Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Így szól az én hangszeremen...

Tagok által előadott zenék

Moderátor: Moderátorok

almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 39
Hangszer: Ketron SD9
Adott köszönetek: : 90 alkalommal
Kapott köszönetek: : 965 alkalommal

Re: Így szól az én hangszeremen...

Hozzászólás: # 62565Hozzászólás almatom
2019.07.16. 11:29

powersparc írta:
2019.07.13. 13:44
Viszont egy lapra helyezni a 2 márkát, itt a zenészek.com-on még elmegy hobbizenészek közt, csak más szakmaibb körökben könnyen nevetség tárgyává lehetne vele válni...
Rendben, nevess csak Nándi: az boldogsághormont termel. Vidám és egészséges leszel tőle! :777

Egyébként elfogadom az utolsó mondatodat, mert ez kb így is van!
Egy Nordos, vagy egy CP88-as tulaj megvetve fog ránézni egy ilyen műanyag dobozra, főleg a nem kalapácsmechanika hiánya végett!
(mondjuk szerintem hirtelen megváltozna a véleményük, ha példának okáért az lenne ráírva a hangszerre, hogy: Nord Lite, ami így máris kerülne fél misibe, cserébe piros, fémházas és minőségibb gombokkal lenne szerelve. Na mindegy is, ez csak fikció.....)

De ha esetleg megtekergetném az orra előtt ezt a nevetség tárgyát képező kis vackot, lehet halkabb lenne az a nevetés...... ;)
Nem azt mondtam, hogy jobban szól, mint egy Nord......de van az úgy, hogy ha nem tudnád miből játszom az adott hangszíneket, akkor simán bekajálod, ha azt mondom, hogy egy Nordból.
Ha pedig nem zavar a kalapács hiánya, a műanyag ház, az olcsó potméterek/gombok látványa, és nem érdekel a szakmaibb körök "elvetemülten vak" véleménye, akkor 2 kiló felett picivel megkapod a "csóró zenészek Nordját". Ezt a titulust pont egy Nordot használó fickó jelentette ki, nem tőlem származik, viszont tetszik. :lol:

Engem kimondottan szórakoztat maga a tudat, ha éppen egy "szakmai" tagnak játszok és nem érti az esetlegesen hallott hangszínek megszólalását, lévén, hogy "nem lát semmilyen hangszert előttem", amiből ilyen megszólalást várhatna....... Na ezek után részükről általában jönnek a sápítozó, nyögdécselő beszélgetések, hogy ez mi ez? Hogy van ez? Miért nem Nord? Stb.....
Tudom én, hogy az etalon a Nord! Na de csak nem lehet ez annyira gagyi, ha mindenki, aki valójában ismeri és próbálta a hangszert, az mind a Nordhoz hasonlítja még úgy is, ha valóban nem egy kategória a két műszer!
Mondom: 2 perc nem volt, amikor azt éreztem, hogy pontosan EZ KELL NEKEM! Míg csóri CP88-ast majd 3 órán keresztül tekergettem és inkább taszított a hangszer, mint bármi vonzott volna benne.......

powersparc
VIP
Hozzászólások a témában: 19
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1017 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2554 alkalommal

Hozzászólás: # 62566Hozzászólás powersparc
2019.07.16. 12:11

Ezt a titulust pont egy Nordot használó fickó jelentette ki, nem tőlem származik, viszont tetszik.
Akkor neki nem is való a Nord!

Én elfogadom hogy neked tetszik a Numa, egy szóval sem mondtam hogy nem. "Mindenki annak örül amije van."
Egyébként Gátos Iván (jazz zongorista) mondta nekem, nem azért szeretik sokan a Nordokat, mert pirosak és a sznobok az árukkal fel tudnak vágni (megjegyzem ma inkább ezeket látni a színpadokon vajon miért?), hanem mert egy zenekarban nem tűnnek el a hangképből és mellette a legautentikusabb hangjuk van + ingyenesek a hangmintáik, kvázni nem csak a hangszert veszed meg ezzel, hanem hosszú évekig tartó támogatást élvezhetsz...
Azt viszont érdekesebb tény, mikor egy tudvalévően jól kereső zenésznek elég csak a "Casio" is ennek mintájára, ha érted a hasonlatot. ;)
Egy Hammond funnak pedig hidd el, messziről lerí a Numa Organ sound csukott szemmel is, meg minden ami műanyag. Ettől a szoftverek is beljebb vannak már. Csinálj csak egy A-B tesztet rá a Logic orgona pluginjével!
Egyébként jópofa dolog hogy eddig nem csípted a Nordokat és most hirtelen mérceként azokhoz hasonlítasz. Na mindegy ha már úgy is azt mondtad nevessek... 8-)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára powersparc 2019.07.16. 12:30-kor.

