Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

A Zeneszek.com csapata

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 48077Hozzászólás MMaestro
2017.01.25. 12:53

Sziasztok! Köszönöm a befogadást!

Majdnem 60 éves vagyok. Harmonikán, orgonán kezdtem, aztán az első automata Yamaha mindjárt elvarázsolt (PS30). Azóta is hű vagyok a márkához. Nem vettem meg mindegyiket egymás után, de kb 5-7 évenként cseréltem mindig a második legjobbra. Csúcshangszerre sosem volt elég pénzem. Most Yamaha PSR-S950-em van. Olyan típus vagyok aki elolvassa a kezelésit elejétől végéig, és az apró betűs megjegyzést is. Mind a mai napig az angol kezelési jobb, mint a magyar!!! Amiket hozzászólok is innen fogom majd szedni, na meg persze a tapasztalatból, amit 37 év zenélés alatt szereztem egyedül és zenekarokban. Nagyon sokáig tiltakoztam a MIDIzés ellen, játszottam stílussal élőben, de mindenki lekörözött, a közönség szerint jobban szólt, tehát én is bevettem a műsoromba a kész alapokat. Megtanultam a Cakewalk csínját-bínját, ezzel készítem a saját alapokat és szerkesztem a másokét saját szájízemre. De most is játszom élőben stílussal, mert szeretem és benne vannak az ujjaimban a dalok. Fontosnak tartom a jó minőségű hangosítást, mert a mai hangszerek bizony szépen szólnak, de csak akkor, ha nem rontjuk le valami gagyi hangosítással.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 48100Hozzászólás Bubamara
2017.01.26. 07:12

Szia MMaestro!

Köszönjük a bemutatkozást és üdvözöllek a fórumban!
Örülök, hogy ránk találtál.
:777


Buba

baobao15
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2015.11.04. 22:57
Hangszer: Yamaha
Tartózkodási hely: Körmend
Adott köszönetek: : 41 alkalommal
Kapott köszönetek: : 96 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 48483Hozzászólás baobao15
2017.02.02. 12:04

Sziasztok!!!!

Burka Ádám vagyok.
1990.05.05.-én születtem
Vas megyei kisvárosban Körmenden élek.
Zongorán és klarinéton tanultam 5évig a zeneiskolában a 6.-ik évre lusta voltam-:)Ma már csak zongoràn és szintetizátoron játszom.
Sajnos kevés idő marad a zenére a szakmám miatt.(Felszolgáló vagyok)
Tizennégy éve csak Yamaha hangszereket gyúrok de szeretnék a Korg és a Ketron világába áttérni:-)
A latinos stylust kedvelem a legjobban.Remélem tudok sok mindenkinek segíteni,folyamatosan követem a fórumot és tanulok:-)
Álmom hogy egyszer legyen egy saját zenekarom.
Jelenleg Rcf art 710mk2-est használok
Első hangszerem Gem pk7 volt :D utànna jött egy Gem wk2-es és utánna csak Yamaha.Na jóóó volt egyszer gw8 és korg pa 600 is 8-) Pár embert már ismerek a fórumon és nagyon jó szívű segitséget kaptam és kapok tőlük.(Adames,Jackson,Tacso)
Minden jó szívű tisztelettel:Burka Ádám (Bao)



baobao15
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2015.11.04. 22:57
Hangszer: Yamaha
Tartózkodási hely: Körmend
Adott köszönetek: : 41 alkalommal
Kapott köszönetek: : 96 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 48551Hozzászólás baobao15
2017.02.03. 07:57

Kedves fórum tagok!!!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a szavazatokat. :D
Mindenképpen azon leszek hogy bebizonyítsam hogy kiérdemeltem ezt a pozíciót.
Én és a 18hónapos kislányom aktív látogatók leszünk a fórumon :lol:
Facebookon is megtalálható vagyok Burka Ádám.A kislányom van kinnt.(piros hordozóbam)
Köszönöm nektek



Donromeo
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.02.27. 07:49
Hangszer: Korg pa50
Kapott köszönetek: : 3 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 48720Hozzászólás Donromeo
2017.02.06. 15:12

Üdv mindenkinek .
33 éves baranya megyei zenész fiú vagyok .
5 éves korom óta zenelek azóta vannak billentyűs hangszereim. Volt sok fajta Roland ,yamaha ,solton.
Most jelenleg Korg pa 50 tulajdonosa vagyok és nagyonegvagyok elégedve a hangszerrel csak 1 problémám hogy nem találok sehol hozzá magyar használati utasítást.
Esetleg ha valaki tud ebben segíteni azt megköszönném.
Tisztelettel
Róbert.



