Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Blog ötlete

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

powersparc
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 959 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2354 alkalommal

Blog ötlete

Hozzászólás: # 61756Hozzászólás powersparc
2019.05.11. 12:06

Ha ez számít vmit tőlem még, konstruktíve szerintem egy blogoló felület hasznosabb lehetne, hogy ne fórumok közt szétszórva, hanem felhasználónként egységes felületen is egybentarthatóak lehetnének tartalmak. Persze a válasz lehet erre hogy ott a blog.hu, worldpress meg ezer más lehetőség, mint ahogy a videótárra is ott a youtube, vimeo, dropbox, googledrive stb. Ezért szerintem felesleges pont a sokkalta nagyobb tárhelyet igénylő videógyűjtőt elindítani külön, mikor úgy is linkeket osztunk meg leginkább, no de ez csak 1 vélemény (és nem is biztos hogy nektek fontos...)

https://soundcloud.com/synthsnd
Nekem 1 hibám van, hogy őszinte vagyok!
"Ha nincs ellenség boldog vagy, ha megmondod az igazat ellenség vagy!"

Admin
Adminisztrátor
Hozzászólások a témában: 6
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Adott köszönetek: : 591 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1331 alkalommal
Kapcsolat:

Re: SZAVAZÁS - Videótár

Hozzászólás: # 61757Hozzászólás Admin
2019.05.11. 13:06

Felületesen olvastad el, csak a link kerülne az oldalra, ahogy a hozzászólásokba is, ez tárhely szempontjából
irreleváns.

A blog-nak akkor lehet létjogosultsága ha pár ember vállalja mint az oldal bloggere és akkor is meg kellene találni a megfelelő egyensúlyt. A blogger már csak blogot ír? -> Csökken a fórumtartalom. Komment lehetőség a blog alatt? -> Csökken a fórumtartalom. Komment és megbeszélés a fórumban? -> Kereszthivatkozások, nehezebben átlátható.

Továbbra is szeretném ha a fő profilunk a fórum maradna, ebből nem engedek. Ez nem azt jelenti hogy a blog-ot el kell vetni, de kidolgozott koncepció, az igények felmérése stb szükségeltetik hozzá.

A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 61758Hozzászólás powersparc
2019.05.11. 14:13

Én megint csak innen indultam ki: https://www.menemszol.hu/blogs vagy Menemszol: Koródi Csaba blogja
Nem kell mindenkinek blogolnia, de ahogy Asterix is írta már korábban többször, hogy ő vmi külön jegyzettömben vezeti az itt adott válaszait, hogy ő is meg tudja azt találni amit nem akar 15x leírni, ott elég ilyentér csak a szerző nevére, blogjára emlékezni és egy helyen könnyebben megtalálható minden, mint szétszórva a fórumok között. Lehet a PhpBB-nek is van ilyen modulja, nem néztem utána. De nem erőltetem, csak az előnyét vázoltam...

Mauglidyro
Újonc
Blogbejegyzések: 2
Hozzászólások a témában: 1
Hangszer: Tyros 3 (Tyros 4), SC88Pro
Adott köszönetek: : 15 alkalommal
Kapott köszönetek: : 42 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 61762Hozzászólás Mauglidyro
2019.05.11. 22:39

Hát előnyei vannak ... Csak hogy a gyakorlatban ez mennyire előny ...

Adminunk vázolta a helyzetet ...

Isten ments, hogy mégegyszer vitát generáljak ...

Vannak olyan plattformok, ahol ezek működnének, ezt nem vitatom, de azért a Zeneszek.com-ot ne hasonlítsuk már egy Ménemszól.hu-hoz ... (Nem megbántásképp!!!)

- Eleve fizetős megoldással csinálták a fórum motort. A fizetős megoldások mögött sokkal jobbak a szolgáltatások, szóval innenstől kezdve nem sportszerű versenyeztetni őket.
Xenforo vs PHPBB motor ... És az elsőt nem egy oldal használja már, de azért látok még elég sok fórumot, ahol PHPBB van még mindig, és jól bevált.
Pl. Ecigiforum ... Annyit talán csináltak, hogy Chat helyett beintegrálták a Tapatalk-ot, ami egy ingyenes alkalmazás, egyéb szolgáltatással is többet tud ... Pl azonnali beszélgetés indítása, képek azonnali megosztása, teljes hozzáférés a fórumhoz mobileszközökön is, és ezt csak ennyi a sok extra közül és még mindig PHPBBről beszélünk. Nem mondom, hogy ilyet nem tudnék elképzelni ezen az oldalon, de mivel fogalmam sincs, hogy miképp lehetne erre az oldalra beintegrálni, így nem tudok ötletet se adni erre. (Azért maradjuk a Ménemszól.hu-nál)
- A Hitspace támogatja az oldalt, szóval van mögötte della elég rendesen, és telik is miből fenntartani ezt a plattformot, és rendezvényeket, komplett Workshopokat is tartani belőle.
- A Hitspace itthoni vezetősége ezen az oldalon a staff ...

