Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Így szól az én hangszerem

Tagok által előadott zenék

Moderátor: Moderátorok

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 49
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69384Hozzászólás galambjozsef
2023.08.18. 06:56

Sajnos erre van igény!
Mi is szivesebben játszunk értelmes nótákat, retró, slágerek, stb.. valamint sajátokat is!
Nagyrészt egyébként mi is használunk alapokat, de azért mellette szól, hogy ezeknek nagyon nagy része már saját munka!
Tegnap is láttunk egy példát.
A dalt most mindenki töltögeti felfelé, ki milyen formában
Gypo C, Szirota J - Gyere kicsi
Mi azért megpróbáltuk a lehető legjobbat csinálni belőle, de ahogy néztem a számokat, ebből is az derül ki, a szarra sokkal hamarabb mennek az emberek!
Példaként:
A miénket 2023-06-14 óta 416 ember nézte meg (az már más kérdés, eből mennyi is hallgatta meg részben, vagy teljes egészében)
De pl tegnap láttunk olyan feltöltményt (nagyjából az is ebbe az időbe kerülhetett fel), aminél igencsak szar a minőség, jó hamis mellette, azt kb 40 ezer megnézés volt rajta.
Szóval az emberek zenei igényessége igencsak hanyatlik!
Ebből is látszik, hogy magyarba a szar a jó!
Már beszéltük itthon, lehet mi is ezt csináljuk inkább. Andergrandba nyomjuk az összes hallgatót, discót, retrót, rockot, stb... ... mert ez kell a mgyarnak!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69385Hozzászólás malko
2023.08.18. 11:04

Genos csárdás stílusom Bugyi Zolival:)
Jaj de nagyon regen Bugyi Zoli.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69386Hozzászólás malko
2023.08.18. 15:17

Egy saját készítésű midi Genos hangszínekkel!!/
A mikrofonnál: Maszkura
Tiszta gyumolcs.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 107
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69387Hozzászólás almatom
2023.08.18. 22:18

Ez a Genos egy jó hangú hangszer is lenne, ha Yamaháék végre kirúgnák azt a hangmérnököt, aki ezekre a dobokra rábólintott.
Mondjuk az tény, hogy az Event után nehéz elfogadni az ilyen hangú akkusztikus dobhangokat.
Ezek az akusztikus dobok annyira anti-zeneien szólnak, hogy nem is értem az ilyet hogy?!?!
Olyan a hatás, mintha beollóztál volna egy teljesen más hangképből kivágott dobsávot a hangszerek alá. Nem illeszkedik a hangszerekhez ez a dobhangkép. Más a hangszereknek a hangképe és más a dobé. Két külön felvétel! A tányérok eszement gagyin szólnak, de szerencsére annyira rossz az akusztikus dobok megszólalása, hogy azon már a tányérok bénasága sem tud összhatásában többet rontani.
Malkó! Miért nem dobod ki és teszel bele egy normális hangzású dobkittet?

Én régen ugyanígy jártam:
- esküdtem a Yamaha P-150 zongorám hangszínére, hogy az a világ legjobb hangú digitális zongorahangja. (1995)
Egy barátom leoltott, nem egyszer....sokszor.......és nyitotta fel a szemem (vagy inkább a fülem) hogy ez a zongorahang valójában nagyon gagyi! És tökéletesen igaza volt!
Úgyhogy én nem rosszindulatból írtam a fenti soraimat, hanem ha bepakolnál jó hangú dobokat a hangszeredbe, akkor egy másik szintre léptetnéd a Genost, mert a hangszínek bár jók, vagy is inkább nagyon is jók, addig a dobok nagyon rosszak.

És tudod mi az egészben az érdekes, Malkó?
Ha eljöttél volna szombaton, akkor meghallgattad volna a majdnem 20 éves dobgépemet, -amihez képest a Genosod dobhangjai maga a kánaán- és hogy mennyire nem érdekel senkit az, hogy milyen dobhangokkal zenélsz.......
Ez csak a mi vesszőparipánk, hogy az de jó, ez de szar. Ez kizárólag csak minket, zenészeket érdekel, de ez így van jól, mert ez hajt előre minket.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 107
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69388Hozzászólás almatom
2023.08.18. 23:24

Kb ez az, amikor a jó dobhangokról beszélek:
EVENT Bugyi



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 41
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69389Hozzászólás ---Qgli---
2023.08.19. 05:44

Fóris Sanyinak a hozzászólásával annyira egyetértek, hogy az nem kifejezés, de már megszoktam tőle, hogy tök egyformán látjuk a helyzetet!

