Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

csordi74
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.02.08. 08:32
Hangszer: Yamaha PSR-3000
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 30 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4962Hozzászólás csordi74
2012.04.19. 19:38

almatom írta: Szia, Csordi!
És azt hogy oldod meg, hogy csak azokat a pergőket jelöld ki, amik 100 és 113 közötti értéken vannak a sávban? Mert ez így már izgisebb...........
Szia Tom.
Ez jó kérdés. Még nem próbáltam, de holnapra megnézem, hogy meg lehet e csinálni.



Avatar
voyager
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.09. 10:58
Hangszer: Korg Pa50 sd, Korg Pa 600
Adott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapott köszönetek: : 71 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4966Hozzászólás voyager
2012.04.19. 21:59

csordi74 írta: Szia.
Igen. Az ikon sorban találsz olyat, hogy "Piano Roll View". Arra rányomsz, majd beadja a billentyűk szerinti kiosztást. Jobb oldalon egyszer ráklikkeksz arra a hangra(sorra) amelyiket állítani szeretnéd. Majd a négyzethálós mezőben jobb egérrel klikkelsz. Ezután felad egy kis ablakot, ahol alul lesz a "Scale Velocity" menü. Ez az adott hang dinamika értéke. Rányomsz erre, és a felugró ablakban tudod állítani, hogy százalakos arányban mennyivel szeretnéd felerősíteni. A Begin, és az End mértéke ugyanaz legyen. A Percentages-t pedig pipáld ki. Ez azt jelenti, hogy végig meg fogja tartani a dinamika eltéréseket, és nem lesz minden egyforma erős. Erre nagyon sokszor szükség van! Annyit viszont ehhez tudni kell, hogy bizonyos dinamika tartományokban más tónussal fognak szólni a hangok. Ezt egyszerűbben úgy tudom érzékeltetni, hogy olyan mintha pl. a pergőt a dobnál a valóságban is nem mindegy milyen erősen ütik meg, mert annak függvényében változik a hang ereje is, be a hangképe is. remélem tudtam segíteni, és nem bonyolítottam túl.
Szia!
Köszönöm a választ! Megtaláltam, sokat segitettél.
Még van egy kérdésem, hogyan lehet kivágni másolni beilleszteni, vagyis a fő menüben. Általában a legtöbb midi első szakasza üres ezt kivágni hogy hamarabb induljon el. Vagy ha túl rövid az időtartam, akkor másolással meghosszabbítani, elvileg gondolom ez is lehetséges...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4969Hozzászólás ---Qgli---
2012.04.20. 06:41

almatom írta:Egy midifile akkor van használhatóan és praktikusan megírva, ha az a start gomb lenyomásakor azonnal indul és mindezt zökkenőmentesen. Ilyet "gyárilag" nem csinálnak a világban sehol, csak hogy tudd a valóságot. Amikor meg egy midifile beszámol és mindezt teszi egy onemanband-nél..... na az a midi a röhej tárgyát képezi. (a használójáról nem is beszélve!)
Én erre azt a megoldást használom, hogy az elejére beszúrok egy 2/4-es ütemet és azalatt mindenféle controll beállítást eszközöl a hangszer. Nem sok szünet van az elején, de annyi elég a hangszernek, hogy beállítson magának mindent.



Avatar
voyager
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.09. 10:58
Hangszer: Korg Pa50 sd, Korg Pa 600
Adott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapott köszönetek: : 71 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4972Hozzászólás voyager
2012.04.20. 08:37

almatom írta: Erre azért vigyázzál, mert nem üresek a midisávok kezdő részei és ha ezeket kidobod, akkor nem lesznek semmilyen control/program change üzenetek a sávokhoz.............. az meg kalamajkát fog okozni neked.
Egy midifile akkor van használhatóan és praktikusan megírva, ha az a start gomb lenyomásakor azonnal indul és mindezt zökkenőmentesen. Ilyet "gyárilag" nem csinálnak a világban sehol, csak hogy tudd a valóságot. Amikor meg egy midifile beszámol és mindezt teszi egy onemanband-nél..... na az a midi a röhej tárgyát képezi. (a használójáról nem is beszélve!)
Tényleg, erre nem is gondoltam, de akkor hogy lehet megoldani, hogy ne legyen üres?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4973Hozzászólás ---Qgli---
2012.04.20. 08:53

