Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Tagok által előadott zenék

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 385Hozzászólás Admin
2011.09.16. 20:43

Kedves almatom!

Kérlek itt tegyél pontot ennek a beszélgetésnek a végére, ez a topic nem erről szól!
Kíváncsian várjuk a Te magad által készített demót. Nem akarok igazságot tenni köztetek, félreértés ne essék, de ha egy mód van rá akkor kerüljük a vitákat, a legegyszerűbben ezt úgy lehet megoldani, hogy ha nem tetszik valami, akkor nem szólok hozzá.

Ezzel annyit fogunk elérni, hogy elijesztjük a hozzám hasonló, nem profi zenészeket, akik azért tesznek fel demót, hogy tanácsot ill. segítséget kapjanak a tapasztalt kollégáktól!

Köszönöm,
Admin


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 386Hozzászólás vladimirmusic
2011.09.16. 20:50

vladimirmusic írta: Felhívtam a Belgrádi kollégát, aki nekem ezt felvételezte (mert én a felvételezésekkel csak kezdő voltam).
Emlékszik arra, hogy nekem volt mindig két egyforma MIDI felvétel, de az originállal nem kellet semmit ragasztani és egyszerűbb volt beilleszteni az originált (in continuo). Sokszor a BPM se felel meg és csinál problémát a 20-30. ütemben...Végig halgattam a Misty-t, úgylátszik hogy az originál piano szóló van benne.
Ezt jól felismerted és ezért nincs semmi harag.

Egész napot vesztettem a keresésben a Floppy-kon, mert biztos hogy meg van a piano szóló, amit én lejátszottam, hogy összehasonlítsad az originállal. Az biztos, hogy nem 100% egyforma (a software-ban lehetne legjobban látni): a zongora hangja jobb, a dinamikája kicsit másmilyen, de a legroszabb az volt, hogy külön-külön voltak a frázisok, mert bevallom - hosszú az improvizáció és sokszor kellet volna újra kezdeni...így, darabokban valahogy sikerült.
A produkció célja csak a Stílus hazsnálata volt, mint példa numera.
A felvételezőnek nem volt annyi idege, sem türelme, hogy az én, darabokra osztott részeimet, "kivasalja", ragasztja stb.

A "Misty" ilyen kiadásba jutott ide, semmi különös céllal, de mellette volt még három numera.

Dobjuk ki az originál piano szólót.
Van e azekben a numerákban még valami a zenéből amivel bemutatkoztam?
Nincs egy szó sem a harmóniákról, a modulációkról...öszzhang az arranger sztílussal...etc. etc.

Megint egy privát kérdés:
míg nem léteztek a music software-ok, mit gondolsz, hogy mivel és hogyan építettem a zene kariért a zenészek közöt, elismerést a zene-szakértők körében, a legjobb angazsmánokat egész régi Yugoslavia területén és külföldön is...de a közönségtöl is :roll:

A válasz nem is olyan fontos, mert már nincs erőm valami Internet kariért csinálni...(még vitatkozni sem a Fórumokon) csak szerettem volna még valakinek segíteni...de ti, fiatalok ezt, ugylátom, jobban fogjátok csinálni.
Üdv. neked is.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 388Hozzászólás Admin
2011.09.17. 02:40

almatom írta:
Admin írta:Kedves almatom!

Kérlek itt tegyél pontot ennek a beszélgetésnek a végére, ez a topic nem erről szól!
Kíváncsian várjuk a Te magad által készített demót. Nem akarok igazságot tenni köztetek, félreértés ne essék, de ha egy mód van rá akkor kerüljük a vitákat, a legegyszerűbben ezt úgy lehet megoldani, hogy ha nem tetszik valami, akkor nem szólok hozzá.

Ezzel annyit fogunk elérni, hogy elijesztjük a hozzám hasonló, nem profi zenészeket, akik azért tesznek fel demót, hogy tanácsot ill. segítséget kapjanak a tapasztalt kollégáktól!

