Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Így szól az én hangszerem

Tagok által előadott zenék

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 34
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69366Hozzászólás Mauglidyro
2023.08.11. 10:58

Én azt gondolom, hogy a Casio MZ-X 500, legalább is @beejaybudai demói alapján a hangszer tudása kb. a 2004-es Dance és House jellegű hangzásvilágig nyújtózik, ami nem biztos, hogy annyira nagy baj, mert azok a dalok, amiket felrakott, abszolút korhűen szólal meg, egy Casio-hoz képest meg pláne.

Ehhez képest a Genos megmerem kockáztatni mindenféle túlzás nélkül, hogy a gyártási évéig abszolút naprakész hangzással rendelkezik ...

Ellenben szeretnék ötletet adni, ha megengeded ... Mivel én még úgy sem hallottam Ketronból tőled ebből a műfajból demót, adok egy nóta ötletet hozzá:


Ha ebben a feldolgozásban legalább 90%-os pontossággal megtudod oldani csak a hangszer adottságaival, akkor kész vagyok itt mindenki előtt elismerni, hogy az Event egy jó hangszer ...
Úgy gondolom, hogy abba a 10%-ba belefér a Sampler, meg az esetleges Up/Downlifterek, esetleg különböző FX-ek használata.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69369Hozzászólás vigo01
2023.08.11. 13:51

Hát ehez végképp nem kell event


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 34
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69370Hozzászólás Mauglidyro
2023.08.11. 14:09

Nocsak ...

Pedig még az Event perpillanat most is drágább a Genos-hoz képest ... Én arra vagyok kíváncsi, hogy ér annyit, hogy ennyivel többet fizessen érte az ember?
Mert hogy @Pityu szavaival éljek, én ebből nem hallok ki milliós hangzást ...

Aztán nem megsértődni ... Ez csak az én véleményem.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 107
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69371Hozzászólás almatom
2023.08.11. 20:58

Mauglidyro írta:
2023.08.11. 10:58
Ellenben szeretnék ötletet adni, ha megengeded ... Mivel én még úgy sem hallottam Ketronból tőled ebből a műfajból demót, adok egy nóta ötletet hozzá:
A hideg ráz ettől a műfajtól és hangzástól! :dash2:
Viszont azt is tudom, hogy az összes Magyar Event (és sok külföldi) user megveszi ezt a stílust, ahogy elkészítem........ szóval befektetésnek teljesen jó........



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 41
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69372Hozzászólás ---Qgli---
2023.08.12. 05:41

Engem is a hideg ráz ettől a műfajtól Tomi, de tudod mi a baj?
Az, hogy az emberek nagy része már úgy le van butítva, hogy ezt a műfajt szereti és hallgatja.
Ami még szomorúbb, hogy nemcsak a pórnép szereti ezt, hanem diplomás emberek is. Egyik szállodából most fúrtak ki, pontosabban nem kifúrtak, hanem a tulajdonos rájött, hogy erre műfajra táncolnak a vendégek, úgyhogy egyenlőre én ott csak a második számú zenész vagyok, mert van valaki, aki ezt a mulatós műfajt nyomja és azt vették észre, hogy nagyon tetszik az embereknek. Tehát egy négycsillagos bárban ez a műfaj szól. Azt mondták nekem, hogy játsszak már én is ilyen jó mulatósakat, meg cigánynótákat, mert az embereknek ez kell!
Én azt mondtam, amit szoktam: "Ha ilyen zenét kell játszani, akkor én inkább nem leszek zenész" Ez nem az én műfajom. Hányok tőle.

Az a beszélgetés jutott róla eszembe, amit a minap néztem. Friderikusz beszélgetett Frei Tamással. Azt mondta Frei Tamás, hogy ő akkor hagyta abba a televíziózást, amikor már annyira le voltak butítva a nézők, hogy a bulváron kívül semmi nem érdekelte őket. Most én is itt tartok. Ha az embereknek nem kellenek a Charlie-Sting-LGT-Joe Cocker-Stevie Wonder stb. nóták, akkor én már a Jolly-Bittó duó műfajhoz nem adom a nevemet. Én azt tudom jól csinálni, amit szeretek. Amit utálok, azt nem tudom rendesen csinálni, sőt rosszul hat az egészségi állapotomra is.



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69373Hozzászólás forissandor
2023.08.12. 20:21

Az ország egyik fel ezt a mulatós hányadékot hallgatja, a másik fele meg az arab/török/pöcsömtudja dallamvilágot. Én feladtam.



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 49
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69374Hozzászólás galambjozsef
2023.08.13. 19:58

Csak egy gondolat!
Lehet hogy hányadék, lehet hogy nem!
De ugyan miért is???
Talán azért mert Jolly adja elő!
De ha az eredeti szerző adná elő, mindjárt nem is lenne hányadék!
Nézőpont kérdése!
Két ember áll egymással szemben, és vitatkozni próbálnak:
- Hat. ( 6 )
- Nem, Kilenc ( 9 )
Ugye-ugye ??
Másnak ez a hányadék, másnak meg az amit ti nem neveztek hányadéknak!

Egy egyszerű megoldás, ha nem tetszik, ne hallgasd, vagy ne játszd!
Én is ezt teszem sok más szerzeménnyel együtt!
Van akinek meg az hányadék, amit mi írunk!
Nekünk meg nem, mert saját szerzeményünk!
Ennyi!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 107
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69375Hozzászólás almatom
2023.08.14. 06:27

Alapjában véve teljesen igazad van, Józsi! Kihúztad a 21-et :777



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69382Hozzászólás forissandor
2023.08.17. 15:12

Maximálisan igazad van Józsi, azért hányadék, mert Jolly adja elő. Sőt az is gáz, hogy Jolly meg Grófó szintű előadókat elég nagy fesztiválokra elhívják, sőt a legnagyobb gáz az, hogy erre van kereslet.

Továbbmegyek, tanult vagy tanulatlan zenész embereknek nem ez kellene hogy legyen a "szint", amit meg kellene ütni.


Egyébként nem játszom, nem hallgatom. Sőt attól vagyok teljesen kiborulva, hogy a magyar vendéglátásnak nevezett "valamiben" a zenészek elég nagy hányada kész mp3 alapokra csinál karaoke bulikat imitálva azt, hogy ő a zenész és közben műmájer műcigánynak "műolaszba- dzsigolósan" kinézve királykodik mert az az érték, és döbbenetes, hogy ilyen emberek valaha is megjelen(het)tek a médiában.

Ezért írtam a mulatós okádékra meg az arab szarra, hogy feladtam. Egyébként meg mindenki azt csinál amit akar, most Presser Szerenád helyett albuma szól és nekem így jó.



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69383Hozzászólás Karesz
2023.08.17. 17:30

Teljes mértékben egyetértek Veled Sanyi!



Új hozzászólás