Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Tördeljük-e tovább a stílus feltöltéseket?

Igen
16
59%
Nem, jó így ahogy van
3
11%
Kötelező legyen a címsor kitöltése
8
30%
 
Szavazatok száma: 27

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5982Hozzászólás Apelláta
2012.06.11. 21:39

"...a legközelebbi felvetés már lehet az lesz, hogy szín szerint is legyen kategorizálva minden hangszer..."
Hú, ez tényleg jó ötlet. Miért is ne? Amúgy is a Tyros4-ből ezüst mellett már megjelent a fekete változat is.
:lol:


Üdv.: Apelláta

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5983Hozzászólás Asterix
2012.06.11. 21:56

Egyébként a szín szerinti kategorizálás a Korgnál működik, mégha a Yamahánál nem is. A Tyros4 mindegy, hogy milyen színű, de a hangszer ugyanaz. Viszont a fekete és az ezüst Pa3x kicsit más hangszer, ami nem eszi egy az egyben a másik mentését.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5984Hozzászólás Apelláta
2012.06.11. 22:27

Asterix írta: Aki annyira lusta, hogy nem tud +10 vagy 20 db feltöltött anyagra ránézni, hogy megtalálja a számára kedveset, az ne töltsön itt le. :lol:
Még csak alig múlt fél éves a fórum, már is több száz feltöltés van az egyes márkáknál, ami csak bővülni fog. Az új kiemelt státuszú tagoknak, vagy aki régi motoros, de utólag keres valamilyen stílust, annak az egészet át kell nyálazni, ami a Korg topikban pld. 600 feltöltés jelenleg. Nem mindenki (többek közt én sem) követi nyomon napi szinten a feltöltéseket, mert csak azokra igaz az a +10-20 db. szám.

Egyébként meg nem az egész "márka (Korg, Roland stb.)" topik lenne jobban feldarabolva, csak a márkán belül a "feltöltések" alatti rész. Tehát, ha valakit nem érdekel a feltöltés, az nem is fog látni változást.

Az hogy összevont kategóriák legyenek - alsó, közép, felső - szerintem félmegoldás. Ha már kategorizálásra kerül sor, akkor legyen rendesen megcsinálva, ...vagy maradjon minden ugyan így.

A feltöltéskori adatlap korrekt kitöltéséről meg az a véleményem, hogy már sokszor felvetett téma, de azóta sem változott semmi. Ezek után mitől fogna? A Vip kotta topik első hozzászólásában pirossal kiemelve kértem a tárgymező pontos kitöltését, de eredménytelenül. A fórumszabályzat kötelező elolvasása is pirossal kiemelt, még is kapjuk az alapvető kérdéseket. Ezért kell egy "hülye" biztos rendszer.

Ezek csak egy, a feltöltések topikoban kevésbé aktívnak számító fórumtag magánvéleményei.
De ezért fórum a fórum.
:777


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5985Hozzászólás Apelláta
2012.06.11. 22:29

Asterix írta:Egyébként a szín szerinti kategorizálás a Korgnál működik, mégha a Yamahánál nem is. A Tyros4 mindegy, hogy milyen színű, de a hangszer ugyanaz. Viszont a fekete és az ezüst Pa3x kicsit más hangszer, ami nem eszi egy az egyben a másik mentését.
De az nem csak színben, hanem típusnévben is különbözik. Pa3x / Pa3x Musikant.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5986Hozzászólás Asterix
2012.06.11. 22:37

Mitől lesz biztos a módszer? Meglátja az első kategóriát, ami a keze ügyébe akad és feltölti oda. A Korg feltöltéseket képesek másik hangszermárka feltöltései alá feltölteni. Akkor gondolod, hogy a kategóriákat majd betartják?
Szerintem nem. Azért vannak a moderátorok. Annak idején, mint adminisztrátor részt vettem torrent oldalak üzemeltetésében. A nem tökéletes feltöltéseknek törlés volt a következménye. Szerintem a jelenleg az oldalon levő feltöltéseknek meg ha nekiállnánk, legfeljebb a fele maradna meg, annyi van többször feltöltve, vagy internetről minden semmi összeszedve és újként ide feltöltve.
Most még az elsőáldozások és bérmálkozások fotó és videó munkái miatt nincs időm, de utána én is nekiállok és megpróbálok a selejtezésben segíteni.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5987Hozzászólás Apelláta
2012.06.12. 08:07