Avatar
padisaxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.11.04. 20:45
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Tartózkodási hely: Vasad
Adott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapott köszönetek: : 89 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 48907Hozzászólás padisaxi
2017.02.10. 12:37

Sziasztok!
Bár rég itt vagyok a fórumon, mint "Újonc" ez idáig valahogy lemaradt a bemutatkozás. Most igyekszem eme hiányosságomat pótolni.
Ladányi Péter vagyok 1965.-ben születtem, Pest megyében élek 1988 óta Vasad községben. Szüleim 8-éves koromban írattak zeneiskolába, hogy zenét tanuljak klarinéton és zongorán.
Így 1973. szeptemberétől a zene lett az életcélom, a hivatásom. Komolyzenei, konzis tanulmányaim elvégzése után OSZK vizsgát is sikeresen letettem. („B” Szaxofon-klarinét)
Gyerekkorom óta zenésznek tanultam és jelenleg is egy hivatásos fúvós, illetve „Big-Band” zenekarnak a tagja vagyok szaxofon és klarinét hangszereken, ez a fő állásom.
15 évesen kezdtem vendéglátó rendezvény, esküvői, zenekarokban zenélni, akkoriban még csak klarinét és szaxofon hangszereken.
1988 körül kezdtem el vendéglátóban, és rendezvényeken egyedül is szintivel fellépni.
Az első billentyűs hangszerem a Yamaha Ps55 volt, majd egy Casio ha jól emlékszem 670, aztán jött a Roland E-96, majd G-1000 (az egyik legjobb, leg strapabíróbb hangszer), majd a G-70 ami jelenleg is megvan. Közben második hangszernek jött egy Yamaha PSR-3000, majd az S-900 ami szintén még megvan. Nemsokára egy s-970 hangszerem lesz, ami váltja a 900-ast.
48-évesen jött egy hangya és ráérő kevés szabad időmben elkezdtem basszus gitározni. Bár kevés időm van rá hetente egyszer egy zenész egyletben az alapokat is nyomom. :D
Igyekszem a korral haladni minden újra nyitott vagyok és mint a jó pap holtig tanulni.

És a mottóm:
Zene nélkül lehet élni, de minek....


Zene nélkül lehet élni, de minek....

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 48908Hozzászólás Apelláta
2017.02.10. 12:41

Hú, egy komplex zenész vagy Péter.
:777


Üdv.: Apelláta

Avatar
padisaxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.11.04. 20:45
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Tartózkodási hely: Vasad
Adott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapott köszönetek: : 89 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 48912Hozzászólás padisaxi
2017.02.10. 14:10

Apelláta írta:Hú, egy komplex zenész vagy Péter.
:777
Köszönöm szépen.
A fő hangszerem a klarinét és a szaxofon, hisz ezen a vonalon indultam el, és álmomból felriasztva is bármikor. :D
A zongora kötelező volt és megszerettem, illetve az élet terelte ebbe az irányba is. (A vendéglátóipar )
A basszusgitár meg egy régi gyerekkori álmom volt, mely közel 50 évesen jött elő. (De csak hobbi szinten)
Ide a fórumba is tanulni jöttem, :D bár őszintén szólva először mikor regisztráltam, gyűjtő szándékkal tettem az s900 hoz styleket.
Aztán rájöttem, ami másnak jól szól nem biztos, hogy nálam is olyan jól fog szólni. Legalább is át kell szerkeszteni a saját szám ízére.
Ehhez viszont olvasgatni, tanulni kell, figyelni, hogy ki mit és hogyan. Midi lejátszásra a G-70-et használtam ez idáig és arra van a midis rész kiélezve.
Yamahát viszont a stílusok végett használom és szeretem, szeretnék még többet kihozni belőle, főleg a song styleket szeretném előtérbe helyezni ha meglesz az S970-n.
Nos van mit bepótolnom olvasnom és tanulnom. :)


Zene nélkül lehet élni, de minek....

Avatar
padisaxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.11.04. 20:45
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Tartózkodási hely: Vasad
Adott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapott köszönetek: : 89 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 49865Hozzászólás padisaxi
2017.03.06. 08:11

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a bizalmat és a szavazatokat az előléptetéshez. :D :thx:


Zene nélkül lehet élni, de minek....

roli20
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.06.05. 13:22
Hangszer: korg pa500
Kapott köszönetek: : 40 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 51391Hozzászólás roli20
2017.05.18. 15:00

szép jó napot kivánok!
lakatos roland vagyok szablocs megyében élek aranyosapátiban.
most leszek 23 éves. a zene az életem 10 éves koromtol zenélek 14 éves koromtol pedig komolyabban...
szeretem a komoly hangszereket legyen az hegedű vagy esetleg cimbalom. de én leginkább billentyűzöm.
most jelenleg egy yamaha tyros 3 van a birtokomban nagyon szeretem hisz kielégit minden műfajt...
szoktam hozzá használni szoftvereket...pl: extreme sample converter, awave studio, kontakt5.
ezekkel a szoftverekkel csinálok egyedi sample hang mintákat...illetve tudok style-t is csinálni
más programokkal jol kidolgozottan.
még annyit hogy remélem tudok segiteni mindenkinek akármiben.. ha esetleg van kérdés.nyugottan irjanak privátban..
köszönöm szépen.



Új hozzászólás