Ők ezt a plattformot arra hegyezték ki:
- hogy minden kezdő, stúdiózás után érdeklődő embert segíteni tudják, problémájukra megoldást találjanak, és ez egy nagyon átfogó téma, illetve a szóban forgó plattformnak a felhasználói tábora sokkal nagyobb.
- hogy minden Hitspace-hez kapcsolódó rendezvényt itt harangozzanak be, itt tárgyalják meg az ott elhangzottakat, és minden eziránt felmerülő kérdéseket megválaszoljanak
- hogy egyfajta közvetítő plattform legyen a nagy nevek és a közönség közt. (Lásd. Ákos /2011-2012 közti stúdiózás naplója/, Silk Workflow, A/D, )

Mondom ezt úgy, hogy ott is tag vagyok, és ismerem nagyon jól az oldalt.

Admin
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 61764Hozzászólás Admin
2019.05.12. 06:14

powersparc írta:
2019.05.11. 14:13
Lehet a PhpBB-nek is van ilyen modulja, nem néztem utána.
Jelenleg nincs olyan verzió ami stabilan és résmentesen működne az újabb generációs phpbb motorokkal. Ezt bátran ki merem jelenteni, mert a tegnapi napom szinte teljesen a témára szántam. Elkezdtem valamit szögelni, de bőven van még teendő vele és a siker sem garantált.
Ezt az egészet én kialakítás terén is a fórumhoz igazítanám. Akinek ilyen vénája van az jelentkezhet mint blogger, de nem egyéni oldalak lennének hanem a már a navigációs sávban látható 4 kategória. Ezekkel kapcsolatban a szerzők szabadon jegyezhetnének be blogot és mindegyikhez automatikusan nyílna egy külön téma az adott fórumrészben, ahol tovább lehet vitatni/boncolni a témát, ide mennének a kommentek.
Ha valaki csak adott szerző bejegyzéseire kíváncsi legyen rendezhető úgy is, de alapvetően én nem a személyre hegyezném ki az egészet, hanem szakmai kategóriákra, melyek beleillenek a fórum képébe.

Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 12
Hozzászólások a témában: 3
Hangszer: Korg i30, vArranger2, Vsti hangszerek
Adott köszönetek: : 577 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1007 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 61765Hozzászólás Pityu
2019.05.12. 06:31

Én nem vagyok egy nagy blog ismerő, látogató ember, de magyarázza már el valaki, egy blog miben különbözik egy fórumtól?
Formában? Hozzáférésben?
Érthetőbben, ha mondjuk itt a fórumon nyitok egy topikot mondjuk a vst témának, amelybe aztán elhelyezek általam tesztelt programokról írásokat, akkor az most mi? Blog? Fórumbejegyzés?
Én nem látom a különbséget. Ergo, minek külön blog egy fórumon belül??
Persze mint említettem, nem vagyok a témában járatos, de majd jól "felvilágosítatok" mindjárt :PPP :PPP

Meneszol-ról annyit, hogy éppen 8 éve vagyok tag, az alapítókkal együtt jöttünk át egy másik platformról, mert hogy volt a menemszol-nak egy előd fóruma is (absolute.hu emlékeim szerint).
Háát, megoszlanak a vélemények.. Nem lenne rossz fórum de ugyanezekkel a problémákkal kűzdöttek meg Ők is, mint itt Mi..!
Ott is vannak viták (nem is kevés) és igen sok a sznob beállítottságú ember, ennek megfelelő bejegyzésekkel. Szóval ott sem rózsás a helyzet.
De az igaz valóban, hogy a szakmai rész sokkal komolyabban-mélyebben van érintve, mint itt.
De ez már nem fórum függő, hanem tag függő. Lehet itt is lenne rá igény, ha valaki foglalkozna vele.

