Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Midi lábkapcsoló

Kapcsolási rajzok, programok barkácsoknak :)

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Midi lábkapcsoló

Hozzászólás: # 4013Hozzászólás Admin
2012.03.25. 07:10

Létrehoztam egy fórumot, mert a bemutatkozásokat olvasva örömmel látom, hogy rajtam kívül vannak még elektronikát, programozást szerető tagok :D

A következő kapcsolás megépítése, már egy ideje tervben van, aztán szeretném továbbfejleszteni. A lelke egy PIC mikrokontroller, melybe előre be van égetve a program chanel és 6db kapcsolóhoz tartozó MIDI üzenet, mely a programot módosítva tetszés szerint konfigurálható.

Már régóta szeretnék egy több funkciós lábkapcsolót a PA50 SD-mhez, de a KORG EC 5 ha jól tudom nem kompatibilis a PA50-el :(

Átbogarásztam a használati útmutatót, mely szerint nálam pl.:
STS1: 64
STS2: 65
STS3: 66
STS4: 66
Fill1: 87
Fill2: 88

Persze bármely funkció hozzárendelhető és az üzeneteknek bárki utána nézhet a saját hangszerének vagy MIDI eszközének megfelelően.
A 6 kapcsoló tovább bővíthető (bár nem tudom minek :D), de akkor nekünk kell gondoskodni a felhúzó ellenállásokról.

Természetesen az anyagköltség töredéke a multi pedálok árának. Az igazán szép egy plusz LCD kijelző és egy memória lenne, így bármikor menet közben változtatható lenne a hozzárendelt üzenet.

Ismétlem még nem építettem meg és nem saját tervezés, a HE fórumán bukkantam rá. A csatolmányban megtalálható hozzá minden.

Ha valaki belevág jó barkácsolást! ;)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Új hozzászólás