voyager írta: hogy lehet megoldani, hogy ne legyen üres?
A PIANO ROLL mellett van olyan hogy EVENT LIST, ott tudod eltologatni a controll changeket, de erre is vigyázz, mert van amelyiknél a sorrend sem mindegy, tehát a sorrend az lehetőleg maradjon meg. A 7-es 10-es 11-es 64-es 91-es 93-as sorrendje mindegy, de vannak olyanok, mint a 32-es 30-as meg a 6-os ezek kapcsolódnak egymáshoz.



Avatar
voyager
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.09. 10:58
Hangszer: Korg Pa50 sd, Korg Pa 600
Adott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapott köszönetek: : 71 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4982Hozzászólás voyager
2012.04.20. 12:55

Köszönöm a válaszokat!



csordi74
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.02.08. 08:32
Hangszer: Yamaha PSR-3000
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 30 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4992Hozzászólás csordi74
2012.04.20. 18:52

csordi74 írta:
almatom írta: Szia, Csordi!
És azt hogy oldod meg, hogy csak azokat a pergőket jelöld ki, amik 100 és 113 közötti értéken vannak a sávban? Mert ez így már izgisebb...........
Szia Tom.
Ez jó kérdés. Még nem próbáltam, de holnapra megnézem, hogy meg lehet e csinálni.
Sziasztok.
Szia Tom.
Egyenlőre nem jöttem rá. Lehet, hogy ezt nem lehet megoldani a Cakewalk-al? Azért nem adom fel! :)



csordi74
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.02.08. 08:32
Hangszer: Yamaha PSR-3000
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 30 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4994Hozzászólás csordi74
2012.04.20. 19:11

voyager írta:
csordi74 írta: Szia.
Igen. Az ikon sorban találsz olyat, hogy "Piano Roll View". Arra rányomsz, majd beadja a billentyűk szerinti kiosztást. Jobb oldalon egyszer ráklikkeksz arra a hangra(sorra) amelyiket állítani szeretnéd. Majd a négyzethálós mezőben jobb egérrel klikkelsz. Ezután felad egy kis ablakot, ahol alul lesz a "Scale Velocity" menü. Ez az adott hang dinamika értéke. Rányomsz erre, és a felugró ablakban tudod állítani, hogy százalakos arányban mennyivel szeretnéd felerősíteni. A Begin, és az End mértéke ugyanaz legyen. A Percentages-t pedig pipáld ki. Ez azt jelenti, hogy végig meg fogja tartani a dinamika eltéréseket, és nem lesz minden egyforma erős. Erre nagyon sokszor szükség van! Annyit viszont ehhez tudni kell, hogy bizonyos dinamika tartományokban más tónussal fognak szólni a hangok. Ezt egyszerűbben úgy tudom érzékeltetni, hogy olyan mintha pl. a pergőt a dobnál a valóságban is nem mindegy milyen erősen ütik meg, mert annak függvényében változik a hang ereje is, be a hangképe is. remélem tudtam segíteni, és nem bonyolítottam túl.
Szia!
Köszönöm a választ! Megtaláltam, sokat segitettél.
Még van egy kérdésem, hogyan lehet kivágni másolni beilleszteni, vagyis a fő menüben. Általában a legtöbb midi első szakasza üres ezt kivágni hogy hamarabb induljon el. Vagy ha túl rövid az időtartam, akkor másolással meghosszabbítani, elvileg gondolom ez is lehetséges...
Szia Voyager.
Ha arra gondolsz amikor a controll parancsok, és az első leütött hang között szünet van, azt alábbiak szerint tudod kivágni.
Edit -> Select ->All - Ekkor az összes meződ besötétedik.
Utána az egyes sáv feletti számsorra viszed az egeret, és a bal egeret folyamatosan nyomva tartva kijelölöd azt a részt amit ki szeretnél vágni. Látni fogod a mezőkön, hogy hol van a teljesen üres rész, mivel ott nem lesznek fekete vonalkák.
Miután kijelölted, már csak a kijelölt rész lesz sötét.
Ezután. Edit-> Delete.
A felugró ablakban alul bepipálod a "Delete Hole"-t.
Majd csak az "Events in tracks" elótt hagysz pipát. Ekkor csak a sávot vágja ki, és ha figyelmetlen lettél volna akkor meghagyja a fontosabb controllokat. Nyomsz egy "Ok"-t és már ki is vágta a nem kívánt részt.
A részek másolása ugyan ezen logika szerint történik. Csak ott a copi és paste parancsokat használod.
A paste(beillesztés) előtt viszont figyelj arra, hogy hol van a kijelölő vonalad, mert oda fogja beilleszteni a másolt részt. Miután feldobta a paste ablakát győződj meg róla, hogy melyik csatornára magasságára teszi a beillesztést.
Ha mindent másolsz akkor a "Starting at track" ablakba ird be az 1-et. Majd tegyél jelet a "Silde over old to make room" felirat elé. Ezzel azt éred el, ha például a midi közben szeretnél valamit beilleszteni, akkor a hátra levő részt automatikusan hátrébb teszi,. és pontosan beilleszti a másolt részt.
remélem érthetően írtam le. Ha nem akkor jelezz.



