Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62957Hozzászólás Laca51
2019.09.04. 14:35

Köszönöm a véleményeket pró és kontra! Örülök, ha valakinek bejöttek a használt szintik, nekem most telt be a pohár, amikor már ez a régóta áhított S 900-as kezd néha önálló életet élni. Párszor már előadás közben is csinálja a ki-be kapcsolgatást. Elég kellemetlen. Ha sors nem segít hozzá egy ilyen vagy jobb tudású szintihez, akkor mondom, hogy itt a vége és elteszem a kottatartót örökre a szekrénybe. Van esélyem ugyan az újra, de még halvány ez az esély.
:777



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62958Hozzászólás ---Qgli---
2019.09.04. 19:13

Én ezért nem szeretem a használt hangszereket. Számomra a megbízhatatlan hangszer nem hangszer. Egész évben ezen gyártom a midifile-okat nyáron majdnem minden este utazik, kicsomagolás, 4 óra zenélés, becsomagolás, utazás. Nálam strapás egy hangszer élete. Sajnálom, de ezért van. Ha nem dolgoznék vele nem venném meg.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 53
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62959Hozzászólás Asterix
2019.09.04. 19:26

Attól, mert egy hangszer használt, még nem megbízhatatlan. Ugyanis nálad a mindennapos használatban is használódik a hangszer. Természetesen meg kell nézni, honnan veszed meg a cuccot. A csak nemzetiségiekkel üzletelő hangszerboltokat el kell felejteni ilyen szempontból.
De egy új hangszer sem garancia semmire. Max a javításért nem kell fizetned amíg tart a garancia. De az is bedögölhet a buli kellős közepén. Nem elég, hogy már a hardvereket is gagyira tervezik, mióta frissíthető az op rendszer, azóta azzal is van gond rendesen.
Nálam 1 hangszer, 2 érintő képernyős laptop, 2 top, 1 sub, 1 digit keverő az alap minden buliban. Ha messzire megyek, akkor 1 második hangszert is viszek magammal. Így ha csak egy villamos hiba nem teszi tönkre a teljes felszerelésemet, akkor simán végig tudom nyomni a bulit. Max máshogy kell összekábeleznem a cuccot... :777



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62965Hozzászólás ---Qgli---
2019.09.05. 03:49

powersparc írta:
2019.09.04. 21:03
Nos akkor miről is szól ez a pár mondat? Hogy használt hangszered van mégis, csak épp pont te használod! Ez derekas kritika ám!
Erre most tudnék válaszolni, de nagy sértődés lenne belőle, úgyhogy nem teszem, csak annyit mondok: Ez egy igazi Power-féle hozzászólás!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62966Hozzászólás ---Qgli---
2019.09.05. 03:54

Asterix írta:
2019.09.04. 19:26
Így ha csak egy villamos hiba nem teszi tönkre a teljes felszerelésemet, akkor simán végig tudom nyomni a bulit.
Ezért simán irigyellek Laci! Nekem, ha Korg-nak bármi baja lenne, akkor egy másik ( kölcsönkért ) korggal sem tudnám végignyomni a bulit. Valamilyen ( nevetséges ) szinten végig tudnám játszani, azt viszont nem vállalom be, mert van egy szint, amit saját magamtól is elvárok. Ha azt nem tudom teljesíteni, akkor mindenkinek többet ártok, mint használok.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 53
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62967Hozzászólás Asterix
2019.09.05. 05:27

Én nem kölcsönkért hangszert viszek magammal, hanem a sajátomat. Csak kis közeli bulikba a Ketront nem viszem magammal, csak a Korgot.
Stílusoknál a vendégeknek tök mindegy, hogy a Ketronból szól, vagy a Korgból.
Mp3 alapok tök mindegy honnan szólnak. Midit pedig igyekszem minél kevesebbet használni.
Természetesen egy vad idegen hangszerrel én sem vállalnám be a bulikat. De szerencsére vannak olyan barátaim, akiktől bármikor kölcsön tudok kérni akár 4x Muzikantot is. És akkor csak a pendrájvomat kell beledugni...



