Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5023Hozzászólás Apelláta
2012.04.21. 14:58

B.Bazsi írta:Sziasztok!

Kérdésem a következő: lehet-e midifile valamely sávját a hangszer multi effektkészletéből effektezni? Torzító gitárra még rátorzítani, delay, stb effekteket használni?
Szia Bazsi!

A Korg-oknál ez már régóta lehetséges. Már a Pa80-nál is, de még talán a még régebbi iX300-amnál is. Bár arra nem vennék mérget, mert akkor még nem midi-ztem.


Üdv.: Apelláta

csordi74
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.02.08. 08:32
Hangszer: Yamaha PSR-3000
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 30 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5029Hozzászólás csordi74
2012.04.21. 19:17

almatom írta:
voyager írta: Szia!
Köszönöm a választ! Megtaláltam, sokat segitettél.
Még van egy kérdésem, hogyan lehet kivágni másolni beilleszteni, vagyis a fő menüben. Általában a legtöbb midi első szakasza üres ezt kivágni hogy hamarabb induljon el. Vagy ha túl rövid az időtartam, akkor másolással meghosszabbítani, elvileg gondolom ez is lehetséges...
Erre azért vigyázzál, mert nem üresek a midisávok kezdő részei és ha ezeket kidobod, akkor nem lesznek semmilyen control/program change üzenetek a sávokhoz.............. az meg kalamajkát fog okozni neked.
Egy midifile akkor van használhatóan és praktikusan megírva, ha az a start gomb lenyomásakor azonnal indul és mindezt zökkenőmentesen. Ilyet "gyárilag" nem csinálnak a világban sehol, csak hogy tudd a valóságot. Amikor meg egy midifile beszámol és mindezt teszi egy onemanband-nél..... na az a midi a röhej tárgyát képezi. (a használójáról nem is beszélve!)
Szia Tom.
Akkor viszont van egy kérdésem. Miért gáz a midi elején a beszámolás, hiszen a midi közben is szól a dob. Illetve akkor segítséget szeretnék kérni, hogy vannak olyan midik amiket úgy csináltam meg, hogy csak egy szőnyeg, és már énekelni is kell. Itt segít nekem a beszámolás. Hogyan tudom beszámolás nélkül megoldani, hogy ütemben és jó időben kezdjem az éneket? Én laikus amatőr nem láttam más megoldást. Csak az ilyen számoknál használok használok beszámolást.
Előre is köszi a segítséget.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 53
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5033Hozzászólás Asterix
2012.04.21. 20:28

B.Bazsi írta:Sziasztok!

Kérdésem a következő: lehet-e midifile valamely sávját a hangszer multi effektkészletéből effektezni? Torzító gitárra még rátorzítani, delay, stb effekteket használni?
Természetesen lehet. Minden Yamaha hangszerem tudta és a Korgok is.



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5066Hozzászólás B.Bazsi
2012.04.22. 20:58

Na és ezt a multieffektezést hogy lehet megcsinálni midiben? Meg tudja mondani valaki?


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5069Hozzászólás ---Qgli---
2012.04.23. 08:21

Egy kérdésem lenne:
Hogyan lehet összekötni a reason-t a billentyűzettel ( pa 800 )?
Nekem régebben úgy volt, hogy a hangszer midi out-jából ment a számítógép game-portjára. Most egy laptoppal akarom megoldani, de nincs game port a laptopon csak usb.
Kipróbáltam úgy hogy egy sima nyomtatókábellel összekötöttem a hangszert meg a számítógépet. A számítógép látta is a pa 800-at, de midi jeleket nem kapott.

A pa 800 az usb device-on nem küldi ki a MIDI jeleket???
Vajon USB-MIDI kábellel összejön a dolog?



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5071Hozzászólás Apelláta
2012.04.23. 10:59

B.Bazsi írta:Na és ezt a multieffektezést hogy lehet megcsinálni midiben? Meg tudja mondani valaki?
Szia B.Bazsi!

Hogy a G70-ben, hogy lehet, azt egy G70 tulaj tudja megmondani. De furcsállom, hogy a G70 nem engedi csak simán kicserélni az effektet más típusra midi-nél. A Korg-nál ugyan úgy, ahogy a stílusoknál, simán kicserélhetem az effekteket egy másik típusra. És ez bármilyen lehet, nincs megkötve. Nálad nem így van?

