Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hangszer: Roland bk9
Adott köszönetek: : 1015 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1392 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62166Hozzászólás B.Bazsi
2019.06.02. 13:58

Pepecs munkának tűnik így elsőre, de úgy nem lehet megoldani hogy a panorámázni kívánt cint 1-gyel elcsúsztatom "ütem 1"-ről hogy ne essen ugyanabba a pozícióba mint a többi dobhang, és úgy panorámázom? Az én fülem egy ilyen minimális csúszást szerintem nem érez...

Roland BK9, Allen&heath Zed12fx, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 102
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 686 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1692 alkalommal

Hozzászólás: # 62167Hozzászólás ---Qgli---
2019.06.02. 14:44

Erre van megoldás Bazsi, mégpedig valahol ott, ahol elhangolni szokták az egyes dobhangokat. Ez valamilyen formában a control 006 000 értékekkel adják meg. Előtte meg kell adni másik két control change-el a hang számát ( ha jól tudom a zárt lábcin a 43-as ) és egy másikkal azt, hogy a panorámát módosítsa. Ezt én pontosan nem tudom, de ha Almatomi itt járna, ő vágja ezeket.
Mondjuk én biztos úgy csinálnám, hogy másik sávra tenném az összes lábcin hangot.

powersparc
VIP
Hozzászólások a témában: 106
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2444 alkalommal

Hozzászólás: # 62171Hozzászólás powersparc
2019.06.03. 13:46

B.Bazsi írta:
2019.06.02. 13:58
Pepecs munkának tűnik így elsőre, de úgy nem lehet megoldani hogy a panorámázni kívánt cint 1-gyel elcsúsztatom "ütem 1"-ről hogy ne essen ugyanabba a pozícióba mint a többi dobhang, és úgy panorámázom? Az én fülem egy ilyen minimális csúszást szerintem nem érez...
Huhhh! Este belemásztam a témába a G70-en, de sajnos nem látok erre sok reális esélyt ami kézenfekvő és nem időtrabló. Erre tényleg Cakewalk szintű progik alkalmasak.

Szóval a seq-ben a track edit funkcióknál igaz van mindenféle csoda alfunkció a másoláson és törlésen kívül, pl. külön velocity, gate-time, shift clock stb. profi macerálásaira, de pont panorámára nincs. Illetve egy global edit vagy hasonló vmi gomb mégis van ott, és ugyan lehet alatta panoráma értéket is állítani, de az fixen a teljes sávra működik ahogy most visszaemlékszem, nem külön szeparáltan dobhangra. Arra talán a makeup tools dob editor nyújthatna megoldást, ahol ki lehet választani 1-1 dob fajtát, de ahogy nézem az is globálisan hat adott dobra, nem lehet ütemenként variálni.

A transzpozíció stb. sem jó megoldás itt, mert azonos billentyűn leütött hangok nem választhatók szét egymástól. Elvileg velocity különbség alapján lehetne, ha mondjuk minden 1 hangsúlyos, de ez szintén zsákutca midifájl függően. Szóval lehetne ilyen relativitás-elméletekkel közelíteni, de nem biztos hogy nem lenne közte olyan ütés ami pont kilógna a feltételek alól.
Gyakorlati oldalról egyetlen megoldás lehetne rá hangszeren belül, hogy fogod és microscope edit üzemmódban hangjegyenként manuálisan elkezded a midifájlon végigbogarászni ezeket, esetleg jól lelassítva a fájlt, felveszed real-time potmétermozgatásokkal a pan. értékváltozásokat...
Csak a cin ütéseket ehhez amúgy copy funkcióval simán átteszi a hangszer egy másik sávra továbbszerkeszteni (note > from...to mezőkben leütöd az adott billentyűt), az erase funkcióval meg ugyanúgy ki is törli az adott sávból, ill. a módosításokkal vissza is másolhatná ugyanoda, de a további manipulálás ebben a helyzetben akkor volna ugyanilyen egyszerű, ha mondjuk felváltva 2 billentyűről jönnének a cin hangok, úgyhogy kapufa így.

Végeredményben azt nem is értem hogy miért cin hangokat kellene neked felváltva kipanorámázni? :?: Effektekre, pergőre már hallottam ilyet, de azt is csak pár ütésre demo szinten. Pl: itt 0:53-nál stb. vannak ilyesmik...
https://www.synthmania.com/E-mu%20Pro-C ... quence.mp3

ketron69
Újonc
Hozzászólások a témában: 1
Hangszer: Ketron X1
Adott köszönetek: : 7 alkalommal

Hozzászólás: # 62204Hozzászólás ketron69
2019.06.07. 17:16

Sziasztok. Nemrég vettem egy Korg Ps3X musikant-ot amiben nagyon jól szólnbak a stílusok , hangszinek, viszont midifilelejátszáskor elég gyenge hangzást produkál. Nem tudjátok létezik-e olyan progi ami a régi midiket csoportosan gm2-be konvertálja a jobb hangzás érdekében? Vagy csak egyenként szerkesztéssel lehet javítani a midiken? Az elég sok meló lenne mert kb 1000 db-ot tettem bele. Köszi, Jani

Asterix
Globális Moderátor
Hozzászólások a témában: 38
Adott köszönetek: : 1644 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2563 alkalommal

Hozzászólás: # 62205Hozzászólás Asterix
2019.06.07. 17:42

Nincs olyan program. Egyesével kell behangszerelni a dalokat.... Nincs mese, ezt végig kell seggelni...

