Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ötletláda

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 7568Hozzászólás HunHyper
2012.09.17. 10:20

vladimirmusic írta:Most könnyen csúszunk a másik végletbe!

Mintha valami munkahelyről lenne szó és életrajzot kell írni? :PP
Örülni kell, ha valaki jön (szeretne) regisztrálni és nem adminisztratív szabályokkal leállítani...SZERINTEM.

Elég 50 karakter, hogy valaki bemutatkozzon. A további státusza Tőle füg és azt kell kísérni, hogy mit/mennyit ír.
Azért az újonc státusz legyen hosszabb!

Üdv. :piano:
Ha valaki azért regisztrál, mert úgy gondolja, hogy ez egy letöltő oldal, akkor azzal is kezdeni kellene valamit...
Nem lehetne azt megtenni, hogy az újoncok is tölthessenek le, de csak mondjuk napi egy alkalommal... Így a kunyerálást
valamennyire háttérbe lehetne szorítani... Aztán, ha kiérdemli az illető a Tag státuszt, akkor meg úgyis tölthet többet is...
A kunyerálókat meg lehetne figyelmeztetni... Mondjuk 3 figyelmeztetés = kizárás...

Üdv: Roland


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések II

Hozzászólás: # 7593Hozzászólás Asterix
2012.09.18. 18:02

Szerintem érdemes lenne a Korg fórumon belül egy olyan topicot megnyitni, ahol ki lehetne fejteni a hangszer egyes beállításainak a lehetőségeit és a tapasztalatokat megosztani. mentosattila ezt elkezdte és szerintem az nagyon jó dolog lett volna, ha egy külön fórumot kap ő és a többi ilyen profi Korgos, Zeneboy,, Apelláta, stb.
Mert ha mi is tudnánk tanulni, akkor előbb-utóbb mi is többet tudnánk a fórumhoz tenni a több szem többet lát alapon.



Avatar
kovacstamas71
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.09.01. 09:41
Hangszer: Korg Pa 50
Tartózkodási hely: Magyarország, Gyál
Adott köszönetek: : 533 alkalommal
Kapott köszönetek: : 430 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 7599Hozzászólás kovacstamas71
2012.09.19. 06:22

Ezt a kezdeményezést, én is támogatnám!
Jó elgondolás volna, ha egy új topikot kapna, pl. mAtti, vagy Zeneboy,, Apelláta, a Korg hangszerek bemutatására,mások segítségére!

És továbbmennék, szintén javasolnám, Cralussso barátunkat, persze, miután Őt is megkérdezzük, hogy elvállalja e, egy Style Works XT kezelésével, használatával foglalkozó topik vezetését!


Üdvözlettel: Kovács Tamás


“Isten azért teremtette a zenét, hogy szavak nélkül tudjunk imádkozni.”

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 7601Hozzászólás vladimirmusic
2012.09.19. 10:44

Asterix írta:...ha egy külön fórumot kap ő és a többi ilyen profi Korgos, Zeneboy,, Apelláta, stb.
Nem értem :unknown:
Mi, vagy ki akadályozta Őket, hogy, mint profy Korgosok segítsenek, válaszoljanak, javasoljanak, jó tanácsot adjanak, eddig is a Korg fórumon, az aktuális Témákban? korg-forum-f12.html

Üdv. :piano:


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 7602Hozzászólás Admin
2012.09.19. 14:09

Sziasztok!

Ha úgy érzitek ez nem illik bele a többi topic-ba, akkor a fórumszabályzat értelmében ők is nyithatnak új topic-ot, egyedül az újonc tagoknak nincs jogosultsága hozzá.
Csak ne legyenek túlságosan széttördelve a fórumok, pl.: stílus szerkesztős témánk is van már, ha jól tudom.

Üdv,
Admin :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
mamfi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2012.09.19. 17:54
Hangszer: fender stratocaster 60s classic player
Tartózkodási hely: Tulln
Adott köszönetek: : 326 alkalommal
Kapott köszönetek: : 350 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 7626Hozzászólás mamfi
2012.09.20. 16:46

Hello mindenkinek, javaslatként tenném fel a kérdést, lenne-e igeny esetleg egy "velem törtent " vagy hasonló című téma inditasa? Itt lehetne lehetőség arra, hogy a zenélés, haknizás közben történt vicces, megható esetleg bosszantó eseményeket megosszunk egymással. Ami lehet , hogy tanúságot, de lehet csak derűt hozna. Ha úgy gondoljatok ez jó ötlet, valósítsuk meg!
Üdv:mamfi


mamfi

[font=fantasy]"Jobban szeretek zenélni, mint tudok"[/font][dropshadow=blue][/dropshadow]

Avatar
mamfi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2012.09.19. 17:54
Hangszer: fender stratocaster 60s classic player
Tartózkodási hely: Tulln
Adott köszönetek: : 326 alkalommal
Kapott köszönetek: : 350 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 7631Hozzászólás mamfi
2012.09.20. 19:18

Gohstrider írta:Szia Mamfi!

