Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Így szól az én hangszerem

Tagok által előadott zenék

Moderátor: Moderátorok

Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 75
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 209 alkalommal
Kapott köszönetek: : 720 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68254Hozzászólás zajcsinalo
2022.04.02. 15:36

SX700 Style - Regi nyar.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68256Hozzászólás doxaa
2022.04.03. 13:36

Nagyon jól szól ezzel a funky-s beütéssel, asszem lopom az ötletet :D :dance: :777



Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 75
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 209 alkalommal
Kapott köszönetek: : 720 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68257Hozzászólás zajcsinalo
2022.04.03. 15:33

Korábban volt már, csak finomítva lett.
SX700 Style - Modern Talking.zip
SX700 Style - Latin szerenád.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 75
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 209 alkalommal
Kapott köszönetek: : 720 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68258Hozzászólás zajcsinalo
2022.04.05. 18:24

SX700 Style - Megöl a vágy.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 49
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68259Hozzászólás galambjozsef
2022.04.07. 10:22

Hoztam én is egy kis mutogatni valót!
Pa4x, gyári és általam készült mintákkal, egy kis operett feldolgozás (Annó a Presszó Band-től hallottam ebben a formában, hát nekifeküdtem, és ilyen lett!)
A gitár akkordozás és a dobok ami sampler (Gitárok már nem tudom honnan szedtem le őket, már régóta használom, a dobok Revo mintávételezés!) A többi hang gyári!
... ha megversz is imádlak én ...
http://www.galambjozsef.hu/galeria-zene ... NlFemlxXy8


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68411Hozzászólás Mauglidyro
2022.08.02. 00:57

Üdv. mindenkinek!
A beszámoló a pénteki és a szombati lagziról elmaradt, de jó okom volt rá ... Amint lecsillapodnak erre felé a kedélyek, majd sorra kerül.
Eseményekben ugyanis nem volt hiány ...

Addig is ...

Történt az, hogy a szombati lagzin Rostás Szabikát kértek, illetve tőle is olyan dalt, amit nem olyan sűrűn lehet hallani máshol ...
Na már most tudjátok, hogy mennyire ki nem állom ...
Ám utána keresve az eredeti dalnak, meglepődve tapasztaltam, hogy egy alapvetően buli kompatibilis nótát sikerült elcsesznie a Szabika barátunknak.
Több sem kellett ennél, úgy tegnap este 8 óra felé a Keresztanyu c. sorozat nézése közben 2-3 szünet alatt felkopácsoltam az eredeti felvétel alapján a nótát, de persze nem én lennék,
ha ebbe nem vinnék bele egy kis csavart ...

Így hát ebből indultam ki:


És ilyen lett:


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 49
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68412Hozzászólás galambjozsef
2022.08.02. 07:42

Sziasztok!
Unalomból vettem fel az alábbi szösszenetet! (Mindenféle előzetes gyakorlás nélkül. Hirtelen ez jutott az eszembe. A szöveg is fejből, nem keresgéltem a szöveget)
Amit tudni kell róla:
- KB 6-7 éve nem játszottam már, már nem is tudom miért, mert szerintem nem egy rossz dalocska ez, így kérném a hibákat és az éneket nem minősíteni!
- A stylust valamikor 4-5 éve a Pa4x-en mókolgattam, ott némileg sampleres hangszinekkel és dobokkal!
- A felvételen viszont Pa5x gyári hangjaival és RR dobjaival szól, valamint a jobbkézben használt hangok is gyáriak! (A stylus nincs azóta szerkesztve)
- Az ének és annak effektjei a Pa5x beépített ShiftAudio prociján keresztül szól, némi Delay, Reverb és Alulvágó szűrővel!

http://www.jozsika.hu/pa5x/Pa5x_Uj_nyar ... ok_001.mp3


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Pityus
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2012.10.06. 11:16
Hangszer: PSR-SX900
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Adott köszönetek: : 237 alkalommal
Kapott köszönetek: : 538 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68413Hozzászólás Pityus
2022.08.02. 17:49

Még régebben sikertelenül próbálkoztam feltenni egy dalt,
amit régebben készítettem. Vangelis mester emlékére újra elővettem,
és készítettem egy videó szösszenetet.
A dalt egy QY 70 szekvenszerhez kapcsolt, egyszerű billentyűzettel készítettem.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 106
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68414Hozzászólás almatom
2022.08.04. 11:49

galambjozsef írta:
2022.08.02. 07:42
Sziasztok!
Unalomból vettem fel az alábbi szösszenetet! (Mindenféle előzetes gyakorlás nélkül. Hirtelen ez jutott az eszembe. A szöveg is fejből, nem keresgéltem a szöveget)
Amit tudni kell róla:
- KB 6-7 éve nem játszottam már, már nem is tudom miért, mert szerintem nem egy rossz dalocska ez, így kérném a hibákat és az éneket nem minősíteni!
- A stylust valamikor 4-5 éve a Pa4x-en mókolgattam, ott némileg sampleres hangszinekkel és dobokkal!
- A felvételen viszont Pa5x gyári hangjaival és RR dobjaival szól, valamint a jobbkézben használt hangok is gyáriak! (A stylus nincs azóta szerkesztve)
- Az ének és annak effektjei a Pa5x beépített ShiftAudio prociján keresztül szól, némi Delay, Reverb és Alulvágó szűrővel!

http://www.jozsika.hu/pa5x/Pa5x_Uj_nyar ... ok_001.mp3
Szia Józsi!
Köszönjük a felvételt!
Pa5x:
Én nekem kizárólag a dob hangjáról van negatív véleményem. Minden alkalommal, amikor hallgatom a hangszert, a dob hangképe nekem a leggyengébb láncszem.
Valahogy nagyon furán szólnak ezek a dobhangok.. Nem így szól egy stúdióban felvett natur akusztikus dob. Minden bizonnyal a felvett mintákon való utómunkával teszik tönkre a naturisztikus hangképet. Lehet átcsábította a Korg a Yamaha hangmérnökeit?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 41
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Így szól az én hangszerem

Hozzászólás: # 68415Hozzászólás ---Qgli---
2022.08.05. 06:38

Tomi!

Meghallgattam a weboldalatokon egy-két nótát. Dicsérnem teljesen fölösleges, mert tudtam, hogy kurva jól szólnak a nótáid, de azért egy kérdésem lenne!

Tőled nem szokták kérdezni, hogy honnan vásárolod meg ezeket a jó mp3-as alapokat?
Engem halálra idegesítenek ezzel és főleg azok az emberek, akik valamennyit konyítanak a zenéhez és a letöltött sz@r midi file-okon kívül mást nem ismernek és elképzelni sem tudják, hogy vannak olyan emberek, akik megcsinálják maguknak a file-okat.
Ezt csak azért kérdezem, mert az én file-jaim is jól szólnak, de te alapjaid még jobbak, vagy inkább úgy mondanám, hogy még eredetibbek, szinte ugyanúgy szólnak, mint az eredeti, tehát okkal feltételezem, hogy neked tőled még inkább kérdezhetik, hogy honnan vásárolod az alapokat.

A poén az, hogy ha azt mondom, hogy én csináltam, akkor szinte látom az arcukon, hogy biztosra veszik, hogy hazudok és nem akarom megmondani, hogy honnan vannak az alapok. Tegnap este még a képembe is röhögtek. Elfordultak és még hallottam is, hogy mondja egyik a másiknak, hogy: "Úgysem mondja meg hogy honnan veszi!"



Új hozzászólás