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62208Hozzászólás powersparc
2019.06.07. 21:21

Mióta világ a világ, a GM, GS, XG bankok és hangszínek messze elmaradtak minőségben a hangszerek spécibb egyedi hangszetjétől. Erre egy Korg workstationben (Trinity, Triton stb.) volt olyan kiskapu, hogy a hangbankok teljesen cserélhetők voltak. Azaz ha a tökös spécibb hangszíneket leválogatta az ember és készített egy privát GM kompatibilis bankot, akkor tudta használni a hangszer.
Gondolom a PA Musikantokban is lehetne erre megoldást találni, mert a Korg azért elég tisztességes mélységig engedi azokat is szerkeszteni, úgyhogy Galamb Józsi ezt lehet hogy tudja is.
Más tekintetben pl. Roland hangszerekben okosan megoldottak ilyen gyors áthangszerelő üzemmódokat a Cover Designer és Makeup Tools funkciókkal. Nem tudom hasonló miért nem jut a Korg eszébe is, hogy pár gombnyomással teljesen más hangszerelésben szólalhasson meg 1-1 dal, de a sequencer módban esetleg utána lehetne nézni a song template dolgoknak, mert a Tritonoknál már volt ez a kicsit Rolandhoz hasonló funkció, hátha a PA-kban is létezik.

Apelláta
Adminisztrátor
Hozzászólások a témában: 32
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Adott köszönetek: : 4526 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2357 alkalommal

Hozzászólás: # 62210Hozzászólás Apelláta
2019.06.07. 23:03

Korgban nincs Cover funkció, de ebben az esetben nem is lenne sok értelme annak (meg szerintem amúgy sincs, nekem sose jött be), hisz nem áthangszerelni kell a midiket egy teljesen más hangszereléssel, hanem behangszerelni az eredetihez.

Azt nem lehet másképp normálisan, csak egyesével.

Sosem értettem a Midi Optimizer, meg stb. progikkal hangoztatott pár kattintással végzett több száz midi "egyen hangszerelését". Számomra ez felfoghatatlan.

Üdv.: Apelláta

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62213Hozzászólás powersparc
2019.06.08. 08:46

Api pedig ez tök kézenfekvő! Képzeld el úgy mint ha a GM kínálta legsatnyább hangszínek helyett volna egy saját szájízed szerint összeválogatott hangkészleted ami nagyságrendekkel jobban szól. Pl mint ha egy Casio szintű orgonát kicserélnél egy VK7 minőségűre (amivel pacsizhatsz is a találkozón!), s ugyanígy a többi hangszínnél is ahogy Kareszék csinálják a Varrangerben...
Ne mond hogy ez nem mozgatja meg a fantáziád hisz évtizedek óta zenészek azért váltanak újabb hangszerekre mert ebben a dob szól élőbben, abban a fúvósok, amabban már a zongora is jobb. Szóval ezt tuti a Korgban is meg lehet oldani egy jól elkészített hangszettel, akár külön hangmintákkal hogy azon szólaljon meg minden SMF. Nem szemfényvesztés az.

Asterix
Globális Moderátor
Hozzászólások a témában: 38
Adott köszönetek: : 1644 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2563 alkalommal

Hozzászólás: # 62215Hozzászólás Asterix
2019.06.08. 10:35

A Korgban alapból nem szólnak rosszul a midik, ha azok jók. Ha sz@r a midi, akkor cserélgethetsz akármilyen hangszíneket.
Egyébként egy Korg teljesen saját ízlésünkre formálható. A gyári dolgok felülírhatóak, cserélhetőek.
Ha igazán meg akarsz valamit csinálni, akkor a Roland Cover funkciója se jó semmire...

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62216Hozzászólás powersparc
2019.06.08. 11:04

Nem tudom mit nem értetek rajta. Keczer Zsolti haverom pl. életében nem használt semmilyen ámítógép csodaprogramot, mindent a G70 makeup toolsában oldott meg a Rolandon SMF-re ezért sem válna meg tőle semmi pénzért. A dolgot akkor értheted meg igazán mikor egy előtte-utána meghallgatást teszel. Olyan különbség lesz közte mint egy teológus és egy geológus között. Ég és föld! ;)

Új hozzászólás