Erre a célra jött létre a Gumiszoba topik..

Üdv: Joe
Köszi az instrukciót,csak egy ötlet volt,gondoltam megér egy miset.
Üdv:mamfi


mamfi

[font=fantasy]"Jobban szeretek zenélni, mint tudok"[/font][dropshadow=blue][/dropshadow]

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Jovokep

Hozzászólás: # 9478Hozzászólás Admin
2012.12.06. 18:09

Sziasztok,

Elkezdtunk egy nagyon jo beszelgetest Gohstrider kollegaval es szeretnenk, ha ti is bekapcsolodnatok ;)

Minden velemenyt varunk legyen az pro ill. kontra ;)

A tema:

2012. december 6. 16:48 Gohstrider írta:
Igen igazad van, hogy akik tényleg tudtak volna lendíteni a fórumon, azok nem nagyon tették....
nem akarásnak meg ugye nyögés a vége....
Valóban nehéz jó döntéseket hozni, ahol már nagyobb a létszám...
Bízom benne, hogy sikerül megtalálni az arany középutat..
Ami még furcsa számomra, hogy miután felmerült a fórum támogatása, azóta nem regisztrálnak az oldalra......

2012. december 6. 17:39 Admin írta:
Akkor is voltak ervek es ellenervek... ami a legjobban meggyozott, hogy a sok ven roka kozul (akik valoban tudnanak lenditeni a forum szinvonalan) sokan azert nem jonnek at ide, mert mar igy is attekinthetetlen szamukra a forum (ezt visszajelzeskent kaptam). A kisebbik erv pedig az volt, hogy akkoriban is felajanlottam, hogy am legyen de akkor kerek jelentkezoket, mert keves az idom es egyedul ezt nem tudom figyelni. Termeszetesen akadt is jelentkezo, de a letszam keves lett volna. Majd jott a kompromisszumos megoldas az adatlap hasznalata. A masik dolog ha visszaemlekszel, hogy abban nem sikerult dulore jutni, hogy hogyan is legyen a korrekt kategorizalas, mindenkinek volt otlete, aztan nesze Admin valogasd ki :)
A keregetok... hat igen. sajnos ezt nem lehet kivedeni, de meg mindig jobbnak tartom par kunyeralo post torleset, mint feladni a forum novekedesenek lehetoseget (meghivasos rendszer).
Sajnos mindenki kereset nem fogom tudni soha teljesiteni, mert vannak technikai- es ido korlataim. Valamint mindig lesznek ellentetes velemenyek, amit 15 ember megszavaz 10 elleneben az 10-nek bizony rosszul fog esni.
En mindig probalok az arany kozeput hive lenni, merlegelni aztan megprobalok a legjobban donteni... persze ez nem azt jelenti, hogy mindig sikerulni is fog :)

2012. december 6. 16:16 Gohstrider írta:
Nyugodtan idézhetsz.
Igen igazad van abban, hogy terjeszteni kell az oldalt, hogy minél népszerűbb legyen..
csak ahogy látod, rengeteg kéregető jelent meg a fórumon... Potyalesők..
Valóban, amíg nem növekszik az aktív tagok létszáma, nincs sok értelme nagyobb szerverre költözni.
De viszont, tudd, hogy jönne össze annyi pénz, amiből megvalósítható lenne a költözés..
A "többség megszavaz"... Nos ezzel most már óvatosabban kell bánni...
Ugyanis már a múltkor is említettem, hogy amikor arról volt szó, hogy daraboljuk a fórumot, a többség megszavazta, de ennek ellenére nem az történt... Így egy kicsit hitelét vesztette a dolog...
Szerintem/ünk sokkalta jobb lenne a fórum darabolva hangszer kategóriákkal, mert jobban átlátható, ne keverednek a márkán belüli fileok se..
De én látok jövőt az oldaladnak, csak át kell formálni...