Admin
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 61771Hozzászólás Admin
2019.05.12. 10:25

A szememben annyi, hogy a fórumot témákra osztod lásd a te példád a vst-vel, a blog meg amikor van egy Pityu 'fórum' ahol minden egyes nagyobb lélegzetvételű irományod egy-egy külön téma a Pityu fórumon belül, aki meg akar hozzászól. Ergo csak máshogy rendezed... Ha erre van igény hát legyen, dolhozom rajta, de aztán legyen tartalom is benne :)

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 61775Hozzászólás powersparc
2019.05.12. 12:24

Pityu írta:
magyarázza már el valaki, egy blog miben különbözik egy fórumtól?
Ha azt nézed Pityu hogy olvasni és írni lehet ugyanúgy benne, akkor semmi.
Amúgy meg pl. az, hogy egy fórum/topik tekintetében a cél inkább a közösségi részvétel azonos aránya, addig egy blog személyesebb hangvételű elsősorban. Tehát mondjuk tematikusan felépíthetsz rajta témákat, mint pl. itt Genos témában mondjuk: http://sandsoftwaresound.net/tag/genos/
Egyrészt letilthatod hogy bárki vagy csak a netkalózok hozzászóljanak, de a FB-hoz hasonlóan ez lehet baráti körnek engedélyezett vagy fórumtagoknak stb. attól függően hogy milyen irányultságú témát akar vki blogolni. Ha egy gasztro-blogot nézünk, nyilván az szól fűnek-fának, de aki mondjuk csak napló szerűen magának vagy családtagjainak ír a priv életéről, mindennapjairól, az is más. Ahogy más hangszerekről és priv tapasztalatokról írni, mint a linkelt Genos téma. És itt megint egy fontos különbséghez, praktikus különbséghez érkezünk el a fórumok struktúrájához képest, mert lehet tag-elni, azaz címkézni adott témákat ami által méginkább sokkal jobban kereshető később vagy feldolgozható az információk tömege és ez a legfontosabb előnye egy blog felületnek a fórummal szembeni információtárolásban, mert több címkével méginkább szerteágazóbban kategorizálható a dolog. Persze ehhez értelmes módon és alapos precizitással illik a blogot is vezetni, adminisztrálni hogy megfelelő lehessen. Ezen felül van lehetőség naptárszerűen is válogatni idő alapon témákat akár, ami újabb előny, hogy nézzük meg mit blogolt adott hónapban vagy adott évben adott témáról a szerző stb. és ez gyakorlatilag 1 kattintás is lehet már a főoldalon is oldalmenüként. Ue. egy fórumon vagy nem lehet teljesen vagy csak nagyon bonyolult szűréssel, tucat kattintással elérni, amire kb. 100-ból 100-an sosem fognak nekifutni, mert fel se merül az ötlet, hogy mondjuk Galamb Józsi összes Korgos tapasztalatát és bejegyzését leszűrjék, még ha a Galamb Józsi blogjára 1-et kattint, mert mondjuk szem előtt van már rögtön az előbbiekkel ellentétben (+ az blogok aktivitását mondjuk szokták növekvő vagy vastagított betűmérethez is kötni azonnali vizualitást nyújtva - mutatom ezt is alul itt) vagy még 1-et az OS update címkére benne, gyakorlatilag 2 kattintásból minden létező információ előtted áll szervezetten egy óriási halmazból, amire célirányosan kíváncsi vagy, tehát sokkal strukturáltabb és átlátható tud lenni az információ.
Persze nyilván a fejlettebb fórumokon is vannak már jó lehetőségek a strukturálásra, pl. adott topikban adott felhasználó hsz-eit leszűrni vagy a számunkra off témákat ma már meg lehet jelölni, adott felhasználók bejegyzéseit meg sem jeleníteni stb. de ezek mellett még mindig marad a fórum azon kötöttsége, hogy a témát bárki bármikor elviheti érdektelen vagy nem oda illő irányba stb, szóval a blog azon túl hogy személyesebb, ezek ellen kapásból védelmet adhat.
Hasonlóan egy új szint ez, mint mikor anno a net beindulásakor az irc meg hasonló chat dolgok után megjelentek a fórumok, s aztán a szabottabb keretek + megőrződő információk már egy más, kényelmesebb világot is alkottak. De ez nem azt jelenti hogy egyik felülírná a másik létjogosultságát, hanem egy más kiteljesedési területet és kényelmet ad a netező kezébe.
Pityu írta:
a menemszol-nak egy előd fóruma is (absolute.hu emlékeim szerint).
Háát, megoszlanak a vélemények.. Nem lenne rossz fórum de ugyanezekkel a problémákkal kűzdöttek meg Ők is, mint itt Mi..!
Ott is vannak viták (nem is kevés) és igen sok a sznob beállítottságú ember, ennek megfelelő bejegyzésekkel. Szóval ott sem rózsás a helyzet.
De az igaz valóban, hogy a szakmai rész sokkal komolyabban-mélyebben van érintve, mint itt.
Lássuk!
A Ménemszól egy szakmai blogként indult 2007-ben: www.menemszol.hu anno... (A formázás vélhetőleg az akkor divatos flash technológia miatt mára eltűnt, de nagyjából ez volt.)
A hitspace.hu pedig így nézett ki 2004-ben egy fejlettebb formában, mint már a 2000-es években előtte, ami akkor még a bolt weboldalán belül volt csak egy fórum link felépítésében, nem egy külön managelt domain.
A legfontosabb mégis az az ők esetükben, hogy a felhasználói szakmai játszótér és tapasztalatcserét biztosító platform akkoriban legfőbb hangsúllyal a bolt eladási és kuncsaftszerzési mutatóit javítandó csodafegyver volt és ez működött is, mert rengetegen az ottani, akár hazai nagyobb sztárok bejegyzéseiből, tapasztalataiból okulva és felbátorodva, rohamozták utána az akkor még Wesselényi utcai kis raktárszerű odut, mondjuk Nord Lead, Modular és hasonló divat szintikért és vagy high-tech stúdiótechnikai eszközökért, Logic Audio szoftverért stb. (Azt azért tudni érdemes, hogy az orosz gyökerű Davidovics fiúkat a Hungexpo vezérig. apuka akkoriban volt miből támogassa az üzlet felfuttatásában...) 8-)
Ami viszont ott azóta változott, a FB megjelenésével és azidőben tett fórummodernizálási kísérletükkel a nagy koponya felhasználóikat elvesztették a fórumról és ma már a samuraj audio-pro nagymester Silk sem nagyon látogatja az oldalt, hacsak nem vami bevétel szerző tanfolyamot akar beharangozni épp, de már a video blogjaik sem frissültek évek óta...
Mindegy, ez most csak arra kitérő, hogy a fórumuk és a mögötte lévő cég viszonya hogy is van valójában + hogy ők már admin szinten is csak kb. fél évenként vannak jelen, hogy ránézzenek minden rendben van-e, vagy most pl. volt motor update náluk is és amúgy jól meg van csinálva, de a szavukkal szólva "a fórumot a userek szerkesztik", az ittenihez képest mondjuk eleve az a divat és elvárás, hogy nem összesítő topikok mennek, hanem pl. külön téma nyitandó annak is, hogy "hol találok gumiharangsort a xy szintimbe?".
De az oldal statisztikája amúgy meg valójában a "hülyének néznek minket?" c. politikai topik köré öszpontosul látogatottságilag mégis szakmai oldal ellenében. :?
Most már mindent tudtok! :D

Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 12
Hozzászólások a témában: 3
Hangszer: Korg i30, vArranger2, Vsti hangszerek
Adott köszönetek: : 577 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1007 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 61780Hozzászólás Pityu
2019.05.12. 16:27

Lehet, a korábbi fórum nevére lehet rosszul emlékszem és nem absolute volt. Tök mindegy végül is.
Mindenesetre volt egy előző fórum, ahol remek bejegyzések voltak, még jobb tesztek. Nagy nevek is látogatták, pld. code79, stef666.

A blog témára visszatérve. Remélem lesz rá érdeklődés, ne legyen felesleges a belé fektetett energia.

Apelláta
Adminisztrátor
Hozzászólások a témában: 2
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Adott köszönetek: : 4495 alkalommal

Hozzászólás: # 61788Hozzászólás Apelláta
2019.05.12. 20:37

Én sem értem ezeket a dolgokat, csak a mostani irományaitokból áll össze bennem a kép, meg egy pár kérdés a blog létjogosultságával kapcsolatosan:

1. A blog esetében akár ugyan az a téma többszöröződik több ember neve alatt is?
- Tehát, ha keresek egy témáról infót, nincs egybegyűjtve egy fórumban, hanem azt minden blog adott fórumában meg kell keresnem?
- Ha kérdésem van, minden blogon belül tegyem fel a blog megfelelő témájába? ...többszörösen? Ugyan is nem tudhatom, melyik blogba fogják nekem megválaszolni.
- Feleslegesen több helyen is megválaszolják nekem ugyan azt, ezzel duplikálásokkal foglalva a tárhelyet?

2. Ezzel a blogos szétszabdalással nem nehezítjük a közös szakmai eszmecseréket? Hisz így kisebb zárt közösségek fognak beszélgetni egy témáról egymással, kevesebb résztvevővel.

3. Ezzel nem a zeneszek.com egységes "családját" fogjuk kisebb baráti közösségekké szétdarabolni? Szétverve az így sem makulátlan egységet.

Ha nem valamit nagyon félreértelmezek, akkor nekem ez a blogos dolog nem jön be és nagyon nem támogatom. Arra legyen mindenkinek a Facebook stb..

:777

Üdv.: Apelláta

Új hozzászólás