Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32032Hozzászólás vili2105
2015.04.04. 17:59

Szia Qgli!
Én így használom a Pa600-at a fatarral.
A legegyszerűbb, ha átrakod song módba, akkor megmarad a pa50re az upper1-2-3, splitelve balkéznek a Lower.
Az a-50-en kell egy splitet csinálni, ezt a hangszert nem ismerem, nem tudom hogy kell, de biztosan megtalálod.
Ha a split megvan a50-en, akkor ott beállítod melyik split melyik midi csatornát használja. A kiválasztott midi csatornára pedig kiválasztod a hangszínt a pa50-en.
Így külön tudod effektezni a song sávokat, az upper és lower hangszínektől.
Ha belemész a seq módba, és ott állítod be a midi csatornákra a hangszíneket hangerőkkel, effektekkel, akkor le is tudod menteni, nem kell mindig beállítgatni.
Én elmentettem dalként, raktam bele egy hangot 1-es hangerő értékkel, buli elején elindítom 2 ütemre, beállít mindent, aztán már lehet is használni.


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32110Hozzászólás Apelláta
2015.04.07. 23:50

Na, kipróbáltam többféle módszert a midijeim utólagos szövegezésére (át copy-zás, szótagokra- és szavakra morzézést):
A nyers szöveges midiből való átvágást a szerkesztett szóló- és szöveg nélkülibe elvetettem. (De azért kipróbáltam.) Mert én általában megvariálom a midijeim szerkezetét, és mire keresővel megtalálom a winyómon a szöveges változatot (ráadásul az azonos címen lévő sok variánsból megtalálom a megfelelőt), majd megnyitom, átvágom, ott meg szét kell szabdalni, és átvariálni a versszakok, refrének sorrendjét, meg ütemhez igazítani, az komplikáltabb, mint ami mellett döntöttem.
Vagyis, hogy én txt-be már korábban megírtam az összes szöveg nélküli midi szövegét, amiket azonos néven egy könyvtárba mentettem a midikkel, hogy a szinti lejátszáskor automatikusan megnyissa. Csak hát ugye ilyenkor manuálisan kell lapozni. Na már most azt csinálom, hogy a szóló nélküli szerkesztett midibe a 4-es sávra bemorzézom egy hangon a szöveget a hangszeren belül. Ez 3-5 perc, míg a szám egyszer végig megy. De nem szótagonként, hanem csak szavanként! Aztán kimentem, majd betöltöm a Sonarba, ahol bevágom hozzá a már korábban megírt txt szöveget, és kész is vagyok. Ez még 1-2 perc. Így nem kell variálni a versszak/refrén sorrenddel, mert a txt-et már korábban úgy írtam, ahogy a midiben van. És a lényeg, hogy nem kell a Sonarban szótagra bontani a bevágott txt-et, mert szavanként morzézom fel a midit, nem szótagonként!
:yahoo: Gyorsabban megy, mint gondoltam.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32114Hozzászólás Apelláta
2015.04.08. 07:31

Szia Tomi!

Korg Pa3. Nem emlékszel, pedig láttad is már? ;)
Elég régi Korgos vagyok, de én egy Korg esetében sem tudok az automata lapozás lehetőségéről. Nem is írja a leírás, illetve a menükben sem találok rá lehetőséget. És egy Korgos sem tud erről. De tudtommal a Yamahák sem tudják. Viszont, hogy a Ketron tudja, azt én is tudom már pár éve. Hogy kitől? Tőled, még innen a fórumról. :D


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32118Hozzászólás Apelláta
2015.04.08. 09:52

A Korg egy kicsit más állatfaj, mint a Ketron. Míg a Ketronnál online, Song play módban végzett bármilyen változtatást egy Write gomb megnyomásával el tudsz menteni, a Korgnál nem így van. A Korgnál is bele tudsz piszkálni a midikbe Song play módban, mondjuk egy fellépés közben, de nem tudod elmenteni, újbóli elindításnál visszaáll az alapra. Ahhoz, hogy a módosításokat el tudd menteni, be kell lépned a Sequencer módba, és oda be kell hívni a midit. Na ott már bármit megcsinálhatsz, mert az egy komplett sequencer, és a végén menthetsz is. Csak egy bökkenő van! Hogy a sequencerben nem látod a szöveget! Nem hívja be automatikusan, mint ahogy Song play módban teszi, és nem is tudod betölteni. Tehát ha ebből indulunk is ki, halott ügy. …bár ne lenne igazam.
Viszont azt még kipróbálom, hogy beírom a txt aljára az időkódokat az általad írt formában. Ha ez sem működik, és más sem tud egyéb megoldást, marad a fent vázolt „bemorzézéses” módszer.