Sőt a Pa3-nál akár 5 effektet lehet használni egyszerre midi esetén magára a midi számra, és még 3-at a billentyűzetre. Igaz ezeket a plusz effekteket csak egy másik Pa3 fogja látni, mert a midi szabványban csak két effekt szabványosított.


Üdv.: Apelláta

csordi74
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.02.08. 08:32
Hangszer: Yamaha PSR-3000
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 30 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5073Hozzászólás csordi74
2012.04.23. 14:27

almatom írta: "Miért gáz a midi elején a beszámolás, hiszen a midi közben is szól a dob"
Azért gáz mert nagyon amatőr megoldás és főleg ha one man band-rôl van szó. Akkor kinek számol be a midi? Akkor lenne értelme a beszámolásnak, ha mondjuk veled van egy gitáros és neki kell 1-re azonnal sikálni az akkordokat.
Mi úgy zenélünk (trió) hogy én kiabálom be buli kelős közepén az "1-2-3-4"-et és úgy indítom rá 1-re az alapot. Egy zenésznek kell, hogy érezze azon dalok tempóját, amit játszanak. Nem beszélve arról, hogy ez sokkal "zenész közelibb" megoldás: "1-2-3-4" és fater már tolja a "Rolling Stones I can't get no" jellegzetes gitár-intro részét. És hogy miért nem mászik el? Mert van egy iszonyú halk pedal closed hi-hat a dobsávban de az is max egy taktusonként 1 helyen beszúrva (általában a 4-re) és ez lesz az a mankó, amire lehet támaszkodni.
"Hogyan tudom beszámolás nélkül megoldani, hogy ütemben és jó időben kezdjem az éneket?"
Ahogy leírtam itt, kb úgy. De mondd meg konkrétan a dalt és úgy jobban fogok tudni a konkrét dalra megoldást mondani........
Az a lényeg, hogy a lehető legélővébbé kell tenni egy előadott dalt és ezért egy negyedeket hozó hangos (vagy akár halk) cin a dob nélküli részben, nagyon elgépiesíti vagy mondhatni legagyisítja az adott dalt. Ezért kell a lehető legkevesebb mankó cint alkalmazni és ez egy taktusban ne legyen több, mint max 1 ilyen jel. Ha gyorsabb a dal, akkor inkább 2 taktusonként 1-et és nagyon nagyon halkan, amire csak a zenész tud már figyelni, más szinte nem is hallja..........
Sziasztok.
Szia Tom.
Ha beszámolást használok akkor Én nem cint hanem a dobverő imitálását halkan.
Köszönöm a kommentet, de mint Te is írod néha elkerülhetetlen a beszámolás. Főleg, ha az ének előbb indul mint bármi más. Vagy van erre valamilyen másik trükköd? Az megoldás lehet, ha feljátszok az elejére valamilyen gyenge intrót, és utána csinálok kiállást? Vagy ez már elveszi a szám jellegé?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csordi74 2012.04.23. 19:12-kor.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 53
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5074Hozzászólás Asterix
2012.04.23. 18:13

---Qgli--- írta:Egy kérdésem lenne:
Hogyan lehet összekötni a reason-t a billentyűzettel ( pa 800 )?
Nekem régebben úgy volt, hogy a hangszer midi out-jából ment a számítógép game-portjára. Most egy laptoppal akarom megoldani, de nincs game port a laptopon csak usb.
Kipróbáltam úgy hogy egy sima nyomtatókábellel összekötöttem a hangszert meg a számítógépet. A számítógép látta is a pa 800-at, de midi jeleket nem kapott.

A pa 800 az usb device-on nem küldi ki a MIDI jeleket???
Vajon USB-MIDI kábellel összejön a dolog?
A Korg midi driver telepítve van?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5084Hozzászólás ---Qgli---
2012.04.24. 04:50

Asterix írta:A Korg midi driver telepítve van?
Van olyan, hogy midi driver???
Majd megkeresem a pa 800cd-jét és utánanézek.
Köszi Laci, ezt nem tudtam.



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5087Hozzászólás Zeneboy
2012.04.24. 09:11

---Qgli--- írta:
Asterix írta:A Korg midi driver telepítve van?
Van olyan, hogy midi driver???
Majd megkeresem a pa 800cd-jét és utánanézek.
Köszi Laci, ezt nem tudtam.

Itt keresd!


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Új hozzászólás