Köszönöm,
Admin
Üdv, kedves Admin!
Ha kiváncsian várod, hát nem csigázlak tovább:
http://www.4shared.com/audio/2MXtD91l/I ... matom.html?
Nézd, Admin:
Én csak egy tényt állapítottam meg, ami nem az én hibámból volt kínos valakinek. És nem vitát akartam nyitni ezzel.......... viszont amikor szemembe valótlant állítanak azt nem szeretem! És pont abba a témában nem, amiben eléggé otthon mozgok!
Oldjam meg úgy, hogy ha nem tetszik -egy más által kiharcolt provokáció- akkor maradjak csendben, ne szóljak hozzá........... És ezt pont egy fórum Admnin javasolja nekem.......?!? Akkor mire is való egy fórum? Nem arra, hogy normális keretek között megbeszéljünk témákat? Hogy ütköztessünk nézeteket? Szerintem erre való a fórum. Én meghallgattam egy zenét, ami ide fel volt téve. Erre lett egy észrevételem, erre lett egy tagadás, majd erre lett egy bizonyítékom, majd erre lett egy sértôdés. Soha nem beszéltem tisztelettudatlanul, nem beszéltem alpárian, nem emlegettem senki családfáját. A lehetô legkultúráltabb formában mondtam el közlendômet. És erre Te, mint Admin beszólsz, hogy maradjak csendben?????? Azért ez egy picit fura! Vagy inkább nagyon is az!!!!!!
Egyébként meg:
Bár nem ismerem az itt lévô tagok zenei munkáját/munkásságát, de azt tudom és merem vállalni: ha bárkinek zenei felvétellel, készítéssel, zeneszerkesztéssel, zeneszerzéssel, egy zene komplett felvételezésével, maszterelésével volna kérdése, nyugodtan kérdezhet tôlem és segíteni fogok neki, ha éppen az aktuális kérdésre tudom a választ.
Nem rombolni jöttem ide, sôt!!!!!!! Csak van rálátásom bizonyos dolgokra és most ez okozott ilyen -más számára- kellemetlen helyzetet. Én nem haragszom senkire, de hogy miért csinálnak emberek ilyen dolgot........... arról fogalmam sincs!
És én még az arcomat is adom az egészhez:
http://dl.dropbox.com/u/4285731/Tavaszi ... lmatom.mov
További szép estét mindenkinek!
Kedves almatom!

Szeretném végleg tisztázni ezt a helyzetet. A kérésem annyi lenne Mindenki felé, hogy a negatív kritika is hasznos, de ezt próbáljuk már kultúráltan(nem támadólag) megfogalmazni! Az, hogy több oldalon keresztül adok-kapok megy, az valóban riasztó hatású lehet egy új tagnak!
Másik, hogy talán stílusosabb PÜ-ben megbeszélni a hasonló dolgokat, hisz az egyik félnek úgysem lesz igaza, ez pedig kínos, később persze ha megegyeztek, bátran meg lehet osztani a topicban.
Nem igazán értem, miért vetted támadásnak a hozzászólásom, ha rossz volt a hangnemem elnézést! Mint írtam is, nem akarok igazságot tenni kettőtök között, én kizárólag egy egészséges vitának (ami nem baj!) akartam véget vetni, mely a végére majdhogynem veszekedésbe és sértődésbe ment át! Nem célom elvenni a hozzászólás lehetőségét, hisz akkor töröltem volna a hozzászólást...
Kérlek ezzel kapcsolatban PÜ-ben folytassuk a beszélgetést, a topic pedig maradjon meg a demókkal kapcsolatos tapasztalat cseréknek.

Köszönöm,
Admin


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

cralusso
Blogbejegyzések: 1

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 390Hozzászólás cralusso
2011.09.17. 21:35

Almaton kollega Belehallgattam a 2 felveteledbe - nem kell Te sem, hogy tulzottan buszke legy ra, egyszeruen jo Ha mar kritikuskent mutatkoztal be, Teged is lehet kritizalni A masodik szam termeszetes hangon valo feleneklese tenyleg jo Az angol valtozatban azonban nem epp sikerult a valakit utanzo enek-stilus, ami pedig a tiszta hangokat illeti, tedd csak nyugodtan be a felvetelezo - programod azon reszebe, ahol meg lehet csiszolni - helyrehozni a pontos feleneklest, mert nekem is van am fulem A hangszerelesek,harmonia, hangszer-feljatszasok kimondottan jok, ugy hogy a vegere azert egesz 2 jo szam lett belole A kepedrol pedig - amit azert tettel fel, hogy te meg az arcod is vallalod - az a benyomasom, hogy egy ontelt es elegge bekepzelt muvesz-tipus nez vissza ram Pedig ugy szeretnem, ha ebben nagyot tevednek.......... Na egyenlore ennyit Udv Cralusso



Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 392Hozzászólás vladimirmusic
2011.09.18. 12:44

http://dl.dropbox.com/u/4285731/Quando% ... lmatom.mp3

Nagyon jó és szép! A zene (musical grounds, the matrix, arrangement, zene szerkesztés) és az ének.
Evvel a Mp3 felvétellel körül járhatnád a Világot.