Zongorahangminta téma:
Amikor megszoksz valamit, akkor nagyon nehéz "átszokni" egy jobb hangmintára. Nekem az Rd300 előtt egy KF-7-esem volt. Nagyon szerettem annak is hangját és féltem is, amikor megvettem az Rd-t, de megszoktam olyannyira, hogy mostanában megint nézegetem a zongorákat ( főleg a Nord-ot ), de nem tudom, hogy van-e értelme leváltani az Rd-t. Nekem világ életemben a Roland zongorahangjai tetszettek és most kicsit bizonytalan vagyok még a Nord-al kapcsolatban is. Azt vettem észre magamon, hogy ahogy "öregszek" egyre nehezebben szokok hozzá még a jobb hangokhoz is. Ugyanígy vagyok a Ketron SD40 dobhangjaival is. Van, ami sokkal jobb, mint a Korg-ban, van, ami viszont sokkal gyengébb.



kissata
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 57
Hozzászólások: 1076
Csatlakozott: 2011.09.23. 07:18
Hangszer: KORG PA4X
Tartózkodási hely: Fajsz
Adott köszönetek: : 914 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1000 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69390Hozzászólás kissata
2023.08.19. 07:26

Sziasztok!
Lenne egy technikai kérdésem a demókat felrakó emberektől!
Ki hogyan milyen eszközökkel szedi le az éneksávot az eredeti felvételekről,és miként teszi hozzá a saját zenéjére,hogy használja a tempókövetést?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kissata 2023.08.19. 07:33-kor.



kissata
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 57
Hozzászólások: 1076
Csatlakozott: 2011.09.23. 07:18
Hangszer: KORG PA4X
Tartózkodási hely: Fajsz
Adott köszönetek: : 914 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1000 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69391Hozzászólás kissata
2023.08.19. 07:31

almatom írta:
2023.08.18. 23:24
Kb ez az, amikor a jó dobhangokról beszélek
Tomi!
Ez gyári midi dobja az EVENT-nek?
Ha igen, mi a neve a dobszettnek?



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 107
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69392Hozzászólás almatom
2023.08.19. 08:45

kissata írta:
2023.08.19. 07:26
Ki hogyan milyen eszközökkel szedi le az éneksávot az eredeti felvételekről,és miként teszi hozzá a saját zenéjére,hogy használja a tempókövetést?
Rengeteg online oldal létezik, ahol az erre megalkotott algoritmussal szét lehet kapatni az eredeti zenéket, akár már több sávra is.
A tempókövetést még az eredeti zenével kell megcsinálni. Ugye ez egy elektromos zenénél nem gond, mert általában ezek atompontosan mennek tempóban végig, lévén gépzene. Az érdekesség az élőzenénél kezdődik. Itt a Logic leanalizálja a felvételt, illetve abban minden tempót és változást, majd ezeket az órajeleket be is tudja helyezni tû pontosan oda, ahol az eredeti zenében lévő tempók változnak.
A tempójelek megadása után elhelyeztetek jelölési pontokat az eredeti sávban, ami vagy taktusonként 1, vagy kettő jel lehet. Ezután a bedobott jeleket quantált lejátszásra állítom. Innentől kezdve az eredeti zene olyan tempóban fog time stretch-elni, ahogy én azt akarom a bpm tetszőleges állításával.
Végül beállítom a zenét a kívánt tempóra és ezt exportálom ki. Itt már atom-stabilan az eredeti zene a beállított tempóban fog szólni, csúszásmentesen.
Na ezt a file-t kell bedobni egy ilyen online felületre és ezt szétbontani. Utána meg feljátszod te a zenédet a kívánt tempóval és rárakod az eredeti zenéről levett éneksávot. Nagyon egyszerû egyébként. Leírni sokkal macerásabb, mint megcsinálni... :777



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 107
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 69393Hozzászólás almatom
2023.08.19. 09:07

kissata írta:
2023.08.19. 07:31
almatom írta:
2023.08.18. 23:24
Kb ez az, amikor a jó dobhangokról beszélek
Tomi!
Ez gyári midi dobja az EVENT-nek?
Ha igen, mi a neve a dobszettnek?
Ezek full gyáriak, igen!
Minden Event-ben ott vannak ezek a kittek, amiket a stílusokhoz használok. Így amikor elkészülök egy stílussal, azt a vásárló csak betölti és már szól is neki minden ugyanúgy, ahogy azt korábban meghallgatta a youtube csatornámon.
Lehet nem tudtad, de az Event dob részében én is közre működtem, így hát olyanra próbáltam gyúrni, ahogy az a fülemnek tetszik. Tehát valójában ma az Event az egyetlen szinti, ahol a dobok az én ízléseim szerint szólalnak meg. :777



Új hozzászólás