Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangszer VS. HANGSZER

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5233Hozzászólás Zeneboy
2012.04.30. 22:06

Tamás01 írta:Szerintem észre se vennéd hogy 64-polifóniás, és az sd1ben is van sempler. Ha az árat is nézzük, (200-250-közt mozog) ebben az árkategóriában kétlem,hogy jobb hangszert tudsz venni,és ha neked a dob a lényeg live-doboktól nem fogsz jobbat találni, és ez benne van a sd1-ben. Stílusokba be van építve,de egy ügyes programmal össze is állíthatod magadnak ízlés szerint. Megjegyezném, viszont nem szeretném,hogy bárki is megsértődni, a tyros1-dobhangjaidtól fényévekre jobb dobok vannak benne,és még erre rájön a live dobszett. Úgy működik,hogy 8-sáv van stílusra, az első két sáv a dob, az első a normál dob, a második sáv a live dob-sáv.
Amit az élő dobkészletről tudni kell: Ezek a groove dobok nem csak egy egyszerű audió és ritmus kombináció,hanem egy aktuális ún. élő dobkészlet eredménye,ahol az egyedi hangszerek minden egyes billentyűre külön-külön vannak szétválasztva. Ez a bizonyos képesség egyrészről lehetővé teszi a groove-ok használatát különböző sebességeken az intonációs változtatások nélkül, másrészről pedig képessé tesz bennünket,hogy a ritmus szekció tökéletesítését a szokványos dobszetekkel, valamint aranger Wiev-ben hasonló hangcsoportokat kombinálhatunk egymással. De ha ez még mindíg nem lenne elég,ott van a sempler lehetőség is,(bár kétlem,hogy a live doboktól jobbat találnál...)
A 64-et azért be lehet fogni...Az sd-1is megáll bizonyos dolgokra..:) Ezért is mondtam nézze meg közelebbről, mert egy szakértő elmondja neki! és kipróbálhatja!
Másrészt a Live dobok, azok is samplerekből állnak szerintem, de majd almatom helyére rakja ezt...
200-250ben viszont valóban nehéz jobbat venni!


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
csepi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.02.06. 14:40
Hangszer: Korg Pa 500
Tartózkodási hely: Orosháza
Adott köszönetek: : 84 alkalommal
Kapott köszönetek: : 82 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5234Hozzászólás csepi
2012.04.30. 22:22

Szia! Szerintem a Roland nem a Te cuccod. Ha jó dobokat akarsz akkor Korg, vagy Ketron.



Tamás01
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2011.11.30. 19:10
Hangszer: varranger2 Ketron Audya76
Adott köszönetek: : 216 alkalommal
Kapott köszönetek: : 162 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5236Hozzászólás Tamás01
2012.05.01. 06:54

Sziasztok! Zsolti, a 128 polifóniát is kilehet mertiteni,akár egy szál zongorával és hozzá egy sustanpedállal is. De Bálint, nem használ se stilust se midit, csak dob bal kézre bassz jobbra szólóhangszer és csö....
Én használok midit és stilust is,de még egyszer se volt kevés a 64polifónia.
A live dobok, bemikrofonozott dobfelszerelés, ezt tették rá a ketronra.



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 1333
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1463 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5237Hozzászólás B.Bazsi
2012.05.01. 07:08

Rolandos létemre megmondom őszintén hogy ha most lennék hangszervásárlás előtt, nagyon nagy dilemmában lennék hogy G70 vagy SD1, jelen pillanatban nem biztos hogy tudnék választani. Viskib, annyiban továbbra is tudok segíteni hogy ha erre jársz a G-70-t a rendelkezésedre bocsájtom nagyon szívesen, hogy legyen viszonyítási alapod a későbbiekben! :777 :friend:


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5249Hozzászólás Zeneboy
2012.05.01. 10:19

Tamás01 írta: A live dobok, bemikrofonozott dobfelszerelés, ezt tették rá a ketronra.
Én nem tudok róla, hogy ez valami új dolog lenne... Inkább az amit leírtam... Az audya esetében más a helyzet... :mrgreen:


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Tamás01
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2011.11.30. 19:10
Hangszer: varranger2 Ketron Audya76
Adott köszönetek: : 216 alkalommal
Kapott köszönetek: : 162 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5251Hozzászólás Tamás01
2012.05.01. 10:34

Zeneboy írta:
Tamás01 írta: A live dobok, bemikrofonozott dobfelszerelés, ezt tették rá a ketronra.
Én nem tudok róla, hogy ez valami új dolog lenne... Inkább az amit leírtam... Az audya esetében más a helyzet... :mrgreen:
Nem új dolog, hiszen az sd1-már el múlt 10-éves és már az x1-ben is alkalmazták. Nem új dolog, de más márkában nem található meg ez a Technológia!!!! Nem gondolom hogy az audya-ban más megoldást alkalmaztak volna dobok esetében, csak bővitették az élő dobok számát.



Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 40
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5253Hozzászólás viskib
2012.05.01. 10:49

Üdv. mindenkinek először is köszönöm a kifejtett véleményeteket nagyon örülök neki, érdekes hangszer lehet az sd1 ha módom lessz rá ki is próbálom...

Szerintem legalábbis a zenében az élő dobhangzásnak nagyon sok szerepe jelentősége van.

Csak halgassuk meg a VÁRADI ROMA CAFÉ tyros2-vel készített cd-jét és az élődobbal készítettet más a hang minta igaz az élő dob de egy hangszerben ha csak hasonlót kicsikarok örülnék neki. :)


Ricsike

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5256Hozzászólás Zeneboy
2012.05.01. 11:39

Tamás01 írta: Nem új dolog, hiszen az sd1-már el múlt 10-éves és már az x1-ben is alkalmazták. Nem új dolog, de más márkában nem található meg ez a Technológia!!!! Nem gondolom hogy az audya-ban más megoldást alkalmaztak volna dobok esetében, csak bővitették az élő dobok számát.

8-) Szerintem továbbra is elbeszélünk egymás mellett! A Live drum set benne, az sampler hangmintákból alkotott sound amit összeraktak egy drum kit-be, tudomásom szerint! A sampler meg mint funkció már nem új keletű és a sd1 előtt s volt! Az már más tészta, hogy egész tűrhetően szól 10 éves létére! :777


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Tamás01
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2011.11.30. 19:10
Hangszer: varranger2 Ketron Audya76
Adott köszönetek: : 216 alkalommal
Kapott köszönetek: : 162 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5258Hozzászólás Tamás01
2012.05.01. 12:10

Zsolti! A hangszer leírásából, az jőn le vagy is azt írja,hogy élő zenészek által bemikrofonozott dobszetből nyert hangokat ültettek bele, hogy ezeket minek nevezik nem tudom, de ezek audió minták az biztos. Sempler mint funkció az tudom nem új keletű dolog, de ha felszeretnél semplerezni egy hangmintát annak a minősége nem lesz olyan mint ezek a live dobok, Zsolti, ezek kibaszott jól szólnak, és nem véletlenül Live vagy is élő dob a neve.



Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 5259Hozzászólás Attila
2012.05.01. 12:43

- ezt is nezd meg !

- zeneboy rakott fel hasonlot a 3x pro-val kapcsolatban. Hat igen, tudja az 1-es is es a 2x pro is.
Ha semmikeppen nem akarsz kiadni tobb penzt, es tekintettel arra, hogy mire akarod hasznalni, akkor a Korg Pa 1x pro is megoldas lehet. Kerdes, mennyi samplert akarsz ? Es milyen minosegben ?


Atti

Új hozzászólás