További jó sikert! ;)
-----------------------------------------------------------------------------------
Most rájöttem, hogy mi, zenészek, ki kell hogy dobjuk in containers a 15-20 kilós arrangerokat ha ilyen felvételekkel lehet a közönség előtt megjelenni és nagyobb sikert elérni. Mint ezek a MIDI-zők.
Csak bátran kell odaállni és jól énekelni...úgy se reagál a közönség a zenére, MIDI file-ra, vagy valami Studió szerkesztésre...olyan mindegy. :mrgreen:

Üdv.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vladimirmusic 2011.09.18. 14:38-kor.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

cralusso
Blogbejegyzések: 1

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 393Hozzászólás cralusso
2011.09.18. 12:47

Tudod, meg kell alazkodnom? mert hallgatva ezt az uj felvetelt, hat ez mar nekem free jazz, a harmoniak, az egesz hang-skalas jazz improvizacio, stb stb Mindez szinte mar elvezhatetlen szamomra, mivel nem ertem es nem ertek hozza
Ami az unszimpatiat illeti, neha jol is ra tudsz latni dolgokra
Az Avatar feltoltest illetoen csak annyit, hogy Te mondtad, hogy mind ehhez vallalod a keped is...... Ugy latszik, tenyleg nagyon korlatozott lehetek, mert ezt nem ertettem meg
Enek-tanar se vagyok, csak a fulemre hagyatkozhatok.... Meg az is lehet, hogy klepak es nem jol engedik be a megrezegtetett levegot es igy elferditett hangzorejkent dolgozodik fel az agyamban, tenyleg nem tudom
Azt, hogy nem voltal tamado velem, koszonom es en se vagyok, remelem, tamado veled szemben, csak tudattam veled a nezeteim
Itt, es most, az en reszemrol befejezettnek tekintem ezt a kis eszmecseret, tovabbi jo es sikeres zenei munkat kivanok Neked es a tobbi Forum tagnak is



dddemeter
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2011.08.26. 14:43
Hangszer: Korg PA50
Adott köszönetek: : 238 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 402Hozzászólás dddemeter
2011.09.19. 21:33

Sziasztok !Én sajnos nem tudtam meghalgatni egyiket sem egészen mert kicsomagoláskor hibát adott a gép .de az Utravalo a barátomnak az tetszett nagyon kár hogy csak félig tudtam azt is meghalgatni ,de igy is csak gratulálni tudok Clarussonak és akárcsak Mikinek nekem is nagy megtiszteltetés hogy egy oldalon lehetek ilyen tehetséges emberekkel .
Vladimirmusicnak nem tudtam letölteni az anyagait , de régebb küldtél volt nekem linkeket ahol a produkcioid vannak és csak anyit mondhatok hogy ma is nagy örömmel halgatom öket Gratula mindkettötöknek !!!



Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 409Hozzászólás vladimirmusic
2011.09.20. 17:42

Két példa numera...

Az előre megbeszélt akkord shema-ra, választottam a Korg stílusaiból és lejátszottam a zene alapot (három repetícióval)...elküldtem a zenész kollegának (egy Fórumon) és ő hozzájátszotta az saját zenei ötletét - gitáron.
Jól szórakoztunk... :D :D

http://www.4shared.com/audio/ErxL__S-/d ... dimir.html
http://www.4shared.com/audio/HHzS-Bh6/V ... ic_03.html
Ez a második felvétel egy jazzy Thema, de a hozzáadot folytatását nem kaptam vissza...

Még egy példa szám (Smoke gets): ahol a cél volt "..hogyan lehet összeilleszteni a stílust a zene témával "...milyen Intró-t és Ending-et használni, hogy a numera végig egy normális összhangban legyen.

Ez már volt...de valakinek talán jól fog jönni: hogyan lehet előadni a classic zenét az arranger-on új stílusban.
http://www.4shared.com/audio/_2WOtltZ/M ... dimir.html

Hozzáadom a régebbi felvételeket, míg nem csinálok valami újatt. ;)

***Megjegyzés:
- ezek a példa-numerák voltak csinálva egy másik Forumon, ahol a szöveges magyarázat helyett sokszor adtam zenei példát...amely adott nagyobb hatást;
- :idea: talán nyithatunk egy új Témát...hogyan, mit kellene/lehetne, mi lenne jobb, jó e ez :?:



Üdv
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
kovacstamas71
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.09.01. 09:41
Hangszer: Korg Pa 50
Tartózkodási hely: Magyarország, Gyál
Adott köszönetek: : 533 alkalommal
Kapott köszönetek: : 430 alkalommal

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 423Hozzászólás kovacstamas71
2011.09.23. 14:20

Vladimirmusic!

Szuperek az utóbbi feltöltött zenei anyagaid is!


Üdvözlettel: Kovács Tamás


“Isten azért teremtette a zenét, hogy szavak nélkül tudjunk imádkozni.”

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Sajat magunk altal eloadott zenek, CD-video felvetel

Hozzászólás: # 465Hozzászólás vladimirmusic
2011.10.03. 12:13

A Tamás barátom kérésére 2 db a régi produkcióbol:

A Something-ot készítettem mint MINUS ONE...tehát szóló nélkül, hogy énekesnek szolgáljon.
Mindig hozzá lehet adni valami szóló hangszert és kihasználni mint instrumental számot.

A Retromix...úgy körbe-körbe, amikor egyedül zenélek...játszhatom ahogy akarom. :)

Üdv.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Új hozzászólás