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62968Hozzászólás Laca51
2019.09.05. 05:56

Azért össze ne vesszetek, kedves zenészek, hiszen gondolom ismeritek egymást, nem úgy mint engem. :xx: De ha nem ismeritek egymást személyesen, akkor sem ér ennyit ez az egész problémám. Örülök, ha több hangszeretek van és "biztosra tudtok menni" egy buliban. Hiszen pénzt kerestek vele és ez nálatok már kötelező elvárás magatokkal szemben is. Nálam szó sincsen pénzről és csak a zene és zenélés szeretetéért csinálom, és csak lelki hasznom van abból, ha megtapsolnak egy-egy kis összejövetelkor, ha eljátszok néhány dalt a 150-es gyűjteményből. Ebben van jó néhány saját is. Amikor meg ki-be kapcsol a szinti, akkor elviccelem a dolgot azzal, hogy lehet menni cigizni, stb... Csak hát nem tesz jót a technikának a nagy csattanás, ami a hangfalakból jön ilyenkor. utána riadtan szaladnak a ház legkisebb helységébe csőstöl! :lol: Azért jó lenne egy új........ :dash2:



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 26
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62971Hozzászólás HunHyper
2019.09.05. 07:01

Apelláta írta:
2019.09.04. 07:38
.... Ráadásul nem is én lettem csak átverve, hanem akinek én is segítettem, az unokanővérem, meg annak a kisfia, akinek a zeneiskolai tanulásához lett volna a hangszer.... És még az eladónak állt feljebb, hetekig zaklatott ahelyett, hogy erősen vallásos létére elsüllyedt volna szégyenében.
Én nem értem az ilyen embereket, akik át akarják verni, vagy át is verik a jóhiszemü embereket... Én akármit adtam, vagy adok el, mindig öszintén megmondom, ha tudok valami hibáról...
Legyen az hangszer, autó, vagy bármi más...
A lelkiismeretem nem annyit ér, hogy pár ezer Ft miatt azon gondolkodjak az eladást követöen, hogy mikor jön rá a másik ember, hogy átvágtam, mikor fog felhívni dühöngve, stb...
A késöbbi veszekedés miatt sem éri meg szerintem... Meg kell mondani az árát, hogy ennyiért adom, de ez és ez van vele... Mindenkinek jobb így szerintem... De lehet csak én vagyok ilyen hülye?

:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62972Hozzászólás vili2105
2019.09.05. 07:16

---Qgli--- írta:
2019.09.05. 03:54
Nekem, ha Korg-nak bármi baja lenne, akkor egy másik ( kölcsönkért ) korggal sem tudnám végignyomni a bulit. Valamilyen ( nevetséges ) szinten végig tudnám játszani, azt viszont nem vállalom be, mert van egy szint, amit saját magamtól is elvárok. Ha azt nem tudom teljesíteni, akkor mindenkinek többet ártok, mint használok.
Erre való a biztonsági mentés!
Ha baja lenne a pa2x-emnek, a tesómnak ugyan ilyen hangszere van, csak beletöltöm a backup-ot, bedugom a pendrive-ot, és mintha az enyém lenne előttem!
Én is használt hangszert vettem, ugyan úgy mint autót!
Elsőre nem is a venni kívánt tárgyat nézem meg, hanem erőltetem hogy háznál szeretném megnézni, és a tulajt-környezetet sokszor többet elárul!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 26
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 62974Hozzászólás HunHyper
2019.09.05. 07:18

Laca51 írta:
2019.08.31. 14:09
...nekem jelenleg Yamaha PSR S 900-as szintim van....
Az S900 sajnos nem mai gyerek, nekem is volt... Még otthoni felhasználásra is gyenge sajnos, nem még bulizgatni...
Én csak a szobában használtam, mindig le volt takarva, nem porosodott, mégis kellett többször gumikontaktot cserélnem,
pedig nem volt agyonjátszva a billentyüzet sem... Az S sorozat nekem egyenlövé vált a "tejeszacskóból" olvasztott müanyag hangszerekkel...
Pedig anno újonnan vettem, ez volt az álmom... Sajna a végére majdnem rémálom lett... Eladtam úgy, hogy elötte teljesen fel lett újítva...
Azt mondom, de ez csak az én véleményem, hogy inkább egy régebbi felsö kategóriás hangszer, mint bármelyik Yamaha S.....
Akár Yamaha, akár Korg, akár Ketron... Azok még össze voltak pakolva...


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Új hozzászólás