Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

SZAVAZÁS - Fórum költözése

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Támogatnád anyagilag a fórum költözését?

Igen - 500 Ft
1
4%
Igen - 1000 Ft
17
61%
Igen - 1500 Ft
2
7%
Igen - 2000 Ft
5
18%
Igen - 2000 Ft-tól nagyobb összeggel
1
4%
Nem tudnám
2
7%
 
Szavazatok száma: 28

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9015Hozzászólás Admin
2012.11.06. 01:05

Sziasztok,

Mint egyre többet tapasztaljuk, sikerült kinőnünk a jelenlegi szolgáltatónkat. Ez egyben öröm, hiszen ez volt a cél kicsivel több mint egy éve :yahoo: , viszont rengeteg bosszúságot okoznak az állandó ledobálások ill. az egyre többször előforduló lassú betöltés :xx:

Elkezdtem kinézni pár nekünk megfelelő szolgáltatót, kb 30-50 ezer/év környékén vannak az árak. Reklámozni nem akarok (privátban elküldöm, ha érdekel valakit a kiszemelt), aki talál jobbat jelezze PÜ-ben, de figyelembe kell venni, hogy megfelelő méretű tárhelyre van szükségünk. Ezt az összeget már nem tudom egyedül bevállalni (a mostani sem ingyenes, de ez már sok lenne nekem).

Ez első körben egy felmérő szavazás lenne, hogy hány ember és kb mennyivel tudna hozzájárulni a költözéshez. Várom az ötleteket, esetleg mit kapjanak a támogatók (megjegyzés a nick mellett, plusz jogosultság, stb), ill bármilyen ötletet ami kapcsolódik a témához.

Ha esetleg valaki a 2000Ft feletti összeget jelöli meg valahogy jelezze, mennyivel tudna beszállni (PÜ vagy hozzászólás). Előre leszögezem, NEM KÖTELEZŐ és NEM IS LESZ AZ a támogatás!

Ha úgy néz ki, hogy összejön az összeg, és tisztáztuk a részleteket, akkor elkezdem a technikai háttér megvalósítását.

Előre is köszönöm a részvételt a szavazáson,
Admin :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9017Hozzászólás Asterix
2012.11.06. 04:27

Ez nem kérdés, én már régóta hangoztatom ezt. Végre eljutottunk idáig is. Gratulálok! :777



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9019Hozzászólás HunHyper
2012.11.06. 07:30

Ez a támogatás évente, vagy havonta értendő?
Más fórumon, van éves "tagdíj", ami 1000 Ft és abból tartják fenn a színvonalas szolgáltatást...
Én ezt azért tartom jónak, mert évi 1000 Ft az semmi, de mivel kötelező mindenkinek, aki a fórum tagja szeretne lenni,
csak azok reggelnek, akik komolyan gondolják... :)
Persze azt is megértem, ha ez nem lesz kötelező minden tagra nézve, de ez egy nagyon jó "szűrő"... :dance:

Üdv: Roland :777
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára HunHyper 2012.11.06. 20:49-kor.


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 564 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9022Hozzászólás vladimirmusic
2012.11.06. 11:08

Talán mások is észreveszik, hogy ez a Fórum költözés téma és a topic134.html direkt kapcsolatban vannak.

1. Ha törölve lenne a Taglistáról a 80% inaktív tagsága;
ha törölve lennének a lejárt, nem aktuális Topic-ok (Rang ajánló/Logo szavazások, Apró hirdetések);
ha a képek/videok, megvalósítási tervek, hozzászólásokkal együtt a Tervezet és megvalósult Fórumtalálkozóról egy Mappában lennének elhelyezve;
ha kiüresítjük a Privát (bejövő/kimenő/elküldött) üzenet Mappát;
akkor ez a Szerver/szolgáltató is jó lenne. :geek:
HunHyper írta: Más fórumon, van éves "tagdíj", ami 1000 Ft és abból tartják fenn a színvonalas szolgáltatást...
Én ezt azért tartom jónak, mert évi 1000 Ft az semmi, de mivel kötelező mindenkinek, aki a fórum tagja szeretne lenni,
csak azok reggelnek, akik komolyan gondolják... :)

Persze azt is megértem, ha ez nem lesz kötelező minden tagra nézve, de ez egy nagyon jó "szűrő"... :dance:
2. Ha ez így valósul, reálisan, 20-40 aktív tag lenne a Fórumon, ami azt jelenti, hogy (megint) akkor ez a Szerver/szolgáltató is jó lenne. :ugeek:

Összefoglalás:
szűrő, törlés, tagdij, pénzbeli hozzájárulások...vezet egy kis, zárt formátumba, hasonlítana a Blog, vagy Club formára. :PP

Szerintem.

Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9027Hozzászólás Asterix
2012.11.06. 17:30

Reálisan 20-40 tag lenne a fórumon??
Gyakorlatilag, ha megnézzük a hozzászólásokat és az aktivitást, most sem vagyunk sokkal többen.
Ellenben egy komolyabb szerverben benne lenne a "felemelkedés" technikai lehetősége.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9028Hozzászólás Bubamara
2012.11.06. 18:46

Szép estét Uraim!
Igazán örülök, hogy ilyen szépen fejlődik a fórum, illetve lassan rövidnek bizonyul a jelenlegi szolgáltatás nyújtotta takaró-.
Természetesen hajlandó vagyok támogatni anyagilag (is) a fórum működését. Azonban a jelenlegi erőforrások optimalizált kihasználását én is jó ötletnek tartom.
Felesleges, soha nem látogatott topic, fél évig be sem látogató regisztráló törlése. Tárhely kapacitás tudatos kihasználása, külső tárolón elhelyezett anyagra mutató link segítségével. Ami jelenleg is tapasztalható jó néhány esetben.
üdvözlettel,
buba


Buba

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9029Hozzászólás Apelláta
2012.11.06. 18:52

HunHyper!
A szavazásban meghatározott összegek éves díjak. Mivel Norbi írta, hogy a szolgáltató éves díja lenne 30-50 eFt, és ha ezt elosztod mondjuk 30-50 tag között, akkor jön ki 1000 Ft-ra. Tehát fejenként 2000 Ft-ból már 15-20 tag is fen tudná tartani a jobb szervert. Több tag meg olcsóbban is.

Mindenki!
Én javasolnám, hogy aki szavaz valamilyen összegre, az írja is le egy hozzászólásban, hogy ő mennyire szavazott. Ezt nem felvágás, rivalizálás végett gondolom, hanem így valóban reális szavazásra lehetne számítani. Névtelenül bárki nyomhat bár mire felelőtlenül, mert utólag úgy sem lehet lenyomozni. Így elkerülhető, hogy hamis adatok alapján mérlegeljen Norbi, és netán, mikor összegyűjtésre kerül sor, akkor szembesüljön, hogy fele összeg sem jött össze, mint amire a szavazás alapján számítani lehetett volna.
(Lehet, hogy nagyon bizalmatlan vagyok? Lehet, sőt biztos. Sajnos a mai világ ezt hozza. Lásd itt is a sok kiemelt tagot, a kiemelt tagsághoz szükséges minimális hozzászólással, a bemutatkozóban írt ígéretekkel, majd sok letöltés utáni inaktivitással.)


Üdv.: Apelláta

Avatar
Joe83
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2012.01.20. 20:36
Hangszer: Yamaha Tyros 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 902 alkalommal
Kapott köszönetek: : 764 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9032Hozzászólás Joe83
2012.11.06. 19:16

Nos tisztelt urak!

Nagyon érdekes helyzet állhat elő....
Ugyanis, aki támogató, az magasabb rendűnek fogja érezni magát--> Sajna nyakam merem rátenni...
Aki pedig nem tudja támogatni, azt meg lefogják nézni, megbélyegzik stb...
Így konfliktusok alakulhatnak ki...
Ami a fórum visszaesését okozhatja..... (Szerintem)
Ha meg le lesz csökkentve a létszám+ törölve lesznek az inaktív dolgok akkor meg VLADIMIRAN van igaza!
Nem lesz értelme a fórumköltözésnek, mert kb 40 emberke marad... Azt meg csak el viseli a szerver...
Nekem ez a meglátásom!
És nyugodtan megkövezhettek, én nekem ez a meglátásom... :evil:

Üdv: Joe


Yamaha Tyros 4, Behringer X-Air XR12, 2db Behringer DR112 DSP, Sennheiser e845s...

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9033Hozzászólás HunHyper
2012.11.06. 19:45

Egyrészről egyetértek Joe-val, de...
Úgy gondolom, hogy mondjuk 1000 Ft tagdíj évente elég jelképes összegnek számít...
Ez 1-2 doboz cigi, 1-2 üveg bor, stb. ára... aki egy év tagságra nem tud ennyit összerakni,
az nem is igazán akar tag lenni... Szerintem...
Nekem meg az a meglátások, hogy a tagdíjjal minden olyan jellegű dolog megszűnne, amit Joe említett...
Költözés? Nem költözés? Ez egy kérdés, amit sokminden befolyásol...
De ha lenne tagdíj, akkor tutira csak olyanok regisztrálnának,
akik komolyan akarják ezt és nem lenne a felhasználók 80%-a hulladék, ugyanis a sok "használaton kívüli"
regisztráció azért van, mert sokan csak a kunyerálgatás és letöltés miatt reggelnek az oldalra...
Az az igazi kérdés, hogy mit is szeretnénk? Pl.: 800-900 tagot, akiknek a 80-85%-a inaktív, vagy 40-50 tagot,
akiknek a 99%-a aktív? Én támogatnám az éves jelképes tagdíjat... Ha nem megy el az egész pénz a szerverre,
akkor a maradék felhasználható lenne a találkozón... :dance:

Üdv: Roland
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HunHyper 2012.11.06. 19:52-kor.


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9035Hozzászólás Asterix
2012.11.06. 19:49

Teljesen egyetértek Rolanddal.
Ment pü a forintról!... :lol:



Új hozzászólás