a másik gondolatmenetét. :777

Amúgy ez lehetne egy tök jó "játék", készíthetnénk egy-egy témában kérdőíveket, melyeket ha megfelelő számú a kitöltés kielemezhetnénk... talán megpezsdítené a fórumot, persze az is lehet, hogy érdektelenségbe fulladna.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Új hozzászólás