Egyébként, ha netán működne is nálam is a txt utáni időkódos módszer, nem biztos, hogy sokkal előrébb lennék. Mert, hogy tudjam a váltások idejét, ahhoz egyszer végig kell hallgatnom a midit, és jegyzetelnem kell. Ennyi idő alatt viszont rá is tudok morzézni a 4-es sávra. Aztán meg még be kell írnom szövegszerkesztőben a txt szöveg mögé a kódokat. Ennyi idő alatt meg a Sonarban a bemorzézott midihez tudom csatolni a txt fájlt. És nem kell szótagra bontani sem, mert szavanként morzézok. Tehát időben egyik sem gyorsabb a másiknál, viszont a morzézós módszernek megvan az az előnye, hogy szavanként viszi a szöveget, nem oldalanként. Ezért kíváncsiságból kipróbálom az időkódot, de valószínűleg maradok a morzézásnál. …hacsak valaki nem jön rá az automatikus lapozás titkára.


Üdv.: Apelláta

kissata
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 1076
Csatlakozott: 2011.09.23. 07:18
Hangszer: KORG PA4X
Tartózkodási hely: Fajsz
Adott köszönetek: : 914 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1000 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32121Hozzászólás kissata
2015.04.08. 10:36

Megnéztem a PA3x gépkönyvet és bizony kifejezetten írja,hogy a behívott txt file-t nem tudja automatikusan lapoztatni, képernyő touch-ra,illetve kapcsolópedálokra lehet kiosztani e funkciót!
Az viszont érdekelne meg lehet-e txt file-t úgy írni,hogy STYLE Play módban az akkordjelzések úgy jelenjenek meg a szöveg felett,ahogy az a midiknél SONG Play módban megjelenik!



kissata
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 1076
Csatlakozott: 2011.09.23. 07:18
Hangszer: KORG PA4X
Tartózkodási hely: Fajsz
Adott köszönetek: : 914 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1000 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32125Hozzászólás kissata
2015.04.08. 11:06

Azért nem mindig szerencsés a programozott txt lapozás STYLE módban.....mi van,ha úgy tombolnak egy adott nótára,hogy ismételni kell egy versszakot,vagy megénekelteted a közönséget solo dob mellett....elveszik a szabadság.... :pardon:



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32126Hozzászólás Apelláta
2015.04.08. 14:04

kissata írta:Az viszont érdekelne meg lehet-e txt file-t úgy írni,hogy STYLE Play módban az akkordjelzések úgy jelenjenek meg a szöveg felett,ahogy az a midiknél SONG Play módban megjelenik!
Nem tudom mire gondolsz? Mert azt meg lehet csinálni, hogy minden páratlan sorba az akkordokat írod, minden párosba meg a szöveget. Csak úgy kell pozicionálni az akkordok neveit, hogy a szöveg megfelelő szótagja fölött legyen.
:!: És még arra kell ügyelni, hogy egy sorba 41 karakternél többet ne írjunk, mert ennyit tud a képernyő szélességében megjeleníteni. Ha ennél többet írunk, akkor a szövegszerkesztőben jó lesz, de a hangszerben a 42 karaktertől már átdobja a szöveget a következő sorba, és így elcsúszik majd ott a szöveg az akkordtól.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32129Hozzászólás Apelláta
2015.04.08. 14:23

almatom írta:Mi van egy olyan dal esetében, amikor az intro részt játszod -a midit még nem indítottad el- viszont már énekelni kell a szöveget? Ilyen dal például a nagy utazás intrója, ami ezen példa végett eszembe jutott……… Mert ugye a "Fáradtnak tűnsz, mintha nem a régi volnál………………… és a midit csak a "nagy uta-ZÁS résznél indítod el.
Ebben az esetben marad a txt. Hisz az is megoldás, csak a manuális lapozás kicsit körülményesebb.
Vagy a midi előtti pár sor szövegét megtanulod fejből. ...amit már úgy is tud az ember.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32130Hozzászólás Apelláta
2015.04.08. 14:42

almatom írta:
kissata írta:Megnéztem a PA3x gépkönyvet és bizony kifejezetten írja,hogy a behívott txt file-t nem tudja automatikusan lapoztatni,
Erre mondják, hogy: sz@r ügy! :unknown:
Hát igen. Sajnos ennek a hangszernek is vannak gyenge pontjai. :(


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 32139Hozzászólás Apelláta
2015.04.08. 22:13

Mint sejteni lehetett, a Korg nem eszi a Ketron féle time kódot.


Üdv.: Apelláta

Új hozzászólás