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 4999Hozzászólás B.Bazsi
2012.04.20. 19:45

Sziasztok!

Kérdésem a következő: lehet-e midifile valamely sávját a hangszer multi effektkészletéből effektezni? Torzító gitárra még rátorzítani, delay, stb effekteket használni?


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
voyager
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.12.09. 10:58
Hangszer: Korg Pa50 sd, Korg Pa 600
Adott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapott köszönetek: : 71 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 5004Hozzászólás voyager
2012.04.20. 21:38

csordi74 írta: Szia Voyager.
Ha arra gondolsz amikor a controll parancsok, és az első leütött hang között szünet van, azt alábbiak szerint tudod kivágni.
Edit -> Select ->All - Ekkor az összes meződ besötétedik.
Utána az egyes sáv feletti számsorra viszed az egeret, és a bal egeret folyamatosan nyomva tartva kijelölöd azt a részt amit ki szeretnél vágni. Látni fogod a mezőkön, hogy hol van a teljesen üres rész, mivel ott nem lesznek fekete vonalkák.
Miután kijelölted, már csak a kijelölt rész lesz sötét.
Ezután. Edit-> Delete.
A felugró ablakban alul bepipálod a "Delete Hole"-t.
Majd csak az "Events in tracks" elótt hagysz pipát. Ekkor csak a sávot vágja ki, és ha figyelmetlen lettél volna akkor meghagyja a fontosabb controllokat. Nyomsz egy "Ok"-t és már ki is vágta a nem kívánt részt.
A részek másolása ugyan ezen logika szerint történik. Csak ott a copi és paste parancsokat használod.
A paste(beillesztés) előtt viszont figyelj arra, hogy hol van a kijelölő vonalad, mert oda fogja beilleszteni a másolt részt. Miután feldobta a paste ablakát győződj meg róla, hogy melyik csatornára magasságára teszi a beillesztést.
Ha mindent másolsz akkor a "Starting at track" ablakba ird be az 1-et. Majd tegyél jelet a "Silde over old to make room" felirat elé. Ezzel azt éred el, ha például a midi közben szeretnél valamit beilleszteni, akkor a hátra levő részt automatikusan hátrébb teszi,. és pontosan beilleszti a másolt részt.
remélem érthetően írtam le. Ha nem akkor jelezz.
Köszönöm a leírást, majd jelzek ha kérdésem lessz.



Új hozzászólás