2012. december 6. 17:02 Admin írta:
Szerintem az inaktiv letszam nem befolyasolja, de majd ranezunk. A masodik ponttal egyetertek, a letszam "legyen kevesebb, de normalis". A zart forummal (meghivo, stb) megolnenk a forum novekedeset. Anno tobbszor is kiirtam, hogy aki tud ismerost hivja, de nem lattam "hude" nagy aktivitast. en anno tobb szaz embert hivtam meg innen-onnan (Canadahun, behalt forumok iwiw stb) es nagyreszt ezeket az arcokat latom a mai napig. En meg mindig amondo vagyok, hogy tenni kell nagyivben az inaktiv tagokra es jobban ra kell menni az aktiv tagok novelesere, amint ez sikerul akkor nyerne letjogosultsagot egy nagyobb szerver es ra lehetne menni a tisztogatasra. Ha nem zavar ebbol a beszelgetesbol idezek majd a forumon, mert kivancsi vagyok mindenki velemenyere. Mint mindig is hangoztatom annak vagyok a hive, amit a tobbseg megszavaz ;)

2012. december 6. 15:52 Gohstrider írta:
Akkor a nagy létszám nem befolyásolja a rendszer stabilitását?
Aki meg szerintem 3-4-5 hónapja nem lépett be, annak én nem látom értelmét, hogy itt legyen a fórumon, mivel nem gondolja komolyan a fórumunkat... Inkább legyen a létszám kevesebb, de akkor legalább egy normális, összetartó társaság alakulhatna ki...
Sőt, inkább akkor legyen egy zártabb fórum, és csak meghívóval, vagy ajánlással lehetne bekerülni az oldalra....
Pl: torrent oldalak...

2012. december 6. 16:41 Admin írta:
Nem ertem miert porogtok az inaktiv felhasznalokon? A nagyobb problema szerintem a keves aktiv felhasznalo. Az inaktivak nem zavarnak vizet, darabszamban vannak csak benne, viszont kart nem csinalnak, letolteni nem szoktak...

2012. december 6. 15:10 Gohstrider írta:
Hát igen..
Ki kell törölni az inaktív felhasználókat..

2012.12.06. 16:03, "Admin" ezt írta:
Vasarnap megbeszeljuk a chatfalon, ha egyaltalan lesz fent valaki, a mostani mozgast latva nem biztos hogy szukseg lenne nagyobb szolgaltatora...

2012. december 6. 14:59 Gohstrider írta:
Nagyon világvége hangulat van a fórumon... Szeretnék tudni mi lesz a fórum sorsa...

2012.12.06. 14:21, "Gohstrider" ezt írta:
Szia!

Az nagyon jó hír!
Van már valami ötleted, terved a fórummal kapcsolatban?

2012.12.06. 14:17, "Admin" ezt írta:
Szia,

Szombaton este erek haza

Udv,
Norbi

2012/12/6 Gohstrider

Ezek az üzenetek akkor érkeztek, amikor nem volt online.

12:51
Gohstrider: Szia Norbi!
Hazajöttél már külföldről?


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 9492Hozzászólás vladimirmusic
2012.12.07. 20:15

A véleményemet már korábban megírtam.
Valahogy...Nem szeretek zenélni sem kis számú közönségnek/hallgatónak. :mrgreen:

De...
Tovább is látok két kölönboző álláspontot/koncepciót:
1.
Admin írta: 2012. december 6. 16:41 Admin írta:
Nem ertem miert porogtok az inaktiv felhasznalokon? A nagyobb problema szerintem a keves aktiv felhasznalo. Az inaktivak nem zavarnak vizet, darabszamban vannak csak benne, viszont kart nem csinalnak, letolteni nem szoktak...
2.
Gohstrider írta:

2012. december 6. 15:52 Gohstrider írta:
Akkor a nagy létszám nem befolyásolja a rendszer stabilitását?
Aki meg szerintem 3-4-5 hónapja nem lépett be, annak én nem látom értelmét, hogy itt legyen a fórumon, mivel nem gondolja komolyan a fórumunkat... Inkább legyen a létszám kevesebb, de akkor legalább egy normális, összetartó társaság alakulhatna ki...
Sőt, inkább akkor legyen egy zártabb fórum, és csak meghívóval, vagy ajánlással lehetne bekerülni az oldalra....
Pl: torrent oldalak...


2012. december 6. 15:10 Gohstrider írta:
Hát igen..
Ki kell törölni az inaktív felhasználókat...
-------------------------------------------------------------------
Beszéljétek meg. :geek:

Üdv. :piano:


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 9527Hozzászólás vladimirmusic
2012.12.10. 21:50

Gondolom, hogy Admin válaszolt szó nélkül: regisztrált 57 új tagot...egyet sem törölt.

Bravo! :taps:

(Mindig könnyebb lebontani, mint építeni... személyes véleményem).

Üdv. :piano:


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Új hozzászólás