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62569Hozzászólás powersparc
2019.07.16. 12:26

almatom írta:
2019.07.16. 11:29
2 perc nem volt, amikor azt éreztem, hogy pontosan EZ KELL NEKEM!
Ha már a szakmaiságot firtatod, én sosem választottam hangszert 2 perc alatt. :lol: Szerelem első látásra max a csajoknál működik, de néha ott is gyors csere zajlik utána... :mrgreen:
Volt hangszer amin én 2 évet is lamentáltam hogy kell-e az nekem! Pl. anno ilyen volt a minden tesztben és cikkekben szuperlativuszokban dícsért Roland RD700 is. Vagy előtte még régebben a Korg Trinity előtt egy fullos 88 kalapácsos Kurzweil K2600 is, amit a szakma egyenesen a best of-nak tartott. De mindenki másképp méri fel a lehetőségeit az ízlése tükrében ez nem titok.
Attól függetlenül sok jó zenét neked a 7 kilós "zongorán".

almatom
VIP
Hozzászólások a témában: 39
Hangszer: Ketron SD9
Adott köszönetek: : 90 alkalommal
Kapott köszönetek: : 965 alkalommal

Hozzászólás: # 62571Hozzászólás almatom
2019.07.16. 12:54

Nándi, szerinted ez milyen?
Upright Piano

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62575Hozzászólás powersparc
2019.07.16. 18:21

Nem rossz első hallásra, de ahhoz képest még zenekarban nem tudni mit hozna, illetve az SD9-nél megbeszéltük mint iránymutató, hogy egy jó hangszínhez a megfelelő játszhatóság, a billentyűk dinamikai válasza, a performansz érzet is ott kell legyen a szeren.
Írtam is hogy nem a 3rd party mintákkal van gond a Numánál, meg samplerként oda azt töltesz amit akarsz, így nyitott a hangszer, hanem a Hammond szimuláció.

De ha már uprightoknál tartunk, piroskáéknál van választék bőven, oldalt 12 különböző típusból válogathatsz! :D

https://www.nordkeyboards.com/sound-lib ... by-upright

Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 2
Hozzászólások a témában: 5
Hangszer: Tyros 3 (Tyros 4), SC88Pro
Adott köszönetek: : 31 alkalommal
Kapott köszönetek: : 128 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 62740Hozzászólás Mauglidyro
2019.08.06. 13:06

Üdv. mindenkinek.

Egy olyan feldolgozást hoztam most nektek, amelyet sokáig csináltam/csináltunk.
Sokáig kerestem az alapötletet (hisz egyszer hallottam egy remek kiindulási pontot, csak azt nem tudtam, hogy kihez köthető),
míg végül megleltem Tabáni István előadásában.

Nagyon nehéz dolgom volt a nótával, mert bár nagyrészt az eredeti akkordmenetre épül, néhol egészen új, és automatával lefoghatatlan (legalább is nehezen lefogható) akkordokkal is találkoztam.
Így az automata, mint segítség kihullott.
Tehát az elejétől a végéig teljesen saját készítés.
Hull az elsargult level.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Garry PC1504 MK II, Dbx Pa2, 2x Garry Lite10, 1x Turbosound Milan M15b

orultzenesz
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 4
Hangszer: Korg Pa700,Royal standard harm.,epiphone sheraton
Adott köszönetek: : 16 alkalommal
Kapott köszönetek: : 48 alkalommal

Hozzászólás: # 63532Hozzászólás orultzenesz
2019.10.28. 00:10

Korg pa700
Dupla kv stílus(mp3)
dupla kv.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Gyuley
VIP
Hozzászólások a témában: 28
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Adott köszönetek: : 710 alkalommal
Kapott köszönetek: : 762 alkalommal

Hozzászólás: # 63564Hozzászólás Gyuley
2019.10.31. 13:39

orultzenesz.

Egész jól szól ez a stil, bár ez a stilus nem a szivem csücske, de korrektül megszólal a pa700 azt kell mondjam.

"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Gyuley
VIP

Hozzászólás: # 63565Hozzászólás Gyuley
2019.10.31. 13:45

Rody.

Én ezt az átdolgozást soxor nem hallottam, de nekem az eredeti jobban tetszik.
Ami nekem nem tetszik benne, az a lábdob, én azt kapásból cserélném, nem illik ehhez a nótához ez a fajta "metálosan" csattogó lábdob.
De egyébként rendben van a dal, nagyon hajaz a Tabányi féle verzsönre.

Gyuley
VIP

Hozzászólás: # 63566Hozzászólás Gyuley
2019.10.31. 13:53

Tomikám.

Szerintem rendben van ez a piano, kicsit utána néztem ennek a hangszernek, hát ennyiért amennyiért adják nagyon megéri azoknak, akik tudnak,és akarnak is zongorázni, és keresnek egy olcsó nord-ra hajazó alternativát.
Zenekarban milyen használni? Átjön a hangja élő hangszerek között?

Új hozzászólás