Arra nincs időm, és szerintem másnak sem nagyon, hogy több száz feltöltést (melyeket kicsomagolva még több fájlt, azon belül meg egy fájl még több stílust tartalmaz), egyenként kipróbáljon a hangszerébe. Ráadásul nem is kompatibilis minden hangszer minden stílussal. Meg fejben is képtelenség minden azonosságot felismerni több száz/ezer stílus közül. A hozzáfűzött kommentek, fájl nevek alapján lehetne őket beazonosítani típus szerint. Amely feltöltéseknél nincs utalás, azok meg mehetnének egy általános gyűlytő helyre, mint ahogy most is ott vannak. Az ezutániak meg ugyebár szelektálva lennének már. (ha ez lesz a végső megállapodás)

A kommentek alapjáni szelektálásba én is megpróbálok segíteni, ha szükséges és lesz rá jogom, mert ahogy látom, az összes topik moderálási jogosultsága vissza lett véve admin, petersen és vladimir részére.


Üdv.: Apelláta

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5988Hozzászólás vladimirmusic
2012.06.12. 09:49

Szavaztam: jó így ahogy van
mentosattila írta: Pityu, a többség nem így gondolja. Nézd a szavazatokat !
Szavazni könnyű, javasolni is...de ki fogja renbe állítani a csatolmányokat, ki fogja áthallgatni a nem jelölt stílusokat és törölni a duplákat :unknown:

Szerintem:
1. nagy hiba volt, hogy engedélyeztük feltenni a csatolmányt - pontos cím nélkül :mrgreen: mert azt mindjárt kellet volna visszaküldeni, vagy jelenteni miért volt törölve;
2. Mostantól - továbbra: kötelező legyen a címsor kitöltése

Üdv. :piano:
------------------------------------------------------------------------
Van még 1 ok, amiért "nem verném nagy tuskóba a fejszét":
- az aktív tagok (most már kiemelt, VIP, vagy Moderátorok) már kiválasztottak valami hasznos Stíllust (a sokból);
- a legtöbb Újonc csak stíllus letöltés véget jön a Fórumra;
- evvel a berendezett "... szét kellene boncolni a hangszerek topikjait..." csak még erősebben A Zeneszek.com majd egy letöltő oldal lesz! :cry2:


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5995Hozzászólás Picasso †
2012.06.12. 18:26

Ha hiszitek ha nem, speciel én még csak feltöltöttem.... Viszont lenne 1 könnyítő javaslatom!Azért annyiban igaza van Vladimir barátunknak, hogy embertelen munka átnyálazni az összes stílust, no de....! Ezeket, az eddig feltöltött stílusokat 1, azaz egy -"STíLUSOK ÖMLESZTVE"- mappába át kell pakolni. Ami pedig utána kerül feltöltésre, az már címsorral kerül a saját hangszere helyére. Aki pedig stílust akar vadászni, az a kiterjesztéséből megtudja hogy melyik hangszerhez tartozik megközelítőleg! Yami=sty, Korg=pat,-set, Roland=sth-stl, stb... Egy zippelt történetet pedig pikk-pakk kitöröl az ember ha nem megfelelő.

Pacsi, Picasso


Picasso

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5997Hozzászólás Asterix
2012.06.12. 18:36

Picasso írta:Ha hiszitek ha nem, speciel én még csak feltöltöttem.... Viszont lenne 1 könnyítő javaslatom!Azért annyiban igaza van Vladimir barátunknak, hogy embertelen munka átnyálazni az összes stílust, no de....! Ezeket, az eddig feltöltött stílusokat 1, azaz egy -"STíLUSOK ÖMLESZTVE"- mappába át kell pakolni. Ami pedig utána kerül feltöltésre, az már címsorral kerül a saját hangszere helyére. Aki pedig stílust akar vadászni, az a kiterjesztéséből megtudja hogy melyik hangszerhez tartozik megközelítőleg! Yami=sty, Korg=pat,-set, Roland=sth-stl, stb... Egy zippelt történetet pedig pikk-pakk kitöröl az ember ha nem megfelelő.

Pacsi, Picasso
Egyetértek veled, kivéve, hogy a pat kiterjesztést a Ketron használja. ;)
Lesz valami a külföldről behozott világításból???



Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Szavazás: Feltöltés topic-ok tovább darabolása?

Hozzászólás: # 5998Hozzászólás Picasso †
2012.06.12. 18:49

Bocsánat, de a Ketront is akartam írni a felsorolásban... Én is várom már az akciót hidd el!!!Tavaly, nyár elején volt 2x is 60-70%-os akciójuk, idén meg nagy büdös semmi... Viszont 8 gigás Sandisc és Kingston TF kártya Sd adapterrel 3600.- pénz, itthon pedig átlagosan min. 4990.- körül moccan... Most ez van.

Pacsi


Picasso

Új hozzászólás